Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #139: Project Natal czy PlayStation Move - który kontroler wydaje się lepszy?

54 postów w tym temacie

Wynik sondażu na chwilę obecną jest zaskakujący oO Głosowałem na PS Move i myślałem mimo wszystko, że będzie ostatni, a tu jednak ma więcej fanów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na PS Move.

1. Mam PS3 a nie Xboxa (a co :P Ale żeby nie było - obie konsole są świetne)
2. Dobrze jest trzymać coś w rękach (uniwersalny kontroler jako miecz, kij do golfa, rękawice bokserskie etc) a nie zaciskać pięści na powietrzu
3. Mówi się, że niektóre gry z Wii mają wyjść na to (Aragorn''s Quest - potwierdzone) Wiem, że to równie prawdopodobne jak wygranie 6 w Lotto 3 razy w ciągu miesiąca, ale osobiście czekam na Endless Ocean 2 (a najlepiej na obie części w PSN)
4. Natal jest taki rewelacyjny że aż nieprawdopodobny ;) PS Move jest może mniej bajerancki ale już go pokazali...

... tylko czy to ustrojstwo wyjdzie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Natal. Przynajmniej nie trzymam w ręku coś przypominającego wibrującego urządzenia dla nimfomanek. Po za tym jest to zbyt podobne do kontrolerów z Wii. A Natal to kontrole bez kontrolera. Pod wielkim znakiem zapytania są jedynie gry, obsługujące "Natalkę". Oby ukazywały się również poważne tytuły. Bo po konferencji Sony na GDC, widać że Move skierowany jest dla casuali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że mam Xboksa, to uważam oba kontrolery za nieporozumienie. Zarówno Sony, jak i Microsoft niepotrzebnie próbują naśladować Nintendo. Ja zostaję przy padzie. Gdybym chciał Wii, to zgadnijcie, co bym kupił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Move jak dla mnie. Z tego co zapowiadają to będzie on używany do hardcore''owych tytułów w przeciwieństwie do Natala, który (z tego co słyszałem) jest bardziej dla tych "casualowych" graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natal wg mnie jest bardziej nowatorski. Sterowanie na podstawie ruchu calego ciala lub fragmentu ciala jest lepsze niz uzywanie wskaznikow(to juz bylo jak wspomnial autor w Wii). Podejzewam ze w przyszlosci Natal bedzie mial szersze zastosowanie niz Move. Tak jak jest to obecnie z procesorem Cell ktory jest przeznaczony nie tylko do PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O_o idealny remis teraz ;P.
Odpowiedziałem ani to ani to, bo w końcu jeszcze te urządzenia nie wyszły. Póki co oba mają swoje wady i zalety ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na natala, bo jest bardziej nowatorski. Co prawda nie wiadomo, czy się sprawdzi, jakie gry będą wychodzić. Rzecz w tym, że nie o to pytają w ankiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natal jest lepszy IMO. Jednak patrząc obiektywne też odnoszę takie wrażenie. Nie rozumiem tylko trzeciej odpowiedzi ;] Jak na pytanie który można odpowiedzieć żaden skoro są dwa kryteria. Lepiej w ogóle pominąć ankietę niż głosować. To odp. dla zazdrosnych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na PSM, mimo, że Natalka jest o wiele bardziej nowatorska. Jednak ja po prostu nie potrafiłbym grać beż jakiegokolwiek kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Natal okaże się nieprecyzyjny i w dodatku nie wydaje mi się by twórcy użyli go do fpsów i tego typu gier tylko do takiego samego tałatajstwa jak gierki z Wii. Oczywiście mogę się mylić i sytuacja będzie zgoła odmienna, ale ja po prostu w to nie wierzę :P

Tymczasem, Move wydaje się stworzony do grania w shootery czy RPGi gdzie będzie można pomachać mieczem. Nintendo dało ciała i zupełnie nie wykorzystało możliwości swojego kontrolera. Mam nadzieję, że Sony wiedząc, że jego największe szeregi fanów to gracze raczej wymagający poważniejszych gier niż wirtualny golf nie spartoli sprawy i wyda odpowiednio soczyste tytuły.

Stawiam na Move. Oby Sony mnie nie zawiodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować