Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sterowniki NVIDIA GeForce 197.13 z certyfikatem WHQL

27 postów w tym temacie

Czy tym razem sterowniki ze stajni NVIDIA nie będą paliły kart graficznych, jak przy poprzedniej próbie wypuszczenia ich na rynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 15:39, Fagno napisał:

Czy tym razem sterowniki ze stajni NVIDIA nie będą paliły kart graficznych, jak przy
poprzedniej próbie wypuszczenia ich na rynek ?


To się okaże;P

Ściągnę od razu, ale zainstaluję za jakieś 2-3 dni jak to zawsze robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąłem sterowniki 190-coś (nie pamiętam które dokładnie) to większość gier zaczęła mi się zawalać. W Empire: Total War znikały wszystkie obiekty i bardziej się zacinało. Crysis ciął się jak szalony (o czym na starszych sterownikach nie mogło być mowy). I jeszcze The Chronicles of Riddick: AoDA też ostro zaczął szwankować. Dlatego je odinstalowałem i zainstalowałem któreś z 180 i wszystkie komplikacje ZNIKNĘŁY. Czekam aż pojawią się takie sterowniki, które zamiast uszkadzać karty graficzne/możliwości gier, będą działały normalnie i usprawniały jakość... wszystkiego, że się tak ogólnie wyrażę.

Edit: Należałoby dodać, że mam GTX 275 896MB DDR3, żeby nie było niepotrzebnych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam parę dni zanim to zainstaluję. Ostatnio nVidia lubi robić niespodzianki, a mnie nie stać teraz na nową kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 15:50, mcnitrox napisał:

Poczekam parę dni zanim to zainstaluję. Ostatnio nVidia lubi robić niespodzianki, a mnie
nie stać teraz na nową kartę graficzną.


Mam to samo. I wiele osób również. Niedługo okaże się, że i tak będziemy instalować w ciemno, bo każdy będzie czekał na opinie innych czekających... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty o to nie musisz się martwić, bo są takie serwisy jak guru3d.com, tom''s hardware (i wiele innych podobnych), które są niejako "zmuszone" do zainstalowania i przetestowania nowych sterowników więc spoko wodza. Swoja drogą to chyba pierwsza taka wpadka nVidia (i tu też nie do końca, bo przecież nie 100% ludzi miało problem z wentylatorni na kartach tylko generalnie tam, gdzie nie były zastosowane referencyjne płytki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy poprawili lagowanie w fallout 3 na wolnej przestrzeni i bsod-y przy włączeniu AA dla tejże gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 16:14, TobiAlex napisał:

Myszasty o to nie musisz się martwić, bo są takie serwisy jak guru3d.com, tom''s hardware
(i wiele innych podobnych), które są niejako "zmuszone" do zainstalowania i przetestowania
nowych sterowników więc spoko wodza. Swoja drogą to chyba pierwsza taka wpadka nVidia
(i tu też nie do końca, bo przecież nie 100% ludzi miało problem z wentylatorni na kartach
tylko generalnie tam, gdzie nie były zastosowane referencyjne płytki).


Wiem. Ale czasem lubię być złośliwy. ;)
Sam używam od wieków kart z GPU NVIDII i nigdy problemów ze sterami nie miałem. Inna sprawa, że jeśli jakiś release pracuje mi stabilnie i wydajnie, to szybko go nie zmieniam. Mając powiedzmy średnio 50 klatek w jakiejś grze, nie czuje potrzeby zmiany sterów. Bo po co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem je odrazu z tego wzgledu ze gram w metro 2033 i kazda nowinka ktora usparwni dzialanie tej wymagajacej gry jest na plus naarzie wszystko chodzi wporzadku niezauwazylem negatywow wrecz przeciwnie jakos lepiej gra mi si ena metro 2033 pozdro dla tych co sie wachaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zainstalowane. Wszystko płynnie śmiga. Mój Asus GeForce GTX280 OC i tak płynnie działał na tych sterownikach które rzekomo miały źle zarządzać wentylatorem. Program diagnostyczny nie wskazywał na żadne uchyby czy nieprawidłowości. No chyba, że ktoś kupił kartę firmy Karta Graficzna. Wtedy wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 17:24, rammi napisał:

Już zainstalowane. Wszystko płynnie śmiga. Mój Asus GeForce GTX280 OC i tak płynnie działał
na tych sterownikach które rzekomo miały źle zarządzać wentylatorem. Program diagnostyczny
nie wskazywał na żadne uchyby czy nieprawidłowości. No chyba, że ktoś kupił kartę firmy
Karta Graficzna. Wtedy wszystko jasne.


Karty Asusa to generalnie referencyjne płytki od Nvidii z nalepką Asus, a te nie miały problemu z wentylatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mimo ze metro jest zle zoptymalizowane to gram na very highe dx 10 (moj procek intel c2d 1.86 podciaggniety na 2.6 i karta gf 8800 gts 512 mb 2 giga ramu ) to nawet taki szczegol jak sterowniki cos zmienia i narazie same pozytywy jak wspomnialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ci nie wieżę , że na takim sprzęcie co masz gra chodzi ci na wysokich detalach i to jeszcze w dx10 , no chyba, że u ciebie gra grywalna na 2-3 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować