Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram – Historia Valve, czwarty protokół

9 postów w tym temacie

Świetne. ;)

Pamiętam jak "za gnoja" siedziałem w domu i oglądałem trailery z E3 2003. Później to fatalne opóźnienie premiery na koniec 2004 roku... HL2 w sumie to była moja pierwsza tak droga gra (145zł). Do dziś stoi na półce dumnie premierowe wydanie gry. Do dziś chętnie gram w całą serię Half-Life. To jest coś wspaniałego, coś w co będziemy grali jeszcze długie lata, a i Valve z pewnością nas czymś zaskoczą nieziemskim jak w 2003 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troszkę mi emocje opadły - czekam na dalszą część Retro - ta mnie lekko zawiodła ...
(choć nadal najwyższych lotów - jestem jak zblazowany fan Valve :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy, sprawa z wydaniem Half-Lifa 2 ciągnęła się tyle lat. Jakie wtedy to było uczucie jak ciągle wychodziły jakieś nowe informacje o sprawie wydania gry. Ta atmosfera napięcia dyskusje na forach i rozmowy ze znajomymi, idealny materiał na kryminał ;) Ach to były czasy. Nie zapomnę tego dnia jak w końcu doszło do premiery gry. Premiera zbiegła się jakoś tak z otwarciem Arkadii w Warszawie (w dniu otwarcia największe centrum handlowe w Europie) gdzie było pełno stoisk z Gordonem zachęcającym do kupienia. Byłem wtedy z Mamą i kupiła mi ją na urodziny - ech przepraszam rozmarzyłem się ;) Co ciekawe Polskim wydawcą została mało znana (w porównaniu z dwoma największymi graczami jakimi jest CD Projekt i Cenega) Nicolas Game. To wydanie wyglądało bardzo źle i jak ktoś nie wie mógłby nawet pomyśleć że to pirat :D Po pierwsze pięć płyt CD gdzie już wtedy nie było problemów z DVD to jeszcze nadruki na nich wyglądały jak by robione na drukarce. O pudełku już nie wspomnę - kartka A4 zgięta w pół z krzywo wydrukowaną twarzą Gordona na przedzie i trzema screenami z tyłu :D Nie wiem jak ta firma zdobyła prawa do wydania tak olbrzymiego tytułu w Polsce. Troszkę mi ich szkoda ponieważ niedługo po tym jak zobaczyli że nie są w stanie wydać takiego tytułu oddali prawa CD Projekt. Jejku jejku sorry że taki nudny post porostu dobrze wspominam tamte czasy. Half-Life 2 to jedna z ostatnich gier w które grałem z taką czystą wręcz dziecinną radością a nie jak większość dzisiejszych tytułów tylko żeby odfajkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całego artykułu nie przeczytałem ale tylko części i można powiedzieć że artykuł jest bardzo dobry.
A Historia Valve jak i samej legendarnej gry Half-Life jest bardzo niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fang, twój post nie był wcale nudny, wręcz przeciwnie dowiedziałem się tego i owego o wydaniu gry... myślałem, że wydawcą było CD-Project, a do tak wielkiej gry dodawali jeszcze piękną hostessę, a tu takie zdziwienie... ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 00:38, Fang napisał:

Troszkę mi ich szkoda ponieważ niedługo po tym jak zobaczyli że nie
są w stanie wydać takiego tytułu oddali prawa CD Projekt. Jejku jejku sorry że taki nudny
post porostu dobrze wspominam tamte czasy. Half-Life 2 to jedna z ostatnich gier w które
grałem z taką czystą wręcz dziecinną radością a nie jak większość dzisiejszych tytułów
tylko żeby odfajkować.


Nie wiedziałem o tym pierwszym wydaniu - nie byłem przy kasie - więc zakupy były jakoś pół roku później - choć czekałem na HL2.

Ale wiesz - miałem nie odpisywać - ale tknąłeś ważnego (NIESAMOWICIE WAŻNEGO) ZAGADNIENIA!

Nawet teraz, jeśli wychodzi "bardzo wyczekiwana gra/dodatek" to ... rzadko kiedy gram DLA CZYSTEJ FRAJDY - zwykle by spróbować i odfajkować.
Potrafię kupić nawet i 2 oryginały w m-cu -ale co z tego - leżą! i czekają (brak czasu ) a co gorsza i tak jak chcę pograć w coś - to zwykle odpalę starszą grę a nie świerzynkę z półki - no chyba, ze mam wolne - wtedy ryzykuję "nowy tytuł".

I tylko prawdziwy hicior - od razu jest instalowany, lecz nie taki który ma oceny 9/10 lecz taki na który JA czekam a nie jest poprostu kontynuacją (jak np. C&C4 - poleży na półce). Na pewno będzie to Diablo 3 :)

Sorr za offa - Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować