Zaloguj się, aby obserwować  
noobie

Nie mogę otworzyć stron internetowych

21 postów w tym temacie

Witam!
Mam pewien problem. Od trzech dni nie mogę wejść na żadną stronę internetową. Błąd 104 (Próba połączenia z serwerem nie powiodła się). Nie wiem co się dzieje. Nie, firewall nic tutaj do rzeczy nie ma, gdyż od roku nie miałem na kompie antywirusa (dopiero wczoraj zassałem awasta)... Jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo - przeskanować się porządnie.
Nie żebym miał coś do avasta, ale imho avira skuteczniejsza i lepsza w działaniu - ale to tylko taka poboczna porada, chcesz to ją zasysaj, chcesz to zostaw avasta, wedle woli.
Tak czy siak - skan antywirusem, skan np spyware doctorem czy spyware terminatorem pod katem złośliwego oprogramowania, defrag na dyskach + sprawdzanie błędów z automatyczną naprawa uszkodzonych sektorów, jak się na tym znasz to jeszcze czyszczenie rejestru [choć nawet jak nie znasz się zbytnio na temacie możesz użyć jakiegoś automatycznego cleanera np RegCleaner na opcji automat etc].
Taki standardowy zestaw czynności jak nie pomoże będziemy coś kombinować dalej [skoro komp nie miał protekcji przez tak długi okres czasu to mogło się tam syfu nazbierać co niemiara]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zapuściłem skan, wszystkie zainfekowane/dziwne pliki usnunięte, nadal jest problem. Mam CCleanera to może też coś dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 15:30, noobie napisał:

Dwa razy zapuściłem skan, wszystkie zainfekowane/dziwne pliki usnunięte, nadal jest problem.
Mam CCleanera to może też coś dać?


Nie zaszkodzi przeczyścić i CCleanerem.
A rozumiem skan pod spyware/adware też zrobiłeś ? [najlepiej jakimś spyware terminatorem tudzież spyware doctorem]

Rozumiem ten błąd na wszystkich przeglądarkach wywala ?
No i generalnie jeśli korzystasz tylko z jednej przeglądarki [np IE, Google Chrome, FF, Opera] to możesz spróbować zainstalować jakąkolwiek alternatywną i sprawdzić czy ten sam błąd też wyskoczy - jeśli inny browser zadziała to masz winowajcę czyli swoją obecną przeglądarkę [wtedy zapewne prosty jej reinstal wystarczy]

A i ostatnie pytanie - kto jest twoim dostawcą netu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2010 o 18:21, Pietro87 napisał:

Nie zaszkodzi przeczyścić i CCleanerem.
A rozumiem skan pod spyware/adware też zrobiłeś ? [najlepiej jakimś spyware terminatorem
tudzież spyware doctorem]

ściągne- zobaczę

Dnia 03.04.2010 o 18:21, Pietro87 napisał:

Rozumiem ten błąd na wszystkich przeglądarkach wywala ?
No i generalnie jeśli korzystasz tylko z jednej przeglądarki [np IE, Google Chrome, FF,
Opera] to możesz spróbować zainstalować jakąkolwiek alternatywną i sprawdzić czy ten
sam błąd też wyskoczy - jeśli inny browser zadziała to masz winowajcę czyli swoją obecną
przeglądarkę [wtedy zapewne prosty jej reinstal wystarczy]

Jade ciągle na chromie. Na IE i FF to samo...

Dnia 03.04.2010 o 18:21, Pietro87 napisał:

A i ostatnie pytanie - kto jest twoim dostawcą netu ?

Neostrada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może jeszcze tak :

Reinstal używanej przeglądarki [tudzież jak masz chęci i czas wszystkich przeglądarek jakie masz zainstalowane]
Reinstal oprogramowania twojego modemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 01:26, Pietro87 napisał:

Hmm to może jeszcze tak :

Reinstal używanej przeglądarki [tudzież jak masz chęci i czas wszystkich przeglądarek
jakie masz zainstalowane]
Reinstal oprogramowania twojego modemu

Spróbuje reinstal Chroma. A co do drugiego. Nie wiem jak z tym będzie, bo livebox''a już nie mam, a mam rooter D-link. Nie wiem czy reinstal nie namieszałby mi z netem już całkowicie. Swoją drogą, po świętach i tak ma przyjść do mnie znajomy informatyk, bo już wcześniej umawialiśmy się na format kompa. Więc jeśli reinstal przeglądarki nie pomoże, to temat można zamknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie :(... Nie da rady zrobić reinstala przeglądarki... Ciągle wyskakuje błąd, a jego rozwiązanie gdzie się znajduje? Na stronie internetowej ;]...

Ech... walić to... zaczynam zgrywanie potrzebnych mi plików/instalek itd. i czekam na format kompa... Temat do zamknięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka tylko drobna rada - wszystko co zamierzasz wypalać na dvd/ wgrywać na przenosny dysk/na pendrivey dokładnie skanuj zarówno pod viry jak i adware/malware/spyware etc.
Żebyś się nie załadował elegancko - zrobisz format, wgrasz ze swoich kopii swoje progsy [a załóżmy że w jakimś akurat siedzi jakieś syfstwo obecnie] i błąd powróci.

A co do samego problemu - skoro przeglądarka nie daje się odinstalować to można założyć że to jakieś złośliwe oprogramowanie namieszało ci tak w systemie, a przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:00, Pietro87 napisał:

Taka tylko drobna rada - wszystko co zamierzasz wypalać na dvd/ wgrywać na przenosny
dysk/na pendrivey dokładnie skanuj zarówno pod viry jak i adware/malware/spyware etc.
Żebyś się nie załadował elegancko - zrobisz format, wgrasz ze swoich kopii swoje progsy
[a załóżmy że w jakimś akurat siedzi jakieś syfstwo obecnie] i błąd powróci.

A co do samego problemu - skoro przeglądarka nie daje się odinstalować to można założyć
że to jakieś złośliwe oprogramowanie namieszało ci tak w systemie, a przynajmniej wszystko
na to wskazuje.

przeglądarki nie mogę zainstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 10:44, noobie napisał:

No nie :(... Nie da rady zrobić reinstala przeglądarki... Ciągle wyskakuje błąd


To z tego posta w takim razie źle zrozumiałem ^^
Odczytałem to jako problem z odinstalowaniem chromea przed jego ponowna instalacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:26, Pietro87 napisał:

> No nie :(... Nie da rady zrobić reinstala przeglądarki... Ciągle wyskakuje błąd

To z tego posta w takim razie źle zrozumiałem ^^
Odczytałem to jako problem z odinstalowaniem chromea przed jego ponowna instalacją.

nic nie szkodzi :P. To i tak bez znaczenia... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mogę pograć sobie w BF:BC2 :(... nie daje rady się połączyć z EA... a MW2 normalnie działa gra w sieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:53, kuba9876543210 napisał:

A resetowales ustawienia routera? tylko bedziesz musial na nowo konfigurowac internet,
ale moze pomoze.
moze port 80 masz zablokowany? :D

Mogę to zrobić z innego kompa niż na którym jest problem? Bo jeśli tak to może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:57, noobie napisał:

Mogę to zrobić z innego kompa niż na którym jest problem? Bo jeśli tak to może pomoże


tak. albo z poziomu przegladarki w drugim komputerze wchodzisz w ustawienia routera i resetujesz wszystko do ustawien fabrycznych, albo w routerze powinienes miec w malo dostepnym miejscu przycisk RESET (byc moze bedziesz potrzebowal uzyc wykalaczki/igly) i przytrzymasz go przez kilka sekund -> zobacz ile, w instrukcji od routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 13:07, kuba9876543210 napisał:

> Mogę to zrobić z innego kompa niż na którym jest problem? Bo jeśli tak to może pomoże


tak. albo z poziomu przegladarki w drugim komputerze wchodzisz w ustawienia routera i
resetujesz wszystko do ustawien fabrycznych, albo w routerze powinienes miec w malo dostepnym
miejscu przycisk RESET (byc moze bedziesz potrzebowal uzyc wykalaczki/igly) i przytrzymasz
go przez kilka sekund -> zobacz ile, w instrukcji od routera.

kurde, no zastanawiam się. BO jak mówiłem. Po świętach do mnie przychdzi typek i zrobi mi format. Więc zastanawiam się czy ryzykować (tak, z moją widzą na temat działań informatycznych- ryzykować) i bawić się w to, czy czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak bardzo chce Ci się grać w BC2 ;] Ale popełniłeś poważny błąd z tym brakiem jakiegokolwiek antywira/firewalla przez rok.

EDIT: Proponuję jeszcze przeskanować kompa ComboFixem. Stworzy Ci on zapasową kopię systemu, więc nie musisz się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować