Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce GTX 470 i GTX 480 od Gigabyte

20 postów w tym temacie

Nowe potworki nVidii, czekam na pierwsze benchmarki. Dobrze też, że cena nowych modeli nie odstrasza tak jak kilka lat temu (3000 zł i więcej :/). Btw. Co to za spam o jakiejś gierce pod pierwszą fotą? Rozprasza tylko uwagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież te karty już zostały przetestowane. Radeon 5970 je niszczy a 5870 tylko kilka % odstaje. Do tego Fermi jest głośna gorąca i prądożerna. Nie wiem czym się zachwycać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem deko na testach gtxa 470.... odstawał nieznacznie w sumie w wielu testach od gtxa 260 [55nm] o.0
Miały być takie "potwory" a wyszły "strachy na lachy" [no ok wiadomo że przodują znacznie np w obsłudze silnika fizycznego i teselacji... ale i tak strasznie na wyrost te grafiki są]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 12:21, g00ras napisał:

Przecież te karty już zostały przetestowane. Radeon 5970 je niszczy a 5870 tylko kilka
% odstaje. Do tego Fermi jest głośna gorąca i prądożerna. Nie wiem czym się zachwycać.


Po pierwsze Radeon 5970 to jest karta z dwoma chipami. I jest podobnie pradożerna jak GTX 480.
Po drugie porównaj sobie segmenty pojedyńczych chipów.
Po trzecie odpal metro 2033 na najwyzszych ze wszystkimi rodzajami AA :) Radeon Ci się spali, Twoj orzel w tescie na FPS mial napis FAIL ;D

Wiec o czym tu dyskutowac, nie ma czym się zachwycac Radeonem 5970 ;D Poczekaj na GTX 490 ;D i Radeony HD 6000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 13:53, Shade napisał:

> Przecież te karty już zostały przetestowane. Radeon 5970 je niszczy a 5870 tylko
kilka
> % odstaje. Do tego Fermi jest głośna gorąca i prądożerna. Nie wiem czym się zachwycać.


Po pierwsze Radeon 5970 to jest karta z dwoma chipami. I jest podobnie pradożerna jak
GTX 480.
Po drugie porównaj sobie segmenty pojedyńczych chipów.
Po trzecie odpal metro 2033 na najwyzszych ze wszystkimi rodzajami AA :) Radeon Ci się
spali, Twoj orzel w tescie na FPS mial napis FAIL ;D

Wiec o czym tu dyskutowac, nie ma czym się zachwycac Radeonem 5970 ;D Poczekaj na GTX
490 ;D i Radeony HD 6000 :)


Jest czym się zachwycać nad 5970. Dobry sprzęt atrakcyjny cenowo oczywiście jeśliby porównać do premiery GTX 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tych GTXów, to jak kupowanie TIRa, żeby jeździć nim na targowisko po 2 kilo ziemniaków. Ma te 16 teselatorów, ale to się zwyczajnie nie opłaca.

Shade
> Po pierwsze Radeon 5970 to jest karta z dwoma chipami. I jest podobnie pradożerna jak
> GTX 480.
I co z tego? Już to komuś wałkowałem. Gdy ATI wydawało 5870, to kanapka nvidii miała często gęsto problemy z jednojajowcem ATI. Dzisiaj okazuje się, że kanapka ATI nie ma problemów z nowym jednojajwocem NV. Wnioski są proste: NV znacząco spowolniła swój rozwój, a ATI przyspieszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co się podniecać wynikami, bo Nvidia jeszcze nie dopracowała sterowników. Tak samo było z serią 5xxx od ATI. Po dopracowaniu sterowników dostały ostrego kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzę na to jakie bebechy karta ma w środku. CO z tego, że ma 2 rdzenie? Radek jest wydajniejszy i bardzie atrakcyjny dla mnie jako gracza. A metro? Ta gra od początku była sygnowana znaczkami nVidii (3d Vision, PhysX i takie tam), więc nie dziwi mnie większa wydajność w tej grze na Fermim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak specjalnie dla jednej gry Metro 2033 która jest zoptymalizowana pod karty Nvidi opłaca się kupić GTX 480. Lepiej kupić prawie 2 razy tańszego 5870 niż dopłacać za 10% wydajności. W każdym teście i recenzji 480 jest niewypałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 13:53, Shade napisał:

> Przecież te karty już zostały przetestowane. Radeon 5970 je niszczy a 5870 tylko
kilka
> % odstaje. Do tego Fermi jest głośna gorąca i prądożerna. Nie wiem czym się zachwycać.


Po pierwsze Radeon 5970 to jest karta z dwoma chipami. I jest podobnie pradożerna jak
GTX 480.
Po drugie porównaj sobie segmenty pojedyńczych chipów.
Po trzecie odpal metro 2033 na najwyzszych ze wszystkimi rodzajami AA :) Radeon Ci się
spali, Twoj orzel w tescie na FPS mial napis FAIL ;D

Wiec o czym tu dyskutowac, nie ma czym się zachwycac Radeonem 5970 ;D Poczekaj na GTX
490 ;D i Radeony HD 6000 :)


Po czwarte Radeon miał premierę pół roku temu i przy sterownikach na takim etapie jak teraz ma Nvidia też działał bardzo różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 14:34, hans_olo napisał:

I co z tego? Już to komuś wałkowałem. Gdy ATI wydawało 5870, to kanapka nvidii miała
często gęsto problemy z jednojajowcem ATI. Dzisiaj okazuje się, że kanapka ATI nie ma
problemów z nowym jednojajwocem NV. Wnioski są proste: NV znacząco spowolniła swój rozwój,
a ATI przyspieszyło.


Prawde mówiąc mi to obojętne :) Starczy mi GT330:) A teraz jak wyszły sterowniki do fermi mogą się zacząć w miare rzetelne testy :) Tak więc. Tylko brak chipów...To już drugi taki przypadek u zielonych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GFX 480 przydatna najwcześniej za dwa lata, a może i wcale. GFX 470, to pozycja bez sensu (for fanboys only) skoro konkurencyjna jest tańsza, szybsza, mniej prądożerna i sporo cichsza.
W momencie w którym Radki 5850 będą kosztować 400 zł, to obie te karty będą prawdopodobnie tylko pozycją historyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kicha z tymi kartami. Ja bym chcial pograc w 3D i jest z tym duzy problem. Mam ATI 4870. Zeby pograc w 3d bym musial wuymienic karte na nvidie bo niestety tylko nvidia wydala okularki 3D Vision. Czy ktos sie orientuje kiedy AMD wyda cos w stylu 3D vision? Wydac to napewno wydadza pewnie jeszcze w tym roku tylko kiedy. Chce wymienic karte na obslugujaca DX11 i bym wolał radka 58... lub moze jak ceny troche spadna 59... niz inwestowac w gforce. Ktos testowal moze monitorek Acer GD245HQ? Czekalem na jego premiere ale ponoc kolory slabiutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia produkuje karty z duzym opóznieniem co do konkurencji i dlatego dostaje mocnego kopa , do tego Radki są o wiele tańsze i żeby powalczyć z konkurencją powinni wymysleć coś o wiele lepszego od konkurencji , coś co mocno odstaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 10:36, parker27 napisał:

Kicha z tymi kartami. Ja bym chcial pograc w 3D i jest z tym duzy problem.

Nie spiesz się z tym 3D. Po pierwsze dlatego, że w tej dziedzinie jest szybki postęp, pod drugie dlatego, że zależnie od technologii monitora okularki mogą nie być potrzebne, a po trzecie dlatego, że jest kilka konkurencyjnych rozwiązań technicznych i nie wiadomo, który okaże się "lepszy w praniu".
ATI po prostu nie spieszy się z tym żeby nie wyjść z 3D jak nVidia na CUDAch czy Zabłocki na mydle. :)
Prawdopodobnie 3D będzie ujęte w kolejnej odsłonie DirectX. Również wydajność będzie spadała o połowę ponieważ karta będzie musiała renderować równolegle dwa obrazy z dwóch różnych kamer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować