Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Gra na pewno lepsza od poprzedniczki. I łatwiejsza, komputer przestał kantować ze specjalizacjami. Chociaz te Trupie Bestie strasznie denerwujące, przynajmniej do czasu zdobycia odpowiednich kart. Tylko diamanda strasznie słabiutka (kiedy się z nią walczy, bo jak sie nią gra to oczywiście słaba nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:23, HumanGhost napisał:

Witam wszystkich!
Zakładam nowy wątek o grze w związku z brakiem starego. Miłego postowania! :-)


Poczekamy aż odezwie się Iro. Pewnie siedzi w pracy. Hmm może z tej okazji (otwarcia forum) wrócę do gry na jakiś czas? Szukajcie mnie na serwach w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iro teraz nieźle pogrywa jak tak popatrzeć na staty. Trochę mu się spadło jak widzę, ale i tak na razie przewodzi. Ja chyba wróce do gry starymi, sprawdzonymi taliami, bo coś nowymi mi nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem i wyjaśniam... Spadłem bo ostatnio pogrywan z levelami 8 i wyżej i tym sposobem nie wygrałem od 2 dni :/ (rundy się zdarzały nawet z jurajerinem :P 17 lev) popełniałem też dużo błędów bo mogłem wygrać nawet z apple-jam''em... Ale to tylko dlatego, że w poinedziałek wchodze na serwer i co widze gracze od 5 lev w góre!! 5lev zajęci więc patrze na kolejne i tak z 8lev potem 17 potem 12 i tak to się stało :/. We wtorek 9 lev i 13 lev (tak samo zakończone :/). Wygrałem tylko z megakabanem 1lev i co ciekawe 2x przez rozerwanie połączenia (miałem z nim problemy :/ choć dał bym rade). Potem próbowałem na losowej tajemnicy ja mam tam 1 lev i grałem z 6 czy 8 lev Arximagiem (czy coś jakoś tak). Przegrałem 1 rundę ale potem nie miał szans i kiedy widział, że przejąłem kontrolę nad jego 2x fanatykami próbował oszukać - wywołał niewidocznego fanatyka i wywaliło mnie z gry ze znanym textem "wykryto próbe oszustwa remis" expa dostałem ale nie tyle co bym chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się gra spodobałą. Mam ją z CDA. Ale ma jedną wielką wadę - szybko się nudzi... Kampania też nie porywa, ciągle walki i walki. Jednak raz na jakiś czas dla odprężenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:41, elTadziko napisał:

Mi się gra spodobałą. Mam ją z CDA. Ale ma jedną wielką wadę - szybko się nudzi... Kampania też nie porywa, ciągle walki i walki. Jednak raz na jakiś czas dla odprężenia :)


Tryb single faktycznie moze się szybko znudzić, ale multi to już zupełnie coś innego. Gra jest wciągająca jak bagna w księżycową noc. ;-D Spróbuj pokombinowac z zaklęciami, tworzyć różne kombosy. Zauwazysz wiele ciekawych powiązań między zaklęciami. Biorąc pod uwagę istnienie globalnego rankingu graczy gra jest jak narkotyk. Grasz żeby miec wyższy poziom a jak już masz wyższy to chcesz jeszcze wyższy i jeszcze.. ekhh tak to mniej więcej wygląda. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:41, elTadziko napisał:

Mi się gra spodobałą. Mam ją z CDA. Ale ma jedną wielką wadę - szybko się nudzi... Kampania też nie porywa, ciągle walki
i walki. Jednak raz na jakiś czas dla odprężenia :)


Że co się gra robi? Tu musiała zajść jakaś pomyłka... wg. mnie kampania powinna być zrobiona jak w turnieju MK4 :D hehe - sama walka - bez biegania po mapie ... Gra się nie nudzi, przynajmniej jak się gra online. Jak nie grałeś online to spróbuj, gra bardzo uzależnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:55, Budo napisał:

Poczekamy aż
odezwie się Iro. Pewnie siedzi w pracy. Hmm może z tej okazji (otwarcia forum) wrócę do gry na jakiś czas? Szukajcie mnie
na serwach w weekend.


W weekend napewno się pokaże. Pokaze ci co stworzyłem. Niestety nie działa na gości z wysokim lev. bo zawsze paqja ochrone przed czarami do zapasu. Choć nawet goście z ponad 10 lev mówią, że pomysł naprewde interesujący i 1 rundę można grać z takimi ustawieniami jakie mam, na 2 rundę trzeba zmienić taktykę, ale nie wiem na jaką. trzeba chyba zrezygnować ze specjalizacji :P tak jak to robią ci co mają bardzo wysokie lev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam sobie w kampanię coby nabrać doświadczenia przed pojedynkami on-line i mam kłopot. Witalów przeszedłem bez problemów ("czuję" ich decki), natomiast z Syntetami jest źle. Nie "czuję" ich kart. Trafiłem w drugiej misji na chwasta (40hp) i ciągle mnie rozwala. Kart mam mało. Próbowałem różnych ich ustawień i ciągle dostaję kopy :(
Ma ktoś jakieś sugestie na chwasty plujące za 2 hp co turę?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 16:11, Cazcader napisał:

Ma ktoś jakieś sugestie na
chwasty plujące za 2 hp co turę?
Pozdrawiam


Z chwastami to akurat nigdy nie miałem problemów. Spróbuj wystawiać istoty latajace, użyć pierścienia paraliżu (nie wiem czy jest w tej kampanii) albo nie wiem. Ale na tym etapie gry (jeśli dobrze zgaduje 2 misja) powinieneś mieć już sporo zaklęć z których da się ułożyć coś sensownego. Zawsze kupuj zaklęcia w sklepach! Przydają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie począłem grać w Etherlords 2. Gra mnie zaciekawiła dopiero po jakimś czasie, gdy odnalezłem wolną chwilkę. Uważam, że sam sposób rozgrywki jest bardzo fajny. Gra podobna jest do Magic`ów (za którymi nie przepadam), a mimo to podoba mi się.
Po kilkudziesięciu minutach w SP amm zamiar stoczyć kilka walk w MP. Jeśli mi się spodoba to chyba odstawię na jakiś czas Neverwintern Nights i SpellForce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na serwer! Ważne jest to, aby na początku sięnie zrazić do gry. Ja jak zaczynałem to przegrałem jakieś 10 walk pod rzad. Mimo to nadal gram i jestem coraz lepszy. Z czasem zaczyna się częściej wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat porażki zbytnio mnie nie zrażają, szczególnie na samym początku. Logiczne jest to, że musze się najpier pożadnie z grą zapoznać. Co i jak, po co na co.

HumanGhost gdybyś mi mógł podać IP dobrego servera byłbym wdzięczny.
A i mam pytanie. Jaka według was talia jest najlepsza. Nie chodzi mi o poszczególne karty tylko talie np. Haotyci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 16:30, Szarik PL napisał:

Akurat porażki zbytnio mnie nie zrażają, szczególnie na samym początku. Logiczne jest to, że musze się najpier pożadnie
z grą zapoznać. Co i jak, po co na co.

HumanGhost gdybyś mi mógł podać IP dobrego servera byłbym wdzięczny.
A i mam pytanie.
Jaka według was talia jest najlepsza. Nie chodzi mi o poszczególne karty tylko talie np. Haotyci..


Hehe, serwer jest jeden- główny. A co do kolorów to każdy ma swoje wady i zalety- zależy co lubisz. Najciężej początkującemu będzie się grało Kinetami i Syntetami ale każda rasa ma swoją taktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer jest jeden, jak powiedział Budo.
Co do ras to każdy gra czym lubi. Ja najczęściej gram Kinetami i Witalami. Sporadycznie tylko Syntetami. Do Chaotów się zraziłem już dawno, bo jakoś nie umiem nimi grać. :-) Poznasz wszystkie rasy i zaklęcia i po jakimś czasie sam zdecydujesz czym Ci najfajniej się gra. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakiś serwer do pierwszej części etherlords? bo ja właśnie ową posiadam i chciałbym sobie w nią pograć przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:46, Seqiu napisał:

A czy istnieje jakiś serwer do pierwszej części etherlords? bo ja właśnie ową posiadam i chciałbym sobie w nią pograć przez neta.


W sumie to nie mam pojęcia. Też mam jedynkę, ale jak ją kupiłem to jeszcze nie miałem neta a później to już zapomniałem o tej grze. Ale chyba powinien być, bo to w sumie nie wielki wydatek utrzymywanie takiego serwera. Większość ludzi gra w EII. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem z 5 lev - zjechał na 4 lev. To dzisiaj jedyna walka. Sprawdze możliwości nowego forum a przy kazji pokaże Deck na łącznikach i płonących grobach. Zrezygnowałem ze szczęścia i specjalności dla lepszego zapasu (opłaciło się 2/0 a trafiłem na deck kontrujący)
PS:To jest tylko cząść zapasu - jest tego ponad 2x tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:40, iro1979 napisał:

Przegrałem 1 rundę ale potem nie miał szans i kiedy widział, że przejąłem kontrolę nad jego 2x fanatykami
próbował oszukać - wywołał niewidocznego fanatyka i wywaliło mnie z gry ze znanym textem "wykryto próbe
oszustwa remis" expa dostałem ale nie tyle co bym chciał...

Skoro wiadomo, kto próbował oszukać, to IMO ten komunikat jest zupełnie bezsensowny. Mnie coś takiego raz spotkało, ale wątpię żeby to przeciwnik coś kombinował, bo tylko na tym remisie stracił (zagraliśmy potem jeszcze raz i był do tyłu jeszcze więcej).
Jak zorientowałeś się, że wywołał tego fanatyka, jeśli był niewidoczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować