Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

Alpha Protocol - temat ogólny

207 postów w tym temacie

Dziwne, że gra nie doczekała się jeszcze swojego tematu na forum. Wyczekuję jej od dawna. Pomimo kilku poślizgów powinniśmy w nią zgrać już na początku wakacji.
Nie będę kopiował opisów z innych serwisów, po prostu podam linki :)

Opis, wymagania: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11172
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=lEMruKVTP6o
Strona oficjalna: http://www.alphaprotocol.com/us/index.php

Jedynie co musicie wiedzieć, jeżeli nie chcecie czytać/oglądać w/w linków, to to, że jest to strzelanka, gra akcji, gra przygodowa i rpg w jednym. Zostanie wydane w Polsce na PC, Xboxa360 i PS3 przez CD Projekt.

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako nałogowy erpegiarz pewnie kupie nawet jak wyjdzie średniak. Ale spodziewam się porządnej gry - może nie jakiejś tam rewolucji, ale ciekawej produkcji. I dobrze, że w innych nich zazwyczaj klimatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:40, Skie napisał:

Jako nałogowy erpegiarz pewnie kupie nawet jak wyjdzie średniak. Ale spodziewam się porządnej gry - może nie jakiejś tam rewolucji, ale ciekawej produkcji. I dobrze, że w innych nich zazwyczaj klimatach.


GOL podpowiada, że jest to gra podobna do Mass Effect. Sądząc po samych teaserach, gameplayach czy trailerach, nie wydaje mi się, żeby było podobne. Jedyne co może łączyć te dwie gry to sama nazwa gatunku - action RPG. Chyba nie było jeszcze nic podobnego :) Dlatego, podobnie jak Ty, kupię grę i zagram, nawet jeśli wyjdzie średniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2010 o 14:45, Grzech napisał:

GOL podpowiada, że jest to gra podobna do Mass Effect. Sądząc po samych teaserach, gameplayach
czy trailerach, nie wydaje mi się, żeby było podobne. Jedyne co może łączyć te dwie gry
to sama nazwa gatunku - action RPG. Chyba nie było jeszcze nic podobnego :) Dlatego,
podobnie jak Ty, kupię grę i zagram, nawet jeśli wyjdzie średniak.

Ja też kupuję na 100% szczególnie, że Obsidian pokazał w Masce Zdrajcy jak dobrze potrafią poprowadzić fabułę...A jakby nie patrzeć to Mass Effect sam nasuwa się na język. Podobny gameplay, krycie za przeszkodami itp. Uwielbiam klasyczne RPG''i jednak AP zapowiada się bardzo interesująco. Dziwne bo do premiery zostało tak mało czasu a grą praktycznie nikt się nie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:42, karolekx23x napisał:

A nie wiecie na ile godzin zabawy da nam ta gra ? Bo jak ma elementy rpg to chyba powinno
byc dość długo .

Obsidian szacuje, że powinno wystarczyć 30h na jednorazowe przejście zastrzegając, że jedno przejście pozwoli na odkrycie ok. 1/3 zawartości całej gry (dzięki wzajemnie wykluczającym się decyzjom, wybraniu innych umiejętności itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:47, Dermi napisał:

> A nie wiecie na ile godzin zabawy da nam ta gra ? Bo jak ma elementy rpg to chyba
powinno
> byc dość długo .
Obsidian szacuje, że powinno wystarczyć 30h na jednorazowe przejście zastrzegając, że
jedno przejście pozwoli na odkrycie ok. 1/3 zawartości całej gry (dzięki wzajemnie wykluczającym
się decyzjom, wybraniu innych umiejętności itp.).


Wielkie dzieki i o to mi chodziło . Czyli jak cały świat to pewnie ponad 60 h, to jest duzo i nie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 19:17, karolekx23x napisał:

Wielkie dzieki i o to mi chodziło . Czyli jak cały świat to pewnie ponad 60 h, to jest
duzo i nie duzo.

A to już zależy, czy będzie Ci się chciało przechodzić AP więcej niż raz ;) I czy sama gra będzie do tego zachęcała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 11:54, Darnok_Rukia napisał:

Kiedy gra ma wyjść w Polsce ?

Koniec maja jest premiera więc wtedy gra powinna się u nas ukazać. Mówiąc szczerze czekam z niecierpliwością ;) Obsidian robi dobre gry...przynajmniej jeśli idzie o fabułę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 19:04, ww3pl napisał:

Z tego, co widzę, to zwyczajny konkurs. Naprawdę świetna akcja marketingowa :D


Na początku to jak w oświadczeniu że premiera zagrożona to natychmiast się wkurzyłem później już z kumałem o co chodzi ;] ale akcja marketingowa przednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą oglądałem najnowszy filmik na gt. Gra prezentuje się według mnie tragicznie.
Najbardziej rzuca się w oczy fatalna grafika. Trudno mi określić jak bardzo jest stara, ale Half Life 2 miał zdecydowanie lepszą.
Kolejny problem to gestykulacje przy rozmowach. Nie ma szczerze mówiąc żadnej oprócz "specjalnych" akcji.
Paski życia nad wrogami wyglądają tragicznie i kojarzą mi się ze starymi rts''ami.
System osłon tradycyjnie nudny.
Walka tragiczna. Nawet dwa pełne magazynki uzi nie wystarczyły, aby zabić jednego typka...
Najbardziej jednak uderzyło mnie coś innego. W czasie rozmowy z "ochroniarzem" wyglądamy normalnie. Pulower i spodnie. Udaje nam się go przegadać i nas wpuszcza. Nagle na naszych plecach pojawia się od cholery broni i innych zabawek. Tragedia:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak..przesuwanie premiery dość mocno zestarzały grafikę, jednak mam nadzieję, że fabuła będzie dobra bo to ona jak na razie każe mi czekać na ten tytuł. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W końcu grafika nie jest najważniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czy będzie do wyboru wersja językowa. Czy tylko napisy pl + dźwięk angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej rzuca się w oczy fatalna grafika. Trudno mi określić jak bardzo jest stara,

Dnia 19.05.2010 o 00:04, In_The_End napisał:

ale Half Life 2 miał zdecydowanie lepszą.


Unreal Engine 3. Aż trudno uwierzyć prawda ? Niestety Obsidian ma skłonność do spieprzenia czegoś co inni potrafią zrobić dobrze. GoW (ten pierwszy), który ma już 4 lata i był pierwszą grą na UE3 wygląda lepiej. ME 1 wygląda lepiej (dwójka to już lata świetlne za grą Obsidianu). W zasadzie każda gra na tym silniku wyglada lepiej niż to co serwuje ekipa Fergusa Urquharta. Ciężko mi pojąć jak mając taki silnik (i to ulepszoną rewizję) można AŻ TAK położyć grafikę. Choć nie powinienem się dziwić - z Aurory też niewiele wycisnęli, z Odyssey (engine KoTora) wręcz cofnęli się wstecz - gra miała bugi, które BioWare wyeliminowało już w pierwszej części za pomocą patchy.

Na szczęście to jest tylko technologia. Słabą grafę spokojnie da się przełknąć - 5 min. i człowiek nie będzie na to zwracał uwagi. Jedyne co naprawdę mnie martwi i spędza sen z powiek - czy gra będzie znowu tak tragicznie zapluskwiona jak pozostałe gry Bugsidianu ?

To jedna strona medalu. Drugą jest klimat i powiew świeżości jaki Alpha Protocol powinien wnieść do zatęchłego już nieco gatunku zachodnich cRPG. Żadnych elfów, magii, krasnoludów, trolli, orków i tym podobnego tałatajstwa. Żadnego dark/heroic fantasy. Żadnych magicznych światów i słodko brzmiących nazw krain.

Zamiast tego - Ziemia i akcja dziejąca się "tu i teraz". Ile jest takich cRPG ? Chyba okrąglutkie zero. Także IMO już za samo uniwersum Obsidian łapie ogromnego plusa. Za nową markę łapie drugiego. Za bohatera szpiega trzeciego. Z grą zapoznam się na pewno, ale raczej jakiś czas po premierze (poczekam na pierwsze patche, nie wierzę że gra w gołej wersji nie będzie zapluskwiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 11:53, Lordpilot napisał:

z Odyssey (engine KoTora) wręcz cofnęli się wstecz - gra miała bugi, które
BioWare wyeliminowało już w pierwszej części za pomocą patchy.

Czepię się tylko tego fragmentu - z tego, co kojarzę, to Obsidian od LucasArts nie dostał wcale najnowszej i spatchowanej wersji silnika, tylko któryś wcześniejszy build, podobnie jak w przypadku NWN2, tak że czepianie się o błędy, które zostały usunięte w patchach jest trochę na wyrost. Obsi pracowali na tym, co dostali i chyba nie mieli czasu łatać starych bugów w silnikach, które dopiero rozgryzali i modyfikowali ;)

Inna sprawa, że z recenzji i wrażeń przytaczanych na zachodnich forach wygląda na to, że gra ma standardowy poziom, jak na Obsidian - dobrze poprowadzona linia fabularna i kulejąca technologia. Czyli, jak zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wydania... Jutro drogi CD Projekcie odsylam gre. Wersja na PC jest albo zle wydana, albo moja kopia jest skopana. Otoz przy wyborach w konwersacjach nie widac jakie mamy wybory, widac jedynie siatke przyciskow. Oczywiscie nie trzeba pisac, ze praktycznie uniemozliwia to rozgrywke, bo trzeba by bylo cala gre przejsc "w ciemno". I sie dziwia potem, ze w PL jest takie piractwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mandella, wstrzymaj się z odsyłaniem gry. To chyba nie wina CDProjektu, bo ludzie z innymi wersjami językowymi zgłaszają ten sam problem.

Masz może kartę ATI? Spróbuj wejść do swojego Control Centre i ustaw ''Use Application Settings'' dla wygładzania i AF. Komuś to pomogło.

Dla Nvidii trzeba zrobić analogicznie.

edit: oczywiście w grze nie wybiera się dialogów jako takich, tylko ton wypowiedzi: agresywny, z humorem etc., ale to zapewne wiedziałeś i po prostu przy przyciskach Ci się nic pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować