• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Heroes 3 - Problem z Windows 7

Pytanie

Witam

Zakładam nowy temat, gdyż podobnego problemu nie znalazłem jeszcze na forum, a mocno przeszkadza w grze.

Mianowicie posiadam netbooka Asusa, z Intel Atom 450, Intel Graphic Accelerator 900 i 1GB Ram, no i z Win 7 Starter na pokładzie. Ostatnio chciałem pograć na nim w Heroes of Might and Magic 3. Niestety, są z tym problemy...

Otóż gra (przeciwnie, jak u innych na Win Vista) instaluje się bezproblemowo. Uruchomienie? Spoko. Jednak po pewnym czasie gry (ale w różnych momentach, zależnie od konkretnego uruchomienia) zawiesza się (przestaje odpowiadać). Zauważyłem, że dzieje się to cyklicznie, a konkretnie: za pierwszym uruchomieniem po dłuższym czasie, kiedy zrestartuję - po kilku minutach, po kolejnym restarcie - już na etapie wczytywania save''a. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobić?

Dodam, że najbardziej oczywiste sposoby, jak ustawianie trybu zgodności (w sumie wszystkich możliwych) czy uruchamianie jako administrator, albo też wyłączanie kompozycji wizualnych czy uruchamianie w rozdzielczości 640x480 już dawno wypróbowałem - nic to nie daje.

Problem z wydajnością netbooka raczej odpada, bo to stara jak świat gierka. Raczej coś z Win 7, ale dziwne, bo na Viście (i to bez SP jakiegokolwiek) gra chodziła jak złoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.03.2010 o 11:56, L33T napisał:

Na Netbooku ? GL&HF.

możesz skorzystać z dopłaty do lepszej wersji WIN, na nieszczęście masz najbardziej hu.... wersje windowsa :(:(
sam się zastanawiałem nad netbokiem ale win starter mnie powstrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2010 o 11:47, Chester001 napisał:

Upgrade na Win 7 np bussines lub premium zrób.


Na cholerę komukolwiek drogie edycje Windowsa tylko do gier? Home Premium większości w zupełności wystarcza. I nie istnieje coś takiego jak Windows 7 Buisness, a z tego co wiem:

- nie da rady zrobić upgrade z jednej wersji Win7 na inną
- nie da rady zrobić upgrade w wersji OEM
- nie da rady zrobić upgrade np z podstawowej edycji starszej wersji systemu na bardziej rozbudowaną edycję nowej wersji systemu (np z XP/Visty Home nie zrobisz Win7 Proffesional/Ultimate).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2010 o 17:01, L33T napisał:

1) Nie ja tylko NLX
2) Nie mam PC

Pisałeś że masz netbooka a netbook to co.. konsola ? no jasne ze pc...
pozostaje tylko zdobyć w jakiś sposób inną wersje 7 i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 16.03.2010 o 17:09, Azvar napisał:


Na cholerę komukolwiek drogie edycje Windowsa tylko do gier? Home Premium większości
w zupełności wystarcza.


Ale w tym rzecz, że NLX nie ma wersji premium ale wersje Starter, która jest dołączana chyba tylko do komputerów przenośnych..

Dnia 16.03.2010 o 17:09, Azvar napisał:


- nie da rady zrobić upgrade z jednej wersji Win7 na inną
- nie da rady zrobić upgrade w wersji OEM

Upragde z tego co ja wiem jest jak najbardziej możliwy, upragde czyli w górę, więc na słabszą wersję nie zmienimy..

Dnia 16.03.2010 o 17:09, Azvar napisał:

- nie da rady zrobić upgrade np z podstawowej edycji starszej wersji systemu na bardziej
rozbudowaną edycję nowej wersji systemu (np z XP/Visty Home nie zrobisz Win7 Proffesional/Ultimate).


Moożna, byle nie było niezgodności z wersjami 32/64 bit


@Chester001
A czy netbooki nie mogą to być Apple Mac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdzie ja to pisałem ?! Coś ty palił ?

@Assurubalit
Niestety najmniejsze jabłuszka ma mają wymiary 13"2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chwila, chwila, panowie, zagalopowaliście się. Coś sprostuję:

1. Tak, na netbooku mam wersję Starter
2. Jeśli chodzi o wydajność, to nie ma problemu, gra jest tak stara, że spokojnie ją uciąga
3. Sama gra się instaluje, odpala, i przez pewien czas działa. Dopiero potem się zawiesza (jak pisałem wyżej) Więc kwestia Windozy to raczej nie jest (w rozumieniu - nie tego, że to edycja Starter, bo już tego, że to Win7, to najpewniej tak)
4. Na tradycyjnym blaszaku też mam Windows 7, ale już Home Premium, i z grą jest to samo.

Podsumowując: najpewniej problem leży w Windows 7, ale nie w tym, że to edycja Starter, bo na Home Premium bajka jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2010 o 07:57, L33T napisał:

Na XP na starym lapku miałem to samo. Chyba to kwestia samej gry i systemu.


I tu znowu mały zonk - bo z kolei u mnie na XP Home działało bez zarzutów. Serio, nie mam zielonego pojęcia, co się z tą grą dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy to jest zdanie potwierdzające że mam netbooka ? Czy czytanie tekstu i rozumienie sensu wypowiedzi jest ci znane ?
Zakładam że nie. Zrobie dla ciebie zatem tłumaczenie

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56326&pid=3 -> Rada którą dałeś jest do bani dlatego napisałem ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56326&pid=4 -> Oczywiście rozumienie kontekstu jest ci obce więc brniesz dalej ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56326&pid=5 -> próba tłumaczenia -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56326&pid=6 -> nie wyszło jak dalej można przeczytać -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56326&pid=8

Reasumując piszę jasno i wyraźnie nie mam netbooka, ani żadnego kompa z system Microsoft Windows. Teraz zrozumiałeś ?

Ergo myśl to nie boli.

Co do problemu NLX, widać że gra po prostu nie przystosowana do nowych systemów albo ma problemy z nowszym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2010 o 21:36, NLX napisał:

Dodam, że najbardziej oczywiste sposoby, jak ustawianie trybu zgodności (w sumie wszystkich
możliwych) czy uruchamianie jako administrator, albo też wyłączanie kompozycji wizualnych
czy uruchamianie w rozdzielczości 640x480 już dawno wypróbowałem - nic to nie daje.


A czy próbowałeś ustawić tryb zgodności (XP SP2) dla wszystkich plików wykonywalnych czy tylko głównej aplikacji?
Jeśli nie zrób to dla wszystkich plików wykonywalnych w folderze z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2010 o 10:19, L33T napisał:

Starter nie posiada chyba tego trybu.


Wnioskując z tego co napisał NLX to chyba posiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wirtualizację XP posiada tylko edycja Ultimate/Enterprise i raczej nie jest to do odpalania starych gier (chyba, że tych staroci pod DOSem), tylko do starych aplikacji :)

Co do gry, to aż z ciekawości sprawdziłem u siebie na Windows 7 x64 i działa bez zarzutu, o ile pamiętam to na Vista również nie miałem żadnych problemów. Ba, działa mi nawet HoMM IV, który na Vista pokazywał jedynie BSOD (nie działał na 64 bitowym systemie). Także to nie wina systemu. Myślę, że największym problemem NLX jest to, że próbuje odpalać gry na netbooku, który przecież do grania stworzony nie został... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, aż mi głupio, pograłem jednak troszkę w HoMM III u siebie i faktycznie jest problem z wieszającą się grą. Ustawiłem nawet tryb zgodności XP z Service Pack 1 czy 2 bodajże na wszystkich .exe i udało mi się pograć beztresowo godzinkę, ale w końcu gra się wywiesiła.

Cóż mogę powiedzieć, to stara gra i w dodatku robiona raczej przez amatorów, trudno oczekiwać zeby działała poprawnie na nowszych systemach :) Pozostaje niestety kombinować dalej, albo grać na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować