Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising - recenzja

52 postów w tym temacie

Crash bugi są losowe, dotykają niektórych. I Ci niektórzy stanowią około 60-80% społeczności.

Mi samemu udało się przejść grę jedynie dzięki obniżeniu całkowicie detali. Chociaż i tak dostałem crash bug''a, ale po wczytaniu zaliczyło mi w końcu kampanię. Co prawda wymagało to siedmiokrotnego zabicia boss''a na Primarchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 19:23, Arcling napisał:

Brakuje w recenzji wspomnienia o licznych bugach, przez co dla wielu gra jest praktycznie
niegrywalna i/lub wygląda okropnie. Sam również doświadczyłem części z tych problemów
(poza crashami w kampanii), ale grafika i dźwięk nadal są na low. Wystarczy zresztą spojrzeć
jak fora zostały zasypane tematami opisującymi te problemy, jeden z przykładów tutaj:
http://community.dawnofwar2.com/forums/topic/37830 Dziwne więc, że wady gry nawet o tym
nie wspominają, bo dodatek wyszedł naprawdę niedopracowany.


Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że w czasie grania nie zdarzył mi się ani jeden crash (w przeciwieństwie do podstawki, gdzie dwa razy wykrzaczyło mi całą kampanię ;] ) a i recenzje i opinie które czytałem, żeby być na bieżąco, również o tym nie wspominały.
Tym, którym się to zdarza, naprawdę bardzo współczuję, bo wiem, jak może to psuć przyjemność z gry.

Pozdrawiam :)
Finnegan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60-80% ładne mi niektórzy:) A tak na poważnie nie powinno być takich rzeczy, w końcu płacimy za grę aby co jest logiczne w nią grać a nie użerać się z bugami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:52, Drakhon napisał:

Do pelnego spelnienia brakuje jeszcze Filmu i WH na
konsole, ale na to jeszcze bedziemy musieli poczekac :)


O tak, jakże brakuje mi filmu z Space Marines american style (jeszcze z Arnoldem jako główny hero) czy też uber mega wypas klimatycznego biegania jednym SM z mieczem oraz bolterem i masakrowania pierdyliarda Orków czy Marines Chaosu (po zliczeniu których wyszłoby, że zniszczyliśmy 3/4 istniejących legionów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 21:52, Bambusek napisał:

> Do pelnego spelnienia brakuje jeszcze Filmu i WH na konsole, ale na to jeszcze bedziemy musieli poczekac :)

http://www.spacemarine.com/#/en/home/

Dnia 15.03.2010 o 21:52, Bambusek napisał:

O tak, jakże brakuje mi filmu z Space Marines american style (jeszcze z Arnoldem jako główny hero) czy też uber mega wypas klimatycznego biegania jednym SM z mieczem oraz bolterem i masakrowania pierdyliarda Orków czy Marines Chaosu (po zliczeniu których wyszłoby, że zniszczyliśmy 3/4 istniejących legionów).

http://www.filmweb.pl/John+Hurt+i+Terence+Stamp+w+%C5%9Bwiecie+Warhammer+40%2C000,News,id=58822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, nie będzie Arnolda. Ale reszta się zgadza ;)

Co do gry: właśnie takiej wolałbym nie widzieć... Jedyne czego mi na tym trailerze brakowało do pełni "szczęścia" to scenki, jak Marine wchodzi do Dreadnota jakby to był jakiś normalny mech. Marine to może być elita, ale nawet oni nie są w stanie ot tak rozwalać całego Waaagh w pojedynkę. Gdyby potrafili, to nie byłaby potrzebna Gwardia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 21:26, Finnegan napisał:

Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że w czasie grania nie zdarzył mi się ani jeden
crash (w przeciwieństwie do podstawki, gdzie dwa razy wykrzaczyło mi całą kampanię ;]
) a i recenzje i opinie które czytałem, żeby być na bieżąco, również o tym nie wspominały.
Tym, którym się to zdarza, naprawdę bardzo współczuję, bo wiem, jak może to psuć przyjemność
z gry.

Jak już tu było wspomniane te problemy ma ponad połowa graczy. Nie tylko crash bugi, ale grafikę i dźwięk ludzie mają na low (niezależnie od ustawień, nadal to brzmi i wygląda koszmarnie), i olbrzymie spadki fps, dotyczy to różnych konfiguracji, systemów, więc nie są to odosobnione przypadki. Ja również ich doświadczyłem i ogólnie jestem zawiedziony, bo na chwilę obecną ten dodatek to jedna wielka porażka, skoro jest praktycznie niegrywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za szerzenie defetyzmu spotka cię gniew Imperatora!

Nie przesadzaj, ta gra różni się od DoW tylko sposobem sterowania i prezentacji. Jak gra się w DoW1 w singlu, w DoW2 jest to jeszcze bardziej widoczne, to rzeczywiście SM sami rozwalają całe Waaagh!!!

Ale Waaagh!!! ma jeszcze tajną broń:
http://s170.photobucket.com/albums/u277/Neconilis/?action=view¤t=OrkDisguise.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem jednego crascha ale poza tym gra chodzi normalnie nie mam problemów z dzwiękiem ani grafą a mam wszystko na maxa oprocz aa to mam wyłaczone kompa mam core2duo 2,1g a grafe 9600gt wiec juz staruszek jest.kampani jeszcze nie skończyłem jestem w misji gdzie sie steruje predatorami, ale problemów na razie nie miłem z gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 23:04, hallas napisał:

Nie przesadzaj, ta gra różni się od DoW tylko sposobem sterowania i prezentacji. Jak
gra się w DoW1 w singlu, w DoW2 jest to jeszcze bardziej widoczne, to rzeczywiście SM
sami rozwalają całe Waaagh!!!


Tylko w DoW to są oddziały. :) Tutaj na trailerze widzę, jak jeden SM (taki normalny, żeby to Terminator chociaż był...) w bezpośredniej szarży robi to, co w DoW cały unit. A DoW 2 akurat Waagh nie oddaje, za mała skala starć :D

Oczywiście rozumiem, że taka konwencja i dostosowane do rynku (w końcu te Space Marine ma być na razie tylko dla konsol, chociaż już Relic coś tam o wersji PC nieoficjalnie przebąkiwał). Nadal jednak pasuje to do uniwersum jak pięść do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 23:29, Bambusek napisał:

Oczywiście rozumiem, że taka konwencja i dostosowane do rynku

Space Marines będzie slasherem z elementami RPG (na wzór tych z DOW2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero wczoraj zakupiłem ten bardzo zacny dodatek i efekt jest taki, że mam dzień w pracy z przysłowiowymi zapałkami w oczach :P Jak narazie grałem multi 90%czasu a 10% kampania czyli mało. Na chwilę obecną to juz nie mogę się doczekać końca dnia w pracy i powrotu do świata DoW2CH. A recenzji dziękuję za zachęcenie do kampanii bo jakoś w bałem się że będzie jak w podstawce - bardzo fajnie ale szybko monotonnie. Czy zna ktoś stronę na której jest lista uzbrojenia/zdolności które się odblokowują na poszczególnych levelach dla każdej rasy w trybie rozgrywki Last Stand?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Brak może w faktycznie wyborów mniejszego zła i ciężkiej walki o pozostanie czystym i niesplugawionym przez Chaos, gdyż pozostanie dobrym nie jest specjalnie trudne - chyba że ktoś z premedytacją ubierze się w zbroję Chaosu lub będzie zabijał wszystko co nawinie mu się pod lufę. " - że co; czegoś tu brakuje w tym zdaniu. Poza tym brakuje przecinków przed "a" przez większą część tekstu. Ale ogólnie fajna recenzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest samodzielny dodatek ?? Wydaje mi się że nie do końca daje tryb indywidualny to mogę grać tylko Chaosem a w samodzielnym powinno dać się grać wszystkim. Jak to jest samodzielny jak masz podstawkę to FAJNIE

Dlaczego dając tryb wieloosobowy nie mogę się zalogować wyskakuje mi następujący błąd (link ze screenem) :
http://img260.imageshack.us/img260/2567/gfw.jpg

Jeżeli ktoś wie jak to rozwiązać proszę o odpowiedz.

PS:
Mam tylko oryginalny dodatek Chaos Rising.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 15:12, JUDEGANG1985 napisał:

To jest samodzielny dodatek ?? Wydaje mi się że nie do końca daje tryb indywidualny to
mogę grać tylko Chaosem a w samodzielnym powinno dać się grać wszystkim. Jak to jest
samodzielny jak masz podstawkę to FAJNIE

Y, pff, no przecież jest samodzielny, tj. URUCHAMIA się bez zainstalowanej podstawki.

Konto pewnie założyłeś na Polskę, załóż na UK i będziesz sobie grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować