Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spekulacja - Final Fantasy XIII sprzeda się 2 razy lepiej na Xboksa 360 niż na PS3

14 postów w tym temacie

Jasne...
Amazon: wersja na PS3 - pierwsze miejsce na liście bestsellerów, niezależnie od platformy. Wersja na Xboxa - 15 miejsce na tej samej liście. W sklepie Cenegi chyba tylko raz i to na krótko widziałem zainteresowanie wersją xboxową, a tak to edycja na pleya okupuje miejsca w okolicach pierwszej dziesiątki. W Ultimie tak samo.

W lepszą sprzedaż na sprzęcie Microsoftu nie jestem w stanie uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większych bredni dawno nie czytałem. Nawet w Ameryce - kraju Xboxa, liczba preorderów na tę chwilę jest na korzyść PS3 (wersja na PS3 - 250 tysięcy preorderów, wersja na X360 - 100 tysięcy preorderów). A dlaczego było tak dużo zapytań w google o wersję Xboxową? Bo każdy chciał zobaczyć tą okrojoną grafikę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak dużo zapytań ? Ponieważ już piraci szukają na torrentach i nie tylko jeśli chodzi o wersję X360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak moze ta gra się sprzedać na Xboxie skoro to marka wiązana od niepamiętnych czasów z Sony. Zdarzały się wyjątki FF na innych platformach ale na konsoli Microsoftu nie, wiec nie wiem czemu sprzedaż miałaby przekroczyć tą na PS3. IMO durne przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do części szóstej marka FF kojarzyła się z Nintendo.
Od częsci siódmej - "myslisz Final Fantasy, mówisz PlayStation". Fajnie że wyjdzie też port na xboxa (bo jeśli gra okaże sie dobra, to chętnie kupię i zagram, jeśli nie - to odpuszcze sobie), ale nie ma absolutnie żadnych szans żeby "trzynastka" sprzedała się lepiej na X360. Tym bardziej że w Japonii wyszła już wersja na PS3 (i tylko na PS3).

Także Zaitsev nie obraź się , ale czasem jak wyprodukujesz jakiegoś newsa to nie wiem co powiedzieć. Bo mi po prostu ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 19:47, Lordpilot napisał:

Także Zaitsev nie obraź się , ale czasem jak wyprodukujesz jakiegoś newsa to nie wiem
co powiedzieć. Bo mi po prostu ręce opadają...

Sęk w tym, że newsa starałem się napisać tak, aby dawać do zrozumienia, że takie osądzanie jest bez sensu - stąd chociażby "spekulacja" w tytule i wróżka na obrazku. Nikt tu nie wyrokuje, że wersja na X-a sprzeda się lepiej. Zresztą co z tego? Czy jakieś dziecko zginie od tego? Mi osobiście to obojętne, bo wojenki konsolowe to bzdura. Co do piratów - w newsie nie jest mowa o serwisie torrentowym, tylko takim, z którego korzystają ludzie kupujący gry. Na google jasne - piraci dokładają się do tego, ale i tak relacja 2:1 jest zachowana. Ciekawy zbieg okoliczności, ale to nadal nie poświadcza o tym, że takie będą wyniki sprzedaży. Zresztą wspomniałem o tym w końcówce newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak z Bayonettą - w jakiś krajach sprzeda się lepiej wersja na x360 ale parę milionów już sprzedanych FF13 na PS3 w samej tylko Japonii sprawi, że globalnie wersja na PS3 zdeklasuje wersję na x360 pod względem sprzedanych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 19:47, RedBulik napisał:

Fani PS3 to chyba największa grupa trolli w całym necie jak tak patrzę na komentarze
pod każdym newsem tutaj. (PC player here)


Może jakoś uzasadnisz swoją opinię? Chyba, że już tego nie uczą w gimnazjum.

Poza tym, nie mogłeś sobie darować tego nawiasu? Przynosisz graczom pecetowym wstyd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może jakoś uzasadnisz swoją opinię? Chyba, że już tego nie uczą w gimnazjum.

> Poza tym, nie mogłeś sobie darować tego nawiasu? Przynosisz graczom pecetowym wstyd...

Wstyd? Dlaczego zaczynasz jeździć po mnie bez powodu? Tylko mówię to co tutaj widzę... Ciągłe, bezpodstawne wywyższanie się fanboyów PS3 nad XBOXami. Kompletnie tego nie rozumiem. Nawet żaden xboxowiec nie musi się odezwać się w komentarzach żeby rozpoczynać flame, sami psowcy między sobą to piszą jacy to są zajebiści a xbox jest po prostu żałosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RedBulik -> Nie wiem czy zauważyłeś - zapewne nie, bo jakie to ma znaczenie - że jakoś xboxowi nikt tutaj zbyt wiele uwagi nie poświęca. Zwraca się jedynie uwagę, że opinie o większej sprzedaży gry na platformie, nie mają na obecną chwilę podstaw. Bo wyniki publikowane przez sklepy nie dają podstaw do takich twierdzeń.

Ale oczywiście to jest jeżdżenie po xboxie, tak? Nawet jak się nic nie powie o konsoli to i tak się po niej jeździ.
Może już bez żartów, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już bez żartów. FF13 sprzeda się lepiej na X360, bo jest na 3 płytach- gra na 3 płytach musi być hitem :D.

Teraz już na poważnie - FF13 na xboxie niekoniecznie przyjmie się ciepło. Gusta ludzi, grających na tej platformie, są dość sprecyzowane, poniekąd zamerykanizowane ;). Japoński, liniowy RPG z mangowymi postaciami może nie zrobić furory i tak zapewne będzie.

Tak samo wątpił bym w świetną sprzedaż Halo na PS3- po prostu nie te klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować