Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Trek Online - recenzja

20 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2010 o 16:34, Ecko09 napisał:

8 stron. Nieźle sie chłopak rozpisał ;]

Cóż, przy MMO ciężko jest zamknąć się w mniejszej ilości tekstu, z założenia są rozbudowane, by zapewnić graczom zabawę na długo (a co za tym idzie umożliwić wydawcy duże wpływy z abonamentu). Dlatego też nigdy nie spieszymy się z recenzjami takich gier (o ile się za nie bierzemy), obserwujemy rozwój, zmiany, docieranie się. To żywy produkt, a nie coś zakończonego w fazie "gold"...
EDIT: Do tego Komix to trochę trekkie, więc ma duże pojęcie o świecie przedstawionym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły kupuję w ciemno każde nowe MMO, ale 50 euro to za dużo (brak polskiego wydawcy! :( ) Bo jak rozumiem, standardowy abonament też trzeba wnosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym Wszechświatem Star Treka. Większość odcinków toczy się w obrębie naszej galaktyki i to jedynie kilku niewielkich sektorów dzielących tzw. kwadranty.
Koniec czepiania się autora, teraz bardziej na temat gry, bo nie grałem, a trochę mnie ciekawi kwestia fabuły. Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego Klingoni wypowiadają wojnę całej galaktyce? Przeca po zniszczeniu Praxis w wyniku małego, klingońskiego eksperymentu czernobylskiego (the undiscovered country), zostali oni pozbawieni możliwości samodzielnego prowadzenia wojen i poważnie osłabiło to imperium. Wprawdzie data 86645.3 jest dość odległa od tego wydarzenia, ale Klingoni przystąpili do Federacji, a po ok 70 latach już bardzo niewielu Klingonów przejawiało tradycyjne dla nich zapędy imperialistyczne i to powinno się umacniać, tymczasem panowie trochę namieszali, bo jednak nie jest to data aż tak odległa, by nagle Klingoni odbudowali swoją potęgę i się odłączyli (zaledwie trochę ponad 100 lat od zniszczenia Praxis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że recenzja długa i porządna, bo mam szczerze dość wypocin w recenzjach MMO pisanych przez osoby, które w grę grały niewiele, a jeszcze mniej o niej wiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 16:44, Lucas_the_Great napisał:

Argh! Klingoński sabotaż!


Wyszedłeś z wprawy? :P

Dnia 06.03.2010 o 16:44, Lucas_the_Great napisał:

Poprawione, przepraszamy.


Wybaczamy.
Recenzja w miarę obiektywna, co rzadko się zdarza na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w sumie wygląda na dość fajną. Tekst porządny (i długi), widać że są plusy i minusy. Zastanawiam się czy spróbować jakoś teraz czy poczekać aż zrobią z grą więcej. Ps: Najfajniejsze statki w ST mają moim zdaniem romulanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Grzech

Nie ma czegoś takiego, jak obiektywna recenzja. I nigdy nie było. To z czym się zgadzasz, wychodzi na "obiektywne", natomiast to, co Cię razi, uznajesz za wredne i subiektywne :)? Biedaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego Klingoni wypowiadają wojnę całej galaktyce?

Tutaj jest cała chronologia wydarzeń od roku 2379 (Star Trek Nemesis) do 2409 (Star Trek Online):
http://www.startrekonline.com/fiction

Ogólnie zaczęło się od osłabienia Imperium Romulańskiego przez zamach stanu i późniejszą wojnę domową (patrz: Star Trek Nemesis). To osłabienie wykorzystali Klingoni, aby przejąć swoje planety wcześniej zdobyte przez Romulan.

Późniejszy wybuch supernowej niszczący Romulus (Star Trek 2009) i konflikt z Gorn też nie poprawił sytuacji.

Ogólnie jeśli chodzi o sytuację Federacja-Klingoni (zresztą Klingoni byli w sojuszu z Federacją, a nie członkiem Federacji) to polecam seriale i filmy już z udziałem innej załogi niż kapitana Kirka :)

W tym oczywiście najlepszy Star Trek Deep Space 9 (tam zresztą w jednym z odcinków Klingoni zerwali sojusz z Federacją).

A jeśli chodzi o Star Trek Online to podobnie jak World of Warcraft nie trzeba znać w ogóle historii świata, aby się dobrze bawić.

> Mam pytanie do recenzenta: Gdzie jakiś screen z klasą Galaxy? ;)

http://startrekonlinestuff.com/galaxy-class/

Tutaj porównanie klas statków STO (3.5 MB):
http://suricatasblog.files.wordpress.com/2009/10/stoshiptierchart8.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 23:26, cyriak napisał:

W tym oczywiście najlepszy Star Trek Deep Space 9 (tam zresztą w jednym z odcinków Klingoni
zerwali sojusz z Federacją).

A ja się będę upierał, że The Next Generation lepsze ;)

Dnia 06.03.2010 o 23:26, cyriak napisał:

> Mam pytanie do recenzenta: Gdzie jakiś screen z klasą Galaxy? ;)

http://startrekonlinestuff.com/galaxy-class/

Tutaj porównanie klas statków STO (3.5 MB):
http://suricatasblog.files.wordpress.com/2009/10/stoshiptierchart8.png


Dzięki. Chodziło mi o to, że zabrakło tych screenów w recenzji i bałem się, że Galaxy w ogóle nie pojawi się w grze. A dla mnie byłby to duży minus. Widać na tych screenach, że odwzorowali go bardzo dokładnie. No i dzięki za zestawienie - widzę, że moje ulubione klasy trafiły do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, to rzeczywiście był sojusz, ale tylko do czasu +-2550, kiedy to Klingoni są już członkami Federacji (ENT "Azati Prime"). Wprawdzie nie wiadomo czy ta linia czasu w ST jeszcze istnieje - kula Xindi została zniszczona, ale wojna raczej nie jest tutaj zbyt trafnym pomysłem. A w ogóle to ST 2009 to nie ST :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galaxy class Cruiser to okręt na screenach z zielonym tłem ( misja ze sztuczną anomalią pod przestrzenną) :) Właściwie jest to mieszanka Galaxy, Celestial i Envoy (custom ship).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować