• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
pienio1

Kopiowanie filmów z płyt DVD na dysk twardy

Pytanie

Mam pytanie.

Kopiuję na dysk filmy z płyt dvd, czyli 2 foldery ("Video_TS" i "Audio_TS"). Większośc filmów działa w ten sposób, że odtwarzam przy pomocy WNM pierwszys plik ".vob" i cały film się odtwarza. Ale w niektórych nie mam w ogóle napisów ani dubbingu, a powinny byc.

Nie chciałbym też konwertowac tego na dvix, trwa to nawet do kilku godzin, a mam około 200 filmów do skopiowania. Wyjeżdżam do pracy, a nie chciałbym dzwigac 200 płyt, bo to wiele dodatkowych kilogramów ;)

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czym kopiujesz ?
Metodą kopiuj-wklej ?
Oryginalne płyty mają zabezpieczenia, wypadało by je pierw pominąć.
Polecam zestaw any-dvd + clone dvd, skopiuje każdy film, skompresuje dual layer na pojemność single layer, można nawet kompresować wycinając dodatki/obniżając jakość menu [wiadomo - najlepsza jakość = czysta 100% kopia, ale jeśli potrzebujesz zmniejszysz filmy całkiem ładnie, dobrze kombinując nieznacznym spadkiem jakości]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Głównie są to płyty z gazet typu "Gala". Chociaż może i na takich są zabezpieczenia.

Tak kopiuję koipiuj -wklej.

A czy te programy właśnie przypadkiem nie kodują .vob na dvix i trwa to kilka godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2010 o 08:15, pienio1 napisał:

Głównie są to płyty z gazet typu "Gala". Chociaż może i na takich są zabezpieczenia.

Tak kopiuję koipiuj -wklej.

A czy te programy właśnie przypadkiem nie kodują .vob na dvix i trwa to kilka godzin?


Możesz też skorzystać z DVDShrink. Też możesz skompresować, wywalić dodatkowe wersje językowe jeśli chcesz itd.
I na pewno nie koduje do żadnego innego formatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2010 o 20:49, pienio1 napisał:

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.


To może stwórz obraz płyty np za pomocą cloneDVD lub innego programu do nagrywania (z darmowych CDBurnerXP) i potem podmontowuj go przy użyciu np daemontools.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2010 o 20:49, pienio1 napisał:

Mam pytanie.

Kopiuję na dysk filmy z płyt dvd, czyli 2 foldery ("Video_TS" i "Audio_TS"). Większośc
filmów działa w ten sposób, że odtwarzam przy pomocy WNM pierwszys plik ".vob" i cały
film się odtwarza. Ale w niektórych nie mam w ogóle napisów ani dubbingu, a powinny byc.


Nie chciałbym też konwertowac tego na dvix, trwa to nawet do kilku godzin, a mam około
200 filmów do skopiowania. Wyjeżdżam do pracy, a nie chciałbym dzwigac 200 płyt, bo to
wiele dodatkowych kilogramów ;)

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Polecam ściągnąć program zoom player jest chyba najlepszy do takich plików. Jeśli odpalisz film to w menu głównym (wyświetli się albo zaraz na początku filmu albo jest to ostatni rozdział) powinna być opcja od dźwięku, napisów itp. Jeśli nie ma takowych (na moich koncertach są) to ppm na odtwarzanym filmie i DVD CONTROLS-> Subtitles. Jeśli film ma lektora też na pewno będzie odpowiednia opcja.
Kopiowanie DVD tyle trwa tzn nawet do 2godzin, a niektórych nawet się nie da metodą ctrl+c ctrl+v zrzucić na dysk... Ja np chciałem kopiować koncert kata żeby dvd nie męczyć i dupa błąd wyskakiwał pod koniec kopiowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2010 o 08:15, pienio1 napisał:

Głównie są to płyty z gazet typu "Gala". Chociaż może i na takich są zabezpieczenia.

Tak kopiuję koipiuj -wklej.

A czy te programy właśnie przypadkiem nie kodują .vob na dvix i trwa to kilka godzin?


0.o nie... i jakie kilka godzin....
Najdłużej chyba robiłem kopię zapasową mojej kolekcji Star Wars i LoTR, bo były to kopie 100% [czyli dual layer na dual layer] i średnio skopiowanie + nagranie jednej płytki zajmowało od 20 do 30 minut [inna sprawa że nagrywałem też celowo z małą prędkością bo x4 dla zminimalizowania błędów przy wypalaniu i dobrej kompatybilności ze stacjonarnym dvd]

Z kolei nagranie filmu zmniejszonego z płyty dwuwarstwowej na jednowarstwówkę zajmuje chwilę, czas kodowania to jest 5-8 min max, czas wypalania prędkością x8 jakieś 4-5 min.
I jeszcze raz powtarzam - clone dvd nie tworzy skompresowanego divixa, tylko wierną kopię filmu dvd [struktura plików i ich format pozostaje bez zmian], nie kompresuje też metodą zmiany formatu plików składowych na divx.

Ale fakt faktem pakiet clone dvd + clone cd + any dvd jest płatny, jest też nie mniej wersja trial chyba na 5 lub 15 dni, jak chcesz sobie zrobić szybko i wygodnie kopie swoich filmów zassaj, będziesz miał kilka dni na zgranie wszystkiego kompletnie za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować