Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

O tym wszystkim było wiadomo od dawna. Najlepsza recepta - zamawiać na Muve.pl (ze zniżką z KG) grę na 2-3 przed premierą. Wtedy jest pewnośc, że się dostanie:

- grę

- pre-orderowe DLC

- steelbok (jeśli do danego tytułu takowy dołączają).

Jeśli jesteś niezadowolony zawsze możesz zadzwonić do Panów Karola Rożnieckiego lub Adama Wróblewskiego (osoby decyzyjne w Muve) i prosić o zrekompensowanie doznanych strat moralnych. Może dorzucą Tobie jakiś gratis, ale to nie jest regułą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 12:41, Janek_Izdebski napisał:

O tym wszystkim było wiadomo od dawna. Najlepsza recepta - zamawiać na Muve.pl (ze zniżką
z KG) grę na 2-3 przed premierą. Wtedy jest pewnośc, że się dostanie:

- grę

- pre-orderowe DLC

- steelbok (jeśli do danego tytułu takowy dołączają).

Jeśli jesteś niezadowolony zawsze możesz zadzwonić do Panów Karola Rożnieckiego lub Adama
Wróblewskiego (osoby decyzyjne w Muve) i prosić o zrekompensowanie doznanych strat moralnych.
Może dorzucą Tobie jakiś gratis, ale to nie jest regułą. :)


Jakoś nie sądzę żeby się przejeli ale nie w tym rzecz.

Nie jestem niezadowolony ani "stratny moralnie" :-)

Po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat zniżki na gry w KG i sposobu jej naliczania. Bioshock byl tylko przykładem.
A co do niego nie ma rozpaczy. Steelbook byłby fajny ale skoro go nie ma to nie ma i kropka. Był zachętą i miłym akcentem - teraz jakoś kupno preordera mnie już nie kręci - po prostu poczekam jakiś (dłuższy zapewne) czas aż gra stanieje i kupię ją w jakimś wydaniu typu Platynowa Kolekcja itp. a pograć w międzyczasie i tak pogram - jest sporo alternatywnych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 14:46, Aress_The_Great napisał:

Jakoś nie sądzę żeby się przejeli ale nie w tym rzecz.

Nie jestem niezadowolony ani "stratny moralnie" :-)

Po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat zniżki na gry w KG i sposobu jej naliczania.
Bioshock byl tylko przykładem.

Masz prawo do własnego zdania i krytyki sposobu naliczania zniżki. IMHO nawet w obecnej formie te zniżki są bardzo konkurencyjne. :)

Dnia 19.03.2013 o 14:46, Aress_The_Great napisał:

A co do niego nie ma rozpaczy. Steelbook byłby fajny ale skoro go nie ma to nie ma i
kropka. Był zachętą i miłym akcentem - teraz jakoś kupno preordera mnie już nie kręci
- po prostu poczekam jakiś (dłuższy zapewne) czas aż gra stanieje i kupię ją w jakimś
wydaniu typu Platynowa Kolekcja itp. a pograć w międzyczasie i tak pogram - jest sporo
alternatywnych źródeł.

Tylko, że zanim gra spadnie do Platynowej Kolekcji lub New Premium Games może minąć od pół roku do roku, a zanim trafi do Pomarańczowej Kolekcji Klasyki, kolejny rok. Czasem nie opłaca się za długo czekać.

A ostatnimi czasy bonusy do pre-orderów wydawanych przez Cenegę są całkiem, całkiem - ale to moja subiektywna opinia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2013 o 16:47, Janek_Izdebski napisał:

Tylko, że zanim gra spadnie do Platynowej Kolekcji lub New Premium Games może minąć od
pół roku do roku, a zanim trafi do Pomarańczowej Kolekcji Klasyki, kolejny rok. Czasem
nie opłaca się za długo czekać.


Niby czemu? Dostajesz grę najczęściej kompletną i dużo tańszą niż sama podstawka w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 23:26, Evertsen_Dante napisał:

Niby czemu? Dostajesz grę najczęściej kompletną i dużo tańszą niż sama
podstawka w dniu premiery.

Ale najczęściej bez pre-orderowych DLC, i nierzadko bez instrukcji nawet, tylko z samym kluczykiem Steam. Owszem, czasem jak się nie miało parcia podczas premiery, można kupić taką grę w serii NPG lub Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Ale wtedy najlepiej kupić pełną grę + wszystkie DLC na wielkiej wyprzedaży Steam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 00:05, Janek_Izdebski napisał:

Ale najczęściej bez pre-orderowych DLC, i nierzadko bez instrukcji nawet, tylko z samym
kluczykiem Steam. Owszem, czasem jak się nie miało parcia podczas premiery, można kupić
taką grę w serii NPG lub Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Ale wtedy najlepiej kupić pełną
grę + wszystkie DLC na wielkiej wyprzedaży Steam. :)


Nie za bardzo. Czasami dorzucają np. jak kupiłem DE:HR Złotą Edycję to bardzo się zdziwiłem gdy gra podziękowała mi za zamówienie pre-ordera :) Już abstrahując, że "DLC przedpremierowe" to najczęściej szmira. Ponadto dostajesz grę upatchowaną, wiesz, że nie będziesz miał przykrych niespodzianek. I co to za biznes czekać na okazję dwa razy do roku i mieć tylko wersję cyfrową skoro (najczęściej) można przez cały rok kupić grę w tej samej cenie i to w dodatku z pudełkiem?
Ale fakt, warunek jest jeden - nie możesz mieć parcia na premierę. To się zwykle opłaca. Żałuję, że poleciałem kupić ACIII w dniu premiery - nie dość, że gra była zabugowana to jeszcze zaniedługo wychodzi GOTY ze wszystkimi DLC za cenę podstawki w dniu premiery (bez żadnych DLC, a cena ich to drugie tyle), tak samo z DLC do Skyrima. Najlepiej czekać na GOTY, a trzeba przyznać tutaj Cenega sprawuje się dobrze. Co do zawartości papierowej - wydanie premierowa HotS - kody do WoWa, DIII, WoL i luźna kartka, więc to nie tylko cecha reedycji.
Przy okazji PG, PK czy Gamebook mają naprawdę ładne opakowania i zgrabnie to wygląda na półce. Ale już z kolei kogoś kto projektował okładki EA Classic ubiłbym na miejscu, ale to zrzędzenia kolekcjonera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 00:23, Evertsen_Dante napisał:

Nie za bardzo. Czasami dorzucają np. jak kupiłem DE:HR Złotą Edycję to bardzo
się zdziwiłem gdy gra podziękowała mi za zamówienie pre-ordera :) Już abstrahując, że
"DLC przedpremierowe" to najczęściej szmira. Ponadto dostajesz grę upatchowaną, wiesz, że nie
będziesz miał przykrych niespodzianek. I co to za biznes czekać na okazję dwa razy do roku i mieć
tylko wersję cyfrową skoro (najczęściej) można przez cały rok kupić grę w tej samej cenie i
to w dodatku z pudełkiem?

Ale w NPG i Pomarańczowej Kolekcji Klasyki najczęściej są same podstawki. Wersje GOTY najlepiej kupować na wielkich wyprzedażach Steam. A pudełko? W dzisiejszych czasach, z powodzeniem zastępuje je biblioteczka Steam. :)

Dnia 20.03.2013 o 00:23, Evertsen_Dante napisał:

Ale fakt, warunek jest jeden - nie możesz mieć parcia na premierę. To się zwykle opłaca.
Żałuję, że poleciałem kupić ACIII w dniu premiery - nie dość, że gra była zabugowana
to jeszcze zaniedługo wychodzi GOTY ze wszystkimi DLC za cenę podstawki w dniu premiery
(bez żadnych DLC, a cena ich to drugie tyle), tak samo z DLC do Skyrima. Najlepiej czekać
na GOTY, a trzeba przyznać tutaj Cenega sprawuje się dobrze. Co do zawartości papierowej
- wydanie premierowa HotS - kody do WoWa, DIII, WoL i luźna kartka, więc to nie tylko
cecha reedycji.

Naprawdę chcesz czekać 2-3 lata na GOTY "Skyrima"? Nie, dziękuję. :)

Dnia 20.03.2013 o 00:23, Evertsen_Dante napisał:

Przy okazji PG, PK czy Gamebook mają naprawdę ładne opakowania i zgrabnie to wygląda
na półce. Ale już z kolei kogoś kto projektował okładki EA Classic ubiłbym na miejscu,
ale to zrzędzenia kolekcjonera :)

To juz kwestia gustu. ;) Jak napisałem wyżej, w erze dystrybucji cyfrowej pudełka to tylko miejsca, gdzie się chowa kluczyki Steam - po użyciu klucza z powodzeniem można je wyrzucić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że masz inne podejście do tego; dla mnie opakowanie gry to nie karton po soku, który można wyrzucić po skonsumowaniu i będę się tego zawsze trzymał. Co kto woli po prostu. I przejrzyj ofertę PG - duża część to jakiś synonim określenia GOTY. A w PK masz całe serie TR, MP czy Hitmana, niezły kąsek dla kogoś kto ma ochotę się w to wciągnąć.

Co do GOTY Skyrima - wcześniej nie będzie Heartfire po polsku, a i wtedy do końca się nie dowiedziałem czy kupione na Steamie osobno będzie w rodzimym języku. A podobno jeszcze dwa DLC w drodze, nie wiadomo co się wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 16:47, Janek_Izdebski napisał:

>
Tylko, że zanim gra spadnie do Platynowej Kolekcji lub New Premium Games może minąć od
pół roku do roku, a zanim trafi do Pomarańczowej Kolekcji Klasyki, kolejny rok. Czasem
nie opłaca się za długo czekać.

A ostatnimi czasy bonusy do pre-orderów wydawanych przez Cenegę są całkiem, całkiem -
ale to moja subiektywna opinia. :)


No tu to bym się nie zgodził. Cena gier w tych wydaniach to zwykle jakies 50 - 60 zł - czyli połowa ceny premierowej. A to spora różnica. Co do czekania - nie bardzo wiem w czym rzecz - kupić mogę za jakiś, nawet długi czas - a pograć nawet w dniu premiery. Żaden problem.

Tu właśnie jest największy plus systemów w stylu Steam. Żaden problem pożyczyć konto od zaufanego kumpla i pograć. Wymaga to tylko zaufanych kumpli - a z tym póki co dzięki bogu nie mam problemu.

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy - wydania przedpremierowe maja (czasem) fajne dodatki w stylu steelbook''a, róznych dodatków czy DLC. Choć z tymi ostatnimi to jak pisali powyżej koledzy róznie bywa - czasem to badziewie. Z kolei wydania typu Kolekcja Klasyki czy Premium Games to wydania z wszelkimi patchami, dodatkami, czasem soundtrackiem - słowem, wolne od growych chorób wieku dziecięcego.

Co do pudełek - no cóż, tu też jestem konserwatystą. Jednak ładne pudełko na półce to coś fajniutkiego. Jednak wydania np. Premium Games są ładne i nieźle wyglądają na półce.
Tu zgadzam się z kolegą Evertsen_Dante - wydania EA Classic to jakiś koszmarek. Chyba specjalnie mają zniechęcac do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 11:05, Aress_The_Great napisał:

No tu to bym się nie zgodził. Cena gier w tych wydaniach to zwykle jakies 50 - 60
zł - czyli połowa ceny premierowej. A to spora różnica. Co do czekania - nie bardzo wiem
w czym rzecz - kupić mogę za jakiś, nawet długi czas - a pograć nawet w dniu premiery.
Żaden problem.

Tylko, że W NPG i PKK gry są wydawane już jakiś czas po premierze, ale zazwyczaj w podstawowej wersji, choć zdarzają się chlubne wyjątki. I tutaj na pomoc przychodzą wielkie wyprzedaże Steam lub GreenManGaming. :)

Dnia 20.03.2013 o 11:05, Aress_The_Great napisał:

Tu właśnie jest największy plus systemów w stylu Steam. Żaden problem pożyczyć konto
od zaufanego kumpla i pograć. Wymaga to tylko zaufanych kumpli - a z tym póki co dzięki
bogu nie mam problemu.

Co do tego panuje pełna zgoda między nami. :)

Dnia 20.03.2013 o 11:05, Aress_The_Great napisał:

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy - wydania przedpremierowe maja (czasem)
fajne dodatki w stylu steelbook''a, róznych dodatków czy DLC. Choć z tymi ostatnimi to
jak pisali powyżej koledzy róznie bywa - czasem to badziewie. Z kolei wydania typu Kolekcja
Klasyki czy Premium Games to wydania z wszelkimi patchami, dodatkami, czasem soundtrackiem
- słowem, wolne od growych chorób wieku dziecięcego.

Steelbooki są świetne, choć nie do każdej gry sa dodawane. :) A co sądzisz np. o kartach tarota z motywami z "Dishonored", które można wykorzystać do gry towarzyskiej (szczegóły są opisane w pudełku z kartami)? Ja takowe dostałem o Muve - fajny gest z ich strony. Nota bene chciałbym je odsprzedać, ale nie ma chętnych, a przecież sama gra była zacna. ;)

Wydania typu NPG czy PKK to zazwyczaj zwykłe płytki + kluczyk Steam. Te patche, o których wspominasz sa pobierane z serwerów Valve. Miałbyś to samo kupując gry na Steam czy na GMG. :)

Dnia 20.03.2013 o 11:05, Aress_The_Great napisał:

Co do pudełek - no cóż, tu też jestem konserwatystą. Jednak ładne pudełko na półce to
coś fajniutkiego. Jednak wydania np. Premium Games są ładne i nieźle wyglądają na półce.

Też taki byłem, ale czasy i ludzie się zmieniają. :)

Dnia 20.03.2013 o 11:05, Aress_The_Great napisał:

Tu zgadzam się z kolegą Evertsen_Dante - wydania EA Classic to jakiś koszmarek. Chyba
specjalnie mają zniechęcac do zakupu.

Zgadzam się, choć niektóre gry, które są w tej serii zachowały oryginalne pudełka, np: "Kingdoms of Amalur: Reckoning", "Syndicate", "MoH: Warfighter". :) Ale w większości to i tak gry Origin, więc można aktywować klucze, a pudełka wyrzucić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym pochwalić Cenegę za szybkie rozwiązywanie problemów. W wyniku mojego błędu wybrałem w ich programie kod rabatowy, po czym napisałem do ich supportu czy możliwe jest cofnięcie tego wyboru. Po 20 minutach dostałem maila z kodem uzupełniającym wydane punkty. Także naprawdę wielkie podziękowania za takie rozwiązanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 10:59, BoloMaster napisał:

po ilu dniach od wysłania zdjęć paragonów są przyznawane punkty w KG?

Średnio 2-4 dni. Najczęściej kody z punktami wysyłane sa we wtorek lub środę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 14:52, darkwind21 napisał:

Orientujecie się może czy zniżka 40% z kompanii działa na preorder nowego
Bioshocka w wersji digital z muve?

Zniżka 40% z KG działa tylko na gry w wersji pudełkowej na PC wydawane w Polsce przez Cenegę, zatem obejmuje tylko pudełkową wersję "Bioshocka". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś orientuje się w jakich dniach i godzinach rozsyłane są te 40% zniżki z KG? W sumie piszę że w ciągu 24 godzin, ale ktoś kiedyś mówił że w środy. Jak to jest? Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam już od czwartku na kod zniżkowy, a kodu ani widu ani słuchu. Pisałem do Cenegi w tej sprawie w piątek, powiedzieli że powinni wysyłać w piątek, a kodu dalej nie mam. Sprawdzałem w spamie i nic. Co za niekompetentna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramowiczów,

Kolejny dzień walki z Cenegą. Opiszę wam pokrótce moją sytuację. Otóż po uzbieraniu pkt. wybrałem nagrodę w Kompani Graczy. Nagrodą była zniżka 40% na gry z dystrybucji firmy Cenega. Prośbę o takową zniżkę wysłałem dnia 20.06.2013. W emailu dostałem wiadomość że kody wysyłane są każdego dnia roboczego w ciągu 12 godzin. Więc czekałem. Po 12 godzinach sprawdzam skrzynkę pocztową, sprawdzam spam zgodnie z zaleceniami kodu nie ma. No nic postanowiłem napisać do nich emaila. W emailu dostałem odpowiedź że kody wysyłane są dziś. czyli. 21.06.2013. Lecz tak się nie stało. Jak wiadomo dni robocze tylko wysyłają to w sobotę i niedzielę nie wyślą. Czekałem do 24.06. W końcu dostałem wymarzony kod. Kod chciałem wykorzystać na grę Rome II Total War. Tak też zrobiłem dodałem grę do internetowego koszyka. Wpisałem w/w kod i zonk. Kod nie działa. Zdenerwowany czym prędzej napisałem kolejnego już emaila z prośbą o zaktualizowanie kodu. Tak przeczytałem wcześniej FAQ na stronie i tak kazali mi zrobić. W odpowiedzi otrzymałem informację że takowy kod dostanę i będzie on zaktualizowany. Dobrze tylko kiedy. Czekałem. Kolejne 12 godzin. Nic. Napisałem 25.06 emaila kiedy dostanę kod. Odpisali że dzisiaj. Czekałem i nic. Pomyślałem że jednak mi się tak bardzo nie spieszy i poczekam do dnia następnego. Tak też zrobiłem. I co wstaje rano. I kody dalej nie ma. Następny email i do tej pory cisza z ich strony. Reasumując nie polecam firmy. Nie polecam cokolwiek kupowania w ich sklepie. Firma podchodzi niepoważnie do klienta. Traktują go jak intruza. Nigdy więcej nic nie kupię od Cenegi. Będę sobie gry sprowadzał z Angli lub innych krajów gdzie klienta traktuje się całkowicie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Musiał zapanować u nich jakiś chaos. Ja kilka razy zamawiałem taki kod i otrzymywałem go bardzo szybko. Z samą cenegą też nie miałem problemów a wręcz przeciwnie. Raz dostałem porysowany steelbook z bioshock infinite, zgłosiłem sprawę. W zamian otrzymałem jakieś DLC do gry a i przysłali kuriera z dobrym steelbookiem któremu miałem w zamian oddać ten porysowany. Wszystko rozwiązało się w 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować