Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Lord of Ultima - temat ogólny

42 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2010 o 10:19, Ringno5 napisał:

Czy naprawdę tylko my dwa tu gramy w LoU?

Gra jest stosunkowo nowa może z czasem liczba grających w nią osłów (to takie porównanie, a nie potwarz) wzrośnie. Dla mnie osoba grająca w tego typu grę to osioł bowiem chodzi w nich o pogoń za marchewką (liczba punktów, wojska rankingu itd). Sam byłem osłem i też grałem w podobne gry, ale już nie uczestniczę w tej pogoni.

Dlaczego?

Tego typu gry to istny "czasopożeracz" w między bajki można włożyć to, że gra się parę minut dziennie. Im więcej ma się punktów tym więcej czasu wymaga gra. The best way to win is not to play;-)

Graczy z Polski jest bardzo dużo, z tego co się zorientowałem, to większość dowiedziała się o grze CDA, a reszta z gram.pl;) Porobiło się już parę Polskich klanów, myślę, że można między nami Polakami, jakieś sojusze potworzyć.

Dnia 01.04.2010 o 07:22, Rzezim napisał:

Gra jest stosunkowo nowa może z czasem liczba grających w nią osłów (to takie porównanie,
a nie potwarz) wzrośnie. Dla mnie osoba grająca w tego typu grę to osioł bowiem chodzi
w nich o pogoń za marchewką (liczba punktów, wojska rankingu itd). Sam byłem osłem i
też grałem w podobne gry, ale już nie uczestniczę w tej pogoni.

Dlaczego?

Tego typu gry to istny "czasopożeracz" w między bajki można włożyć to, że gra się parę
minut dziennie. Im więcej ma się punktów tym więcej czasu wymaga gra. The best way to
win is not to play;-)

Sorry, ale nie rozumiem Twojego podejścia... Przecież każda gra to pogoń za marchewką, niezależnie od tego, czy marchewką tą jest panowanie nad światem, zabicie jakiegoś szwarccharaktera, odzyskanie jakiegoś przedmiotu, wygranie wyścigu czy meczu. Co do grania parę minut dziennie - otóż ja właśnie tak gram. Nie poświęcam na LoU więcej, niż kilkanaście - kilkadziesiąt minut w ciągu całego dnia. Rano przed wyjściem do roboty ustawiam kolejkę budowania na cały dzień, wysyłam wojsko na atak, potem wieczorem ustawiam nową kolejkę budowania na noc, wysyłam parę razy wojsko, a wszystko to naprawdę trwa minuty. To nie Ogame, że trzeba było pilnować flot, planet, surowców itp.

Ja dowiedziałem się o LoU z Kotaku, potem z ciekawości chciałem sprawdzić czy ktoś gra z gramu, i tak znalazłem ten temat :P

Zgadzam się też z tym co napisał Ringo5, wszystkie gry online to pogoń za marchewką, gdyby jej nie było to nikt by nie grał. Bo po co? Jak nie ma żadnej rywalizacji. I wcale nieprawdą jest fakt, że w coraz dalszej rozgrywce potrzebujemy więcej czasu wręcz przeciwnie. Dlatego, że czas budowy budynków wydłuża się i możemy sobie zakolejkować proces na cały dzień;)

Dnia 27.04.2010 o 12:45, Piotrbov napisał:

> Działa wam gra?

No działa. Czemu miała by nie działać?

Nie chce mi sie załadować strona główna

Edit : hahah po tym poście jak napisałem to mi sie akurat załadowała :D

Dnia 27.04.2010 o 13:16, Kapas napisał:

Sorry za dubla, ale nie mogę już edytować...

http://img25.imageshack.us/i/lougz.jpg/ mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu nie mogę więcej
rekrutować ?

Czyżby można tylko wydać 4 rozkazy do kolejki rekrutowania?

W kolejce może być max. 4 rozkazy. Albo nie masz miejsca w barakach.

Chodzilo o rozkazy ;)... btw nie rozumiem tego, że czasem mi wyskakuje okienko z napisem, że wojsko które wysylam na raid to całe, które posiadam.. po co to jest w ogóle :E

Dnia 12.09.2010 o 10:40, Kolumbiadek napisał:

Co zrobić, aby rekrutować barona? Mam już Trinsic Temple na 10 i Moonglow Tower na 10,
mam też 1 moonstone i nadal nic...

Wchodzisz w opcje rekrutowania, wybierasz liczbę Baronów (czyli 1) i tyle. Rekrutuje się ich tak samo, jak każdą inną jednostkę.

Swoją drogą, już jakiś czas temu zrezygnowałem z tego tytułu. Liczyłem na to, że w finalnej wersji zobaczymy coś bardziej zbliżonego do Settlersów, że chociaż dodadzą poddanych, ganiających między budynkami. A tu nic. Taki trochę ładniejszy wizualnie Travian. Szkoda, bo gra naprawdę miała ogromny potencjał. Mogli wrzucić dowódców, którym wraz z każdym atakiem rosłyby statystyki, questy dające przedmioty dla owych dowódców - ogólnie wzbogacić grę. Zamiast tego zrobili po prostu kolejną przeglądarkową strategię bez żadnych fajerwerków. Szkoda...

Ogólnie gra jest ok ale im więcej mamy miast tym więcej czasu się traci.
Ja od wakacji nie gram a mam konto na sprzedaż 34 miasta 305 k punktów mnóstwo itemów i prawie pół miliarda kasy :D

Witam
gram od dwóch tygodni powolutku poznając grę,ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji dlaczego nie mogę rekrutować jednostek, jaki budynek jest odpowiedzialny za rekrutacje jednostek,ratusz,koszary,poligon,wieże wszystko na max,surka jest a rekrutować woja nie można :(

Jak ktoś tu zajrzy i zna odpowiedz to będę wdzięczna

ktoś powie jest wiki... ale nie ma polskiej wersji niestety,a za moich czasów w szkole był ruski :p ;)

Dnia 16.10.2011 o 15:31, Ramania napisał:

ktoś powie jest wiki... ale nie ma polskiej wersji niestety,a za moich czasów w szkole
był ruski :p ;)

Witaj, od niedawna jest już polska alternatywa z poradnikami .. :)
http://[m - K]

Na szczęście czasy monopolu się skończyły. Zapraszam na moje forum o Lord of Ultima - w całości po polsku. Wiki w polskiej wersji językowej, poradniki, autorskie obliczenia i wskazówki - wszystko to znajdziecie na:

http://[m - K]

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować