Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #139: Project Natal czy PlayStation Move - który kontroler wydaje się lepszy?

54 postów w tym temacie

A ja zagłosowałem na trzecią opcję ;P
Według mnie obie technologie są obiecujące i ciężko je porównać do czasu, gdy obie będą dostępne na rynku wraz z odpowiednią ilością gier dla nich stworzonych. A poza tym nic mi nie zastąpi zwykłego pada (to uczucie gdy nie wiesz już co się nacisnęło aby wykonać to combo...).
PS. A i tak najlepsze sterowanie ma N64 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny argument przeciw PSM, jaki do tej pory widziałem, napisany przez fanboya, to to, że wygląda jak wibrator. Cóż, głodnemu chleb na myśli eh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Natal raczej nie bedzie hitem. To urzadzenie ma 0 precyzji i naprawde w niewielu grach sie sprawdzi - zapewne tylko w familijnym i jakichs imprezowych. Szykuje sie kolejny EyeToy tak naprawde o nieco rozszerzonych mozliwosciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)
A ja wybrałem Natala, pomimo iż nie mam żadnej konsoli (i nie planuję, jestem zdecydowanie PC`towym graczem). Oba urządzenia wyglądają jak zabawki dla Casualowych graczy, jednak Natal jest bardziej nowatorski. Ponadto (pomimo iż jestem zwolennikiem myszy i klawiatury, w najgorszym wypadku PAD`a) Natal ma potencjalnie szersze zastosowanie niz PS Move, przy odrobinie wyobraźni można z tej technologii więcej wycisnąc. I jeszcze jedna sprawa: faktem jest że Sony ma za sobą wiele studiów developerskich, niemniej MS (którego nie lubię tak jak wszyscy inni) ma za sobą Petera Molyneaux. I wątpie żeby ściągnęli go kasą (pamiętacie za ile odsprzedał Bullfroga EA?), prawdziwy wizjoner i do tego z doświadczeniem, który nie raz i nie dwa pokazał klasę. Zdecydowanie Natal.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 17:13, Pile napisał:

Natal jest lepszy IMO. Jednak patrząc obiektywne też odnoszę takie wrażenie. Nie rozumiem
tylko trzeciej odpowiedzi ;] Jak na pytanie który można odpowiedzieć żaden skoro są dwa
kryteria. Lepiej w ogóle pominąć ankietę niż głosować. To odp. dla zazdrosnych ;]


Nie, poniewaz jest jeszcze projekt razera, ktory wychodzi na PC. Moze nie jest to Natal, ale ma byc baardzo dokladny. Z prezentacji do L4D2 zapowiada sie, ze bedzie znacznie dokladniejszy od PS Move. Dokładnosc polozenia kontrolera w przestrzeni ma byc do 4 mm. Wiec takze ciekawy projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 19:11, wubeikk napisał:

Nie, poniewaz jest jeszcze projekt razera, ktory wychodzi na PC. Moze nie jest to Natal,
ale ma byc baardzo dokladny. Z prezentacji do L4D2 zapowiada sie, ze bedzie znacznie
dokladniejszy od PS Move. Dokładnosc polozenia kontrolera w przestrzeni ma byc do 4 mm.
Wiec takze ciekawy projekt.



Nie rozumiem pierwszego słowa ale co do kontrolera razera to poczytałem i wygląda to ok. Same filmiki też mi się podobają. Jednak osobiście wolę kontroler a''la natal ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie opcja typu: "oba kontrolery są dobre" ? Wstrzymam się od głosu, bo NATAL jest nowatorski, a Move wygląda jakby dawał więcej funu... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, czym przypomina ludziom wibrator zabawka Japończyków. Bo podłużne i z gałką? Luudzie, to co wam się kojarzy z bułkami dzielonymi? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obydwa kontrolery są zbędne... wolę pada i normalne granie w fotelu ;) Casuale na pewno ucieszą się z tych projektów ale nie ja. Nie żebym był jakimś hardcorem, tylko gram już dobrych kilkanaście lat i przyzwyczaiłem się do standardowego sterowania w grach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO ta magiczna różdżka od Sony to po prostu ulepszona kopia kontrolera z Wii. A natal to coś innowacyjnego, nawet gdyby miał być przeznaczony dla casuali czy być nieco niedopracowany jeżeli chodzi o wykrywanie tego ruchu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o odpowiedz "To odp. dla zazdosnych ;]", takie formumowe przekomarzanie, trollowanie, fanboystwo czy flamewar :P o sama koncowke mi chodzilo. sry, ze nie odnioslem sie do momentu, o ktory mi chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąść pod uwage że kontroler sony rozwinięciem pada i kontrolera z wii, miejmy nadzieje że da wystarczającą dokładność by grać w rtsy na konsolce.
Co do natala faktem jest że pokazywany spot reklamowy z natalem w akcji to fikcja, a filmik z odbijaniem piłeczki jest co najmiej żenujący .
Mi sie podoba odświeżona wersja Wii ( kto niewidzial http://www.youtube.com/watch?v=JoX5uGFSQZY ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik na youtube promujący Natal, między innymi koleś grął w wyścigi, trzymając ręce w pozycji takiej jak na kierownicy , tyle że zawieszone w powietrzu. Fajnie... ok, tylko niech mi ktoś powie ile jest w stanie wytrzymać w takiej pozycji, daję głowe że najwięksi twardziele po godzinie takiego wyścigu będą mieli dość.
Oczywiście przeglądanie zdjęc, czy zarządzanie konsolą jak w raporcie mniejszości jest napewno bardzo innowacyjne i fajne , oczywiście jak to się sprawdzi w grach nie wiem, pomijając wyścigi które wg mnie będą bardzo "wyczerpujące ". Z kolei z Move w ręce można rozsąść się na kanapie i wygodnie ruchami nadgarstków grać w FPP, dla mnie miodzio. Głosuje na Move

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę swoją klawiaturę i myszkę :D ale jakoś PS Move bardziej do mnie przemawia niż Natal - machanie rękami przed telewizorem nie jest dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność - zdecydowanie Natal. Jednak, jestem niemalże pewny, że większość z nas nie potrafiłaby grać "tylko wyobraźnią". Ja przynajmniej sobie tego nie wyobrażam. Pozostaje Wii lub PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować