Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

F1 2010

378 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2010 o 12:14, PawelR1 napisał:

Mam pytanie do osob ktore graja na ps3.Gazu i hamuleca uzuwacie pod L2 i R2 czy pod galka
i jakie asysty macie wlaczone?


Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie granie w gry wyścigowe na padzie. Jednak jak teraz spróbowałem raz, to chyba właśnie najlepsza opcja to gaz-R2 hamulec-L2. Ja osobiście gram bez żadnych asyst (ale to na kierownicy) i powoli zaczynam sobie radzić coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALE JAZDA!!!!!!! Codemasters są genialni:))) Z symulacją to ma mało wspólnego, ale tyle frajdy z jazdy od pierwszego okrążenia to ja nie miałem nawet w gridzie. Po moich odpowiedziach dziennikarce na samym początku, gra ustawiła wszystko na maksa... ciekawe czemu??;> I co? musiałem tylko włączyć abs, bo na padzie trochę trudno się hamuje, a reszta jest super. Virginem w treningu wykręciłem 1:57.8xx w bahrainie i tylko vettel miał lepiej. W qualu nie udało mi się tego powtórzyć, ale startując z 12 pozycji spokojnie się przebijam na 2 po dwóch okrążeniach, tylko ten Vettel za szybki jakiś jest bo mi ucieka na parę sekund do przodu. To tylko on ma AI legenda, czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 12:19, paweldomar1 napisał:

> Mam pytanie do osob ktore graja na ps3.Gazu i hamuleca uzuwacie pod L2 i R2 czy
pod galka
> i jakie asysty macie wlaczone?

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie granie w gry wyścigowe na padzie. Jednak jak teraz
spróbowałem raz, to chyba właśnie najlepsza opcja to gaz-R2 hamulec-L2. Ja osobiście
gram bez żadnych asyst (ale to na kierownicy) i powoli zaczynam sobie radzić coraz lepiej


No chyba lepiej pad niż na klawiaturze, co nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wysłałęm ci zaproszenie na psn,jak akceptujesz to mozemy sie razem poscigac:) takie same kiery to samo ps3 bedzie rowna walka :):P,chyba ze nie mas ztego zaproszenia to mozliwe ze cos pochrzaniłem w nicku.Wiec tutaj jest moje PS ID FerraEnzo :) jak cos to wyslij invite.

BTW.Ide grac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po qwalach do Gp Chin i chyba citek miał racje,ze trzeba trenowac trenowac i jeszcze raz trenowac. Włączyłem poziom Ai na pro i zająłem 6 miejsce,gdybym jeszcze pojezdził to móglbym byc wyzej :) I tak teraz myśle ze dlatego miałęm takie słabe czasy bo przyzwyczajony do rfactor jezdziłem zbyt delikatnie,giera jest super ale symulator to to nie jest i mimo wyłaczonych wszytskich wspomagaczy mozna na wyjsciu otwierac przepustynice na full.

@citkowsky spróbuj bez kotroli trakcji i abs,fajne uczucie gdy widzisz w zakrecie ze jest za szybko i blokujesz koła i jedziesz jak sanie na lodzie.
BTW. w zakretach sie nie hamuje,ale zdarza sie zwłaszcza gdy toru sie nie zna :)
I mam takie pytanie bawił sie ktos w ustawienia bolidu?Bo ja jezdze teraz na swoich,a fajnie tam jest wszytsko wytłumaczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej możliwe, że po prostu kabel od internetu nie jest podłączony u mnie do PS3, tylko brat wyjął go do laptopa i zapomniał włożyć:P Z tego, co widzę, nawet nie mam zaktualizowanego firmeware''u, więc zapewne zaproszenie doszło, tylko nie miałem jak odpowiedzieć:) A bardzo chętnie się zmierzę z rywalem, tylko obawiam się, że zostanę pojechany równo, ale cóż, praktyka czyni mistrza:) Jak tylko wejdę na PSN to od razu się ustawiamy na jakiś wyścig:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 15:40, DuduTutu napisał:

giera jest super ale symulator
to to nie jest i mimo wyłaczonych wszytskich wspomagaczy mozna na wyjsciu otwierac przepustynice
na full.


No z tym otwieraniem na full to bym nie przesadzał, bo nawet na wyjściu na prostą startową w Bahrainie zdarzył mi się bączek, a zakręt do najtrudniejszych nie należy, chociaż wtedy to rzeczywiście przesadziłem z gazem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz mogłem to dać w cudzysłowie :P ale to tez zalezy od ustwień,stabilizatora,zbieznosci kól itp. No i oczywiscie od umiejętnosci xD HAHA :)<joke>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo mi się podoba. Grałem w grida- F1 trochę go przypomina ( najbardziej grafiką), ale sprawia znacznie więcej przyjemności z grania. Ostatni raz na kierownicy grałem jakieś pół roku temu, więc na początek, dla przypomnienia sobie jak się na niej gra, ustawiłem sobie poziom łatwy. Jednak teraz będę go powoli zwiększał trudność- robi się trochę za łatwo. Uważam, że gra naprawdę się Codemasters bardzo udała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się gra na padzie od X360 ? Tak samo jak w Dircie 2 ? Tak wiem głupie pytanie no, ale co tam. BTW Byłem w Empiku i MM i w tylko tym pierwszym było F1 2010, ale tylko na konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny kłopot z dźwiękiem, już w menu głównym występuje dziwne echo które sprawia że praktycznie nie słychać reporterki, podczas weekendu wyścigowego także jest dziwne buczenie. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zakupiłem dziś grę F1 2010 w Media Markt i niestety podczas instalacji, proces ten staje po ~1/4 wypełnieniu paska. Czytałem, że gra instaluje się długo, ale pasek ten stoi w tym miejscu od jakiś 20-30 min. Jest to druga próba instalacji, przy pierwszej było to samo więc zresetowałem PCta i odpaliłem instalację na innej partycji.

Czy ktoś miał podobny problem? A może tak długo trwa ta instalacja?

Pozdrawiam,
Michał

20100929200637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego momentu rzeczywiście instaluje się dłużej. Dużo zależy od napędu dvd jaki masz. Ja za pierwszym razem również spasowałem, bo pół godziny stało w miejscu, włożyłem inny napęd do kompa i zainstalowało się dużo szybciej, choć i tak od tego momentu szło wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze ustawienia bolidu nie uratują Cię, jeśli otworzysz bardziej przepustnicę na wyjściu z zakrętu :D od razu wykręcisz efektownego bączka ;) może nie jest to pełna symulacja, jednak zachowanie bolidu wygląda na dość realistyczne. A już z kontrolą trakcji na średnim poziomie jest dość ciężko ładnie pokonać zakręt. Polecam, szczególnie osobom, które posiadają kierownice, aby od razu wyłączyły większość ustawień ułatwiających prowadzenie i próbowały się nauczyć jazdy bez wspomagania. Satysfakcja z pokonanego okrążenia dużo większa! ludzie z Codemaster naprawdę spisali się na medal, gra jest fantastyczna. Ale to już dawno w sumie pokazali, że jak nikt inny potrafią robić gry, z samochodami jako głównymi bohaterami. Dirt 2 i F1 pokazują, że są klasą samą dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 20:07, michalsalos napisał:

Witam,
Zakupiłem dziś grę F1 2010 w Media Markt i niestety podczas instalacji, proces ten staje
po ~1/4 wypełnieniu paska. Czytałem, że gra instaluje się długo, ale pasek ten stoi w
tym miejscu od jakiś 20-30 min. Jest to druga próba instalacji, przy pierwszej było to
samo więc zresetowałem PCta i odpaliłem instalację na innej partycji.

Czy ktoś miał podobny problem? A może tak długo trwa ta instalacja?

Pozdrawiam,
Michał

Czekaj. U mnie również trwało to bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o grze wiele dobrych rzeczy i mam zamiar kupić. Powiedzcie mi ino, czy faktycznie jest tak niski poziom trudności? Niektórzy chwalą realizm, ale wykręcanie w Lotusie czasów lepszych niż Ferrari nawet na wysokich poziomach trudności nie jest ani trochę realistyczne :P Jestem (nie chwaląc się) zaawansowanym graczem, grałem długo we wszystkie poprzednie produkcje Codemasters i nie chciałbym niespodzianki w postaci pole position w drugich, trzecich kwalifikacjach. A z tego co czytam to dużo ludzi tak ma. Ktoś z posiadaczy się wypowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te osoby, które piszą o tak wysokich pozycjach w kwalifikacjach, nie dość, że nie grają na najwyższym poziomie trudności, to jeszcze mają włączone wszelkie asysty. Owszem, da się nieźle pojechać nawet wolnym bolidem, ale wymaga to mnóstwa, powtarzam mnóstwa praktyki na danym torze. A i to nie gwarantuje bardzo wysokiej lokaty. To prawda, czasem przeciwnicy zachowują się na torze dość dziwnie, jednak ogólnie są dość wymagającymi kierowcami ( mówię o najwyższym poziomie trudności ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te osoby, które piszą o tak wysokich pozycjach w kwalifikacjach, nie dość, że nie grają na najwyższym poziomie trudności, to jeszcze mają włączone wszelkie asysty. Owszem, da się nieźle pojechać nawet wolnym bolidem, ale wymaga to mnóstwa, powtarzam mnóstwa praktyki na danym torze. A i to nie gwarantuje bardzo wysokiej lokaty. To prawda, czasem przeciwnicy zachowują się na torze dość dziwnie, jednak ogólnie są dość wymagającymi kierowcami ( mówię o najwyższym poziomie trudności ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te osoby, które piszą o tak wysokich pozycjach w kwalifikacjach, nie dość, że nie grają na najwyższym poziomie trudności, to jeszcze mają włączone wszelkie asysty. Owszem, da się nieźle pojechać nawet wolnym bolidem, ale wymaga to mnóstwa, powtarzam mnóstwa praktyki na danym torze. A i to nie gwarantuje bardzo wysokiej lokaty. To prawda, czasem przeciwnicy zachowują się na torze dość dziwnie, jednak ogólnie są dość wymagającymi kierowcami ( mówię o najwyższym poziomie trudności ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować