Zaloguj się, aby obserwować  
Pedrozz

Settlers IV - uwagi i problem z przejściem dodatkowych misji

14 postów w tym temacie

Kupiłem SIV Złotą Edycję, mam jednak uwage do Dodatkowych Misji. Cel wielu misji jest bardzo ogólnie sformułowany, przez co mam problem z ich ukończeniem. Po prostu nie wiadomo co trzeba zrobić, aby ja skończyć.
Nie wiem co zrobić w II Misji rzymian „Ucieczka". Cel jest następujący: Przygotuj sie do ucieczki, szukaj miejsca na nowe osiedle. Uciekłem, znalazłem miejsce (pokazane strzałką z desek), a nawet pokonałem Mroczne Plemie, mimo, że w chwili jego zaatakowania ilość rywali skoczyła do 900! I nic. W jednym z tutejszych postów przeczytałem, że wystarczy znaleźć miejsce i zbudować zamek i to bedzie koniec misji, a ja postawiłem juz dwa zamki i dalej nic, prosze pomóżcie, co tam naprawde trzeba zrobić, żeby to przejść.
Mam tez problem z drugą misją wikingów „Wysparskie królestwo". Celem misji jest: Opanuj całą wyspę czy świat. I owszem wroga już dawno pokonałem, na każdej wyspie mam zbudowaną wieże i nic, co tam trzeba zrobic. MOże błędem było, że na początku budowałem się tylko na jednej, północnej wyspie? MOże trzeba od razy budowac sie na 4 wyspach, bo tyle było na początku wozów pionierów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 16:38, Pedrozz napisał:

poza tym u mnie nie wiem dlaczego nie działaja kody (mam oryginała). Ktos wie dlaczego?

Być może trzeba zmodyfikować któryś z plików tekstowych z instalki
A o settlersach, to już chyba jest pare tematów na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także mam problem z drugą misją rzymian w dodatkowych misjan. Nie wiem co mam zrobić mimo iż pokonałem mroczne plemię i założyłem kolonię we wskazanym miejscu. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 20:23, perelkas napisał:

Mam problem z przejściem misji Majowie-Dwóch na jednego (ostatnia misja). POMOCY!!


W tej misji musisz pomyśleć, wzmocnić obronę i obmyślić sprytną taktykę wojskową :)
Na pewno sobie poradzisz trzeba jak już pisałem trochę pomyśleć! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dzięki za radę, ale nadal nie daję rady.
Rozwaliłam Rzymian, ale zaraz po tem napadła na mnie chmara wikingów i klapa. Może dasz jakieś dokładniejsze wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dopiero przygodę z grami. Opanowałem już Settlers III, mam kłopot z Settlers IV:
1. jak można przejść do następnej misji , jeżeli ni udało mi się skończyć poprzedniej ( lub nie mam na nią ochoty) ?
2. Zbudowałem statek handlowy, mam przystań, a statek za boga nie chce ruszyć z miejsca, chociaż wyznaczonyma cel rejsu. Tragarze nie chcą znosić zamówionych towarów do przystani. Co można ( i trzeba zrobić ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczynam dopiero przygodę z grami. Opanowałem już Settlers III, mam kłopot z Settlers IV:
1. Jak zacząć kolejną misję, jeżeli nie udaje mi się skończyć poprzedniej, lub nie mam na to ochoty ?
2. jak ruszyć z miejsca statek handlowy, kiedy jest przystań i wyznaczony cel rejsu, a tragarze przynieśli już trochę zamówionych materiałów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 15:32, wukawu napisał:

Zaczynam dopiero przygodę z grami. Opanowałem już Settlers III, mam kłopot z Settlers IV:
1. jak można przejść do następnej misji , jeżeli ni udało mi się skończyć poprzedniej ( lub
nie mam na nią ochoty) ?

Jak nie zaliczysz misji nr X, to nie przejdziesz do X+1, to chyba nic niezwykłego, zwłaszcza, że wszystkie kampanie są dostępne od początku, więc jak w jednej Ci nie idzie, to możesz zawsze spróbować innej. No chyba, że chodzi Ci o cheaty (ale prawdziwy gracz nigdy nie cheatuje) - w takim wypadku pan Google na pewno coś poradzi ;). Generalnie, nawyki z SIII mogą Ci trochę przeszkadzać (ja tak miałem), bo zmieniono trochę sposób rekrutacji wojska i parę łańcuszków zależności, ale i tak będziesz miał łatwiej, niż ktoś zaczynający od zera.

Dnia 28.03.2007 o 15:32, wukawu napisał:

2. Zbudowałem statek handlowy, mam przystań, a statek za boga nie chce ruszyć z miejsca, chociaż
wyznaczonyma cel rejsu. Tragarze nie chcą znosić zamówionych towarów do przystani. Co można
( i trzeba zrobić ) ??

W przeciwieństwie do SIII, punktem docelowym dla przystani musi być inna przystań, a dla targowiska - inne targowisko. Jeśli masz to ustawione, a mimo to towary nie są przewożone, to być może w przystani docelowej lub źródłowej zalegają jakieś dobra - czasem powoduje to utrudnienia w transporcie. Ja robiłem tak - jeśli nie dało się opróżnić przystani w sposób konwencjonalny (tj. budując magazyn i stopując produkcję dóbr zalegających na przystani, oczywiście tylko na wyspie, na której się ta przystań znajduje), to po prostu burzyłem przystań i budowałem nową (lepiej stracić te parę desek i kamieni niż ponieść klęskę z powodu zatorów w przepływie towarów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem co zrobić w II Misji rzymian „Ucieczka". Cel jest następujący: Przygotuj sie do ucieczki, szukaj miejsca na nowe osiedle. Uciekłem, znalazłem miejsce (pokazane strzałką z desek), a nawet pokonałem Mroczne Plemie,..."

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100359

Przedewszystkim nie wolno doprowadzić do konfrontacji naszych wojsk z wrogiem . Wystarczy że opróżnimy wieże z wojowników i wyślemy ich na nowe miejsce tak żeby dać pracować mrocznemu plemieniu ( oni będą wtedy rozszerzać swoje terytorium ) . Na północnym zachodzie (pokazane strzałką z desek) musimy postawić chociaż jedną wieże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na posta sprzed 9 lat?

Jesteś nowy, wiec obejdzie sie bez ostrzeżenia, ale nie odkopuj niepotrzebnie starych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować