Zaloguj się, aby obserwować  
Puszek-30

Abonament na gry? Czy to wykonalne / możliwe?

18 postów w tym temacie

Nie wiem czy w odpowiedniej kategorii ale:

Witam wszystkich,

Mam do was pytanie, co sądzicie o abonamencie na telewizję ? Płacicie abonament i macie dostęp do tych kanałów w ofercie dostawcy. I oglądacie co chcecie i przychody z abonamentu są rozdzielane na stacje telewizyjne.

Mianowicie od paru dni myślę o wysłaniu do odpowiednich służb z zapytaniem czemu zabezpieczenia i wszystkie pieniądze na nie przeznaczane są tak marnowane ?

Dlaczego nie można na gry wprowadzić abonamentu jak na telewizję zrobić stronę z dobrym przesyłaniem tych gier i pieniądze zebrane z abonamentów rozdzielić między producentów i dystrybutorów ?

Dlaczego na to wpadłem, a no właśnie dlatego że np Call Of Duty Modern Warfare 2 zajmuje 12GB biorąc moją prędkość pobierania to 128 kb/s , daje to mi iż mając maksymalną prędkość ściągania przez torent mam CoD MF2 w 27,30666666666667 godzin.

12 * 1024 * 1024 / 128 / 60 / 60 = 27,30666666666667 godzin
GB / MB / kB / prędkość pobierania / minuty / godziny = wynik

I teraz tak:
mój komputer ma moc 1200W
wezmę cenę za prąd 1 kWh z mojej elektrowni w tym przypadku kosztuje 0,52 PLN
Monitora nie borę pod uwagę bo większość osób i tak ściąga i udostępnia w nocy. (chyba że ktoś ściąga przez serwery takie jak rapidshare albo megaupload)
zużycie prądu:
czyli 27h x 1,2 kW = 32,4 kWh
koszt:
32,4 kWh x 0,52 PLN = 16,848 PLN

Torenty mają to do siebie że pobierając jednocześnie jest wysyłającym więc weźmiemy 10k osób ściągających tą grę.
Nasz internet w większości jest 4/1 pobieramy 4 razy szybciej niż wysyłamy.
Czas pobrania CoD MF2 wydłuża się (wezmę prawię najgorszą opcję że jakiś nieszczęśnik wysyła i pobiera tyle samo) aż czterokrotnie.

16,84 PLN * 4 = 67,36 PLN

Dość czesto też mamy że wysyłamy z maksymalną prędkością ale pobieranie mamy mniejsze od niego :) To jest najgorsza opcja która również występuje: (16kB/s)

16,84 PLN * 8 = 134,72 PLN

Jak widać za sam prąd płacimy tyle co za grę w sklepię, a po ściągnięciu dochodzą godziny grania które też kosztują :)

I tu wchodzi mój pomysł aby płacić abonament w wysokości 25 zł za dostęp do strony gdzie są gry wszystkie dostępne za darmo i pieniądze z puli rozdzielane pomiędzy wszystkimi dystybutorami, producentami itd...

Co sądzicie o moim pomyśle? Lepiej płacić abonament 25 zł + 16,84 zł czas ściągania = 41,84 zł
Zaznaczam obliczenia są do mojego komputera w waszym przypadku musicie sprawdzić ile wasz komputer zużywa energii i zamienić mój na swój aby wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa następny genialny pomysł... Na szczęście nie przejdzie takie coś. Wiesz jakie oburzenie by było? Nie dość, że płacimy nie małe pieniądze za oryginalne gry to jeszcze miesięcznie musiałbym płacić za to że gram? Jak myślisz dlaczego unikam gier MMO za które trzeba opłacać miesięczny abonament (np. World of Warcraft)?
Proszę nie dawaj takich pomysłów bo jeszcze, ktoś z rządu to przeczyta i wpadnie na genialny pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie ja ściągając z rapidshare''a CoD MF2 miałbym w 3,5 godziny, mam zasilacz 90 W. Nic nie wysyłałbym innym ludziom.

Chcę płacić miesięczny abonament w oparciu o te dane i mieć za niego dostęp do wszystkich możliwych gier :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jemu chodzi o to, zeby płacić abonament zamiast normalnej ceny zakupu. Czyli w cenie abonamentu po prostu pobierasz co chcesz i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu fakt pomysł nieco średni i zgadzam się że racji bytu by nie miał.
Ale czytałeś np na bank o projekcie On-Live, granie działające na tej samej zasadzie co Video On Demand.

Baza danych, masa gier, multiplatformowych. Zero wymogu kupienia konkretnej konsoli, tylko odpowiedni odbiornik + pad do niego + abonament [tu zapewne wysoki jak jasna cholera biorąc pod uwagę fakt że dawał by dostęp do np gier z x360, ps3, wii]

Projekt o tyle ciekawy że kompletnie eliminuje problemy typowo sprzętowe ze strony klienta, zero problemu z wadliwą/zepsutą konsolą, koniec przejmowania się tym że np padł czytnik/dysk/porty etc...
To ma pewne plusy, no i do tego dostęp do prawie wszystkich gier [jak zapowiadają twórcy, w końcu ma to być dosłownie "Game on Demand"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 18:04, Llordus napisał:

Ja myślę że jemu chodzi o to, zeby płacić abonament zamiast normalnej ceny zakupu. Czyli
w cenie abonamentu po prostu pobierasz co chcesz i grasz.


Tak dokładnie, każdy z abonamentów płacił by 25 albo wyższą stawkę, podałem 25 zł w przypadku gdyby każdy kto gra zakupił by abonament :)

Wszyscy byli by zadowoleni, dlatego że piraci znikają, legalni gracze tracą wszystkie niepotrzebne systemy zabespieczeniowe do swoich gier, twóryc mają 100% zyski. I każdy byłby zadowolony.

Wracając do rzeczywistości to tak mniej więcej abonament wynisł bym poniżej 100 zł :( lub też mnie, ponieważ koszty dystrybucji są minimalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 18:18, Puszek-30 napisał:

Wszyscy byli by zadowoleni, dlatego że piraci znikają,


Nie widzę powodu, dla którego piractwo miałoby zniknąć. Powtarzam mój przykład - ściągam MW2 w 3,5 godziny, zasilacz mam 90W. To są grosze. W porównaniu do jakiegokolwiek abonamentu.

Dnia 25.03.2010 o 18:18, Puszek-30 napisał:

Wracając do rzeczywistości to tak mniej więcej abonament wynisł bym poniżej 100 zł :(
lub też mnie, ponieważ koszty dystrybucji są minimalne :)


1. 100zł wydaję na gry, ale rocznie, nie miesięcznie. Odpada od razu.
2. Koszty dystrybucji minimalne?! Myślisz że utrzymanie odpowiednich serwerów nic nie kosztuje? Że łączę pozwalające na takie pomysły kosztowałoby tyle co neostrada...?! Nie, koszty nie są "minimalne"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 18:22, Furr napisał:

Nie widzę powodu, dla którego piractwo miałoby zniknąć. Powtarzam mój przykład - ściągam
MW2 w 3,5 godziny, zasilacz mam 90W. To są grosze. W porównaniu do jakiegokolwiek abonamentu.

> Wracając do rzeczywistości to tak mniej więcej abonament wynisł bym poniżej 100
zł :(
> lub też mnie, ponieważ koszty dystrybucji są minimalne :)

1. 100zł wydaję na gry, ale rocznie, nie miesięcznie. Odpada od razu.
2. Koszty dystrybucji minimalne?! Myślisz że utrzymanie odpowiednich serwerów nic nie
kosztuje? Że łączę pozwalające na takie pomysły kosztowałoby tyle co neostrada...?! Nie,
koszty nie są "minimalne"...


Do twojego zasilacza , jakim cudem ty masz taki ? Ja mam stary komputer ma już 6 lat i jest tam 450W. Wybacz ale po co ci ściągać grę która Ci nie będzie chodzić ?

A co do 3,5 h to abonament za internet masz wyższy. Więc mi taniej wychodzi, ale powiedz mi do czego ci taki szybki internet ? Jak nie do piratów :)
I prędkość pobierania aby w 3,5 musiał byś mieć 998,6438095238095 kB/s powiedz mi który taki ma i jest tani ?

Co do drugiego pytania , koszt utrzymania serwerów mógłby być przez firmy wydające na antypirackie oprogramowanie DRM jeśli dobrze pamiętam. I właśnie sprawdziłem 50 zł to byłby maksimum a nawęd za dużo jak na nasz rynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 18:47, Puszek-30 napisał:

Do twojego zasilacza , jakim cudem ty masz taki ? Ja mam stary komputer ma już 6 lat
i jest tam 450W. Wybacz ale po co ci ściągać grę która Ci nie będzie chodzić ?


Mam laptopa :). I MW2 spokojnie mi działa na prawie najwyższych detalach.

Dnia 25.03.2010 o 18:47, Puszek-30 napisał:

A co do 3,5 h to abonament za internet masz wyższy. Więc mi taniej wychodzi, ale powiedz
mi do czego ci taki szybki internet ? Jak nie do piratów :)
I prędkość pobierania aby w 3,5 musiał byś mieć 998,6438095238095 kB/s powiedz mi który
taki ma i jest tani ?


UPC. 8MBit/s.

Dnia 25.03.2010 o 18:47, Puszek-30 napisał:

Co do drugiego pytania , koszt utrzymania serwerów mógłby być przez firmy wydające na
antypirackie oprogramowanie DRM jeśli dobrze pamiętam.


Sformułuj proszę inaczej to zdanie, w tym momencie nie ma najmniejszego sensu.

Dnia 25.03.2010 o 18:47, Puszek-30 napisał:

I właśnie sprawdziłem 50 zł to byłby maksimum a nawęd za dużo jak na nasz rynek :)


Ze strony konsumenta może i tyle byłoby oki. Ale ze strony producentów gier i instytucji to obsługujących to nie byłoby wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 18:52, Furr napisał:

Mam laptopa :). I MW2 spokojnie mi działa na prawie najwyższych detalach.


I on ma zasilacz 90W ? Hmm:
27 * 0,09 = 2,43kWh
2,43 * 0,52 = 1,26 zł

Dnia 25.03.2010 o 18:52, Furr napisał:

UPC. 8MBit/s.


Masz pobieranie 1024, a wysyłanie ? :) Jak ty ściągasz przy maksymalnej prędkości non stop przy piratach to masz niesamowite szczęście :)

Dnia 25.03.2010 o 18:52, Furr napisał:

Sformułuj proszę inaczej to zdanie, w tym momencie nie ma najmniejszego sensu.


Każda firma płaci kolosalne sumy na organizacje anty pirackie co łapią i przed sąd stawiają.
Dodatkowo jeszcze pieniądze wydają na zabezpieczenia przed kopiowaniem. To by wszystko odpadło.
Przy tym projekcje taniej wychodzi w większości legalnym użytkownikom niż piratom :)

Dnia 25.03.2010 o 18:52, Furr napisał:

Ze strony konsumenta może i tyle byłoby oki. Ale ze strony producentów gier i instytucji
to obsługujących to nie byłoby wystarczające.


Opłaca się im i to za bardzo, taki projekt pokazał mi inny z użytkowników innego portalu
http://game.metaboli.co.uk/offers.html

13 funtów i masz wszystko czyli 56,16 Zł a wiadomo że jak by wszystko było u nas, i od naszych dystrybutorów było by najtaniej 50 zł by starczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 19:10, Puszek-30 napisał:

> Mam laptopa :). I MW2 spokojnie mi działa na prawie najwyższych detalach.

I on ma zasilacz 90W ? Hmm:
27 * 0,09 = 2,43kWh
2,43 * 0,52 = 1,26 zł


Nie, nie, nie.
3,5 * 0,09 = 0,315
0,315 * 0,52 = 0,16

Dnia 25.03.2010 o 19:10, Puszek-30 napisał:

> UPC. 8MBit/s.
Masz pobieranie 1024, a wysyłanie ? :) Jak ty ściągasz przy maksymalnej prędkości non
stop przy piratach to masz niesamowite szczęście :)


Wysyłanie nie ma znaczenia. Ściągam non-stop przy maksymalnej prędkości. Nie ściągam piratów. Tu nie ma mowy o szczęściu.

Dnia 25.03.2010 o 19:10, Puszek-30 napisał:

Każda firma płaci kolosalne sumy na organizacje anty pirackie co łapią i przed sąd stawiają.
Dodatkowo jeszcze pieniądze wydają na zabezpieczenia przed kopiowaniem. To by wszystko
odpadło.


Zakładasz, że upadłoby piractwo. Nie. Piractwo dalej by było.

Dnia 25.03.2010 o 19:10, Puszek-30 napisał:

13 funtów i masz wszystko czyli 56,16 Zł a wiadomo że jak by wszystko było u nas, i od
naszych dystrybutorów było by najtaniej 50 zł by starczyło :)


Na pewno przejrzałeś listę gier...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie przejdzie. nie będę płacić miesięcznie kasy za granie. choćby to było 10 zł miesięcznie a miałbym za to wszystkie gry na wszystkie platformy w każdej chwili. wole zapłacić raz 100 zł za grę i móc w każdej chwili w nią grać a nie bawić się w "jak nie zapłacisz to sobie w nic kompletnie nie pograsz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 19:29, Furr napisał:

Nie, nie, nie.
3,5 * 0,09 = 0,315
0,315 * 0,52 = 0,16


3,5 * 0,09 = 0,315
0,315 * 2,5 = 0,78 zł

I co ci się bardziej opłaca mieć grę za 150zł czy płacić abonament 50 zł i mieć wszystkie wydane w tym miesiącu?

Dnia 25.03.2010 o 19:29, Furr napisał:

Wysyłanie nie ma znaczenia. Ściągam non-stop przy maksymalnej prędkości. Nie ściągam
piratów. Tu nie ma mowy o szczęściu.


Dobrze dla Ciebie, ale inni takiej prędkości nie mają :)

Dnia 25.03.2010 o 19:29, Furr napisał:

Zakładasz, że upadłoby piractwo. Nie. Piractwo dalej by było.


Ja nie zakładam , zostali by takie osoby co by się im nie opłacało, nawęd jak by mieli 120 z UPC to i tak mogli by kupić 1 grę, a ten co by miał abonament miał by wszystkie tylko elektronicznie i traci przywilej posiadania pudełka :)

Dnia 25.03.2010 o 19:29, Furr napisał:

Na pewno przejrzałeś listę gier...?


Boże drogi, nie musiałem to są gry dostępne od ich dystrybutorów , nawęd jak ja kupie u nich konto to wspieram ich gospodarkę, dystrybutorów ... Dlatego mówie że jak by u nas podobny projekt powstał tylko na terenie Polski z wszystkimi grami dostępnymi tylko na nim :)

@rtyrtyrty

Nawed nie wiesz jaki system został by używany i z góry zakłądasz że nie dla ciebie ? Przecież aby zainstalować musiał byś ja ściągnąć na komputer a kto Ci mówi abyś skasował ? Przecież producent tej gry zarobi porzez twoje ściągniecie co dalej zrobić z grą nie interesuje go moszesz usunąć, nagrać i grać potem albo trzymać na kompie.
On już zarobił z twojego abonamentu i innych :)

20100325201136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 20:16, Puszek-30 napisał:

I co ci się bardziej opłaca mieć grę za 150zł czy płacić abonament 50 zł i mieć wszystkie
wydane w tym miesiącu?


Żadne z tego mi się nie opłaca. Jak już wyżej pisałem - wydaję około 100zł na gry rocznie.

Dnia 25.03.2010 o 20:16, Puszek-30 napisał:

Ja nie zakładam , zostali by takie osoby co by się im nie opłacało, nawęd jak by mieli
120 z UPC to i tak mogli by kupić 1 grę, a ten co by miał abonament miał by wszystkie
tylko elektronicznie i traci przywilej posiadania pudełka :)


Piractwo to nie tylko proceder. To przede wszystkim stan umysłu. Pirat, nawet jeśli ma pieniądze, to i tak spiraci. Nie warto liczyć kosztów prądu podczas ściągania gry, ponieważ w tym czasie robi się coś innego na komputerze. Ot choćby gra w inną spiraconą grę.

Dnia 25.03.2010 o 20:16, Puszek-30 napisał:

> Na pewno przejrzałeś listę gier...?
Boże drogi, nie musiałem to są gry dostępne od ich dystrybutorów


Boże drogi, tam są tylko gry, które miały premierę rok temu, lub wcześniej. Nie ma żadnych nowości. Te gry w Polsce możesz kupić w sklepie za 40-50 złotych, bądź używane na allegro za 5-10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: wydaje mi się, że fakt, iż zasilacz ma moc np. 450W nie znaczy, że tyle pobiera bez przerwy
po drugie: żeby to miało jakiekolwiek szanse działania to abonament musiałby być parokrotnie większy niż podałeś (za jedną grę, której singiel trwa średnio kilka do kilkunastu godzin, sprzedawca życzy sobie 80-120zł)

jednym słowem: NIEREALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1200 W? To robią takie zasilacze do pecetów? Co Ty masz za potwora? Ja mam ledwo 500 W i nie narzekam...

Poza tym zapominasz, że zasilacz nie zawsze pracuje na "pełnych obrotach" - najwięcej prądu pobiera głównie jak karta graficzna potrzebuje, a ten element odpada przy wyłączonym monitorze i zwykłym ściąganiu pliku.

Poza tym widzę tu obliczenia typowe dla pirata, a tak się bawić tutaj nie lubimy. Jeśli ściągasz dowolną grę, która nie ma licencji abondaware/freeware itd. i zaraz ją udostępniasz przez torrenty - piracisz. A ze złodziejami nie ma co wchodzić w rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 17:16, Puszek-30 napisał:

/.../


Proszę, pisz dalej :-) Nie wiem, czy to jakieś moje zboczenie, ale wręcz uwielbiam, jak ktoś snuje wyssane z palca i zupełnie nierealne opowieści, do tego szczerze w nie wierząc - ot, taka ''radosna paplaninka''.
Wiem, może powinienem się leczyć, ale bez żartów - to naprawdę mnie relaksuje :-)


Pozdrowienia, pisz dalej :-)
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie funkcjonują strony z abonamentem na gry. Co prawda nie znajdziemy tam najświeższych kąsków ale gry nawet kilkumiesięczne w takich serwisach można znaleźć. Oczywiście nie można się tam zarejestrować z Polski, bo tutaj i tak to by nie przeszło - za duże piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować