Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DICE twierdzi, że pecetowcy nie różnią się już zbytnio od konsolowców

68 postów w tym temacie

oj bedzie burza przy tym newsie. zgodze sie z tym co mowi DICE, w przypadku jezeli gra wydana na PC nie jest kiepskiej jakosci portem, na ktorym da sie grac tylko i wylacznie na padzie. Fakt roznica jest baardzo niewielka w gustach. Ale jest tez cala masa produktow, ktora bardzo skutecznie oddziela graczy konsolowych od graczy blaszakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee ,nie ma to jak odwrócić kota ogonem i załadować mu w odbyt. To, że rynek PC mało się różni od konsol nie wynika z gustów tylko z marketingu i tego co ten marketing rzuci na rynek. Skoro PCtowcy łykają wg niego to co konsolowcy, to dlaczego tak bardzo narzeka się na piractwo? Czyżby dlatego, że jednak nie łykają?
Palpi idź spamować na forum dla niemowlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 12:39, palpatine napisał:

Ja uważam piecowców właśnie za mało wymagających graczy :D.

[włącza stoper w oczekiwaniu na pierwszą kometę pełną flame''a która walnie w palpatine]
A ja tam jak zwykle mówię że mi to wisi i powiewa, gracz to gracz, a gra to gra. Liczy się żeby gra była fajna i tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w obecnych czasach, taki bardzo wymagający gracz musi być zarówno konsolowcem jak i pctowcem. Najlepiej jakby posiadał wszystkie możliwe platformy, w końcu na każdą wychodzi jakiś super exclusive,z którym taki "wymagający gracz" powinien się zapoznać. Może to trochę naciągane stwierdzenie, jednak trochę prawdy w tym jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 12:48, Radovan napisał:

Moim zdaniem w obecnych czasach, taki bardzo wymagający gracz musi być zarówno konsolowcem
jak i pctowcem. Najlepiej jakby posiadał wszystkie możliwe platformy, w końcu na każdą
wychodzi jakiś super exclusive,z którym taki "wymagający gracz" powinien się zapoznać.
Może to trochę naciągane stwierdzenie, jednak trochę prawdy w tym jest;)

Bardzo naciągane, bo jeszcze trzeba sprecyzować te wymagania. Bo np. co ma do szukania na konsolach fan gier Paradoxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowość i wielkie odkrycie - gusta (odbiorcy masowego) już dawno temu się wyrównały. Ładnie swego czasu wypunktował to Massca na swoim blogu:

http://zagraceni.pl/pecetowa-jesien-sredniowiecza

Tekst jest wprawdzie momentami dość kontrowersyjny i stronniczy, ale fakty mówią same za siebie - w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych gier same multiplatformy, ewentualnie porty z konsol.

ps. A obrazek bezcenny :) Ładnie odzwierciedla szambo na forach (przeważnie tych polskich) gdzie konsolowców nazywa się "pieszczotliwie" bydłem, a za jedynych TRUE graczy uważa się tych, którzy grają na pc. Oj, przepraszam - powinno być z wielkich liter: GRACZY i PC ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno PC-towcy i konsolowcy, to tacy sami gracze, a często nawet ci sami więc totalną bzdurą jest mówienie o różnicach pomiędzy użytkownikami tych różnych platform. Jeżeli można o czymś mówić to o różnicach pomiędzy możliwościami tychże platform, bo tu jest spore pole do dyskusji. Jak wiadomo PC-ty królują w programowaniu, bo na konsolach nie bardzo się da, poza tym te korzystają właśnie z oprogramowania, a nawet hardwaru pctowego. Konsole za to są łatwiejsze w obsłudze, korzystaniu oraz dostępniejsze dla większej ilości graczy. Dziwi mnie tylko mit, że niby opłacalność wydawania gier na pc-ty jest mała przez piractwo, a na konsolach to niby jak jest, dokładnie tak samo.
Jednakże rysunek jest przedni :D tak trzymać! PC-ty górą, bo bez nich nie byłoby konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Pecetowcy to rasa panów! (to żart jest, żeby potem nie było) Dla mnie najważniejsze jest to, aby wersje pecetowe były dostosowane do warunków (tj. by dało się grać komfortowo na klawiaturze i myszce, i by optymalizacja była dobra).

OMG, Acti robi porządki w IW :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak trzymać! PC-ty górą, bo bez nich nie byłoby konsol.

No nie wiem - konsole były grubo przed pecetami.... Co nie zmienia faktu, że i na jednym i na drugim gra się bardzo przyjemnie :) Różne są tylko zalety i "bolączki" jednego i drugiego kawałka elektroniki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 13:03, Lordpilot napisał:

No nie wiem - konsole były grubo przed pecetami.... Co nie zmienia faktu, że i na jednym
i na drugim gra się bardzo przyjemnie :) Różne są tylko zalety i "bolączki" jednego i
drugiego kawałka elektroniki ;-)

Ale pierwsza gra powstała na Komputerze :-) Co prawda nie Personal ale Computer na pewno. Dopiero potem stworzono automaty i konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 13:07, Hubi_Koshi napisał:

Ale pierwsza gra powstała na Komputerze :-) Co prawda nie Personal ale Computer na pewno.
Dopiero potem stworzono automaty i konsole.


Pierwsza gra byl Pong. I to byl automat. A raczej konsola. Nawet ja mialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jester
Gdybyś zajrzał do swojego ponga, co tam w środku siedzi i porównał z ówczesnym sprzętem komputerowym byłbyś zaskoczony, szczególnie oprogramowaniem. To co właśnie było niesamowite w konstrukcji ponga, to to, że zajmowała strasznie mało miejsca, a wszystko dzięki ogromnemu ograniczeniu komputera w ciasnej, małej obudowie, bez większości możliwości tego ustrojstwa, no i bez ogromnej klawiatury. To samo mamy dziś, tylko że dzisiejsza miniaturyzacja, a także technologia sprzętu i oprogramowania jest na zupełnie innym poziomie niż kiedyś.
Pong to jednak cudowna gra, sam pamiętam ile godzin przesiedziałem przy tym zjadaczu czasu, a jaka to wtedy była grafika. Co do grafiki zabawne, że o pierwszym Wolfenstainie mówili, że ma... fotorealistyczną grafikę, hehe, ale czasy się zmieniły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować