Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O słodka ironio - szef EA.com ma problem z C&C4 przez DRM

46 postów w tym temacie

Ekhm..hmm..: MUAHAHAHAHA xDDD Przepraszam za spamming,ale nie mogłem się powstrzymać, hehehehe ;DD
+1 dla gościa, który zamieścił ten obrazek, +2 dla autora rysunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiła kosa na kamień. Wątpię jednak, że to pierwsze takie spotkanie producenta gier komputerowych z tą technologią i jej "rewelacjami"... Niczego się nie nauczą. Będą poprawiać, zmieniać, kombinować, a i tak na końcu najlepiej wyjdą na tym piraci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten artykuł świadczy tylko o tym że ten "szef" wcale nie jest jakąś inteligentną osobom. Auto zapis to gdzie? Wyłączony by nie przeszkadzał? A może nie dodany do gry? To można samemu zapisywać co pewien czas, a nie na chama 2 godziny bez zapisania. Net też jeśli przerywa to znaczy że coś jest nie tak i trzeba to zgłosić dostawcy by naprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bo oczywiście to, że gówniany system DRM się sypie w pewnych okolicznościach przyrody to jest wina graczy, a nie tego "yntelygenta" co tego typu rozwiązania wprowadza, co nie?

A grę oczywiście kupuje się po to, żeby pamiętać o tym, że DRM może nie zadziałać jak trzeba i w tym celu głównym zajęciem gracza jest robienie save-a co 60-120 sekund gry. Nikt nie kupuje gier po to, żeby po prostu pograć i tym bardziej nikt nie kupuje gier po to, żeby po prostu wtopić się w świat gry (zapominając przy tym w oczywisty sposób o tak przyziemnych sprawach, jak save).
Dzięki za odkrycie tej jakże ważnej prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym powiedział że osoba która zaczyna grzać w cokolwiek i zapomina o bożym świecie to powinna iść na odwyk od gier. Bo to już początki nałogu są. A zabezpieczenia są potrzebne. Jak sam wymyślisz lepsze od tych co są w tych grach to się pochwal. Tylko by piraci ci ich nie złamali zanim wyjdzie gra z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 18:53, Ximos napisał:

Raczej bym powiedział że osoba która zaczyna grzać w cokolwiek i zapomina o bożym świecie

Nie mówimy o bożym świecie, tylko o używaniu jakichś tam opcji w grze - a to ogromna różnica. Zresztą - wiele razy zdarzało mi się, że zapominałem właśnie o zrobieniu save, czy ustawieniu innych opcji w grze, nie tracąc przy tym kontaktu ze światem i nie zaniedbując raczej innych, ważniejszych, obowiązków.

Dnia 24.03.2010 o 18:53, Ximos napisał:

A zabezpieczenia są potrzebne.

Oczywiście że są. Przecież gdyby nie było zabezpieczeń, to wszystko dałoby się pobrać przez torrenty czy inne sieciowe usługi/strony. Ale dzięki zabezpieczeniom to nie jest możliwe. Ups - chyba jednak jest. A skoro nie widać różnicy, to po cholerę tracić na ten badziew czas i pieniądze? I jeszcze igrać z nerwami klientów? Ja nie widzę najmniejszego sensu.

Dnia 24.03.2010 o 18:53, Ximos napisał:

Jak sam wymyślisz lepsze od tych co są w tych grach to się pochwal. Tylko by piraci ci
ich nie złamali zanim wyjdzie gra z nimi.

A co mnie piraci obchodzą? W końcu to ja jestem klientem i to ja powinienem być zadowolony, bo to ja wydaję kasę na grę, nie piraci. I ja wydając kasę na gry nie mam ochoty bujać się z kretyńskimi zabezpieczeniami. Zresztą z tego powodu ostatnimi czasy ominąłem kilka gier, które mnie początkowo kusiły swoją zawartością - bo w przeciwieństwie do wielu ludzi - z tego co mogę na różnych forach poczytać, szanuję siebie, swój czas i swoje pieniądze.
I już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<uśmiech od ucha do ucha pełną gębą>
Jak dobrze wiedzieć że nie tylko w naszym kraju jest sypiący się internet.Mam nadzieję że to go mocno zabolało.Macie za swoje nadęte,zarozumiałe bufony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:04, Llordus napisał:

> A zabezpieczenia są potrzebne.
Oczywiście że są. Przecież gdyby nie było zabezpieczeń, to wszystko dałoby się pobrać
przez torrenty czy inne sieciowe usługi/strony. Ale dzięki zabezpieczeniom to nie jest
możliwe. Ups - chyba jednak jest. A skoro nie widać różnicy, to po cholerę tracić na
ten badziew czas i pieniądze? I jeszcze igrać z nerwami klientów? Ja nie widzę najmniejszego
sensu.


I tu się mylisz. Dzięki tym zabezpieczeniom na razie nie da się grać w ww gry na piratach. Czyli pod tym względem są dobre. Jak nie odpowiada ci stałe połączenie z netem to ich nie kupujesz, chcesz w nie pograć musisz ścierpieć to rozwiązanie. Innej opcji nie ma. Jeśli dalej te zabezpieczenia będą nie do złamania pewnie wszyscy producenci przejdą na takie rozwiązanie. Wtedy wyboru mieć nie będziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:25, Ximos napisał:

I tu się mylisz. Dzięki tym zabezpieczeniom na razie nie da się grać w ww gry na piratach.

I co z tego? Co mnie to niby ma obchodzić jako osobę, która za wydane pieniądze oczekuje rozrywki? To nie jest mój problem - a w życiu mam ich wystarczająco do rozwiązania i nie mam ochoty brać na swoje barki problemów jakichś tam firm.
A poza tym - poza tymi dwoma czy trzema grami, które i tak pewnie padną w przeciągu najdalej paru tygodni/miesięcy - jest jeszcze 195834 gier, które można pobrać z netu i pograć. Dla kogoś, kto nie kupuje gier tylko je zciąga z netu różnica niewielka.

Dnia 24.03.2010 o 19:25, Ximos napisał:

Czyli pod tym względem są dobre.

Czy ja wiem. Nikt nigdzie nie upublicznił danych, które podały by chociaż szacunkowo _realny_ wzrost sprzedaży dzięki tego typu rozwiązaniom. I przypuszczam, ze nikt nawet nie pokusił się póki co o zbadanie, ilu klientów zrezygnowało z zakupu przez takie rozwiązanie. A bez tych informacji trudno stwierdzić, czy odnoszą skutek taki, jak się oczekuje - czyli zyski ze wzrostu sprzedaży powinny pokryć koszta wdrożenia i utrzymania systemu DRM oraz odpływ klientów odstraszonych przez to rozwiązanie. Przy czym to jest minimum oczekiwane - bo optimum to byłoby wygenerowanie dzięki temu jakichś znaczących zysków.

Dnia 24.03.2010 o 19:25, Ximos napisał:

Jeśli dalej te zabezpieczenia będą nie do złamania pewnie wszyscy producenci przejdą
na takie rozwiązanie. Wtedy wyboru mieć nie będziecie.

Ale to póki co jest raczej powód do zmartwienia, a nie do radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:31, Llordus napisał:

> I tu się mylisz. Dzięki tym zabezpieczeniom na razie nie da się grać w ww gry na
piratach.
I co z tego? Co mnie to niby ma obchodzić jako osobę, która za wydane pieniądze oczekuje
rozrywki? To nie jest mój problem - a w życiu mam ich wystarczająco do rozwiązania i
nie mam ochoty brać na swoje barki problemów jakichś tam firm.


A przypadkiem nie czytałeś nie dawno o firmie która splajtowała? Pomyślałeś że jej żałujesz że przestała istnieć mimo że jej gry były świetne? To cię oświecę że główną przyczyną zniknięć takich firm jest piractwo.

Dnia 24.03.2010 o 19:31, Llordus napisał:

> Jeśli dalej te zabezpieczenia będą nie do złamania pewnie wszyscy producenci przejdą

> na takie rozwiązanie. Wtedy wyboru mieć nie będziecie.
Ale to póki co jest raczej powód do zmartwienia, a nie do radości.


Zależy dla kogo. Dla mnie nie będzie. A wiele osób się do tego dostosuje i tylko napiszą parę głupich postów że im to nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:25, Ximos napisał:

Jeśli dalej te zabezpieczenia będą nie do złamania pewnie wszyscy producenci przejdą
na takie rozwiązanie. Wtedy wyboru mieć nie będziecie.

O ilu juz takich zabezpieczeniach "nie do zlamania" mowiono i predzej czy pozniej okazywalo sie ze jednak da sie zlamac.

Dnia 24.03.2010 o 19:25, Ximos napisał:

Wtedy wyboru mieć nie będziecie.

Alez zapewniam Cie ze bedziemy, jesli jesli poziom zabezpieczen przekroczy poziom akceptowalny przez ludzi to po prostu przestana kupowac gry do ktorych uruchomienia potrzebny bedzie skan teczowki, fragmenty kodu DNA i odciski palcow calej rodziny.
>To cię oświecę że główną przyczyną zniknięć takich firm jest piractwo.
Interplay, Troyka, Black Isle itd... itd... swietne firmy ktore padly, nie przez piractwo. Jesli chcesz tak oswiecac ludzi to poprosze o konkretne dane. Raporty finansowe, badania sprzedazy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:39, Ximos napisał:

A przypadkiem nie czytałeś nie dawno o firmie która splajtowała?

A wiesz, że nie kojarzę o którą firmę chodzi?

Dnia 24.03.2010 o 19:39, Ximos napisał:

To cię oświecę że główną przyczyną
zniknięć takich firm jest piractwo.

Pozwól, że teraz to jednak może ja Cię oświecę ;P
Firmy istnieją po to, żeby zarabiać pieniądze. To jest ich główny cel. Gdy firma bankrutuje, to oznacza po prostu, że wydatki ponoszone przekraczają znacznie wpływy. Przyczyn tego zjawiska może zaś być bardzo wiele:
- gówniana jakość sprzedawanych produktów
- gówniany zarząd który marnotrawi zasoby firmy i nie potrafi jej uplasować na rynku
- zbyt wysokie koszta produkcji, być może przerost zatrudnienia
- w końcu niska sprzedaż - która być może wynikać właśnie ze zjawiska piractwa - ale wcale nie musi, bo może być efektem np. braku właściwej strategii marketingowej.

Dnia 24.03.2010 o 19:39, Ximos napisał:

Zależy dla kogo. Dla mnie nie będzie. A wiele osób się do tego dostosuje i tylko napiszą
parę głupich postów że im to nie odpowiada.

Mam nadzieję, że to nie aluzja do tej dyskusji? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terrorite, Llordus aż mi się odechciało odpisywać wam. Wy po prostu będziecie zawsze jak ogół ludzi pisać że coś jest złe, a sami tego nie przetestowaliście. Tak samo było pewnie z Vistą, Natalem, Wii, Win7 i każdym nowym rozwiązaniem. Jak wam napiszą że oddychanie jest złe i należy zaprzestać tego robić to też pewnie to potwierdzicie jak ogół ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:51, Ximos napisał:

Terrorite, Llordus aż mi się odechciało odpisywać wam. Wy po prostu będziecie zawsze
jak ogół ludzi pisać że coś jest złe, a sami tego nie przetestowaliście.

No tak. Ty za to reprezentujesz akurat tą grupę ludzi, która musi najpierw wdepnąć w gówno, żeby dopiero wtedy powiedzieć, iż jest do doznanie niemiłe.

Dnia 24.03.2010 o 19:51, Ximos napisał:

pisać że coś jest złe, a sami tego nie przetestowaliście

Nie. Piszę, że coś jest złe, bo widzę same minusy (dla mnie! jako kupującego) jakiegoś rozwiązania, a nie widzę jego plusów (dla mnie! jako kupującego). Po cholerę miałbym niby płacić za coś, co mi się nie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:51, Ximos napisał:

Terrorite, Llordus aż mi się odechciało odpisywać wam. Wy po prostu będziecie zawsze
jak ogół ludzi pisać że coś jest złe, a sami tego nie przetestowaliście.

Masz fajna szklana kule skoro wiesz co testowalismy a co nie. Jak rozumiem ty testujesz np. kazdy napis "Uwaga wysokie napiecie" bo przeciez kto by dawal wiare ludziom ktorzy to napisali.

Dnia 24.03.2010 o 19:51, Ximos napisał:

Tak samo było pewnie z Vistą, Natalem, Wii, Win7 i każdym nowym rozwiązaniem.

Tak samo czyli jak? Nowe rozwiazania maja to do siebie ze czesc jest lepsza i sie przyjmuje na rynku, a czesc nie jest i idzie w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha... a ja i tak wiem, że to g*** da... XD Co z tego, że się przejechał... dopóki ktoś tego zabezpieczenia nie złamie, coraz więcej firm będzie chciało to zabezpiecznie wprowadzić... A później co dalej..? A tak.. przyzwyczaicie się do tego, jak do elektronii atomowych, głodujących ludzi na świecie.. baa.. nawet do zrywającego połączenia.. powiecie sobie "ot.. tak ma natura". I będziemy dalej brnąć w ten shit...

Oby ktoś to zabezpieczenie złamał.. życzę mu szczęścia całym sobą, a jak złamie, to niech mi prześle nr konta, to mu coś odpalę, za to, że będe mógł sobie pograć w grę za którą zapłaciłem, na jakimś zad*pi*, przysypany śniegiem, mając pod reką jedynie jedzenie, prąd i komputer..

Pozdrawiam piratów XD ! Ubisoftu nie pozdrawiam.. a jak EA zgłupieje do reszty jak Ubi to go też pozdrawiać nie będe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:43, Ndejo napisał:

Ha... a ja i tak wiem, że to g*** da... XD Co z tego, że się przejechał... dopóki ktoś
tego zabezpieczenia nie złamie, coraz więcej firm będzie chciało to zabezpiecznie wprowadzić...

Moze nie bedzie az tak zle, przeciez zabezpieczen jest calkiem sporo ale nie wszyscy wprowadzaja jeden model ktory wydaje im sie najlepszy. Pomijajac fakt ze nie wierze w zabezpieczenia "nie do zlamania" to tylko kwestia czasu jaki jest potrzebny.

Dnia 24.03.2010 o 21:43, Ndejo napisał:

...będe mógł sobie pograć w grę za którą zapłaciłem, na jakimś zad*pi*, przysypany śniegiem,
mając pod reką jedynie jedzenie, prąd i komputer...

Normalnie powialo klimatem postapo ;) Atomowa zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować