• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Heroes 3 - Problem z Windows 7

Pytanie

Witam

Zakładam nowy temat, gdyż podobnego problemu nie znalazłem jeszcze na forum, a mocno przeszkadza w grze.

Mianowicie posiadam netbooka Asusa, z Intel Atom 450, Intel Graphic Accelerator 900 i 1GB Ram, no i z Win 7 Starter na pokładzie. Ostatnio chciałem pograć na nim w Heroes of Might and Magic 3. Niestety, są z tym problemy...

Otóż gra (przeciwnie, jak u innych na Win Vista) instaluje się bezproblemowo. Uruchomienie? Spoko. Jednak po pewnym czasie gry (ale w różnych momentach, zależnie od konkretnego uruchomienia) zawiesza się (przestaje odpowiadać). Zauważyłem, że dzieje się to cyklicznie, a konkretnie: za pierwszym uruchomieniem po dłuższym czasie, kiedy zrestartuję - po kilku minutach, po kolejnym restarcie - już na etapie wczytywania save''a. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobić?

Dodam, że najbardziej oczywiste sposoby, jak ustawianie trybu zgodności (w sumie wszystkich możliwych) czy uruchamianie jako administrator, albo też wyłączanie kompozycji wizualnych czy uruchamianie w rozdzielczości 640x480 już dawno wypróbowałem - nic to nie daje.

Problem z wydajnością netbooka raczej odpada, bo to stara jak świat gierka. Raczej coś z Win 7, ale dziwne, bo na Viście (i to bez SP jakiegokolwiek) gra chodziła jak złoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

U mnie na Windows 7 64bit nie pomagały żadne zgodności - zawsze po jednej czy dwóch turach gre wywalało do pulpitu.
Jest prosty sposób żeby HoMM3 działał na Win7 bez problemu. Wystarczy zainstalować VMware Player, na nim Windowsa XP i aktywować akcelerację 3D (musi być XP - na innych akceleracja nie działa) i gra chodzi bez jakichkolwiek problemów. :) Na windowsowym TrybieXP gra się nie uruchamiała ale plik trybu XP można otworzyć w VMware Playerze i również powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To, że H3 jest najlepszą grą jaka narazie się pojawiła na PC to wszyscy już wiemy.
Pytanie tylko dlaczego mi nie działa tak jak powinna?
A dokładnie: mam win7, single player działa, kampanie mogę sobie pykać spokojnie, ale jak odpalam grę z kuzynem przez GameRanger to zawiesza mnie się co pewien czas jak kolegom powyżej.

Inny program niż GameRanger nie wchodzi w grę bo to jedyny na jakim udało nam się połączyć i zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ściągnijcie moda do wysokiej rozdzielczości linka nie dam bo nie wiem skąd to mam. Plik nazywa się Homm3_HD_2.82f Włączcie plik Heroes3HDsetup ustawcie sobie rozdzielczość max monitora. A w pliku Heroes3HD.exe - czyli włączenie gry - zmienić zgodność na 98/Me. Co prawda po włączeniu gry jest mały pasek u góry jakby chodziło w oknie i przesuwać obraz trzeba myszką po mapie ale działa i nie wywala do systemu. Pozdro dla wszystkich fanów:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A u mnie jeszcze inny problem:
Windows 7 64BIT na laptopie:

Mianowicie nie moge sobie poradzic z zapisem stanu gry.
Gra sie odpala bez problemu i to w normalnym trybie czyli tak jak system (nie musze uruchamiac w trybie zgodnosci) i nie wywala , wszystko ladnie smiga tylko jest maly problem , iz nie da sie zapisac stanu gry.
Macie jakies propozycje czy da sie to jakos naprawic zrobic??
Moze komus to pomoze:

Lapek:
Sager/Clevo P170HM
Proc: Intel i7-2720QM
GFX: ATI HD-6990
Ram: 8GB 1600MHz
HDD: 2x WD 1000GB (Raid 0)

Chyba najwazniejsze w konfigu podalem, teraz tak : Dysk podzielony na 2 partycje 1 systemowa 50GB i druga reszta. Obydwie sformatowane w NTFSie. Gra zainstalowana na drugiej partycji.
Probowalem uruchamiac w trybie zgodnosci , jako administrator itp , ale efektu nie ma gra smiga ale nie da sie zapisac stanu gry.
Jakies propozycje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla posiadaczy złotej edycji HOMM 1+2+3

Problem dosć szybkiego zawieszania sie w/w wersji pod win7/64 na laptopie z apu e-450

rozwiązanie:
Po przestudiowaniu wielu forów znalazlem jądro problemu jakim jest kiepska współpraca Homm3 z wielordzeniowymi procesorami, można po uruchomieniu Homm3 wywołać Menadzera zadań windows w trybie administratora i szybciutko odpalić koligację na 1 rdzeniu dla procesu Homm3.exe, ale całą sprawę załatwia malutki programik ImageCFG:
http://www.robpol86.com/index.php/ImageCFG

po pobraniu kopiujemy go do katalogu z grą i tworzymy plik start.bat o takiej zawartosci

imagecfg -a 0x2 heroes3.exe
heroes3.exe

po odpaleniu start.bat homm3 uruchamia się na rdzeniu nr 1 procesora niezależnie od ilości rdzeni i można grać zgodność i tryb administratora nie są wymagane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Użyłem tego skryptu i gra działała bezproblemowo tylko przez 1 dzień. Teraz nawet jak uruchamiam przez start.bat, to i tak znów wiesza się po kilku turach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiedy chcę włączyć zainstalowaną z płyty grę Heroes 3, pojawia mi się informacja o braku plików gry Heroes 3 i ponownym zainstalowaniu. Instalowałem kilka razy na Windows 7 i nic. Proszę o pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować