Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt wspiera akcję "Idź głosować!"

70 postów w tym temacie

CDP : pomozecie! Uzytkownicy: pomozemy! :P
od kiedy moge chodze na wybory, bo samo siedzenie przed komputerem duzo nie da.
natomiast przekonanie, ze jeden glos niewiele da jest bledne - problem w tym ze takich ludzi jest pelno i frekwencja jest jaka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:46, Bobo napisał:

Szkoda, ze dopiero na druga ture ta akcja powstala. Teraz jak zostaly tylko kaczki...


a na kogo chciales glosowac? na Leppera czy Giertycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wplyw ? :) Zaglosujesz na leppera i co, i tak go nie wybiorą :D:D ;p Chyba ze wszyscy co czytaja ten artykul zaglosuja na kaczyńskiego, moze to cos zmieni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje specjalnych zachęt do głosowania. Nie lubię jak ktoś decyduje za mnie. Nie głosując oddałbym swój krzyżyk w ręce innej osoby, np. prymitywa, kobiety kierującej się wyglądem kandydata, naiwniakowi który uwierzył w obiecanki oszołomów... itd. Gdyby taki Giertych lub Lepper zdobyli ten urząd to zacząłbym się wstydzić, że jestem Polakiem, nie mówiąc już o innych negatywnych konsekwencjach na arenie międzynarodowej. Jak wszyscy w miarę inteligentni i rozumiejący ludzie z czystego lenistwa przestaną chodzić pozostanie tylko twardy elektorat, taki który ongiś wywyższył Tymińskiego nad Mazowieckiego. Może to tylko jeden głos, ale do niektórych nie dociera, że w Polsce jest kilkanaście milionów takich pojedyńczych głosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Krystian jak zwykle strasznie mnie rozbawił :D Nie ma to jak rzeczowy komentarz nt. konieczności głosowania :) Tak czy inaczej... popieram... ruszcie w niedzielę pupy :)

Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 17:47, Bobo napisał:

> a na kogo chciales glosowac? na Leppera czy Giertycha?

A na jeszcze kogos innego.
Teraz zostaly liberalne ($$) kaczki.


no wiedz zdradz na kogo... Bubel? Tymiński?

ps. wiesz co to znaczy liberalizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:59, Arkadiusz napisał:

jezeli komus nie pasuje zaden z kandydatow, to niech odda pusta kartke albo postawi dwa krzyzyki, wazne zeby isc na wybory

Jaki ma to sens? Przecież niezależnie od tego jaka będzie frekwencja jeden z kandydatów wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chociaż jeszcze nie mogę głosować (17 lat, a szkoda, że brakuje mi tych kilku miesięcy do 18 ;)) to popieram tą akcję. To w koncu podstawowy obowiązek obywatela kraju o ustroju demokratycznym. Dobrze, że CDP także przyłączył się do tej akcji. Może to coś da. Chociaż nie mogę głosować, to poparcie elektroniczne Tuskowi wysłałem, bo po prostu ten człowiek jest najbliżej moich pogladów (czysty w pełni nie jest, ale nie ma ideałów, a że najbliżej moich poglądów...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ci co mówią że nie pójdą głosować bo im jakiś kandydat niepasuje albo że pogoda nie ta etc. to najgłośniej potem łkają ( płaczą, szlochają ) jaki to zły ten prezydent itp. A w gruncie rzeczy odanie głosu dopiero daje prawo do jakiegokolwiek krytykowania poczynań Prezydenta ( tak tak przez duże P ) bądź Palamentu. A jak ktoś nie zamierza głosować to niech najlepiej odejdzie w sen wieczny bo w końcu od czegoś mamy tę ciężko zdobytą demokrację żeby od czasu do czasu z niej kożystać. O a tak przy okazji bodajże Belgia ma fajne prawo dotyczące wyborów - jak nie idziesz płacisz karę. W Polsce też to by się przydało :). A tak na marginesie akurat w tym roku skończyłem 18 lat ( w sumie niedawno ) więc spełniam OBYWATELSKI OBOWIĄZEK i idę wrzucić karteczką do urny ( wyborczej, no bo jakiej? ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Poza tym nawet jeśli żaden z kandydatów nie podoba się za bardzo to głosować na tego nabliższego poglądowo lub wybierać mniejsze zło. Inaczej nie ma prawa nikt narzekać, kto nie zagłosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> no wiedz zdradz na kogo... Bubel? Tymiński?
> ps. wiesz co to znaczy liberalizm?

Wiem co to liberalizm, ale nie w ich wykonaniu. Liberalizm przerodzil sie w "wolnosc" pieniadza, tzn. ze na rynek wkroczyly koncerny.

Tak naprawde akcja IDZ GLOSOWAC jest zla. Namawia, zeby ludzie poszli glosowac, ale nikt nie mowi, zeby przeczytali co dany kandydat glosi.
Jesli nie obejrzales 10 debat, nie przeczytales 10 wywiadow i nie przejrzales dokladnie planu danego kandydata to o nim nic nie wiesz. A ludzie nie czytaja 10 wywiadow. Tlum pojdzie glosowac, jak kaze mu akcja, i zaglosuje na tego, kto ma wieksze plakaty reklamowe, bo "jest fajniejszy". Nie majac pojecia co dany kandydat glosi.
Wszyscy jada na Leppera, ale nikt prawie nie wie, jaki on ma plan. A na Tuska wiekszosc zaglosuje, bo "jego mama zarobila 700 zl", no to on jest ten dobry. No i ma fajne plakaty.
Wybory to nie hop siup 3 minuty przy urnach. Wybory to dlugie godziny przegladania programow kandydatow. Jesli ktos tego nie zrobil to tak naprawde sam nie wie na kogo glosuje.
To wszystko reklama, marketing. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... najpierw GOL, teraz Wy. Piszecie o swiadomosci obywatelskiej. Tylko, ze przejawia sie ona rowniez w nie pojsciu na wybory. Tylko w ten sposob mozna powiedziec przy urnie (a raczej z dala od niej), ze nie daje sie przyzwolenia na taki system i taka polityke. Pewnie ludzi myslacych jak ja bylo nie wielu i to nie my spowodowalismy tak niska frekwencje, ale nie dajcie sobie wmowic, ze glosowanie to obowiazek i oddanie od czasu do czasu glosu na jakiego polityka jest wiekszym przejawem obywatelskiej aktywnosci niz swiadoma odmowa udzialu w namiastce demokracji.

A skoro wspieracie akcje idz glosowac to pozwole sobie przypomniec, ze od pewnego czasu trwa akcja o przeciwnym charakterze. Wszystkich ktorzy chcieli by sie dowiedziec wiecej, czemu warto sie chwile zastanowic zanim sie wyjdzie z domu i przedluzy o kolejne lata ten cyrk, zapraszam na strone http://www.bojkot-wyborow.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować