Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

I po APOCALYPS3

16 postów w tym temacie

Nieźle, nieźle. Kiedyś był problem roku 2000, teraz okazuje się, że programiści zapomnieli o kalendarzu na lata następne. Coś chyba nie uczą się niektórzy na błędach, a wystarczyło wprowadzić dobrą tabelę dat do kalendarza minipatchem, który mógłby nawet "on the fly" wejść na platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowujące jest rozczarowanie autora tego artykułu. Czy tak trudno zrozumieć, ze najlepszą akcją w tym wypadku było... przeczekanie ? Jeśli patch byłby konieczny, Sony by taki wypuściło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Trochę rozczarowuje postawa Sony. Zamiast jak najszybciej usunąć usterkę, to japoński gigant po prostu poczekał, aż "samo się zrobi".

Nie no, oddajmy im honor - pracowali nad patchem, tyle że problem zdążył się sam rozwiązać. Jest nauczka na przyszłość - teraz powinni dokładnie sprawdzać, żeby nie było jaj w rodzaju: rok 2010 kolejnym rokiem PS3*

*I tylko na naszej konsoli jest to rok przestępny :)

@L33T

Głowy nie dam, ale coś mi się zdaje że "360" nie ma wewnętrznego zegara systemowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 10:31, Lordpilot napisał:

Głowy nie dam, ale coś mi się zdaje że "360" nie ma wewnętrznego zegara systemowego.

Zgadza się, nie ma i to jest maksymalnie irytujące. Wystarczy, że odłączysz X-a od zasilania i zegarek resetuje się - trzeba ustawiać od nowa datę i godzinę. Przez to przerwałem w połowie grę w Bioshocka, miałem sporo save''ów, ale były one segregowane według daty. Efekt? Nie wiedziałem, który był ostatni, więc dałem sobie spokój. Microsoftowi widocznie było żal wydać 1 dolara na głupią bateryjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoftowi widocznie

Dnia 02.03.2010 o 10:56, Zaitsev napisał:

było żal wydać 1 dolara na głupią bateryjkę.


Przyznaje rację - przycięli koszty maksymalnie. Sam miałem ten problem, kiedy jeszcze nie miałem klocka podpietego do netu (bo teraz to autologowanie i czas się synchronizuje automatycznie) - co wyłączyli prąd (a czasem się to zdarza), to trzeba było żmudnie ustawiać datę i godzinę. A spróbuj wziąść 360 do znajomych - od razu reset daty i godziny :/

Z drugiej strony zobacz ile ta głupia bateryjka może narobić problemów (łącznie z tym, że nie można było grać w gry stricte singleplayer), także wszystko ma swoje plusy i minusy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że problem jest już rozwiązany, choć mnie on nie dotknął, bo mam wersję 80 Gb Fat, a takich podobno nie dotyczył. Całe szczęście to trwało tylko dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 15:10, Kafar napisał:

dziwne problemy z datami nie wiem jak z PS3 bo mam tylko 360 ale tam najwyższy rok to
2025 :P


Microsoft przewiduje w tym roku koniec świata i dlatego nie ma dalszej daty;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować