Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Settlers 7: Droga do królestwa - recenzja

85 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2010 o 22:59, Kakax napisał:

Wszystko ładnie pięknie ale po pobraniu dema mocna się zdziwiłem, a mianowicie grafika
jest tam paskudna;/ przy ustawieniu rodzielczości na 1440-390 i max detalach aż w oczy
bolały;/ mam nadzieje że to tylko demo tak wygląda.


nie widziałem dema, wieć możliwe. Screeny w tekście masz robione na maks detalach, 1024x768 i wyłączonym AA. wyższej rozdzielczości nie włączałem, bo były dla nich ustawienia panoramiczne, a nie mam monitora pod takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 20:45, Bambusek napisał:

Niestety czasy takie, że co raz trudniej coś wymyślić.

Chyba żartujesz. Problemem nie jest wyobraźnia, problemem są odbiorcy, recenzenci i po części sami twórcy.

------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------
Weekendowa promocja w sklepie gram.pl: wk... reklamy za pół ceny. Sprawdź teraz!
------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie irytują kocio-pokemoniczne paszcze Osadników. IMHO najlepszy wygląd miała część czwarta, mimo 2,5D.

------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------
Dowolna kpina z takiego stylu reklamowania
------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałam to kupić siostrzeńcowi na urodziny, ale przez ten DRM gra została w sklepie. Nie byłam pewna czy chłopak ma komputer podłączany na stałe do sieci, poza tym sama idea nie wydaje mi się dobra. Pewnie sobie też tej gry nie kupię, dzięki czemu Ubisoft jest dwa egzemplarze do tyłu. Pogram sobie w poprzednią wersję i poczekam na reedycję nowych Settlersów - może za rok wyjdzie bez tego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta część wyjątkowo podoba. Mimo debilnie uciążliwego DRM grało mi się zaskakująco przyjemnie, najlepiej od czasów S2. Przeszkadza brak możliwości przyspieszenia upływu czasu (zdarzało się, że czekałem 30 min bezczynnie, aż zbiorą surowce), ale że gra nie ma pauzy i działa nawet po zminimalizowaniu to da się pewnie żyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo, zagrałem, spodobało mi się, więc poleciałem do sklepu kupić. Uruchamiam a tu oops, znowu muszę pobrać tego 440MB patcha (pobrałem go już wcześniej do wersji demo). Ok, uruchamiam grę, w najlepsze się zagrywam nagle buch.... nie można połączyć z serwerem - jedyna opcja to wyjście do pulpitu, wychodzę tam, sprawdzam, internet działa, uruchamiam grę znowu działa, ale ja już żyję w strachu, kiedy znowu nie będzie działać.... Moje pytanie - czy tak ma wyglądać rozrywka za którą zapłaciłem w końcu nie małe i ciężko zarobione pieniąchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej grze należy koniecznie wyłączyć antyaliasing bo inaczej gra wygląda okropnie (grafika niesamowicie, paskudnie rozmazana). ( http://www.quartertothree.com/game-talk/showthread.php?p=2149035 )
To pierwsza gra, w jaka grałem, w której włączenie tej opcji szpeci grę.
Ponadto czekam na kolejnego patcha, bo gra ma wycieki pamięci - wczoraj coś się "sypło" i settlersi zaczęli nagle zajmować ponad 3GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafiką w tej grze jestem rozczarowany. Max detali, rozdzielczość 1600x900, a w oczy rażą strasznie postrzępione krawędzie, rodem z S3. Jeśli to jest efekt działania "nowego" silnika graficznego, to ja dziękuję. Na zrzutach ekranu "strzępy krawędziowe", o których piszę, rażą w oczy. Pozostaję przy S1-S6.
Testowałem wersję DEMO - na początku myślałem, że problem graficzny leży w wersji gry. Spojrzenie na screeny dostępne w recenzji i necie rozwiły moje wątpliwości - nie kupię tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przechodziłam koło nowych Settlersów w Empiku. Stanęłam i powiedziałam do siebie, nie nie kupię ich przez DRM. Nie kupię, aż wywalą opcję wymagania stałęgo podłączenia do internetu. Najwyżej dam zarobić innym.
Na jesieni będzie nowa Cywilizacja i Patricians.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 12:32, krowkamu napisał:

Dodam jeszcze, że z włączonym AA grafika jest paskudnie rozmyta.


Wyłącz AA, zostaw multisampling jeśli chcesz, upewnij się, że "upscaling" w opcjach masz na medium lub high. Rozmycie powinno zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy gra jest kiepsko z optymalizowana? Testowałem tylko demko co prawda no ale mam i7 920 6GB RAM i GTX275 więc można by pomyśleć, że gra powinna działać płynnie przy max ustawieniach a tu kicha. Płynnie raczej nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze recki nie chce mi się czytać jak i tych wszystkich komentarzy. Ogólnie dziś na normalu zaliczyłem ostatnią plansze z kampanii. Szkoda że taka krótka. Gra jest dla mnie przyjemna i szczerze powiem że grałem z takim uczuciem jak za czasów dwójki. Dla mnie ta gra jest naprawdę warta wydania tych 99 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i720q, Radeon 4650HD Mobility, 4GB DDR3 - max detale poza AA, 1600x900. Wszystko płynnie, bez przycięć, nie licząc opóźnień spowodowanych przerwami w dostawie internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że wyjdzie z tego coś złego. Bo tak szybko jakoś ta 7 wyszła. Ale przed premierą myliłem się. Gra naprawdę z filmików wygląda znakomicie + recenzja gram.pl. Grałem w Settlers od dawna. 7 jak widać będzie tą lepszą częścią tej bardzo długiej serii. Kupiłbym gdybym nie miał problemów finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółnie ten DRM jest koszmarny...
8Mbit a gra startuje ok. 1 minuty - mowa o launcherze, jego pobieraniu aktualizacji gry, etc...
Po czym, po zalogowaniu się i uruchomieniu gry czekamy na wypalenie się świeczki i... i serwery niedostępne prosimy spróbować później...

Genialne :D Hurra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 21:33, Wilkv napisał:

i720q, Radeon 4650HD Mobility, 4GB DDR3 - max detale poza AA, 1600x900. Wszystko płynnie,
bez przycięć, nie licząc opóźnień spowodowanych przerwami w dostawie internetu.


Mówisz o demie czy pełnej i jaki masz OS bo ja XP 64 oraz ile fps ci się wyświetla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 20:28, RobeN napisał:



Mnie wywaliło z gry przed chwilą (w czasie rozgrywania kampanii). Ubi dba, żebym zdał maturę i uniemożliwia granie w Settlersy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 21:53, Amdor6 napisał:

Mnie wywaliło z gry przed chwilą (w czasie rozgrywania kampanii). Ubi dba, żebym zdał
maturę i uniemożliwia granie w Settlersy. :P


Nigdy nie byłem przeciwnikiem zabezpieczeń, ale to akurat wypada obecnie dosyć słabo.
Awaryjne jest - przynajmniej na razie...

Powinni dać jakiś Lag Time, żeby przy zerwaniu albo innej awarii choć przez chwile gra jeszcze działała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna, Win7 x64, nie sprawdzam FPS''a nigdy, jak widzę, że gra działa mi sprawnie.

No a teraz doszedł jeszcze irytujący błąd - w misji

Spoiler

Zemsta Ojca

nie mogę wczytać gry, muszę przejść misję za jednym zasiadem. Przy wczytaniu jakiegokolwiek zapisu z tej konkretnej misji wywala mnie do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować