Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

F1 2010

378 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2011 o 11:05, Draco-PNC napisał:

* gdzie GRID jest tym z najłatwiejszym modelem jazdy a Shift z najtrudniejszym. Żeby
uniknąć nieporozumień.


No nie wiem, mi Grid sprawił więcej problemów niż Shift ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie potrafił mnie oświecić. Mianowicie zastanawiam się czemu rozmiar hamulców, opcja w ustawieniach bolidu wiecznie jest nieaktywna i ustawiona na standardowe. W dodatku od nowego sezonu (przynajmniej w Bahrajnie) w Renault tak samo jest z mapą obrotów silnika. (w Force India mogłem ją zmieniać a tu lipa). Od czego to zależy, czy to kwestia bolidu i niektóre mają te opcje odblokowane, a nie które nie? To byłoby trochę głupie ale brakuje mi pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 15:05, RamiroPL napisał:

Zna ktos jakies fajne mody do tej gry?

Ja mogę polecić jedynie ten poprawiający oświetlenie w grze (realistic sun mod). Grafika naprawdę pięknienie. Ktoś tu do niego kiedyś dał linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:15, Draco-PNC napisał:

Może ktoś będzie potrafił mnie oświecić. Mianowicie zastanawiam się czemu rozmiar hamulców,
opcja w ustawieniach bolidu wiecznie jest nieaktywna i ustawiona na standardowe. W dodatku
od nowego sezonu (przynajmniej w Bahrajnie) w Renault tak samo jest z mapą obrotów silnika.
(w Force India mogłem ją zmieniać a tu lipa). Od czego to zależy, czy to kwestia bolidu
i niektóre mają te opcje odblokowane, a nie które nie? To byłoby trochę głupie ale brakuje
mi pomysłów.


Trochę późno odpowiadam ale nie zaglądałem tu :P

Więc - po rozpoczęciu nowego sezonu wszystkie ulepszenia się resetuje ( niby chodzi oto że mamy nowy bolid) - i chyba tak jest bo przejeździłem 2 sezony w sauberze i w 2 gim sezonie gołe auto prowadziło się lepiej niż ulepszone wcześniej ( oczywiście wypełniłem wszystkie warunki kontraktu i byłem w pierwszej dziesiątce). Co się tyczy hamuclów - trzeba odblokować /odkryć możliwość ich zmiany -bezsens.
ALe takich bezsensów jest sporo w karierze dla mnie najgorsze rzeczy to :

Balans gry xD - np: symulacja opon off i on - różnice kolosalne w prowadzeniu auta ( ok niech będą) ale czemu jak gram na opcji on to koputerowi opony się nie zużywaja ? i kręci kosmiczne czasy XD

Wyścigi - cześć zbyt łatawa inne wykoksane - ale oco chodzi :
1. Np Katalonia albo Interlagos - robie kwalifikacje i na miękich oponach przy małym stanie paliwa jakoś dochodzę do q3 ( profesjonal i bez większości wspomagaczy (tylko abs i trakcja średnie, skrzynia maualna itd.) opony : on) np - 5-6 pole- zaczyna się wyścig i bolidy sterowane przez kompa z max paliwem i włączoną symulacją opon kręcą czasy lepsze niż w kwalifiakcjach lub na tym samym poziomie przez wszystkie kółka XD ( gram 30% wyścigu czyli ok 20 kółek) - i jak tam walczyć XD Nie masz szans bo przy agresywnym stylu jazady po 3-4 okrążeniach nie mam już opon XD - jak się wyłączy symulację opon to luz i blus wygrasz sauberem z red bulami. Takich torów jest kilka ( katalonia, korea, silverstone, mariana bay, interlagos, i monako - na reszcie można spokojnie grać, chodź bahrajn czy kanada są przegięte w drugą stronę - zbyt łatwo.
Pit stopy - tragednia - ale to wiadomoo tym XD lepiej zjechać jak nik nie zjedzie bo będzie stać i stać i stać

Kary - ja jak wjadę nawet lekko w tył bolidu przeciwnika - kara - komp może cię "posuwać" bez problemu
- ścinanie zakrętów - często wyjazd 1 kołem ! nawet po zewnętrzenej !!! to ścianaie zakrętu :( - ja rozumiem perfidne cięcie szykan ale bez jaj

Gra ma takich byków sporo, o rzeczach których brak nie wspomnę - ale gra mi się fajnie XD i czekam na F1 2011 i mam nadzieję że będzie poprawiona. Na hardkore nie liczę bo i tak gram na padzie XD ale na jakieś sensowne rozwiązania dotyczą SC i pit stopów oraz balansu kariery.

Największy absurd tej gry to kariera - i możliwość otrzymana lepszego kontraktu XD
Nie ważne że wygrywasz że zdobywasz mistrzostwo, to czy cię przyją do innego zespołu zależy głównie od ? Od wywiadów !!!! Czy jesteś za zespołem czy z niego szydzisz itd XD rewelacja.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 12:00, scott napisał:

> Może ktoś będzie potrafił mnie oświecić. Mianowicie zastanawiam się czemu rozmiar
hamulców,
> opcja w ustawieniach bolidu wiecznie jest nieaktywna i ustawiona na standardowe.
W dodatku
> od nowego sezonu (przynajmniej w Bahrajnie) w Renault tak samo jest z mapą obrotów
silnika.
> (w Force India mogłem ją zmieniać a tu lipa). Od czego to zależy, czy to kwestia
bolidu
> i niektóre mają te opcje odblokowane, a nie które nie? To byłoby trochę głupie ale
brakuje
> mi pomysłów.

Trochę późno odpowiadam ale nie zaglądałem tu :P

Więc - po rozpoczęciu nowego sezonu wszystkie ulepszenia się resetuje ( niby chodzi
oto że mamy nowy bolid) - i chyba tak jest bo przejeździłem 2 sezony w sauberze i w 2
gim sezonie gołe auto prowadziło się lepiej niż ulepszone wcześniej ( oczywiście wypełniłem
wszystkie warunki kontraktu i byłem w pierwszej dziesiątce). Co się tyczy hamuclów -
trzeba odblokować /odkryć możliwość ich zmiany -bezsens.
ALe takich bezsensów jest sporo w karierze dla mnie najgorsze rzeczy to :

Balans gry xD - np: symulacja opon off i on - różnice kolosalne w prowadzeniu auta (
ok niech będą) ale czemu jak gram na opcji on to koputerowi opony się nie zużywaja ?
i kręci kosmiczne czasy XD

Wyścigi - cześć zbyt łatawa inne wykoksane - ale oco chodzi :
1. Np Katalonia albo Interlagos - robie kwalifikacje i na miękich oponach przy małym
stanie paliwa jakoś dochodzę do q3 ( profesjonal i bez większości wspomagaczy (tylko
abs i trakcja średnie, skrzynia maualna itd.) opony : on) np - 5-6 pole- zaczyna się
wyścig i bolidy sterowane przez kompa z max paliwem i włączoną symulacją opon kręcą czasy
lepsze niż w kwalifiakcjach lub na tym samym poziomie przez wszystkie kółka XD ( gram
30% wyścigu czyli ok 20 kółek) - i jak tam walczyć XD Nie masz szans bo przy agresywnym
stylu jazady po 3-4 okrążeniach nie mam już opon XD - jak się wyłączy symulację opon
to luz i blus wygrasz sauberem z red bulami. Takich torów jest kilka ( katalonia, korea,
silverstone, mariana bay, interlagos, i monako - na reszcie można spokojnie grać, chodź
bahrajn czy kanada są przegięte w drugą stronę - zbyt łatwo.
Pit stopy - tragednia - ale to wiadomoo tym XD lepiej zjechać jak nik nie zjedzie bo
będzie stać i stać i stać

Kary - ja jak wjadę nawet lekko w tył bolidu przeciwnika - kara - komp może cię "posuwać"
bez problemu
- ścinanie zakrętów - często wyjazd 1 kołem ! nawet po zewnętrzenej !!! to ścianaie zakrętu
:( - ja rozumiem perfidne cięcie szykan ale bez jaj

Gra ma takich byków sporo, o rzeczach których brak nie wspomnę - ale gra mi się fajnie
XD i czekam na F1 2011 i mam nadzieję że będzie poprawiona. Na hardkore nie liczę bo
i tak gram na padzie XD ale na jakieś sensowne rozwiązania dotyczą SC i pit stopów oraz
balansu kariery.

Największy absurd tej gry to kariera - i możliwość otrzymana lepszego kontraktu XD
Nie ważne że wygrywasz że zdobywasz mistrzostwo, to czy cię przyją do innego zespołu
zależy głównie od ? Od wywiadów !!!! Czy jesteś za zespołem czy z niego szydzisz itd
XD rewelacja.




Poczekajmy na 2011, może usuną te błędy. Długi czas śledziłem tę grę, ale boje się w nią zainwestować tym bardziej po takich recenzjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 13:10, sliski_wojtas napisał:

Które trzeba mieć tak mniej więcej poziom doświadczenia żeby dostać kontrakt z Ferrari
bądź z Maclaren''em ?

Zleżey jaki grasz sezon(3,5,7 lat) i zresztą można to samemu sprawdzić - mniej więcej od połowy sezonu aktualnego kiedy pojawiają się pierwsze inf. o zadowoleniu danego teamu (menadzer) klikając na team ktory CIę interesuje jest podana wartość poziomu jaki musisz mieć aby zainteresować ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 10:23, scott napisał:

> Które trzeba mieć tak mniej więcej poziom doświadczenia żeby dostać kontrakt z Ferrari

> bądź z Maclaren''em ?
Zleżey jaki grasz sezon(3,5,7 lat) i zresztą można to samemu sprawdzić - mniej więcej
od połowy sezonu aktualnego kiedy pojawiają się pierwsze inf. o zadowoleniu danego teamu
(menadzer) klikając na team ktory CIę interesuje jest podana wartość poziomu jaki musisz
mieć aby zainteresować ich.


Aha, dzięki za pomoc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam do was takie pytanie: Miałem już kiedyś tą grę, ale się wkurzyłem i usunąłem, bo mnie bardzo denerwowała. Złapała mnie jednak teraz ochota znowu na nią i mam takie pytanie: co zrobić, żeby wygrywać? Samemu trzeba robić ustawienia bolidu czy co? Bo zawsze w kwalifikacjach czy treningach wykręcałem słabe czasy, a na wyścigach to tylko chyba raz 5 byłem (w Melbourne). Niezależnie czy wybierałem dobry zespół czy mocny. A może jeździć nie umiem, bo pamiętam, że jeździłem na najłatwiejszym ze wszystkimi wspomagaczami na padzie Logitecha. Doradzi ktoś coś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:42, laki13 napisał:

Witam,
Mam do was takie pytanie: Miałem już kiedyś tą grę, ale się wkurzyłem i usunąłem, bo
mnie bardzo denerwowała. Złapała mnie jednak teraz ochota znowu na nią i mam takie pytanie:
co zrobić, żeby wygrywać? Samemu trzeba robić ustawienia bolidu czy co? Bo zawsze w kwalifikacjach
czy treningach wykręcałem słabe czasy, a na wyścigach to tylko chyba raz 5 byłem (w Melbourne).
Niezależnie czy wybierałem dobry zespół czy mocny. A może jeździć nie umiem, bo pamiętam,
że jeździłem na najłatwiejszym ze wszystkimi wspomagaczami na padzie Logitecha. Doradzi
ktoś coś? :P

hym .. podstawa to opanowanie bolidu, nauczenie się "go" oraz prawidłowego toru jazdy.

Sam gram na padzie ( xbox360) i gram na poziomie profesjonal manualna skrzynia, symulacja opon, abs włączone i trakcja na średnim poziomie reszta wspomogaczy wyłączana i daje radę, ale sporo gram w gry samochodowe i może wprawy trochę mam chodź wiele mi brakuje (pad to nie kierownica).
Więc polecam poćwiczyć czyste przejazdy w celu nauczenie się pokonywania zakrętów w optymalny sposób.
Z tego co wiem to wspomaganie hamowanie strasznie spowalnia ( wyłącz to i zostaw sobie linie pomocnicze tak abyś wiedzieł kiedy hamować ), automatyczna skrzynia też czasem jest bez sensu ale to możesz sobie zostawić jak nie masz w prawy.
Jak opanujesz prowadzenie bolidu zacznij się bawić w jego konfigurację ( jest ważna ale nie tak jak samo prowadzenie). Staraj się działać wdł. zasady - szybsze wyjście z zakrętu niż wejście :P Czyli czasem lepiej jest dobrze dohamować aby móc płynnie wyjść z zakrętu niż szybkie wejscie i szukanie przyczepności i zły tor jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam trening i jeszcze raz trening. Gra na najłatwiejszych poziomach jest moim zdaniem tak banalna, że ustawienia nie mają specjalnie znaczenia. Sam grając wcześniej na średnim (klawiatura+asysty) i profesjonalnym (kierownica, bez asyst) nie bawiłem się specjalnie w ustawienia bo nie było takiej potrzeby. Dopiero grając na legendzie, rzecz jasna bez asyst (co prawda wciąż na automacie ale kiedy skończę sezon Renault a zacznę Ferrari, spróbuję zabawy z manualem) zacząłem bawić się ustawieniami na poważnie. Dobrze ustawiony bolid to wielka przewaga, ale tylko podczas jazdy zbliżonej do maksimum możliwości bolidu. W innym przypadku to strata czasu.
Ale gdybyś chciał spróbować to polecam tą stronkę: http://www.racedepartment.com/f1-2010-setups/
Mogę też podzielić się swoimi ustawieniami pod jakiś konkretny tor.

I taka ogólna zasada: chcesz przejechać wyścig trwający 25 okrążeń - przejedź w treningach i kwalifikacjach ok. 50. No chyba, że tory masz opanowane w małym palcu, ale tak zapewne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam budżetowego pada od Speed Linka i ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest źle skonfigurowany. Otóż gałka teoretycznie analogowa zachowuje się prawie jak cyfrowa, tj. zamiast z dużą czułością reagować na jej wychylenie, ma biedactwo praktycznie trzy pozycje:

max wychylenie - 0.8 wychylenia - pozycja neutralna

W Gridzie, NFS i podobnych taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadza, ale kiedy ambitnie zacząłem ustawiać coraz to wyższe poziomy trudność w F1, niektóre zakręty zaczęły przekraczać moje możliwości.
Grzebałem w ustawieniach pada w menu gry, ale wielkich sukcesów mi to nie przyniosło.

Może ktoś pomóc w odpowiedniej konfiguracji gry / kalibracji pada z poziomu Windowsa / etc, "żeby grało nam się lepiej"...?
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:23, szypek26 napisał:

Mam budżetowego pada od Speed Linka i ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem
nie jest źle skonfigurowany. Otóż gałka teoretycznie analogowa zachowuje się prawie jak
cyfrowa, tj. zamiast z dużą czułością reagować na jej wychylenie, ma biedactwo praktycznie
trzy pozycje:

max wychylenie - 0.8 wychylenia - pozycja neutralna

W Gridzie, NFS i podobnych taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadza, ale kiedy ambitnie
zacząłem ustawiać coraz to wyższe poziomy trudność w F1, niektóre zakręty zaczęły przekraczać
moje możliwości.
Grzebałem w ustawieniach pada w menu gry, ale wielkich sukcesów mi to nie przyniosło.

Może ktoś pomóc w odpowiedniej konfiguracji gry / kalibracji pada z poziomu Windowsa
/ etc, "żeby grało nam się lepiej"...?
Z góry dzięki :)


Na moim padzie jest przycisk podobny jak na kierownicy. Kiedy go przyciśniesz to zmienia, że właśnie pad tak się zachowuje. W twoim przypadku raczej o to nie chodzi. Jeszcze jedno co przychodzi mi do głowy to spróbować w panelu sterowania kontrolery gier i tam go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpalam sobie F1 a tu podczas wczytywania wyświetla sie komunikat autowczytywanie nieudane, nie odnaleziono pliku zapisu, czy coś w ten deseń... Co jest do jasnej cholery? Nie majstrowałem przy żadnych save''ach, nagle coś takiego... Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.sciągnołem F1 2010 wszystko elegancko gram gram no i znudziła mi sie troche gierka bo kupiłem nowa wiec zeby kompa nie zaśmiecac to giere wywaliłem.no ale gra sie nie do konca usuneła ,poniewaz gdy brałem autorun i chciałem zainstalowac było tylko do wyboru "odinstaluj","graj""pomoc" no i w "uruchom,regedit" usunołem pliki i juz nie było problemu.no i dzis chciałem gre zainstalowac i gdy biore w "autorunie" zainstaluj to na pasku zadan wyskakuje mi ta ikonka "setup" i sie po chwili wyłącza bardzo chciał bym jeszcze w nioą pograc i proszeo jak najszybsza pomoc z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować