Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ninja Theory: Na Heavenly Sword praktycznie nic nie zarobiliśmy

13 postów w tym temacie

I tak oto umierają exclusivy... ;-)
W zasadzie, to bardzo dobrze, bo sam pomysł tego ''cudu'' był dla mnie od początku poroniony : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam już czy przeszedłem całą, ale gierka mi się podobała i ubawiłem się przednio jak pykałem na firmowym pożyczonym ps3. pojęcie exclusiva od samego początku jest strzałem w własną stopę ograniczenie swoich opcji rynkowych i szans na zysk nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Chyba, że np. właściciel/twórca konsoli duuużo ci płaci byś trzymał się ich dziecka wtedy czemu nie, ale takie akcje mają tylko miejsce przy okazji wielkich wydarzeń np. wprowadzenia konsoli na rynek, a nie podczas posuchy po zimowych wyprzedażach w oczekiwaniu na letnie szaleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie wzbogacili sie na Hevenly Sword bo jest to naprawde cudna gra :) więc mam nadzieje że Enslaved będzie jeszcze cudniejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 22:18, ToFEK napisał:

nie pamiętam już czy przeszedłem całą, ale gierka mi się podobała i ubawiłem się przednio
jak pykałem na firmowym pożyczonym ps3. pojęcie exclusiva od samego początku jest strzałem
w własną stopę ograniczenie swoich opcji rynkowych i szans na zysk nigdy nie jest dobrym
rozwiązaniem. Chyba, że np. właściciel/twórca konsoli duuużo ci płaci byś trzymał się
ich dziecka wtedy czemu nie, ale takie akcje mają tylko miejsce przy okazji wielkich
wydarzeń np. wprowadzenia konsoli na rynek, a nie podczas posuchy po zimowych wyprzedażach
w oczekiwaniu na letnie szaleństwa.


Ale bzdury... Wlasnie to cala idea posiadania jednej konsoli wzgledem drugiej. Jaki bylby sens istnienia kilku konsol gdyby nie bylo pojecia ekskluzywnosci? Żadna. Sram na avatary, trofea, pseudogierki na live i psn (mam tego od zaj...nia na pc). Kupiłem PS3 właśnie dla pojęcia ekskluzywności i na tą chwilę inwestuję TYLKO w ps3 only titles i na tą chwilę jeszcze dużo mi brakuje by posiadać większość z nich.

Co do Ninja Teory troche szkoda, ze rezygnują z ex. na PS3 (a co tam :D ) no ale tak jak piszą będzie większy zysk + więcej ludzi doceni ich pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HS to naprawde dobra gra, moj nastepny po GoW 3 ulubiony hack & slash, krotki, ale wybornie zrealizowany; Po Enslaved siegne bez chwili zastanowienia, zwlaszcza,ze ponownie w projekcie paluchy macza Serkis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heavenly Sword to jak na razie mój "najulubienszy" slasher.
1.Bohaterka
2.Fabuła
3. Gra aktorska postaci jest niesamowita w czasie oglądania przerywników momentami czułem się jak w kinie... i to dosłownie!
4. Bardzo fajne wykorzystanie ruchów padem :)

Szkoda, że nie zarobili na siebie... najbardziej gra ucierpiała na demie, bo było po prostu do dupy. Wiele osób z jakimi pisałem na forach nie próbowali pełnej wersji, albo nie byli zainteresowani grą, bo grali w demko... które jest po prostu nie udane. W to trzeba zagrać, ale w pełną wersję.
Chciałbym by wyszła dwójka.. nie ważne czy jako ekskluzywny tytuł na PS3, czy multiplatformowy... choć gdyby wyszło tylko na PS3 to grafika by dodatkowo miażdżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 23:32, golic napisał:

Ale bzdury... Wlasnie to cala idea posiadania jednej konsoli wzgledem drugiej. Jaki bylby
sens istnienia kilku konsol gdyby nie bylo pojecia ekskluzywnosci? Żadna. Sram na avatary,
trofea, pseudogierki na live i psn (mam tego od zaj...nia na pc). Kupiłem PS3 właśnie
dla pojęcia ekskluzywności i na tą chwilę inwestuję TYLKO w ps3 only titles i na tą chwilę
jeszcze dużo mi brakuje by posiadać większość z nich.


Ależ właśnie o to chodzi, żeby ludzie wybierali którąś z konsol z powodów czysto kosmetycznych, a nie ze względu na exclusivy. Marzy mi się świat z JEDNĄ konsolą, na którą wychodzą wszystkie tytuły. Albo z dwiema, na które wychodzą wszystkie tytuły. Ja wybrałbym PS3, bo bardziej podoba mi się z wyglądu, wolę grać na padzie od ps3 i chcę mieć multi za darmo. Ktoś inny woli usługi M$, to wybrałby X360 i wszystko byłoby pięknie.

Gdyby nie exclusivy, to producenci konsol musieliby się bardziej postarać i oferować graczom różne usługi, żeby ich zachęcić do kupna właśnie tej, a nie innej konsoli - więcej usług sieciowych, bardziej rozbudowane usługi i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o exclusivie od strony twórcy gry. twórca chce sprzedać gre i na niej zarobić tą czy inną drogą więc ograniczanie sobie pola manewru raczej niezbyt mu leży chyba, że ma do czynienia z hardcore''owym oprogramowaniem jakie oferuje twórcom ps3 no i dochodzi oczywiście jeszcze dość spora opłata za sprzęt i oprogramowanie od właściciela/twórcy konsoli. słony haracz bulisz microsoftowi/sony jeśli chcesz dorwać się do oprogramowania developerskiego, dev-kitów, specyfikacji i pomocy technicznej 24/7.

ze strony gracza jasne exclusive to coś więcej to coś czym można się chwalić przed kolegą z inną konsolą itd. jest bardziej dopieszczone bo ma być czymś tylko dostępnym tutaj i wogóle. nie neguje tego absolutnie.

Ja osobiście też jestem za PS3 jego darmowym netem, może i kulejącym softem developerskim ale nadal umożliwiającym tworzenie genialnie wyglądających i działających gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować