• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
lis_23

Zwiększanie pamięci wirtualnej

Pytanie

Witam
gram sobie w " Stalker Cień Czarnobyla " z modem complete 2009 - gra mi w końcu działa ale mam problem bo dość mocno przycina - napisano mi ze pomogłoby zwiększenie pamięci wirtualnej / nawet do tylu ile mam - 4 GB / ale ja nie wiem,jak i gdzie to wpisać ...
w necie piszą że nie wolno zwiększać pamięci wirtualnej na partycji systemowej / c / tylko na innej partycji,coś piszą o tym że zależy to też od tego ile się ma dysków i partycji - ja mam trzy dyski twarde i 7 partycji - na której z nich zwiększyć pamięć wirtualną/,o ile? i jak to wpisać?
obecnie mam tak na partycji C:
http://img716.imageshack.us/img716/6550/beztytuuhyc.jpg
a na partycji gry zwiększyłem pamięć do 12282 - 12282 MB ale to chyba i tak za mało bo gra nadal się tnie.

z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

1) Na screenie nic nie widać, bo za mały jest
2) Plik stronnicowania ustawia się na tej samej partycji co Windows, czyli domyślnie C
3) Ustawianie >2-3 GB pamięci wirtualnej jest bez sensu, w twoim przypadku można by jej wcale nie ustawiać, bo masz dużo RAMu - dlatego najpierw spróbuj ją wyłączyć całkowicie (wyłącz i restart), ale prawdopodobnie gra jednak będzie jej trochę wymagać, więc jeśli nie odpali BEZ wirtualnej, ustaw 2 giga
4) Pamięć wirtualna jest dużo wolniejsza od RAMu, dlatego nie oczekuj cudów
5) Przeczyść system (Odkurzacz, CCleaner, RegSeeker oraz NTRegOpt) i zdefragmentuj dysk, usuń stare sterowniki do grafiki i zainstaluj najnowsze
6) Sprawdź, czy ilość wolnego miejsca na partycji z Windowsem oraz na tej z grą nie zbliża się do zera
7) Inne gry też się przycinają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2010 o 01:18, szypek26 napisał:

1) Na screenie nic nie widać, bo za mały jest
2) Plik stronnicowania ustawia się na tej samej partycji co Windows, czyli domyślnie
C
3) Ustawianie >2-3 GB pamięci wirtualnej jest bez sensu, w twoim przypadku można by
jej wcale nie ustawiać, bo masz dużo RAMu - dlatego najpierw spróbuj ją wyłączyć całkowicie
(wyłącz i restart), ale prawdopodobnie gra jednak będzie jej trochę wymagać, więc jeśli
nie odpali BEZ wirtualnej, ustaw 2 giga
4) Pamięć wirtualna jest dużo wolniejsza od RAMu, dlatego nie oczekuj cudów
5) Przeczyść system (Odkurzacz, CCleaner, RegSeeker oraz NTRegOpt) i zdefragmentuj dysk,
usuń stare sterowniki do grafiki i zainstaluj najnowsze
6) Sprawdź, czy ilość wolnego miejsca na partycji z Windowsem oraz na tej z grą nie zbliża
się do zera
7) Inne gry też się przycinają?


Obecnie na partycji C mam ustawione 6141 - 6141 / tyle jest zalecane / a na partycji gry / gdzie mam stalkera / ustawiłem dzisiaj 12282 - 12282
" ustaw 2 giga " - a jak to wpisać?
system przeczyszczony,partycja c ma bardzo mało wolnego miejsca / 5 GB - za dużo zainstalowanych gier ;) / na partycji z grą jest jeszcze dużo miejsca
inne gry to różnie działają,zwykle ok a z usuwaniem starych sterowników mam problem - instaluję nowe na stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2010 o 05:21, lis_23 napisał:

" ustaw 2 giga " - a jak to wpisać?


Wpisujesz po prostu 2000 które jest równe 2 GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2010 o 05:21, lis_23 napisał:

inne gry to różnie działają,zwykle ok a z usuwaniem starych sterowników mam problem -
instaluję nowe na stare

I to jest błąd.

Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro (do pobrania z sieci). Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może na WinXP ma to sens (choć sam NIGDY tak nie kombinowałem i NIGDY nie miałem przez to problemów), ale na Vista i Win7 to szczerze wątpie... Serio, nie rozumiem co takiego złego może się stać kiedy instaluje się nowe sterowniki na stare, przecież to tylko zwykła aktualizacja, tak samo jak z wieloma innymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na WinXP zdecydowanie ma sens. Na W7 i Viście faktycznie mniejszy, bo tutaj problemów zazwyczaj nie ma. Ale nie zawadzi spróbować, nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować