Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Co sądzicie o Pandora: First Contact? Ma gra być szanse tym, czym Alpha Centauri było dla ówczesnej Civ?

Jakby nie mogli zrobić remaka (AC jest trochę niegrywalne dla mnie niestety obecnie przez stare rozwiązania)...

Samo Civ 5 chyba już nie dostanie żadnych dodatków ani DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Parę tygodni temu Civka V dostała nowe DLC. Co prawda nie dodaje ono osiągnięć, ale dodaje nowe mapki do gry.

"Pakiet map "Rozrzucone kontynenty" zawiera mapy Afryki, Azji Wschodniej, Ameryki Północnej i Południowej, Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu, roztopionej Antarktydy, nowe wersje map małych kontynentów oraz Oceanii, a także jedną mapę zawierającą wszystkie kontynenty istniejące na Ziemi."

Póki nie ogłoszą prac nad częścią VI, to nadal będą wydawać dodatki, choć pewnie nie tak duże, jak Brave New World czy Gods & Kings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 12:18, Heartbreaker napisał:

/.../
Póki nie ogłoszą prac nad częścią VI, to nadal będą wydawać dodatki, choć pewnie nie
tak duże, jak Brave New World czy Gods & Kings.


Też mi DLC, kilka map zrobionych w edytorze gry :)
Choćby jedną jednostkę dorzucili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie tknęło, że przecież miał być patch... no to patrzę na te patchnoty. I strasznie się podnieciłem. It'' sooooooooooooooo goood. No i po niecałych 3 miechach civkowej abstynencji nie wytrzymałem i gra w tej chwili na dysk wraca:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 19:20, Abi_Dalzim napisał:

A co konkretnie tak Cię podnieciło? :)

http://forums.2kgames.com/showthread.php?272071-Civilization-V-Brave-New-World-Fall-Patch-Released

Poprawienie systemu za ,,wojowanie" (w oczach innych cywilizacji); zmiany na plus dla Niemiec i Japoni (start bias z oceanem w końcu), dwa razy droższe części do statku kosmicznego, zmiany do wpływów na City-statey zdają się sensowne. Prawie każdy punkt z tego patch note''a:) No ale chyba najbardziej poprawienie Deal i Tactical AI, może zacznie się normalnie zachowywać w końcu. Jednakże jeszcze nic nie potestowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma Civ5 + Gods and Kings i Brave New World. Właśnie dokupił na Steamie DLC Bundle Pack, ale w grze nie pojawiły mu się nowe mapy i cywilizacje. We właściwościach gry wszystkie DLC widnieją jako przypisane, auto-update jest włączony. O co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 12:18, Sandro napisał:

Kuzyn ma Civ5 + Gods and Kings i Brave New World. Właśnie dokupił na Steamie DLC Bundle
Pack, ale w grze nie pojawiły mu się nowe mapy i cywilizacje. We właściwościach gry wszystkie
DLC widnieją jako przypisane, auto-update jest włączony. O co może chodzić?


Może lepiej niech sprawdzi spójność plików? Może po prostu coś się nie dograło prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:33, luzac napisał:

A w grze DLCki zaptaszkował? :P

W ogóle mu się tam nie pojawiły. Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem z Civ V (z dodatkami Gods and Kings i Brave New World – bez nich gra działała normalnie). Odpalam grę, oglądam spokojnie intro i zaczyna się wczytywanie menu. Wczytywanie menu głównego trwa ładne się parę minut, aż do momentu w którym wywala mnie do pulpitu.
Miał ktoś podobny problem, albo wie jak sobie z nim poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 14:50, luzac napisał:

Zrób sprawdzenie spójności plików, odpal grę w trybie DX9.


Dzięki! Pomogło.
Dalej długo się wczytuje, ale działa i mogę grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat długie wczytywanie menu głównego to coś nie do przeskoczenia. Przynajmniej same gry już nie ładują się minutami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 15:42, luzac napisał:

Akurat długie wczytywanie menu głównego to coś nie do przeskoczenia.

Kiedy gram w Civ5 na laptopie w Wielkiej Brytanii, menu główne ładuje mi się pomiędzy 30 a 40 sekundami. W Polsce trwa to nawet ponad minutę, a kiedy odpalałem grę na terenie Finlandii, menu ładowało się dopiero w trakcie drugiego odtwarzania motywu muzycznego, który pewnie trwa z 3-4 minuty. Nie wiem o co tu chodzi, ale moja teoria dotycząca zmiennego napięcia w gniazdkach elektrycznych mimo wszystko brzmi idiotycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla niektórych może wydawać się z gatunku głupich. W ramach jakiejś tam promocji dostałem Civilization 5 jako kod na Steam. W efekcie nie mam żądnej instrukcji. Do tej pory nigdy nie miałem styczności więc po prostu nie ogarniam. Czy istnieje jakiś poradnik, który można poczytać żeby załapać o co chodzi i jak grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować