Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield: Bad Company 2 - recenzja

98 postów w tym temacie

gra może pobić rekord świata w sprzedaży ale nie dotknę jej nawet palcem na półce, bo chciałem zagrać na PS 3, ale panowie z EA wbili mi kose w plecy kłamiąc odnośnie kłopotów technicznych z lokalizacją. To jest totalna kpina. Także dziękuję Wam Panowie z EA że zawsze na Was można (nie)liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pełna gra jest lepiej zoptymalizowana niz beta?
W becie wszystkie tekstury mi migały a na dodatek plynnosc uzyskalem dopiero na niskich ustawieniach.
Sprzet:
Core2Duo 3.6Ghz
Radeon 4850x2
4gb Ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 21:29, Nyx napisał:

Gralem w wersje ps3 i pc. Pc wersji nie tknę juz nigdy. Prawdziwa gra jest na konsoli

Prawdziwa gra jest na PC. I co teraz? Takie rzeczy to kwestia gustów. Ja wolę PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

beta mi chodzila na full detalach z wyjatkiem AA. sprzęt: amd phenom II x3 taktowanie 2,6, karta radeon 4870 512 palit, 4gb ram. wiec nie wiem skad u innych te przyciecia i migania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciagle gram ... gralem do premiery BFBC2 w BF2 :). Gra teraz jest ze wszystkimi dodatkami za free, bez roznicy dla mnie bo kupilem wszystkie, ale za to wiecej ciekawych ludzi jest na tych addonowych mapach. Imo BF ciagle bije grywalnoscia i projektem map BFBC2. Mysle ze BF2 zdetronizuje dopiero BF3. Co do BFBC2, to jest calkiem calkiem. Bardziej przypomina mi BF2142 ktory byl jak dla mnie zbyt konsolowy juz ;) ale gra sie przyjemnie. w BF2 zeby awansowac na kolejny stopien trzeba bylo pograc czasem kilka miesiecy :), w BF2142 awanse lecialy jak deszcz z nieba, a z tego co widze w BFBC2 jest jakos tak pomiedzy. Moj pierwszy kontakt z BFBC2 wygladal tragicznie. Jako weteran z BF2 i 2142 zaliczalem zgon za zgonem, nozownicy mogli sobie na mnie nabic punktow :) i nabili. W singla oczywiscie nie gralem od razu rzucajac sie w wir gry sieciowej, a teraz widze ze jednak sporo on daje by moc wystartowac z w miare uniesiona glowa i mniej wiecej wiedzac o co chodzi. Tragiczne sa probemy z serwerami. Czasem nie dzialaja ... hmmm .. nawet dosc czesto, ale wtedy odpalam tryb singla i przechodze kawalek. Po godzinie sie lacze i sruuuu, jestem zalogowany ;). Zdarzylo mi sie kilka wyskokow do systemu bez powodu choc gra jest raczej stabilna. Ogolnie gra sie bardzo fajnie, ale mogloby byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie BC2 do "typowych" Battlefieldów mija się z celem. Czemu? Bo BC2 od początku było planowane bardziej jako zręcznościowa strzelaninka, niż jako w miarę (podkreślam: W MIARĘ) realistyczny symulator. Tak naprawdę, to BC2 bliżej do gier w stylu Quake, tyle że tryb FFA zmieniono na dwie drużyny.

Co do awansów, to rzeczywiście, następują one dość szybko. Gra miała swoją premierę raptem parę dni temu, a już widać ludzi biegających ze stopniami chorążackimi, a nawet paru oficerów widziałem. Co to oznacza? Jedną z dwóch rzeczy: albo ci ludzie siedzą non stop przy kompie, albo awanse przychodzą za łatwo. Rzeczywiście, brakuje trochę spełniania wymogów innych, niż tylko punktowe.

Zastanawia mnie jedno... Jeśli planują wydać dodatki (a chyba planują), to czy dorzucą w nich jakieś medale? Na razie możemy zbierać piny i naszywki, wspinać się po szczeblach kariery, ale co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 02:13, dark_darek napisał:

gra może pobić rekord świata w sprzedaży ale nie dotknę jej nawet palcem na półce, bo
chciałem zagrać na PS 3, ale panowie z EA wbili mi kose w plecy kłamiąc odnośnie kłopotów
technicznych z lokalizacją. To jest totalna kpina. Także dziękuję Wam Panowie z EA że
zawsze na Was można (nie)liczyć.


Ja tam polskiej wersji nawet nie tknąłem. Na szczęście w wersji PC można sobie wybrać o niebo lepszy angielski. Ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy w końcu poprawią łączenie się z serwerami i ich wybór,bo jak na razie to wielka kicha.No i dodatkowe irytujące informację typu informacje..utraciłeś połączenie z EA... A tak a propo dzisiaj wogóle nie mogę się zalogować.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 10:41, nomex napisał:

Ciekawe kiedy w końcu poprawią łączenie się z serwerami i ich wybór,bo jak na razie to
wielka kicha.No i dodatkowe irytujące informację typu informacje..utraciłeś połączenie
z EA... A tak a propo dzisiaj wogóle nie mogę się zalogować.Pozdrawiam.


Ludzie, jak rany, czy wy naprawdę nie czytacie niczego, co nie jest wam podane wołami i na srebrnej tacy? Od 2 dni EA informuje o tym, że serwery będą wyłączone na czas konserwacji. O 9 wyłączyli serwery i nikt nie może się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i tak się bardzo poprawiło, wczoraj grałem bez żadnych problemów.

Dnia 09.03.2010 o 21:29, Nyx napisał:

Gralem w wersje ps3 i pc. Pc wersji nie tknę juz nigdy. Prawdziwa gra jest na konsoli


Rzuć jakimś argumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przyjemności nie sprawia użeranie się z padem na konsoli w shooterze online, z klawiaturą i myszką gra jest dużo szybsza i żywsza, a gra na konsoli to jest jakiś słaby symulator strzelaniny (grałem w Bad Company 1 u brata na PS3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ringo ..umiem czytać a na srebrnej tacy powinny być wydane gry które nie sprawiają problemów po to są beta testy.Ta gra od samego początku miała pasek że goście z EA znają problem i pracuja nad nim I nie ma co się cieszyć że bardzo się poprawiło ...wydałeś na tę grę pieniądze i nie powinno być łaski że w nią możesz zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przyjemnosc z gry w shootery czerpie dopiero grajac na myszcze i klawie jednak jest to kwestia przyzywczajenia. Moj kolega z kolei gra tylko na padzie i dla niego gra na klawiaturze to jest mordega (czego ja pojac nie moge). Kiedys myslalem ze gra na padzie jest bez sensu bo jest zbyt ciezko precyzyjnie namierzyc cel, jednak pozniej uswiadomilem sobie ze przeciez kazdy ma takie same warunki/szanse, wiec jest to tylko i wylacznie kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 12:19, nomex napisał:

Ringo ..umiem czytać


Jeśli umiesz, to przeczytaj jeszcze raz mój nick. I jeszcze raz. A potem, tak dla pewności, RAZ JESZCZE. Dopiero wtedy pisz, że umiesz czytać. Przekręcanie czyjegoś nicka "delikatnie" narusza netykietę.

Co do paska... Powtarzam raz jeszcze, drukowanymi: OD 2 DNI INFORMOWALI, ŻE SERWERY DZIŚ ZOSTANĄ NA JAKIŚ CZAS WYŁĄCZONE Z POWODU KONSERWACJI. Nie mówię o informacji o tym, że znają problem, tylko o informacji dotyczącej bezpośrednio właśnie wyłączenia serwerów. Pisano o tym w grze, pisano o tym na oficjalnym forum. Czego więcej oczekujesz, osobistego maila w tej kwestii?

Każda gra sieciowa raz na jakiś czas musi przejść konserwację. Niezależnie od tego, czy kosztuje 10 zł, czy 100, tak po prostu jest. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Nawet w MMO z abonamentem (jak np. LotRO) takie rzeczy mają miejsce (w przypadku LotRO jest to ok. 5 godzin raz w tygodniu). Narzekanie i wieszanie psów na twórcach, wydawcach czy dystrybutorach tego nie zmieni. Równie dobrze możesz mieć pretensję do koncernów samochodowych, że ich produkty raz na jakiś czas wymagają przeglądu technicznego.

Z dobrych wiadomości mogę powiedzieć, że chyba poprawili trochę błędów podczas konserwacji, ale o tym pisałem już w wątku poświęconym grze, więc nie mędę się powtarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ringo5...Jeśli umiesz, to przeczytaj jeszcze raz mój nick. I jeszcze raz. A potem, tak dla pewności, RAZ JESZCZE. Dopiero wtedy pisz, że umiesz czytać. Przekręcanie czyjegoś nicka "delikatnie" narusza netykietę.CHŁOPIE..mam nadzieję że sie nie obrazisz tym zwrotem ..jak umiesz czytać to przeczytaj że nie chodzi o konserwację serwerów ani o ich wyłączeniw tylko o genralną poprawę grania w sieci czyli pracują po prostu nad patchem.Gra wydana parę dni temu i sprawiająca od początku kłopoty z łączeniem sie jest po prostu bublem a ty sprawiasz wrażenie jak byś był rzecznikiem wydawcy.Kończę już bo chyba dyskusja z toba nie ma sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 13:55, nomex napisał:

Kończę już bo chyba dyskusja z toba nie ma sensu .

Chyba z Tobą, nawet cytować nie potrafisz. ;]
Ringno5 dobrze gada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj misiu, misiu... Pozwól, że zacytuję Ci oficjalne forum:

EA server maintenance on Wednesday 08:00 GMT
UPDATE: This has completed and servers are back up and running now.

Jak widać, jednak chodziło o konserwację. Nie ma to nic wspólnego z pracami nad patchem, co jest osobną kwestią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować