Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt wspiera akcję "Idź głosować!"

70 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 23:18, Vilmar napisał:

Bo ten człowiek nie ma planu. Zasiłek dla
bezrobotnych w wysokości minimum socjalnego, "trzeba skończyć z liberalizmem", "rolnikom po wejściu do UE żyje się gorzej"
to nie plan, tylko śmiech na sali.

ależ ma plan na wydanie kasy. brakuje tylko tego skąd ją brać (jak drukować zacznie to niedługo gazet nie bedzie, ani czym sie podetrzeć w ustronnym miejscu, bo cały papier na banknoty o nominale 10 milardów lepperowych złotych pójdzie).
ps to gadanie że rolnikom gorzej skonczyło sie jak dopłaty dostali (a ostro przekonywał żeby nie wypełniać wniosków bo nie warto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 00:35, Warui napisał:

(...)
ogólnie: http://www.bojkot-wyborow.org/artykuly.php?art=onas
chociaz
sam nie naleze do FA (nie przepadam za zakladaniem mundurkow organizacji, ale nie oznacza to, ze nie wspieram akcji tych
z ktorymi zgadzam sie pogladami jak np. FA) to z tym anarchistycznym manifestem w pelni sie zgadzam.


Dość ogólne założenia, które mi osobiście kojarza się raczej z jakąś utopią. Ale to tylko moje osobiste odczucia.

Dnia 18.10.2005 o 00:35, Warui napisał:

a konkretnie mozna
by zaczac od demokracji bezpośredniej w której obywatele mają ciągły wpływ na kształta państwa, a nie jak obecnie od czasu
do czasu dawać ludziom iluzję demokracji i pozwalać im dokonać roszady wśród rządzacych.


Widzisz takie coś w Polsce? Bo ja jakoś niespecjalnie... przykład - już widzę te tłumy ciągnące do urn za każdym razem kiedy w referendum trzeba zatwierdzić jakąś ustawę (tak jest bodajże w Szwajcarii, oni tam mają więcej referendów niż jest we wszystkich pozostałych państwach świata łącznie). Nasze społeczeństwo jest nie tyle zniechęcone samą polityką, co w ogóle słabo nią zainteresowane. Nie mamy społeczeństwa obywatelskiego.
Odwołanie polityka? Owszem, tutaj być może i frekwencja byłaby u nas wysoka. Pozostaje jednak problem kto byłby "orędownikiem" takie odwołania, bo przeciwne frakcje polityczne z całą pewnością stosowałyby wobec siebie stałe negatywne kampanie mające na celu przekonać ludzi do odwołania któregoś z urzędników państwowych.
No i sprawa trochę bardziej przyziemna - częste wybory i referenda jednak kosztują. Niby nie jakoś bardzo znacząco w ogólnej skali budżetu państwa, ale za każdym razem uzbiera się spora sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 07:51, ribik napisał:


Instytucja kontrolna jest zainteresowana przedłużeniem swojego bytu, wzrostem kompetencji i dowolnością interpretacji. Tak rodzi się korupcja, wzrasta władza urzędnika i spada zapał inwestorów. Pomyślałeś o tym?
A dlaczego inwestor/przedsiębiorca ma skupić w swoich rękach wladzę jest chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mr. Bazuka

Nie, nie glosowalem na Leppera, ani na LPR.
A skad wytrzasnales taki plan leppera? Ciekawe... moze Ci sie pomylily osoby, bo lepper nigdy nic takiego nie mowil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh gdyby dawali po 1000 zł za oddanie głosów zamiast przyklejać bezsensowne plakaty głosuj na mnie nie to ty głosuj na mnie itd. Mam 15 latek i mi to tam rybku.Ale naprawde niema co się dziwić że Polacy niegłosują jesteśmy oburzeni tym co dzieję się w naszym sejmie itd między innymi ten gaz z rosjii do niemiec :-/. Mam nadzieję że tym razem ktoś będzie normalny i pokaże nam POLAKOM ,że jesteśmy czegoś warci i możemy liczyć na prezydenta wtedy motywacja na głosowanie wyniesie100%. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 14:58, Bobo napisał:

> Mr. Bazuka

Nie, nie glosowalem na Leppera, ani na LPR.
A skad wytrzasnales taki plan leppera? Ciekawe... moze Ci sie
pomylily osoby, bo lepper nigdy nic takiego nie mowil.


a jednak jednak.... widze, ze bacznie sledzimy wypowiedzi pierwszego Polskiego Mulata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczynski postarał sie żeby wyborcy wiedzieli na kogo głosować otóż przyszła dzisiaj do nas koperta, a na niej jak wół nadawca: prezydent Lech Aleksander Kaczyński (i weż tu zagłosuj na tak "skromnego" człowieka, zwłascza że z Lepperem interesy robi) do srodka nawet nie zaglądałem, stracił u mnie szanse na długo przed 1 turą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować