Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[PLOTKA] Ubisoft przeprasza gracza za pad serwerów i rozdaje... gry

107 postów w tym temacie

Grzegorz Bonter

[Zaktualizowano] Gdy 8 marca gracze zostali odcięci od serwerów Ubisoftu, cała idea zabezpieczeń DRM została praktycznie ośmieszona. W ramach rekompensaty, Ubi postanowiło wręczyć graczom... pełne wersje gier.

Przeczytaj cały tekst "Ubisoft przeprasza gracza za pad serwerów i rozdaje... gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tych gier liczyłby się jedynie H.A.W.X., no ale nie ucierpiałem w tamtym dniu więc lipa.
I w ogóle niedługo przekonamy się czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem maila od UBI z kluczem aktywacyjnym do tych wyżej wspomnianych trzech DLC, mimo, że nie miałem problemów z połączeniem w ogóle. Aktywowałem je i działają. Tak więc istnieje możliwość, że jeśli ktoś zgłosił problemy to dostanie wspomniane gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że można ściągnąć pełnego pirata który nie wymaga połączenia z internetem to jeszcze orginał miał problem z połączeniem o żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:04, Dzik11 napisał:

Nie dość że można ściągnąć pełnego pirata który nie wymaga połączenia z internetem to
jeszcze orginał miał problem z połączeniem o żal.


Z tego co śledziłem co jakiś czas tematy związane z ACII to ściągnąć owszem można, ale chyba nadal "nie złamano" tej gry w pełnym znaczeniu tego słowa. Chociaż pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczenie sobie DRM przez Ubisoft jest bardzo mało prawdopodobne - zabezpieczenie wydaje się działać (działających pirackich wersji brak).
Poza tym tak naprawdę to walka z piractwem jest tylko pretekstem. Głównym celem tego zabezpieczenia jest uniemożliwienie sprzedaży używanych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:13, user1234 napisał:

Poza tym tak naprawdę to walka z piractwem jest tylko pretekstem. Głównym celem tego
zabezpieczenia jest uniemożliwienie sprzedaży używanych gier.


Też mi się wydaje, że o to właśnie głównie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jest to po cześci prawda, bo co prawda pełnej wersji nie otrzymałem, ale za to mam dostęp do poziomów dostępnych tylko z edycjami kolekcjonerskimi(Palazzo Medici, itd.). Jedyna dobra rzecz wynikająca z tego DRMu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zaitsev: ręce opadają, jak się czyta Twój komentarz. Naprawdę. Dają za darmo do wyboru grę, każda z nich ma wysokie noty na metacritics, czyli są ogólnie dobre, a Ty smęcisz. Czasem mam wrażenie, że jakąś nagonkę prowadzicie. Rozumiem, że Wiedźmin 2 będzie bez drm? A jak będzie z drm, to Ty i Twoi koledzy tak samo będziecie na łamach gram.pl narzekać? Ogarnij się człowieku, bo tylko narzekanie i narzekanie. Aż tak lubisz lizać 4 litery niektórym "zbuntowanym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem od Ubi maila z kodem odblokowującym wspomniane w newsie lokacje. Czyli historyja prawdziwa (przynajmniej po części; skoro jednak sprawdza się z DLC, dlaczego kłamstwem miałyby być pełniaki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nowe DRM ubisoftu. Dzięki niemu zaoszczędzę masę pieniędzy na kupowaniu grier wydanych przez Ubishit. Naprawde rozważałem zakup settlersów 7 ale to było dawno i nieprawda(przed tym śmiesznym DRM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:04, Dzik11 napisał:

Nie dość że można ściągnąć pełnego pirata który nie wymaga połączenia z internetem to
jeszcze orginał miał problem z połączeniem o żal.


Wcale nie żal, bo ściągnąć AC II sobie możesz, nawet uruchomisz, ale nie wykonasz już żadnego zadania:).
Może i ten DRM nie jest najwspanialszy, ale w końcu mogę popatrzyć z góry na moich kumpli-piratów, którzy zaczęli się zastanawiać czy nie kupić AC II.
Wygląda na to, że Ubi wygrało batalię z piratami. I oby tak pozostało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:54, Enteriusz napisał:

Wcale nie żal, bo ściągnąć AC II sobie możesz, nawet uruchomisz, ale nie wykonasz już
żadnego zadania:).
Może i ten DRM nie jest najwspanialszy, ale w końcu mogę popatrzyć z góry na moich kumpli-piratów,
którzy zaczęli się zastanawiać czy nie kupić AC II.
Wygląda na to, że Ubi wygrało batalię z piratami. I oby tak pozostało!


Dokładnie. Ale niektórych to boli, autorów newsów na gram.pl niektórych też to boli. Narzekają, kibicują crackerom, i tylko w kółko "źle i niedobrze". Szkoda, że takich komentarzy nie dają EA, gdzie z C&C4 też są problemy, a EA nawet nie pofatygowało się o przeprosiny. Nie twierdzę, że drm od Ubisoftu jest super, ale gram.pl takimi komentarzami jak ten od Zaitseva zaczyna przypominać śmietnik, który coraz bardziej śmierdzi i stacza gram.pl do jakiegoś beznadziejnego poziomu. Gdzie się podziały czasy, gdy ten serwis trzymał poziom? Dlaczego tak mało tu zdolnych autorów, takich jak choćby Myszasty? Dno i metr mułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:48, Ezio napisał:

A raczej nie przyzwoitą, ale bardzo dobrą...

A jeśli to tak, to przepraszam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować