Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

...

Dnia 08.10.2005 o 23:33, Treant napisał:

Najlepiej sprawa wygląda u Chaotów:
Rezonans Eteru + Unicestwienie + Płonące Groby.

...

Coś jeszcze odnośnie tego rusha. rezonans eteru (to ten łańcuch - 4 eteru), unicestwienie chyba 1 eter + 1 za każdą jednostkę na polu ;) + płonące groby 3 eteru. Więc jeśli przeciwnik ma 1 muchę, a ty nic (tak żeby to kombo najmniej kosztowało) to zapłacisz 9 eteru :/... to nie jest już kontra na rusha... Jeśli załużmy masz 1 jednostkę a pszczół jest ze 4 to kosztuje to 13 eteru...
Moje kombo trupia odchłań + fala kosztuje w sumie 4 eteru... W 1 turze trupia odchłań (1 eter), w 2 turze fala (3 eteru). Troche bardziej sqteczne ;) Potem inne czary i jest dobrze, ale jak pisałem nie zawsze się udaje. Szczególnie bez przygotowania deq na rush''a więc i tak zaczynasz grę 1/0... a potem 50% szans
Co do unicestwienia - to jest drogie... lepiej użyć tego co strąca jednostki fruwające bo nie płacisz za ilość jednostek na polu - taniej wychodzi jak masz swoje jednostki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę nad tym rushem... Chaoci mają jeszcze parzący eter (koszt 2 eteru :P), ale jak rush jest dobrze zrobiony (jest magobójca, jakieś rozproszenie, drogie uroki) - to lipa. Pażący eter chyba dużo nie kosztuje w trakcie robienia talii, spróbuje dodać ze 2 lub 3 do deq i zobacze ;) wydaje mi się, że 2x sqtecznie gościa zabije :) a z przywoływaczem to już jest masakra hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem sobie dzisiaj jedną walkę, Tylko szkoda, że przeciwnik skapitulował po pierwszej turze, bo mało expa dostałem. Ostatnio jakoś tak sobie gram raz dziennie dla relaksu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym się z którymś z Was ustawić na pojedynek:P Grac za dobrze nie potrawię o czym iro wie, ale zawsze może być ciekawie.

Mój aktualny bilans to:
Wygranych --> 1
Przegranych --> 2
Remisów --> 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 21:10, Szarik PL napisał:

Kurka, zapomniałem sie spytać. Gdzie można sprawdizć ile się ma expa??


O tu :) (szczędze ci kilkania na podstrony, w wolnym miejscu wpisz swój nick) i zobaczysz że jest go mało ;) nie przejmuj się - jak wiesz po przegranych walkach exp. spada. Tak więc grając nawet z 1 levelami musisz częściej wygrywać niż przegrywać, żeby go troche było.

http://www.etherlords.com/flash/usa/rating/rating.php?rnd=1

acha exp. jest zapisany jako "rating" - możesz też sprawdzić inne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 22:13, Szarik PL napisał:

THX:D o LoL ale mi świetnie idzie:P

To co Iro kiedy masz czas aby pograć??

poniedziałek - piątek po 18:00 do 23:00 (w dzień na forum ;P)
sobota - niedziela od 8:00 do 23:00 (jestem maniakiem ;D)
Może przesadzam bo siedze z przerwami (wtedy gram w joint operations :)), ale można mnie spotkać w tych godzinach na 75%. Dzisiaj tak siedziałem i... znowu bigboss (6 lev) się władował z rushem (przegrałem 2/0 ale miał farta wrrrr).
PS:Mam rewelacyjną talię od baxtahx''a, wymiękłem jak ją zobaczyłem. Pewnie każdy wymięknie. Jest rewelacyjna. Nie spodziewacie się takich jaj. Cudotwórca, ozłocić tego człowieka. Ja wiedziałem że on jest dobry ale że aż tak... Zastanawiam się czy ją opublikować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opubliqje i to na forum bo nie ma polskich stron o E2 tak jak mają wszyscy inni w innych krajach :). Próbowałem coś takiego kiedyś zrobić i wydawało mi się niemożliwe i dlatego zrezygnowałem. Już nigdy bym się tego nie podjął bo zwątpiłem. A tu gotowiec :) zrobie sam kilka podobnych innymi rasami. Wiem że to jest możliwe. Dla jasnoćci dodam obie strony talii.
PS: i niech mi ktoś teraz powie, że ciężko zrobićtalie z artefaktem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Kiedyś sam kombinowałem z dwoma artefaktami, ale wtedy to jeszcze grac nie umiałem. ;-) Założenia tej talii znam, bo widziałem podobną tylko z jednym artefaktem, ale te same zaklęcia. Trzeba powiedzieć, że ciekawie wygląda. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 08:52, HumanGhost napisał:

Jestem pod wrażeniem. Kiedyś sam kombinowałem z dwoma artefaktami, ale wtedy to jeszcze grac nie umiałem. ;-) Założenia
tej talii znam, bo widziałem podobną tylko z jednym artefaktem, ale te same zaklęcia. Trzeba powiedzieć, że ciekawie wygląda.
:-)


Dobrze, że grałem z nim na treningu :D. Rozmontował mnie tym deckim, byłem bezradny ... B_a_X_t_a_H_x (4lev) jak już to kiedyś pisałem jest GG i cudotwórcą.
Kiedyś się ten wątek nazywał etherlords 2: talie z artefaktem i nie tylko ... z jednym :P hehe.
----> budo kiedyś pisaliśmy, że jedyne dobre artefakty to pierścień paraliżu i zwój błogosławieństwa..., a tu 2 na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak patrzę na ten deck. Zagrałem nim sobie i taki nadzwyczajny się nie wyjdaje. Na pierwszy rzut oka to wygląda jak zrobiony bez łądu i składu. Wyróżnia się tylko dwoma artefaktami. Grałem nim przeciwko moim ognikom trzy razy i jakoś nie udało mi się wygrać. Może po prostu musiałbym zobaczyć go w akcji, kiedy jest kontrolowany przez twórcę. Bo jak na razie to taki sobie średni deck. Czy Ty przeciwko niemu grałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 09:38, HumanGhost napisał:

Znaczy czym przeciwko niemu grałeś?


Grałem rush''em chaotów. Pokaże ci na treningu o co w nim chodzi... Grałeś przeciwko ognikom? To trzeba je było paraliżować, przywołac rycerzy 1/1 i 8/8 łączyć ich poświęcając tego mocniejszego po wzmocnieniu uprzednim blessem :) i kilqkrotnym kopiowaniu (po 1 kopii błogosławieństwa ma 16/16), a przy złączeniu blokowalny przez ściany 1/1 z uzdrowieniem ma 17/17. Przeciwnik ma sparaliżowane jednostki. Tkaczami z błogosławieństwem rozprasza sięaktywne uroki na wrogim bochaterze ... Dużo gadania. Pokaże ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha. Puszczasz na 1/1 woja urok kradnięcia kart z łapy. Ale może rzeczywiście masz jakiś deck kontrujący... Ja grałem chaotami + wulkany,gejzery, wiry eteru, łańcuch, mściciele 3/3, rogate dusze, parzący eter i unicestwienie... Rozmontował mnie tak,że sparaliżował mścicieli i szybko kart brakło pomimo koncentracji, rogate dusze i wiry eteru rozpraszał tkaczem (był nie blokowalny - bo moje jednosti siedziały). Kiedy miał już całe zoo to szalał i robił co chciał. Chociaż może mi karty nie doszły a jemu doszły te co trzeba. graliśmy na 3 rundy na treningu ostatnią wygrałem (powinienem przegrać bo zapisywał mojego emaila i zapomniał o łańcuchu). Może działa tylko na chaotów ten deck. Sam nie wiem. potestujemy i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Ja mam bardzo kontrolujący deck i żeby zrobić to co napisałeś potrzeba mieć odpowiednie karty. Tyle, że jak Ci je sprzątnę z ręki a trupie istoty zlikwiduje to nie masz drugiego rozwiązania na grę. Bo wygrać możesz tylko przy pomocy ataku fizycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 11:05, HumanGhost napisał:

No własnie. Ja mam bardzo kontrolujący deck i żeby zrobić to co napisałeś potrzeba mieć odpowiednie karty. Tyle, że jak
Ci je sprzątnę z ręki a trupie istoty zlikwiduje to nie masz drugiego rozwiązania na grę. Bo wygrać możesz tylko przy pomocy
ataku fizycznego.


Hehe, nie tylko. Jest pierścień paraliżu (wiadomo mało kto zada sobie 4 damage :)), ale jest jeszcze chwast 0/6, w razie w. wzmacnia się go blesem i dodaje do niego rycerza 8/8. Tym sposobem z 1 x kopią blesa zadaje 16 obrażeń magiczych, a to nie jest już mało :) co do kradnięcia czarów, to ja też mam coś takiego w tej talii, a z plonami mogę wywalic wszystko w 2 turach. To jest 50%/50% przeciwko twojej talii, ale sqteczność przeciwko innym talią jest większa. Wiadomo można tłuc trupy ale w aspekcie życia jest je ciężko kropnąć, potem tylko kradnięcie czarów i już koniec jest bliski ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe mnie właśnie lepiej idzie załatwianie trupów w aspekcie życia. Ogólnie moja talia polega na utrudnianiu życia przeciwnikowi. W tamtej talii nie ma koncentracji nawet na pierwszym oziomie. Tak więc trzeba naprawdę dużo szczęścia aby wylosować dobrą kartę, bo uwierz, że dużo ich na ręku by nie zostało. :-) Ale jak zwykle szanse są pół/pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy zagrać. Obadam ta twoją talię kinetów, bo jak narazie nie jestem do nich przekonany, a już zupełnie w ogóle nie jest przekonany do synteów. Chociaż synteci mozze i by się sprawdzili gdybym wpakował sobie 12 lub 13 level bochatera :), taki rush mechanoidów hehe - to może być niezłe jak ktoś nie ma pierwszego uderzenia :), wow już 2 pomysły odkąd zacząłem pisać tego posta, dodam jeszcze udeżenie alfa i mechanoid będzie miał tratowanie :) one są tanie przy robieniu deq bo kosztują prawie nic ale koszt przywołania jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechanoidy to niezły pomysł. Pamiętam, że kiedyś dostałem od nich po tyłku. Wziąć do talii mechanoidy i jakiś artefakt. Istoty sa tanie, więc starczyłoby na jekieś dobre czary i uroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować