Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM Ubisoftu złamany. Ale czy na pewno?

206 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2010 o 13:44, Phoenixpl napisał:

A ja mam pytanie:) Jezeli kupie gre oryginalna zrobie sobie kopie zapasowa(tylko do wlasnego
uzytku) to sie jeszcze do piractwa nie zalicza..Ale w przypadku uszkodzenia oryginalnego
nosnika i uzyciu tej zapasowej kopi juz musze sciagac cracka albo cos podobnego bo wykrywa
piracka wersje gry. Wiec ja sie pytam czy to robi ze mnie "przestepce" okradajacego
producenta i dystrybutora??


No to pytanie najprawdopodobniej w tym temacie uzyskasz odpowiedź:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&u=9394

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie są potwierdzone bo głupio sie przyznać że zabezpieczenia trwające kilka miesięcy złamane zostały w 24 godziny .
Wiec przegrali , ośmieszą się jak wpuszcza te zabezpieczenia w innych grach , zaszkodzą sobie i legalnym użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, jacy tu wszyscy zadowoleni i szczęśliwi, ptaszki ćwiergolą, wiaterek delikatnie porusza źdźbła traw, roi się od uśmieszków pokroju ":)"... Faktycznie, jest się z czego cieszyć. Miliony pasożytów pograją sobie za darmo. Boki zrywać.

Skąd jednak pewność, że zabezpieczenie złamano? Mam rozumieć, że niektórzy nie omieszkali SH5 ściągnąć? Pograliście dłużej niż kilka minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:10, Principes napisał:

Och, jacy tu wszyscy zadowoleni i szczęśliwi, ptaszki ćwiergolą, wiaterek delikatnie
porusza źdźbła traw, roi się od uśmieszków pokroju ":)"... Faktycznie, jest się z czego
cieszyć. Miliony pasożytów pograją sobie za darmo. Boki zrywać.


To , że piraci sobie pograją , jest oczywiście niedobre i mnie , osobę grającą w oryginały , nie cieszy.Jednak zwróć uwagę , jak mocno Ubisoft wkurzył legalnych graczy , skoro ludzie wydający pieniądze na oryginalne gry , cieszą się ze złamania zabezpieczeń.To chyba jest dość pilny materiał dla wydawcy do przemyśleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:10, Principes napisał:

Skąd jednak pewność, że zabezpieczenie złamano? Mam rozumieć, że niektórzy nie omieszkali
SH5 ściągnąć? Pograliście dłużej niż kilka minut?

Google nie gryzie, czytać też większość umie. W końcu gram.pl też swoje info wziąć skądś musiało, do czego się sami przyznali :P.Tymczasem okazuje się, że choć złamali nawet save''owanie przez neta, to jeszcze jest problem z akceptacją misji, więc póki co Skidrow-nuked.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego sie cieszą bo byli pewni że zabezpieczenia się opłaci robić a tu kicha . Wszystko jak zawsze , każde zabezpieczenie można złamać .
Jak ktoś zrobił zabezpieczeni i znalazła sie osoba co miała podobny tok myślenia i je złamała.
Ale ciekawi mnie co będzie dalej , zabezpieczenie złamane chociaż nie zostało potwierdzone , zastanawia mnie czy te zabezpieczenia jak zostalismy poinformowani bedą w następnych grach , chyba że dadzą sobie na spokój.

Nie piraci są poszkodowani tylko zawsze uczciwy dostaje po łapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl, jakim cudem Assassin''s Creed 2 jeszcze nie zadebiutował, co to za herezje prawicie. Ja w tą grę już gram od wczoraj, legalnie zakupiona kopia w empiku.

Co do newsa... Cóż, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:15, KrzychW napisał:

To , że piraci sobie pograją , jest oczywiście niedobre i mnie , osobę grającą w oryginały
, nie cieszy.Jednak zwróć uwagę , jak mocno Ubisoft wkurzył legalnych graczy , skoro
ludzie wydający pieniądze na oryginalne gry , cieszą się ze złamania zabezpieczeń.To
chyba jest dość pilny materiał dla wydawcy do przemyśleń?


Należę do grupy "wkurzonych", uwierz mi. Skłonny byłbym jednak system Ubisoftu przełknąć przez pewien okres czasu, gdyby okazał się "nie do złamania", a patch go usuwający został wydany po pewnym okresie "życia" produktu.

Nie ma się z czego cieszyć, naprawdę. Płacz i zgrzytanie zębów będzie wtedy, gdy Ubisoft przestanie próbować i powie wszystkim "Auf Wiedersehen". A tego nikt raczej by nie chciał.

@hans_olo

Dnia 04.03.2010 o 14:15, KrzychW napisał:

Google nie gryzie, czytać też większość umie.


Fakt, ale trzeba też wiedzieć, gdzie szukać. Nie wiem, jakie strony piraci sobie szczególnie "updobali", a na zwykłych forach czy torrentach złodziejstwo zbyt wylewne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:38, Principes napisał:

Nie ma się z czego cieszyć, naprawdę. Płacz i zgrzytanie zębów będzie wtedy, gdy Ubisoft
przestanie próbować i powie wszystkim "Auf Wiedersehen". A tego nikt raczej by nie chciał.

???
Ja już dawno temu i wielokrotnie mówiłem na tym forum auf Wiedersehen w kierunku tej firmy. Robia coraz gorsze, płytsze, coraz bardziej bezwartościowe gry i nigdy za nimi płakał nie będę. Niech sobie sami skaczą pamperkiem do stogów słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kolejnej wersji zabezpieczenia po włączeniu gry będzie do nas dzwonił pracownik Ubi, pytając czy to na pewno nasza kopia łączy się właśnie z serwerem.

Szkoda że Ubi nie dzie śladem Bioware i bonusów dla pierwszego właściciela gry. Szkoda że nie patrzy na nowego Battlefielda i jego elastyczność w kwestii DRM (można sobie wybrać model autoryzacji - net lub płytka)

Z mojej perspektywy drobnego ciułacza, którego nie stać na kupowanie każdej pozycji godnej uwagi to kwestia wyboru. Jeśli wyjdą dwie gry i będę miał zamiar/możliwość nabyć jedną nich, to prędziej zdecyduję się na tę teoretycznie mniej interesującą, ale z rozsądnym DRM (lub zupełnie bez). A jeśli jeszcze da się potem grę odsprzedać lub oddać albo wymienić się z kimś, to kolejny argument do zakupu.

Z tej perspektywy życzę Ubi złamania ich zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 12:14, Lordpilot napisał:

I jedna rzecz bardzo przykra - ci którzy za grę zapłacili (i muszą grać w grę singlową
podłączeni do netu - lol) pewnie z zazdrością spoglądają na bandytów, grających za
free i bez problemów.

Tak działa świat. Zbrodnia popłaca, przynajmniej dopóki ktoś nie dobierze Ci się do dupy.

Jestem pewien, że botnet w najbliższych dniach trochę się powiększy. Nie wydaje mi się, że crackerzy robią takie rzeczy z dobrego serca, crack na pewno został odpowiednio doprawiony. A teraz botki ściągające pirata przyczyniają się do rozrostu botnetu i udostępniają hakerom wszystkie swoje dane jakie to piękne ;)

Swoją drogą miękkie zabezpieczenia tzn. takie które uwidaczniają się w dalszych częściach gry i to małymi kroczkami będą pewnie skuteczniejsze. Napsują sporo krwi, i piratom, i crackerom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:43, hans_olo napisał:

???
Ja już dawno temu i wielokrotnie mówiłem na tym forum auf Wiedersehen w kierunku tej
firmy. Robia coraz gorsze, płytsze, coraz bardziej bezwartościowe gry i nigdy za nimi
płakał nie będę. Niech sobie sami skaczą pamperkiem do stogów słomy.


Ubisoft ma prawa do marek: Settlers, Silent Hunter, Might&Magic (w tym Heroes of...), Trackmania. Wydaje tytuły z serii Anno.
Wybacz, ale nie podzielam twojego zdania i jestem przekonany, że masa ludzi także.

Fakt, że zniszczyli totalnie serię Rainbow Six - ale mimo wszystko nie oceniałbym ich tak jednoznacznie. Podchodzisz do sprawy zaskakująco krótkowzrocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:38, Principes napisał:

Nie ma się z czego cieszyć, naprawdę. Płacz i zgrzytanie zębów będzie wtedy, gdy Ubisoft
przestanie próbować i powie wszystkim "Auf Wiedersehen". A tego nikt raczej by nie chciał.


Nie powie , nie powie.Z kasy dobrowolnie nie zrezygnują.A zamieszanie wokół nowych zabezpieczeń , jest moim zdaniem super sprawą.Tak samo ewentualne zmniejszenie sprzedaży zabezpieczonych tytułów.Im będzie gorzej , tym lepiej będzie dla graczy później , bo nic tak nie przemawia do wyobraźni wydawców , jak finansowa wtopa.tylko coś takiego może ich zmusić do działań zgodnych z naszymi oczekiwaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:55, Namaru napisał:

Jestem pewien, że botnet w najbliższych dniach trochę się powiększy. Nie wydaje mi się,
że crackerzy robią takie rzeczy z dobrego serca, crack na pewno został odpowiednio doprawiony.
A teraz botki ściągające pirata przyczyniają się do rozrostu botnetu i udostępniają hakerom
wszystkie swoje dane jakie to piękne ;)


W przeciwienstwie do super systemu ubisyfu masz zawsze mozliwosc zablokowania aplikacji firewallem (zakladajac, ze te twoje zlosliwosci mialyby sie jakos potwierdzic). Ciekawy jestem skad masz pewnosc, ze nie wysylasz tych swoich pieknych danych do ubisyfu nawet o tym nie wiedzac, co wiecej placac jeszcze za taka mozliwosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:38, Principes napisał:

Nie ma się z czego cieszyć, naprawdę. Płacz i zgrzytanie zębów będzie wtedy, gdy Ubisoft przestanie próbować i powie wszystkim "Auf Wiedersehen". A tego nikt raczej by nie chciał.

O, doprawdy? A ktoś ich tu trzyma?
Nie podoba się to wynocha. Tyle mogę powiedzieć tej firmie. Z mojej perspektywy są tu w ogóle niepotrzebni.

Maja kilka marek, którymi z pewnością sa zainteresowani inni (o czym wspomniałeś w odpowiedzi na komentarz hansa_olo). Jednakże, jeśli maja zamiar dalej utrudniać życie graczom kupującym ich produkty klienci Ci powinni pokazać im środkowy palec i przestać wspierać swoimi pieniędzmi.
Czy gdzieś jeszcze jest taka chora sytuacja jak na growym rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 14:55, Principes napisał:

Ubisoft ma prawa do marek: Settlers, Silent Hunter, Might&Magic (w tym Heroes of...),
Trackmania. Wydaje tytuły z serii Anno.
Wybacz, ale nie podzielam twojego zdania i jestem przekonany, że masa ludzi także.

To są marki stare, wypracowane za czasów świetności Ubi, nie zdziwię się, jak SH5 jest kolejnym nikomu niepotrzebnym crapem jedynie lekko nawiązującym stylistycznie do serii. Settlers nigdy mnie nie interesował, a ostatnie Heroes''y średnio sobie radzą.

Dnia 04.03.2010 o 14:55, Principes napisał:

Fakt, że zniszczyli totalnie serię Rainbow Six - ale mimo wszystko nie oceniałbym ich
tak jednoznacznie. Podchodzisz do sprawy zaskakująco krótkowzrocznie.

Chcesz więcej?
AC - nuuuda, tony nudów, długie godziny nudy
HAWX - i niektórym zdarzało się to symulatorem nazywać
Far Cry 2 - patrz AC, do tego dodaj całkowicie bezsensowne oskryptowanie
Ghost recon 2 - całkowicie zniszczona marka, i to już w drugiej części
To wszystko to dla mnie już od bardzo dawna bardzo dobry powód by zapomnieć o Ubisofcie. Wydali, co mieli wydać, papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet EA ostatnio spasowało w tej materii. Przykładem niech będzie wydanie Bad Company 2 na PC i system zabezpieczeń w nim zastosowany, raczej dwa do wyboru (z tego co czytałem) - sprawdzanie płyty w napędzie lub weryfikacja przez internet jeśli nie chcemy używać DVD.

hans_olo
Ghost recon 2 - całkowicie zniszczona marka, i to już w drugiej części
O ile w Raibow Six nie grywałem, tak to w jakim kierunku poszedł Ghost Recon mocno popsuło mi krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie podoba się to wynocha. Tyle mogę powiedzieć tej firmie.

Ja również niczego więcej od nich nie kupię, choć nie powiem, że niektórych tytułów mi nie szkoda. Jestem fanem serii HoMM i "piątka" wydana już pod ich sztandarem mi się podobała (czego nie mogę niestety powiedzieć o DMoMM). Reszta mnie nie interesuje - Settlersów rozmienili na drobne już dawno temu, odgrzewając kotleta za kotletem (nawet nie wiem czy BB wciąż jest deweloperem), to samo zrobili z "Panzer General" (trójka to było jakieś nieporozumienie). Kilka innych marek też zarżnęli. Ale "hirołsów" mi szkoda :/ Trackmani też (Nadeo jest wykupione przez UBI ?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować