Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: CD Projekt i Agora zawarły porozumienie licencyjne

41 postów w tym temacie

Dlaczego wy jesteśćie tacy głupi cd project red nie jest częścią cd projectu tylko oddzielną firmą która tworzy gry.Co do kasy czytałem że ma wiekszy budżet niz przy tworzeniu 1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, wszędzie takie halo w komentach w każdym serwisie, a ja pytam - co z tego? :P
Przecież ludzie z Agory nie siądą za kompami i nie zaczną robić gry za CDP ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 17:25, Matrix963 napisał:

Dlaczego wy jesteśćie tacy głupi cd project red nie jest częścią cd projectu tylko oddzielną
firmą która tworzy gry.Co do kasy czytałem że ma wiekszy budżet niz przy tworzeniu 1 .


Nie masz racji. CD Projekt w kontekście handlowym (tak jak w tym przypadku) to grupa, w skład której wchodzą między innymi dwie spółki: jedna odpowiedzialna za produkcję gier (RED) i druga - dystrybutor ("klasyczny" CeDeP, ew. "BLUE"). O ile obowiązki i zakres prac tych podmiotów w istocie są odrębne, tak ich budżet jest wzajemnie zależny.

I tak na marginesie: CD Projekt, nie "cd project".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grę może wydawać Mietek i Stefan spod warzywniaka a i tak ją kupię. Swoją drogą to kolejny "zastrzyk" dla twórców. Widać że kryzys i wpadka z "Powrotem białego wilka" dała im w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie do loga nie jest złe a tak wszyscy wiedza ze najważniejsza zawartość płyty a jak wiemy cd projekt red stworzy najlepszego rpg EVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 19:21, Lukasz924 napisał:


sirufok1987

wlasnie takie jest oficjalne logo W2



No trudno...
Ważne, że gra będzie cool:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda - z zasady nie kupuję tego co agorowe... choćby skały srały.
Poczekam aż Wiedźmina 2 dołączą do GW i jak będę jechał rano Intercity, to zgarnę płytkę, hahaha.
A posunięcie z biznesowego punktu widzenia, b. dobre - Agora ze swoimi spółkami ma ogromne możliwości promocyjne, marketingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegos nie rozumiem. Optimus wlasciciel CD Projektu zaplacil Agorze ponad 6 milionow zlotych za to, zeby wydawca Gazety Wyborczej mogl wydawac Wiedzmina 2. Jednoczesnnie Agora daje licencje CD Projektowi na wydanie tej gry. To chyba cos tu jest nie tak. Taniej by wyszlo jakby Optimus bezposrednio dal licencje CD Projektowi. A jak Agora chce zostac koproducentem to niech ta spolka placi Optimusowi, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 09:08, Wojman napisał:

Czegos nie rozumiem. Optimus wlasciciel CD Projektu zaplacil Agorze ponad 6 milionow
zlotych za to, zeby wydawca Gazety Wyborczej mogl wydawac Wiedzmina 2. Jednoczesnnie
Agora daje licencje CD Projektowi na wydanie tej gry. To chyba cos tu jest nie tak. Taniej
by wyszlo jakby Optimus bezposrednio dal licencje CD Projektowi. A jak Agora chce zostac
koproducentem to niech ta spolka placi Optimusowi, a nie odwrotnie.


Jesli dobrze domniemuję, to te pokręty (zakładając, że nikt nie chce nikogo wy****ac na kasę) z wekslami to zabezpieczenie dla Michnika, wynikające z umowy licencyjnej. W sensie, zapewne mają zobowiązania w zakresie dystrybucji, czy inne (np. finansowe) na rzec z CDP, których koszty mają im się zwrócić w taki, czy inny sposób, ale na wypadek, jakby się nie zwróciły, to zrealizują weksle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, weksle in blanco to bardzo dobry sposób zabezpieczania transakcji. Szczególnie często wykorzystują je banki, biorąc od swoich klientów weksel w zamian za udzielenie kredytu.

CDP po prostu zleca Agorze dystrybucję lub marketing - w zamian Agora będzie miała status koproducenta i oczywiście udział w zyskach. Takie są moje domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować