Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Temat Fermi wciąz gorący - kolejna porcja plotek

13 postów w tym temacie

Czy wydajność nie jest stosunkiem pobranej mocy do wykonanej pracy ?? jeśli więc coś żre masę prądu i dużo się grzeje (sam fakt że się grzeje znaczy że energia pobrana przetwarzana jest na ciepło) świadczy że wydajność jest mniejsza :) no ale to tylko tyle co pamiętam z dawnych lat szkolnych... widocznie w grafice wydajność oznacza coś innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekac nie bedzie trzeba. mowi sie, ze jeszcze w tym roku ATI wypuszcza Southern Island - 40nm, polaczenie HD5xxx i nowej architektury Northern Island, ktorej premiera odwleka sie w czasie ze wzgledu na obsuwy z wprowadzeniem procesu 32/28nm. szykuje sie spora poprawa w wydajnosci tesselacji i dodatkowe % przewagi nad Fermim. ofc. o ile bedzie to prawda, ale takie rozwiazanie wydaje sie byc logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 20:24, Tom_pl napisał:

Na pewno będzie HiT, tylko poczekajmy, każdy może mieć problemy chwilowe.


True. HiT. A może nawet HeaT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:23, Ravath napisał:

> Na pewno będzie HiT, tylko poczekajmy, każdy może mieć problemy chwilowe.

True. HiT. A może nawet HeaT.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 19:40, arborek napisał:

Czy wydajność nie jest stosunkiem pobranej mocy do wykonanej pracy ?? jeśli więc coś
żre masę prądu i dużo się grzeje (sam fakt że się grzeje znaczy że energia pobrana przetwarzana
jest na ciepło) świadczy że wydajność jest mniejsza :) no ale to tylko tyle co pamiętam
z dawnych lat szkolnych... widocznie w grafice wydajność oznacza coś innego :D


Wydaje mi się, że to o czym piszesz to nosi miano sprawności, a nie wydajności. Sprawność jest stosunkiem energii przetworzonej do dostarczonej. Duże ilości wydzielanego ciepła oznaczają straty energii, ale nie spadek wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, juz mega hitem miała być Cuda... Coś mi się wydaje że to w dużej mierze puste marketingowe chwyty... Puki co mam kartę od EVGA i jestem zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka NV jest dla mnie kosmosem. Wypuszczają kartę, której najmocniejszy model mniej-więcej dorównuje wydajnością słabszemu modelowi ATi, a do tego jest droższy o jakieś 500 zł i niemiłosiernie grzeje się. Póki co mam GF 9600GT, który jak na razie ciągnie wszystkie gry, w które mam ochotę grać, ale przy wymianie podzespołów przesiądę się znów na Radka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować