Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Palit prezentuje GeForce GTX 470 i GTX 480

22 postów w tym temacie

Widzę że nastąpił masowy wysyp informacji na temat nowego produktu firmy Nvidia. Boli jedynie fakt że nikt nie piszę o tym, że te karty to największa porażka tego roku. Dlaczego? Bo po upływie ponad 6 miesięcy od premiery serii HD5800 Nvidia nie zdołała zdetronizować obecnego lidera. W niektórych przypadkach nowy układy nvidi są słabsze od poprzedniej generacji kart tego producenta. Żeby było śmiesznej sam mam Zotac GTS 250 1gb OC Edition który sprawuje się bardzo dobrze. Nie mniej jednak, była to moja ostatnia karta spod loga zielonego kłamcy. Obiecywano rewolucje, tyle miesięcy czekania, przekładania premiery, blokada handlowa jak i informacyjna praktycznie do samego końca. Tak się nie traktuje klientów. A cena? Jak dla mnie te karty nie są warte tych pieniędzy. Każda z nich powinna być o 500 zł tańsza. Wtenczas byłoby to WYZWANIE dla ATI w tym przedziale cenowym.

PS. Proszę nie zapominać że kolejne układy NVIDIA wyjdą dopiero w 3-4 Kwartale tego roku. Mowa tutaj o słabszych odmianach tego niewypału. ATI ma cały segment i może spać spokojnie. Za dużo w moim komentarzu goryczy? A jak ma się czuć ktoś kto przez ponad 6 miesięcy trzymał zamrożoną kasę na kartę a potem dostał informacje że to niewypał roku? ATI 5870 już jest zamówiona. Do jutra będzie u mnie w domu. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczę sobie na uzupełnienie kolekcji gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymuję się od komentarzy, bo to newsy typowo informacyjne. Poza tym, na razie nie miałem okazji osobiście testować tych kart, więc wypowiadać się na ich temat również nie będę. Dlatego też w dziale newsów pojawiają się linki do recenzji i testów - z nich można dowiedzieć się wszystkiego. Dodatkowo właśnie temu służą komentarze - tam każdy może wyrazić swoje zdanie na temat nowych produktów zielonych. Niezależnie od tego, czy uważa je za porażkę roku i najdroższe suszarki na świecie, czy karty mające dzięki swej architekturze świetlaną przyszłość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twierdzisz, że te karty są niewypałem to mógłbyś chociaż poprzeć to jakimiś dowodami w postaci artykułów, testów itp. Bo jak na razie widzę, że nie masz nic sensownego do powiedzenia jedynie bronisz układy ATI, również nie podając dowodów, na poparcie swoich słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu, to raz .

A dwa - Pan z pierwszego posta to chyba jakiś "pijarowiec" z firmy AMD/ATI, nie powiem ładną reklamę robi "czerwonym" ;-) Nie żebym coś przeciwko temu miał, zdrowa konkurencja zawsze służy klientom,ale reklama nie powinna być aż tak nachalna, "psze Pana" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to każdy ostatnio biadoli tylko na karty zielonych i biadoli... po co te jęki??? Komuś aż tak potrzebne były te karty żeby się tak użalać i mówić jaki to niewypał roku??? Normalnie brak słów... zostawcie nvidii opinie na temat tego czy karta się udała czy nie. To oni ją sprzedają i to oni powinni wyciągać wnioski a nie ludzie którzy nie mieli jej nawet w swoim domu i jej nie testowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy iRReniQs że dziesiątki serwisów już sprawdziło tą kartę i nikt nie wypowiadał się pozytywnie. Dla mnie jako argument wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się niestety muszę zgodzić z Qidinem bo nie po to człowiek czekał tyle czasu żeby dostać karty głośne, grzejące się i raczej średnio nadające do OC:/ cena ceną...nikt się chyba nie spodziewał że nvidia wypuści tanią nowość no ale wydajność naprawdę rewelacyjna nie jest... technologia przyszłości? hm śmiem wątpić bo jak zaczną wychodzić na porządku dziennym gry wykorzystujące teselację itp to te karty nie będą już chyba wcale dawały rady:/ ja się zawiodłem i to bardzo..jedyny plus że potanieją radki 58** (OBY!). Tyle w temacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 11:53, Qidin napisał:

Miłej lektury.


Była miła :) a niektóre zdania po prostu miażdżą produkt nvidii, np.

- "Hey, you know what, I definitely like both the GeForce GTX 470 and 480. Performance wise things are looking very solid, even with early Beta drivers"

- "Even so, when we tally up the results out of all titles tested, the GeForce GTX 480 wins nearly everywhere except in Anno 1404 and ironically 3DMark Vantage. There are scenarios where the GTX 480 is very close to the 5870, but there are also scenarios where the GTX 480 completely and utterly kicks the Radeon HD 5870 in the proverbial nuts"

- " The generic consensus has to be that the GeForce GTX 480 is definitely faster than the currently leading single GPU flagship from team red, the Radeon HD 5870"

strona 35 - "The Verdict"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan z pierwszego postu nie uprawia żadnego PR-u, po prostu NVidia została w tyle z najnowszą generacją kart. Oczywiście zastanawia po co obsługa DX-11 w kartach ATI na rok przed jego przybyciem (bo zdaje się, że już wtedy były dostępne), ale i tak, tym razem wyścig zbrojeń przegrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 12:56, TobiAlex napisał:

maggit przegrali? Tylko, że właśnie w DX11 karta nVidii pokazuje co potrafi.


No przegrali, bo rok po wprowadzeniu DX11 przez ATI, NVidia wprowadza karty,
które nie są szybsze od konkurencyjnych, ba, w wielu przypadkach nawet wolniejsze.
Cytując z Tomshardware: 2/3 kart ATI z obsługą DX11 nie ma żadnej konkurcencji, pod
warunkiem, że obsługa DX11 jest głównym powodem kupna. Reasumując, gdybym miał
kupować teraz kartę, kupiłbym ATI, ale że nie spieszy mi się do zmiany systemu, ani mojego
GTX260, mówię tylko że tym razem NVidia przegrała wyścig zbrojeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 11:52, Qidin napisał:

Wystarczy iRReniQs że dziesiątki serwisów już sprawdziło tą kartę i nikt nie wypowiadał
się pozytywnie. Dla mnie jako argument wystarczy.


Rozumiem twoje rozgoryczenie ale już od jakiegoś miesiąca przed premierą były informacje że karta będzie wydajniejsza od radzia o zaledwie 10% więc dla mnie te recenzje w ogóle nie są zaskoczeniem... a to że się grzeje i pobiera dużo prądu... no cóż każda topowa karta nvidii była taka, a dopiero później wypuszczali ulepszone wersje swoich produktów... Dla przykładu miałem GTX280, wydałem na niego 2tysiaki i po roku karta mi się przegrzała... (co nie znaczy że nie byłem z niej zadowolony) później wymieniłem na GTX275 na chłodzeniu niereferencyjnym (temp. znośne, pobór prądu na przyzwoitym poziomie i wydajność taka sama jak GTX280) i jak do tej pory jestem zadowolony... Piszę o tym dlatego że tak samo może być z nowymi kartami... trzeba przeczekać kryzys nvidii, poczekać na nowe karty i po prostu nie pchać się z kupnem obecnych kart. Tak jak pisałem takie biadolenie nie ma sensu a jak czekało się na te karty jak na ósmy cud świata... to pozostaje zakup jakiegoś radka i już... koniec tematu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze TobiAlex, Fermi dopiero w DX11 pokazuje wielką przewagę nad ATI dzięki zastosowaniu DirectCompute is teselacji.

Jeżeli chodzi o przegraną, o której mówi maggit, z DX11 w tym momencie korzysta niewiele tytułów - dlatego można uznać Fermii za porażkę.
Jeśli chodzi o wydajność Fermi w DX10 i 9 to różnice nie są takie duże, a to API to zdecydowana większość rynku.
Wg mnie można tu mówić raczej tylko o marketingowej przegranej.

Źródło: http://pclab.pl/art41241-28.html - ostatnia strona i odrobinę własnej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 13:35, czaki222 napisał:

Tak jak pisze TobiAlex, Fermi dopiero w DX11 pokazuje wielką przewagę nad ATI dzięki
zastosowaniu DirectCompute is teselacji.


tylko w dx11? widzialem ze nawet w dx9/dx10 kilka gier chodzi na 480 o wiele lepiej niz na 5870, kilka przykladow:

gta4 dx9 1920x1200:
+39%

metro 2033 dx10 1680x1050:
+41%

dirt2 dx9 1680x1050:
+30%

far cry 2 dx10 1920x1200:
+50%

fakt ze jedne gry chodza o wiele lepiej, inne tak samo albo i gorzej, zreszta zawsze tak bylo

zrodla:
1. http://www.pcgameshardware.de/aid,743333/Geforce-GTX-470-und-GTX-480-Test-von-Nvidias-GF100-Generation/Grafikkarte/Test/?page=11
2. http://www.pcgameshardware.de/aid,743333/Geforce-GTX-470-und-GTX-480-Test-von-Nvidias-GF100-Generation/Grafikkarte/Test/?page=13
3. http://www.pcgameshardware.de/aid,743333/Geforce-GTX-470-und-GTX-480-Test-von-Nvidias-GF100-Generation/Grafikkarte/Test/?page=9
4. http://www.legionhardware.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_480_fermi_arrives,7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nVidią jestem związany od mojego pierwszego PC-ta, na procesorze PIII 733 i kartą GF2MX. Od tamtej pory kupowałem tylko karty nVidii. Zeszłoroczny atak ATI na rynek, baaaardzo długi okres oczekiwania na odpowiedź zielonych, wysokie ceny nowych układów nVidia oraz niezadowalająca ich wydajność skłoniły mnie do zakupu Radeona z serii 58xx. Pierwsze testy zielonych wykazują że Fermi nie zachwyca, a już na pewno nie jest wart swojej ceny startowej. Podejdźmy do sprawy obiektywnie: nVidia zaspała i na dodatek teraz obudziła się z ręką w nocniku. Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że będę miał kartę ATI to kazałbym mu popukać się w czoło. Tym razem nie dam się już nabrać na "kotlety a''la nVidia" tak jak miało to miejsce w przypadku GF9800GTX+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować