Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2010 o 12:44, Astropath napisał:

Poza tym, skoro mieszkasz w Irlandii, po co Ci polska wersja? Język chyba znasz...?


Znam i to ze mieszkam w Irlandii jest wlasnie powodem tego ze chcialem gre po polsku, mam juz po prostu dosc wszystkiego po angielsku, codziennie w robocie po 8 h angielski, tv angielski, gazety angielski, zdarza juz mi sie ze wiem jak dane slowo jest po angielsku a nie pamietam jak jest po polsku. Wiem ze Civ to gra przy ktorej mozna spedzic lata, dlatego chcialem ja w naszym ojczystym jezyku jako mala odskocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to Gosu ma rację. Wprowadzanie klientów w błąd jest karalne. Skoro Cenega napisała na pudełku, że jest wersja PL, a w momencie zakupu jej nie było, to należałoby się skontaktować z Biurem Ochrony Konsumenta i sprawę z Cenęgą miałoby się wygraną (przypuszczam, że firma poszłaby na ugodę i dała sporą zniżkę na grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 13:14, A-cis napisał:

Jeżeli o mnie chodzi, to Gosu ma rację. Wprowadzanie klientów w błąd jest karalne. Skoro
Cenega napisała na pudełku, że jest wersja PL, a w momencie zakupu jej nie było, to należałoby
się skontaktować z Biurem Ochrony Konsumenta i sprawę z Cenęgą miałoby się wygraną (przypuszczam,
że firma poszłaby na ugodę i dała sporą zniżkę na grę).


Niestety wypisujesz bzdury, gdyż na pudełku pod oznaczeniem wersji językowej jest informacja:
"Polska wersja do pobrania z platformy Steam po premierze gry"
Wszystko w temacie, bo jaka w tym wina Cenegi? Oni są tylko dystrybutorem, a na dostępność wersji językowej mają wpływ jedynie Firaxis i Steam. Dlatego jakiekolwiek żale należałoby kierowac wyłącznie do nich. Wersja polska niestety rzeczywiście się opóźnia, jednak sądzę, że z czasem będzie dostępna. Jakiekolwiek żale klientów z tego tytułu do Cenegi, lub sklepów będą nieuzasadnione, ale jak ktoś chce się ośmieszyć, to niech szoruje do "Biura Ochrony Konsumenta" - jak nam zasugerował A-cis. Może gdyby kupił grę, to nie dawałby takich rad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 14:26, Ponury_pl napisał:

Niestety wypisujesz bzdury, gdyż na pudełku pod oznaczeniem wersji językowej jest informacja:
"Polska wersja do pobrania z platformy Steam po premierze gry"
Wszystko w temacie.


Jest tydzien po premierze, jakos nie ma tego do pobrania, nie wierze ze Cenega dala juz skonczona polonizacje na dlugo przed premiera inaczej na pewno byla by juz PL wersja.

>Bo jaka w tym wina Cenegi?

Taka ze juz nie raz nawalali i zrobili to kolejny raz.

Dnia 02.10.2010 o 14:26, Ponury_pl napisał:

wersji językowej mają wpływ jedynie Firaxis i Steam. Dlatego jakiekolwiek żale należałoby
kierowac wyłącznie do nich. Wersja polska niestety rzeczywiście się opóźnia, jednak sądzę,
że z czasem będzie dostępna.


Tak Firaxis i Steam dodali Francuski, Hiszpanski i 3 inne wersje jezykowe, ale olali gotowa wersje polska, wes mi nie pisz takich bzdur, oczywistym jest to ze Cenega nie dala tego na czas a to ze teraz Steam tego nie dodal jeszcze jest tylko i wylacznie wina Cenegi, ze nie mieli gotowej polonizacji kiedy przyszedl na to czas.

Wszystko w Temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 15:15, Gosu napisał:

Jest tydzien po premierze, jakos nie ma tego do pobrania, nie wierze ze Cenega dala juz
skonczona polonizacje na dlugo przed premiera inaczej na pewno byla by juz PL wersja.


Po premierze nie znaczy "dzień po premierze" ani "tydzień po premierze". Sformułowanie "po premierze" jest bardzo niezobowiązujące. Wychodzi gra i kiedyś tam będzie spolszczenie. Początkowo miało być razem z premierą. Potem zapowiedzieli, że będzie później. Teraz twierdzą, że jest gotowe i czekają na implementację. Nie ma co się pieklić. Zrozumiałbym złość, gdyby to tłumaczenie było Tobie niezbędne do gry :/

Dnia 02.10.2010 o 15:15, Gosu napisał:

nie wierze ze Cenega dala juz skonczona polonizacje na dlugo przed premiera


Cenega nie miała skończonej polonizacji "na długo przed premierą" i nikt tak nie twierdzi. Sami mówili, że nie zdążą na czas. Nauczka dla nich na przyszłość (z której prawdopodobnie nie skorzystają... jak zwykle), że takie sprawy trzeba załatwiać wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 19:43, Astropath napisał:

Po premierze nie znaczy "dzień po premierze" ani "tydzień po premierze". Sformułowanie
"po premierze" jest bardzo niezobowiązujące. Wychodzi gra i kiedyś tam będzie spolszczenie.


Masz Racje, to wogole nie jest zobowiazujace. Trudno, poczekam.

Dnia 02.10.2010 o 19:43, Astropath napisał:

Nauczka dla nich na przyszłość (z której prawdopodobnie
nie skorzystają... jak zwykle), że takie sprawy trzeba załatwiać wcześniej.


Nauczka rowniez dla mnie tylko ze ja z niej skorzystam, od dzisaj kazda gre wydana przez Cenege bede kupowal w Irlandii w Game Stopie, aby uniknac komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 19:43, Astropath napisał:

Nauczka dla nich na przyszłość (z której prawdopodobnie
nie skorzystają... jak zwykle), że takie sprawy trzeba załatwiać wcześniej.


To akurat u nich normalne. Z Borderlands było dokładnie to samo. Cenega ogólnie ma problemy z wyrabianiem się w czasie i nie powinno to już nikogo dziwić. Nie oznacza to, oczywiście, że pochwalam takie postępowanie. Po prostu się do niego przyzwyczaiłem. Dobrze przynajmniej, że (w przeciwieństwie do CDP) Cenega zwykle pozwala wybrać wersję językową, jaka nas interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 22:27, Ring5 napisał:

Dobrze przynajmniej,
że (w przeciwieństwie do CDP) Cenega zwykle pozwala wybrać wersję językową, jaka nas
interesuje.


Muszę przyznać, że mam do Cenegi neutralny stosunek. Nie wyrabiają się z tłumaczeniami i niech się za to wstydzą, ale osobiście, mało mnie to obchodzi. Obecnie wydają niebrzydkie "klasyki" (premium games) i premierówki z możliwością wybrania oryginalnego języka. Lata temu naciąłem się u nich na Serious Sama z kolekcji klasyki - jedyna gra, którą odinstalowałem 10 minut po zainstalowaniu*. Być może tak wzieli sobie do serca krytykę tej gry, że do dziś lękąją się polonizacji :)

*Kto zakosztował, ten zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo bronić Cenegi, ale Steam znany jest z tego, iż mniejszych partnerów nie traktuje poważnie... wiele razy już czytałem usprawiedliwienia różnych developerów, że "patch jest gotowy i przesłaliśmy go Steamowi; tylko od nich zależy, kiedy go wrzucą na serwery". Przykład: Eschalon 2; ja kupiłem prosto od twórców i miałem patche od razu, a użytkownicy Steamu musieli czekać ponad miesiąc, bez żadnych wyjaśnień. Tak więc całkiem możliwe, że ludzie z Cenegi naprawde jakiś czas temu już przekazali lokalizację Steamowi, i teraz już nie mają wpływu na to, co się dalej stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:49, Astropath napisał:

Muszę przyznać, że mam do Cenegi neutralny stosunek.


A ja bardziej pozytywny, niż neutralny. Może i nie należą do najsolidniejszych, jeśli idzie o terminy, ale właśnie za to, że mogłem wybrać wersję językową np. Fallouta 3 czy Borderlands, mają u mnie wielkiego plusa. CDP ewidentnie nie jest w stanie zrozumieć tak prostej rzeczy jak fakt, iż niektórzy nie tylko znają język angielski, ale i wolą grę w wersji oryginalnej, a nie z fatalnym tłumaczeniem (bo właśnie taki jest poziom większości tłumaczeń robionych przez/dla CDP, vide np. Titan Quest czy Dawn of War 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:58, Ring5 napisał:

a nie z fatalnym tłumaczeniem (bo właśnie taki jest poziom
większości tłumaczeń robionych przez/dla CDP, vide np. Titan Quest czy Dawn of War 2).


Historii z Titan questem nie znam, ale jeśli chodzi o DoW2, Steam był zbawienny dla wielu niezadowolonych :) Nie było problemu z wybraniem języka. Akurat mnie, wieloletniego figurkowego gracza, tłumaczenie specjalnie nie przejęło. Jeśli zlecono by mi to zadanie, prawdopodobnie wyszłoby podobnie.

Ale to temat o CiV, nie o Cenedze, ani o tłumaczeniach.
Tworzę powoli swoją cywilizację a przeciwnicy...
mapa wyglądą mniej więcej tak: po prawej stronie kontynentu moje miasta, po lewej upstrzony wielokolorowymi kleksami obszar zajmowany przez resztę zgromadzenia. :/ Bez ładu i składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 14:26, Ponury_pl napisał:

Niestety wypisujesz bzdury,

Kolego, po stopniu widzę, że jesteś na tym forum świeży, więc mam taką radę: Postaraj się pisać z większą dozą kultury (można np. napisać "nie masz racji", lub "jesteś niedoinformowany"), bo z takim stylem wypowiedzi długo na tym forum nie zagrzejesz miejsca.
Założyłem (bo - jak inteligentnie do tego doszedłeś - jeszcze nie mam gry), że na pudełku jest podana gra w obu wersjach językowych. Gosu przecież zarzucał im wprowadzanie w błąd.
Skoro jest taki napis jak podałeś (też nie wiem czy nie wprowadzasz w błąd), to oczywiście nie miałem racji.
Ale o takim napisie ktoś informuje tu po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 00:32, Astropath napisał:

Tworzę powoli swoją cywilizację a przeciwnicy...
mapa wyglądą mniej więcej tak: po prawej stronie kontynentu moje miasta, po lewej upstrzony
wielokolorowymi kleksami obszar zajmowany przez resztę zgromadzenia. :/ Bez ładu i składu.

Ja własnie opanowałem swój kontynent poza małym skrawkiem, który zajmuje Grecja.

Z ciekawych obserwacji - mam na mapie niewidzialną rzekę. Komp nie potrafi zamienić marionetkowych rządów na zwykłe miasta - jak już mu odbijemy te działające normalnie to koniec z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kupuj tu oryginaly. Sciagnalem pirata gry Civka wyszla - zadnego problemu z gra. Gra mi sie spodobala, wiec kupilem oryginal. I wszystko byloby pieknie gdyby gra sie uruchamiala. A tu nic. Uruchamiam civke ze steama, wybieram obojetnie ktorego DX i na tym sie gra konczy, nie ma zadnego bledu, zadnego komunikatu, po prostu windows sie zachowuje jakbym nigdy gry nie wlaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 15:42, Kamiloos napisał:

I kupuj tu oryginaly. Sciagnalem pirata gry Civka wyszla - zadnego problemu z gra. Gra
mi sie spodobala, wiec kupilem oryginal. I wszystko byloby pieknie gdyby gra sie uruchamiala.
A tu nic. Uruchamiam civke ze steama, wybieram obojetnie ktorego DX i na tym sie gra
konczy, nie ma zadnego bledu, zadnego komunikatu, po prostu windows sie zachowuje jakbym
nigdy gry nie wlaczal.

I tak dostaniesz bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 15:42, Kamiloos napisał:

I kupuj tu oryginaly. Sciagnalem pirata gry Civka wyszla - zadnego problemu z gra. Gra
mi sie spodobala, wiec kupilem oryginal. I wszystko byloby pieknie gdyby gra sie uruchamiala.
A tu nic. Uruchamiam civke ze steama, wybieram obojetnie ktorego DX i na tym sie gra
konczy, nie ma zadnego bledu, zadnego komunikatu, po prostu windows sie zachowuje jakbym
nigdy gry nie wlaczal.


Przyznawanie się do tego, że pobrałeś piracką kopię gry było odważnym posunięciem, na Twoje konto wędruje BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 18:50, Madoc napisał:

I tak dostaniesz bana.


A pan otrzymuje ostrzeżenie za spam, istnieje takie coś jak formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja troche pogralem, najbardziej ciekawily mnie rozwiazania Dyplomacyjne bo to zawsze byla slaba strona serii, co bym nie robil to i tak zawsze mialem wojne ze wszystkimi. Poki co jedynym nie dopatrzeniem bylo dla mnie to, jak wolne miasto poprosilo mnie o usuniecie z ich granic barbarzyncow, kiedy zabilem ostatniego i moja jednostka nie miala juz ruchu, kliknalem ture i nagle moja reputacja u tamtych spadla bo trzymalem jednostke wojskowa na ich terytorium. Troche bzdura przeciez im pomagalem, gdybym tam stal kilka tur po zlikwidowaniu zagrozenia to co innego. Co do normalnych cywilizacji to jeszcze nie wiem, narazie mam pokoj z egiptem :)

ps. Ja mam taki problem ze jak wlanczam gre to nie moge przerwac filmu, musze robic alt tab pare razy zeby w koncu skoczylo do gry, bo mam kursor z windowsa i gra nie reaguje na klikniecia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 20:58, Gosu napisał:

ps. Ja mam taki problem ze jak wlanczam gre to nie moge przerwac filmu, musze robic alt
tab pare razy zeby w koncu skoczylo do gry, bo mam kursor z windowsa i gra nie reaguje
na klikniecia ;(


Wywal intro z głównego folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:09, Kolumbiadek napisał:

Wywal intro z głównego folderu.


Niestety ale ja nie wiem gdzie sa pliki gry w steamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować