Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin’s Creed 2 – recenzja

67 postów w tym temacie

stały dostęp do internetu to norma w krajach, w których ubisoft liczy na zyski ze sprzedaży AC2 i raczej mało ich obchodzi, że Polska nadal pod tym względem jest jak kraj trzeciego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, recenzja naprawdę bardzo dobra. Co prawda ja sam grę już nabyłem w dniu premiery - a figurka świetnie prezentuje się na półce - ale, jak ktoś już to zauważył, po tym tekście kupiłbym ten produkt raz jeszcze.
A co do samego zabezpieczenia ... wczoraj serwer zaliczył pierwszy krach i nie dało się połączyć przez dobre dwie godziny - chyba dwie. Jednak to skusiło mnie do poszperania w sieci w celu sprawdzenia cracka i co się okazuje ? Działa i w ogóle net nie jest wymagany więc luzik. Zapisy gry również nie są zapisywane TYLKO na serwerach Ubi co również jest plusem.
A co do pytania o pirackie wersje - wystarczy popatrzeć na naszą krajową stronkę o AC i okazuje się, że pirat był 3 dni przed premierą.

Gra naprawdę bardzo dobra, a jeśli ustawi się jeszcze język włoski dla smaczku lokalizacyjnego to już w ogóle gra się rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym całym zabezpieczeniu nie chodzi o to, że trzeba mieć internet, ale o to co będzie za 2-3 lata. Wszak może się zdarzyć tak, że stwierdzą, że w AC 2 nikt już nie gra, albo aby zmusić kupujących po sięgniecie po nową wersję tejże gry, więc oni sobie serwery wyłączą. I ci co mają legalną grę i internet zostają na lodzie.

Zatem głównym czynnikiem determinującym niechęć do tego zabezpieczenia jest przede wszystkim niepewność co do przyszłej polityki firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trikson, trafiłeś w sedno. Jasne, że dla krajów średnio i nisko rozwiniętych takie wymaganie to "absurd", ale dla dużych rynków gier (np. Niemcy - tam, jak w Polsce, dominuje gaming na PC, a porównajcie sobie bogactwo kraju...) to normalka. Zresztą, na litość boską, mam Neostradę (tak, tak, NEOSTRADĘ) 2Mbit, którą można mieć wszędzie (akurat mieszkam w Warszawie, ale kable w mojej okolicy są stare jak Mojżesz) i nie mam żadnych problemów z graniem w AC 2. Nie rozumiem o co cały ten raban, znacie jakiegoś miłośnika gier komputerowych, który nie ma internetu? Litości... Nawet jeśli tacy są, to jest to tak mały procent społeczności, że ich łzy nie przekonają Ubi do zmiany zdania. Pamiętacie Prince of Persia? Gra nie miała ŻADNYCH zabezpieczeń, można było ją sobie ściągnąć z torrentów i grać bez żadnego cracka, i pomogło to w czymś? Ano pomogło, piratom. Na razie z tego co wylurkowałem piraci potrafią uruchomić grę, ale nie da się zasejwować, więc dla mnie to tak, jakby ukraść samochód, który po kradzieży nie daje się zatankować. Mam szczerą nadzieję, że ten system wypali.
Pocinałem od czwartku cały weekend w Asasyna (kupiłem w Saturnie za 99zł) i mogę powiedzieć, że z całą pewnością jest to prawdziwy sequel. Bardzo podobał mi się AC 1 (przeszedłem kilka razy, co niektórzy pewnie uznają za masochizm), a dwójka już wciągnęła mnie jak odkurzacz. Jestem w bodaj 13 czy 14 sekwencji i zebrałem wszystkie glyphy i strony kodeksu - tak na marginesie, ostatnie kilka zagadek to prawdziwe wrzody na zadzie, mózg by mi przy nich eksplodował, gdyby w necie nie było rozwiązań...
Franco_Costa - poczytaj sobie FAQ. Ubisoft nie planuje wyłączenia serwerów, a jeśli coś takiego kiedykolwiek się zdarzy, to obiecali, że wypuszczą łatkę, która będzie pozwalać na grę bez neta. Lurk moar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 20:13, Myszasty napisał:

> ciach

Procka mam niekręconego. Karta też standard, choć dość mocna. Pracuję w domu, na własnym
kompie, więc nie będę wstawiał tam słabszej karty, skoro posiadam 260. Swoją drogą, to
nie jest przecież jakiś ultrawypasiony sprzęt. Raczej komp ze średniej półki, z mającym
już kilka ładnych lat prockiem taktowanym po 1,86 na rdzeń. Jeśli uważasz to za jakąś
supermaszynę, to uznam to za dobry żart. Przy okazji jest to dobry dowód na to, że w
grach 90%, to mocna grafa, a nie kosztujący dwa koła superprocesor. :)


Ok, w takim razie sorki za procka. Myślałem, że podkręcony do 3GHz albo i więcej. Ale karta graficzna wg mnie jest z górnej półki. Średnia półka to jest do 300zł, wyżej to już raczej więcej niż średnia półka, a GTX260 kosztuje 550-800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 23:27, aope napisał:

Premiera była 4 marca. Mamy 7 marca. Widziałeś gdzieś piracką wersję gry?

Pirat był już 27 lutego, 1 marca wersja ENG, 3 marca wersja PL. Gra już działa od cho cho, save już na dniach będą streamowac na dysk, witaminka też, więc coś chyba Ci się nie udało.
Prawda jest taka, że to zabezpieczenie to kopniak w pośladki legalnym użytkownikom, którzy za jakiś hmm... tydzień lub dwa będą w porównaniu do piratów traktowani jak śmieci. Pirat przejdzie singla bez neta, a Ty będziesz musiał się modlić by serwer UBI czasem nie padł.
Dla mnie cała ta akcja jest żałosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst bardzo dobry, ale mam jedno zastrzeżenie, otóż główny bohater nie nazywa się Ezio Auditore di Firenze tylko (...) da Firenze - taki mały szczegół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydałem i czekam na swoją czarną edycję. Mam nadzieje, że było warto, bom wydał 700 złotych z hakiem. Imo AC2 powinien dostać zaniżoną ocenę przez zabezpieczenia (nie porównujcie tego systemu Ubi do genialnego Steama, który pozwala grać w gry Single bez połączenia z netem (potrzebny tylko do aktywacji). W nowego AC2 tysiące (setki tysięcy?) graczy nie mogło grać już przez cztery dni, bo Ubisoft zawalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 08:48, Assasin_xXx napisał:

Wydałem i czekam na swoją czarną edycję. Mam nadzieje, że było warto, bom wydał 700 złotych
z hakiem. Imo AC2 powinien dostać zaniżoną ocenę przez zabezpieczenia (nie porównujcie
tego systemu Ubi do genialnego Steama, który pozwala grać w gry Single bez połączenia
z netem (potrzebny tylko do aktywacji). W nowego AC2 tysiące (setki tysięcy?) graczy
nie mogło grać już przez cztery dni, bo Ubisoft zawalił.

700? ehem... Co do ostatniego zdania... czy gdybyś był umówiony na bardzo ważne spotkanie, i w drodze na nie zostałbyś napadnięty. Napastnicy połamali by ci nogi, to czy poprawnie byłoby winić ciebie za nieobecność na tymże spotkaniu? Ot podobnie jest z Ubi, mógłbyś grać, gdyby nie crakerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 07:10, Kaldaka napisał:

Hm, recenzja naprawdę bardzo dobra. Co prawda ja sam grę już nabyłem w dniu premiery
- a figurka świetnie prezentuje się na półce - ale, jak ktoś już to zauważył, po tym
tekście kupiłbym ten produkt raz jeszcze.
A co do samego zabezpieczenia ... wczoraj serwer zaliczył pierwszy krach i nie dało się
połączyć przez dobre dwie godziny - chyba dwie. Jednak to skusiło mnie do poszperania
w sieci w celu sprawdzenia cracka i co się okazuje ? Działa i w ogóle net nie jest wymagany
więc luzik. Zapisy gry również nie są zapisywane TYLKO na serwerach Ubi co również jest
plusem.
A co do pytania o pirackie wersje - wystarczy popatrzeć na naszą krajową stronkę o AC
i okazuje się, że pirat był 3 dni przed premierą.

Gra naprawdę bardzo dobra, a jeśli ustawi się jeszcze język włoski dla smaczku lokalizacyjnego
to już w ogóle gra się rewelacyjnie.



ej Kaldaka na jakiej stronie znalazłeś tego cracka do AC2?? weź wyślij link prosze. I czy on naprawdę działa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 14:02, Ezio napisał:

Gra świetna, sam w nią wczoraj grałem, i wcale, ale to wcale nie miałem problemów z siecia.


Zależy jaki kto ma net :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy by wolal zaszyc sie w lesie gdzie ledwo prad dochodzi i pykac w asasyna ale jak sobie pomysle ze zlodzieje nie pograja to :D damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 19:27, Amom napisał:

kazdy by wolal zaszyc sie w lesie gdzie ledwo prad dochodzi i pykac w asasyna ale jak
sobie pomysle ze zlodzieje nie pograja to :D damy rade


Jak to nie pograją? Piracką wersję asasyna widziałem pod koniec lutego. Ten system nie wypalił. Dowiedz się najpierw zanim ogłosisz triumf. Ubi schrzanił sprawę, taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pirackiej, w pełni sprawnej wersji nie ma i na razie nie będzie. Można grę odpalić i tylko pobiegać po terenie. Wszyscy "lewi" gracze liczą na cud:)

Co do gry. Jest świetna, ładna, ale i graficznie niedopracowana. Jedynka miała bardziej klimatyczną grafikę. Miała też niższe wymagania sprzętowe. Najbardziej razi mocny pop-up obiektów i cieni. Tu mnie gra bardzo rozczarowała. Poza murami miast grafika wygląda, jak z wersji beta:P Far Cry2 pokazał, że można stworzyć rewelacyjną grafikę, z niskimi wymaganiami i praktycznie znikomym pop-upem.

Co do zabezpieczeń: mi nie przeszkadzają.Poza początkowymi problemami wszystko działa, jak należny. Jeżeli piratom nie uda się obejść zabezpieczeń (kto wie...) to inni wydawcy też pójdą w tę stronę i zrobi się naprawdę ciekawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że polska wersja jest tylko z naszymi napisami, a nie z głosami postaci. Co do samej gry to fajna i klimatyczna ale z MASĄ błędów. I widać, że to TYLKO najprostsza konwersja z konsol. Szkoda, że na coś takiego musieliśmy czekać niemal pół roku. Jedyne pocieszenie to DLC w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC II zamierzam kupić jak tylko mój komp wróci z serwisu. Chciałbym jednak wiedzieć jak wypada optymalizacja? AC chodził na max ustawieniach płynnie. Szkoda, że nie ma wersji demo, żeby chociaż sprawdzić jak wygląda sprawa płynności. Same wymagania zalecane niewiele mówią gdyż mogą być zawyżone jak i zaniżone. Dlatego jesli możecie dajcie znać jak AC II sprawuje się u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować