Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy da się usmażyć jajko na GTX 480?

31 postów w tym temacie

Od początku numer z jajkiem skazany był na niepowodzenie :) Karta musiałaby się grzać do ponad 100 stopni żeby był jakikolwiek efekt na jajku. Może na GeForce 5800 dałby się usmażyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4890, którego do tej porty nie zagryzła żadna gra (nawet Metro śmiga na high, okrzyknięte przez GoL na najbardziej zasobożerną produkcję). Więc osobiście nie widzę sensu, żeby teraz inwestować w takie monstra. Może kiedyś, jak mi się moje ATI zestarzeje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:27, Undertaker napisał:

Ja mam 4890, którego do tej porty nie zagryzła żadna gra (nawet Metro śmiga na high,
okrzyknięte przez GoL na najbardziej zasobożerną produkcję). Więc osobiście nie widzę
sensu, żeby teraz inwestować w takie monstra. Może kiedyś, jak mi się moje ATI zestarzeje.
:)

oprocz tego ze zaszpanowales swoja karta wniosles cos do tematu? ja nie widze zadnych wspolnych elementow pomiedzy newsem a twoim postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:40, BCG-pl napisał:

> Ja mam 4890, którego do tej porty nie zagryzła żadna gra (nawet Metro śmiga na high,

> okrzyknięte przez GoL na najbardziej zasobożerną produkcję). Więc osobiście nie
widzę
> sensu, żeby teraz inwestować w takie monstra. Może kiedyś, jak mi się moje ATI zestarzeje.

> :)
oprocz tego ze zaszpanowales swoja karta wniosles cos do tematu? ja nie widze zadnych
wspolnych elementow pomiedzy newsem a twoim postem...


Heh... A Ty coś wniosłeś do tematu oprócz pouczenia kolegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tch Amatorzy, powinni dać ten eksperyment Pogromcom Mitów do sprawdzenia, tam przynajmniej mielibyśmy pewność że
a) Usmażyli by to jajko, nieważne Jak Bardzo musieli by zmasakrować kartę
b) Na pewno by wszystko potem wysadzili sporą ilością materiałów wybuchowych... albo po prostu rozwalili z miniguna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze wiadomo, że kładąc na takim radiatorze (pewnie z plastiku ma obudowę) temperatura będzie dużo niższa niż ta w okolicach rdzenia. Mogli wbić jajko między żeberka chłodzenia ;] Przy okazji na tej folii musi być mniej niż 40-parę stopni, bo z tego co pamiętam w tej temp ścina się białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chore :P Btw. czy tylko ja mam wrażenie, że to jajko jest jakieś gigantyczne? :O

EDIT: Z tego co pamiętam to białko zaczyna się ścinać w 43 stopniach Celsjusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:40, BCG-pl napisał:

wniosles cos do tematu?

A ty? Napisałem, że nie widzę potrzeby, by ludzie mieli wydawać duże pieniądze na nowe rozwiązania. To się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że na mojej dałoby radę usmażyć jajko. Jest to już stary gf9600gt ale z chłodzeniem pasywnym (bez wentylatorów) od Gigabyte. Aktualnie mam zaczepiony dodatkowy wentylator, ale gdyby go zdjąć... Prawdopodobnie karta wtedy mogłaby się rozgrzać do około 100 stopni C (info na podst.pewnego testu z portalu komputerowego) i zapewne spaliłaby się. Jednak nie ma to jak przygotować sobie śniadanie wprost z dymiącej karty graficznej...
Odkąd pamiętam byłem zawsze "za" nVidią, jednak chyba coś im ostatnio z tymi nowymi kartami jednak nie wyszło i obawiam się że gdybym teraz miał kupywać kartę byłaby to pewnie jakaś 5xxx od ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za głośny szais?Nawet jajka nie można na tym usmażyć :( ,lecę do Biedronki po patelkę ;).A tak bardziej poważnie to gdzie "buda" - w obudowie jest znacznie cieplej,powinni przynajmniej te plastiki ściągnąć,wtedy może coś z tego by wyszło.Partanina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:43, ArkStorm napisał:

Nie da się smażyć jajek? to co to za shitowa karta? :| nie kupuje ...


No właśnie, nVidia nie postarała się tym razem, ja potrzebuję czegoś co będzie dogrzewało mi mieszkanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko to, że między idle, a stressem 3 stopnie różnicy tylko(z jednej strony to super, ale z drugiej w idle 62stopnie już fajnie nie wygląda).Jak by nie położyli tego na folii, tylko bezpośrednio na radiatorze i zgrzali go porządnie , a nie przez 2 minuty to myślę że cień szansy by był.Jak ktoś wcześniej napisał temperatura scinania białka to nieco ponad 40 stopni, pytanie ile ciepła dociera do końca ciepłowodów, a w konsekwencji do góry radiatora.Zastanawia mnie co chcieli udowodnić tym filmikiem.To że fermi się nie grzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 00:04, marcinsud napisał:

kurcze wiadomo, że kładąc na takim radiatorze (pewnie z plastiku ma obudowę) temperatura
będzie dużo niższa niż ta w okolicach rdzenia. Mogli wbić jajko między żeberka chłodzenia
;] Przy okazji na tej folii musi być mniej niż 40-parę stopni, bo z tego co pamiętam
w tej temp ścina się białko.



Blisko, białko ścina się na granicy 42-43 `C .
To tak ja z gorączką u człowieka, w temp 42`C staje się warzywem.

@Deathraw

Że mają dobre chłodzenie na tych GTX`ach , albo że transgeniczne jajka wymagają więcej ciepła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:27, Undertaker napisał:

Ja mam 4890, którego do tej porty nie zagryzła żadna gra (nawet Metro śmiga na high,
okrzyknięte przez GoL na najbardziej zasobożerną produkcję). Więc osobiście nie widzę
sensu, żeby teraz inwestować w takie monstra. Może kiedyś, jak mi się moje ATI zestarzeje.
:)


e-penis rosnie po takich postach, co? :D

co za ryk pod koniec nagrania :D dziwne ze nawet bialko nie zaczelo sie scinac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna być wszechstronna! A ta nawet jajek nie potrafi przysmażyć...Oj, nVidia się nie postarała - jednak ludzie z AMD też nie osiągnęli tego a jakże szczytnego celu :( Tak więc przyszłość pokaże, która karta będzie w stanie usmażyć jajko... może GTX 495? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować