Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 04/06

408 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2006 o 08:45, spider88 napisał:

Mnie troszeczkę rozczarowała lista z Tipsomaniaka ,dziwne gry się tam znalazły i w dziwnej
kolejności ale widać takie gusty mają w CDA ;-)

Oj dziwne zaiste dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 08:45, spider88 napisał:

Mnie troszeczkę rozczarowała lista z Tipsomaniaka ,dziwne gry się tam znalazły i w dziwnej
kolejności ale widać takie gusty mają w CDA ;-)


Khem. To już koszt za subiektywność i prywatne opienie (współ)pracowników CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 11:17, dRaiser napisał:

Khem. To już koszt za subiektywność i prywatne opienie (współ)pracowników CDA...

Ja nie jestem miłośnikiem takich podsumowań ale troszeczkę przesadzili z tymi ocenami bo wiele gier starszych które wpłyneły na dzisiejszą jakość i kierunek rozwoju gier powinno być wyżej skoro jest to odsumowanie z 10lat a nie ostatnich kilku, tylko że pewnie większość ludzi CDA nigdy nie grało lub teraz na chwilę włączyło te starsze gierki. Gdzie np.Transport Tycoon jest ,Civilizacja niziutko że nie wspomnę o I części itp,itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Transport Tycoon czy Civilization nie bardzo łapią się w ramy czasowe założone przez redakcję :). Osobiście uważam, że paru gier (szczególnie nowszych) nie powinno być na tej liście - z gier starszych są właściwie same uznawane za kultowe (może poza Quake 1.5, eeee, znaczy 2 :)), wśród nowszych jest wiele tytułów "kontrowersyjnych", które najprawdopodobniej za parę lat zostaną całkowicie zapomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 14:05, Blackhand napisał:

wśród nowszych jest wiele tytułów "kontrowersyjnych", które najprawdopodobniej
za parę lat zostaną całkowicie zapomniane.


Bo powstraną nowe gry i nowe rankingi i listy najlepszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 11:21, Toomasi napisał:

Z jednej strony, to część gier by się zgadzała. Ja na przykład też bym dał 1 miejsce Heoresom
III :)

Na ale Rayman3 na ostatnim miejscu. A Virtua Fighter na 45, czyli dużo przed Beyond Good & Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z Splinter Cellem co Giercomaniack tzn.
wyskakuje mi taki błąd

General protection fault!

History: FD3DTexture::Cache <- UD3DRenderDevice::CacheTexture <- UD3DRenderDevice::PrimeResources <- UD3DRenderDevice::SetRes <- UWindowsViewport::Exec <- UGameEngine::Init <- InitEngine

co zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zamiast do szkoły do po CDA do kiosku popedziłem ;) Moje pierwsze wrazenie to: "Jaka zajefajna folia!!!" Nie wiedziałem co z nią zrobic, bo az zal wyrzucać... No ale w koncu wylądowała w śmietniku :((
Co do samego CDA jest nieźle. Fajnie, że powiekszyli Na luzie. Ogolnie sporo ciekawych działów okolicznosciowych (zwłaszcza w TiXomaniaku) Podoba mi sie tez pomysł z ta 10 w logo CDA na okładce;)

PS: Jak sie przyjrzycie dokładnie tym matrixowym cyferka na okładce to mozecie zauwazyc rozne słowa np. SPAM, wojna i cis tam jeszcze (po prawej stronie tego X)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niektóre pozycje zaskakują, szczególnie oburzyła mnie pozycja Gothica :) Ja bym dał lepsze miejsca dla obu części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 18:43, Toomasi napisał:

Faktycznie, niektóre pozycje zaskakują, szczególnie oburzyła mnie pozycja Gothica :) Ja bym
dał lepsze miejsca dla obu części

Albo Planescape: Torment dopiero na miejscu 10, a Quake na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:08, ShadowG napisał:

> Faktycznie, niektóre pozycje zaskakują, szczególnie oburzyła mnie pozycja Gothica :) Ja
bym
> dał lepsze miejsca dla obu części
Albo Planescape: Torment dopiero na miejscu 10, a Quake na 3.


Planescape''owi bym nie dał 10. Mam tę grę, ale szczerze prawie w nią nie grałem, nie przypadła do gustu (z resztą kolegom też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 01:14, Toomasi napisał:

Planescape''owi bym nie dał 10. Mam tę grę, ale szczerze prawie w nią nie grałem, nie przypadła
do gustu (z resztą kolegom też)

Bez obrazy, ale jakby nie patrzeć Planescape został ogólnie uznany za najlepszego,(lub jednego z najlepszych) cRPGów w historii jest chyba njabardziej rozbudowanym złożonym i tajemniczym przedstawicielem tego gatunku, więc jeśli by brać pod uwagę opinie ogólne zasługuje na dużo więcej niż miejsce 10 :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Tisomaniaku cieszą pozycje Gothica i Gothica II, choć nie rozumiem o co chodzi Allorowi z tą amatorszczyzną pierwszej częsci, to jednak widać, że w redakcji potrafią docenić wybitnego RPGa. Mnie też zaskoczyło to, iż to HoMM III a nie WoW zajął pierwszą pozycję, ale myśle, że w tej materi jest to dobry wybór, nie sposób uznać, która z tych gierek jest bardzej ponadczasowa. Jednak najbardziej jestem zadowolony z pozycji StarCrafta. Widać nawet po tylu latach się o nim nie zapomina. A co do propozycji Huta Sędzimira o World of StarCraft to ja jestem za :)) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największa lipa - w zestawieniu nie ma Guild Wars i The Longest Journey. Nie zasłużyły ?
HoMM 3 na pierwszym miejscu mi pasuje, jednak WoW-a dałbym niżej. Gothic oczywiście również jest za nisko :P
Ogólnie fajnie sie ta ksiazęczke czytało, ale miejsca i braki niektórych gier są dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście zapowiedź polskiej gry Two Worlds? Wygląda nieźle...
Ta polonizacja Splintera to jest pełna? Jeszcze nie zainstalowałem.Mam nadzieje że nie jest ona tą pierwszą bo ta była ponoć nieźle skopana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować