Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2010 o 17:04, igor8472 napisał:

Prawie 60 nowych nagród, głównie ksiązki.


czyli słabo. Ksiązki kupuje sobie sam. Koszt wysyłki czyni je mało atrakcyjnymi nagrodami. nadal brak dobrego sprzetu dla graczy. Nadal brak gier na konsole za free lub z dużym rabatem.

Cenega sprzedaje do Empików niech załatwią karty upominkowe. np 50 zeta za 2000pts (to przykład)

Na razie jest bardzo marnie. Nie ma gadżetów z gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie jeśli zamówie kilka rzeczy to płace tylko raz za wysyłkę ? Bo korci mnie zamówić figurkę z Bionic Comando i jakąś książke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, dopiero się dowiedziałem że tam trzeba płacić za przesyłkę.

"Koszt wysyłki kurierem: 15 PLN Koszt wysyłki pocztą: 19,90 PLN", przecież to żenada. Rozdają te nagrody niby za darmo a dorabiają sobie na przesyłece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 23:30, kaczek93 napisał:

OMG, dopiero się dowiedziałem że tam trzeba płacić za przesyłkę.

"Koszt wysyłki kurierem: 15 PLN Koszt wysyłki pocztą: 19,90 PLN", przecież to żenada.
Rozdają te nagrody niby za darmo a dorabiają sobie na przesyłece.

No raczej sobie za dużo nie dorobią na przesyłce :). Zerknij na ceny Poczty Polskiej. Jeśli wysyłają za pobraniem (bo koszt przesyłki) + zadeklarowana wartość, pakowanie i inne pierdy to wychodzi to naprawdę nieciekawie.

Choć gdyby wysyłka była za friko to naprawdę byłby miły gest. Ale cóż... i tak sporo dają w porównaniu z konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pocztą mają na pewno umowę podpisaną a wtedy płacą ryczałtem ileś tam kasy na miesiąc niezależnie od tego ile przesyłek pójdzie a poczta przyjeżdża po nie do firmy ileś tam razy w tygodniu, tak to działą. Od jednej przesyłki płacą mniej niż zwykły ludzik na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem trochę nie w temacie. Zawsze rejestrowałem gry od cenegi, z tych kodów z tyłu instrukcji. Mogę dostać też punkty za to żę kupiłem np. u cd projektu? Tak idzie się domyslić z tych postów. Gdzie znajdę oficjalne informacje na ten temat? Tutaj jest 400 postów więc zajeło by mi to wieczność.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 10:17, igor8472 napisał:

Z pocztą mają na pewno umowę podpisaną a wtedy płacą ryczałtem ileś tam kasy na miesiąc
niezależnie od tego ile przesyłek pójdzie a poczta przyjeżdża po nie do firmy ileś tam
razy w tygodniu, tak to działą. Od jednej przesyłki płacą mniej niż zwykły ludzik na
poczcie.

Zapewne masz swoje źródła, ale ja mam swoje i wiem na przykład, że tak nie jest :).

Na pewno mają podpisaną umowę. Na umowę jednak za każdą przesyłkę płacisz osobno i tyle co każdy zwykły "cywil". Jedyny profit to brak faktury za każdą wizytę na poczcie, dostajesz jedną w miesiącu. Szybciej idzie również obsługa, bo nie kupujesz znaczków, tylko wręczasz pani w okienku książkę adresową i wszystkie przesyłki, i z takim zbiorczym kwitkiem odchodzisz.

Musieliby wysyłać kilkaset (a może nawet kilka tysięcy) przesyłek dziennie, aby wynegocjować sensowny rabat. Wątpię czy osiągają taki pułap. Nie da się też tego ugadać z naczelnikiem danej poczty, bo za takie umowy odpowiada przedstawicielstwo (adresy najbliższego przedstawicielstwa do dostania na każdej poczcie w danym mieście).

Poczta to nie jest bajka, to twarda rzeczywistość :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 11:07, Kurigazlu napisał:

Witam
Jestem trochę nie w temacie. Zawsze rejestrowałem gry od cenegi, z tych kodów z tyłu
instrukcji. Mogę dostać też punkty za to żę kupiłem np. u cd projektu? Tak idzie się
domyslić z tych postów. Gdzie znajdę oficjalne informacje na ten temat? Tutaj jest 400
postów więc zajeło by mi to wieczność.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Tutaj jest 400 stron ,postów ponad 8000 :)
Tak możesz dostać punkty za rejestrację gier od wszystkich.Czyli CDP też.Wymagane jest zdjęcie dowodu zakupu ( paragon/faktura ).Musisz im wysłać to zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mogę dostać też punkty za to żę kupiłem np. u cd projektu?

Możesz. I to nie tylko gier od CDP ale i od pozostałych dystrybutorów. Jednak aby z tego skorzystać musisz posiadać paragon. Wtedy robisz zdjęcie, które należy przesłać na adres kompanii drogą mailową. Za każdą grę zarejestrowaną w ten sposób dostajesz 30 punków i to wszystko bez względu na to czy zakupiona przez Ciebie gra pochodzi z taniej serii czy tez jest to edycja premierowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zadaje takie może dla niektórych proste pytania ale... Mam wysłał pod adres e-mail cenegi ? Jaka ma być treść tej wiadomości czy po prostu skan paragonu? Z tego co zauważyłem cenega ma kilka e-maili pod który dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 11:16, Kurigazlu napisał:

Przepraszam że zadaje takie może dla niektórych proste pytania ale... Mam wysłał pod
adres e-mail cenegi ? Jaka ma być treść tej wiadomości czy po prostu skan paragonu? Z
tego co zauważyłem cenega ma kilka e-maili pod który dokładnie.

kompania_graczy@cenega.pl
Na ten.
Może to być skan/zdjęcie paragonu/faktury.
Temat może być Dowód Zakupu. W treści możesz wpisać co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko dwa paragony a mogłem mieć dużooo więcej :). Szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej. W każdym razie dzięki za pomoc. A karty z kodem od cd-projektu pewnie nie przyjmują jako dowód zakupu :). Szkoda.
A właściwie jeszcze coś, musze wysłać maila z tego który jest zarejestrowany w kompanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

Być może jesteś w błędzie.
Negocjowanie kwoty ryczałtu można zacząć jeżeli dziennie ma być wysyłane minimum 40-50paczek (w zależności od poczty). Nie we wszystkich placówkach można negocjować ceny ale taka firma jak cenega na pewno ma to wynegocjowane i płaci z góry czyli każda wysłana paczka to kasa na opłacenie ryczałtu a potem zysk jeżeli kwota ta przekroczy kwote ryczałtu. To samo robią więksi sprzedawcy na allegro o czym doskonale wiem i znam takie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 23:30, kaczek93 napisał:

"Koszt wysyłki kurierem: 15 PLN Koszt wysyłki pocztą: 19,90 PLN", przecież to żenada.

Najlepiej jakby rozdawali za darmo gadżety i jeszcze pakowali do nich banknoty co nie? Poza tym za takie nagrody jak kody zniżkowe lub prenumeratę CDA nie płacisz w ogóle - nie powiesz mi że w dalszej perspektywie to nie jest opłacalne. Zresztą post Melchaha powinien wystarczyć za odpowiedź - PP tnie ostro klientów na każdym kroku a 15 zł za kuriera to nie jest nie wiadomo jakie zdzierstwo.

Dnia 06.08.2010 o 23:30, kaczek93 napisał:

Rozdają te nagrody niby za darmo a dorabiają sobie na przesyłece.

Wolisz marną lojalkę CeDePu? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 12:07, Citkowsky napisał:

>>..............

Być może jesteś w błędzie.
Negocjowanie kwoty ryczałtu można zacząć jeżeli dziennie ma być wysyłane minimum 40-50paczek
(w zależności od poczty). Nie we wszystkich placówkach można negocjować ceny ale taka
firma jak cenega na pewno ma to wynegocjowane i płaci z góry czyli każda wysłana paczka
to kasa na opłacenie ryczałtu a potem zysk jeżeli kwota ta przekroczy kwote ryczałtu.
To samo robią więksi sprzedawcy na allegro o czym doskonale wiem i znam takie osoby.

Nawet jeśli jestem w błędzie to myślę, że błąd ten jest baaardzo niewielki. Na tyle mały, że spokojnie mogę stwierdzić - oczywiście na własny tylko użytek, namawiał i dowodził za wszelką cenę nikogo nie będę :) - że jednak Cenega na tej wysyłce kokosów nie robi i nie ściąga z premedytacją dodatkowo wielkiej forsy przy okazji wysyłki, czy to kurierem czy pocztą.

Ale jeśli ktoś twierdzi inaczej to trudno, może ów ktoś ma pewniejsze informacje :). Ja jednak nie czułem się robiony w konia przez Cenegę podczas płacenia za dostarczenie przesyłki. Kurier czy Poczta - swoją cenę mają, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kuriera owszem można wierzyć bo 15 zeta za pobranie to bardzo mało ale 15zł za pocztę (5zł niby za sprawdzenie zawartości dodają) to przegięcie. Pobraniowa to 10,50 a kto wie czy nie korzystają z jeszcze tańszych ostatnio wprowadzonych e-przesyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie możliwości sprawdzenia zawartości jest imo bez sensu, na pewno mało kto korzysta a 5 zeta płacą za to wszyscy. Jak się nei zgadza coś zawsze można do C napisać i towar odesłać a przyślą właściwy i zwrócą koszty, ja kiedyś dostałem słuchawki zamiast karty muzycznej i odesłąlem je po uzgodnieniu za pobraniem w wysokości wszystkich poniesionych kosztów wysyłki (tu akurat 2 razy bo za pierwszym paczki nie odebrali), paczkę odebrali, kasa z pobrania poszłą na konto a karte muz później dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 00:05, igor8472 napisał:

Dodawanie możliwości sprawdzenia zawartości jest imo bez sensu, na pewno mało kto korzysta
a 5 zeta płacą za to wszyscy. Jak się nei zgadza coś zawsze można do C napisać i towar
odesłać a przyślą właściwy i zwrócą koszty

Ale wiesz jak to jest: jeden jest uczciwy i chce tylko coś odkręcić, ale cwaniaków też nie brakuje (albo typów marudnych). Z punktu widzenia firmy - gdybym takową prowadził - też chciałbym się ubezpieczyć i przerzucić odpowiedzialność na adresata na zasadzie "widziały gały co brały".

Może lepszym rozwiązaniem byłaby po prostu możliwość wyboru za jakiego typu ubezpieczenia chciałbym płacić odnośnie wysyłki i utworzenie tańszej opcji wysyłki w takim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować