Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przewodnik po kontynuacjach gier - część 3 - strzelanki

17 postów w tym temacie

gram.pl

Czy nie stawialiście sobie czasami, biorąc do ręki pudełko z nieznaną grą, pytania: „Czy ta dwójka w nazwie oznacza, że muszę też zagrać w poprzednią część?” Nie musicie się już martwić. Redakcja gram.pl przybywa z odsieczą.

Przeczytaj cały tekst "Przewodnik po kontynuacjach gier - część 3 - strzelanki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty: Modern Warfare 2 nie oferuje graczom jakiejś skomplikowanej fabuły,
Niby nie, ale przecież wg niektórych fabuła w MW 2 to absurd roku, więc jak widać historia przedstawiona w tej grze nie była taka jasna dla wszystkich.
ani bohaterów charakterystycznych dla całej serii.
No jasne... Kto to jest Cpt. Price? Zna go ktoś, kto grał, w któregoś CoD''a?
Moim zdaniem, aby zrozumieć tą grę do końca to raczej powinno się zagrać w Modern Warfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst fajny. Ja bym zadał jeszcze pytanie czy ma sens granie w następne części po fenomenalnym początku. Np Bioshock 1 był moim zdaniem o niebo lepszy niż 2. Znaczy grało się przyjemnie ale zmieniło mi to nieco klimat świata. Co do stalkera to faktycznie grają chyba głównie ci którzy zakochali się w 1 części. Polecam fenomenalne mody, zwłaszcza jeden niesamowicie zmieniający grafikę, kopie w tyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za gra, ta "Modern Warefare" ?

EDIT: "Call of Juarez: Więzy Krwi. Znajomość poprzednich części - niepotrzebna." Fail... Co z tego, że to prequel, skoro kilka wątków zostało usprawnionych, a całość wygląda bardzo zaskakująco? A grając w Więzy Krwi, a następnie w "jedynkę" można sobie zepsuć całą przyjemność z rozgrywki i historii jednej z najlepszych gier ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z poprzednią częścią najbardziej wiąże się FEAR. W pozostałe shootery można spokojnie grać i nie przejmować się czy wcześniej coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do FEAR2 - kompletnie się nie zgodzę, że trzeba znać poprzednią część. Podczas gry mamy wszystko dokładnie wyjaśnione co i dlaczego, miejscami nawet lepiej niż w części pierwszej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się co do BC2. Jestem graczem PCtowym i nie miałem styczności z pierwszą częścią, ale jakoś nie czuję potrzeby nadrobienia zaległości. Zresztą konsolowa brać również sądzi, że znajomość fabuły jedynki nie jest konieczna. Nie wątpię, że straciłem masę gagów itd., ale nie wydaje mi się, aby było to konieczne do czerpania pełni radości z gry. Co do gry w mp - tutaj znajomość pewnie się przydaje, ale moje doświadczenie z serią to jedynie kilka partyjek w BF2 z... botami. Mimo gra nie sprawia mi żadnych trudności, grając drużynowo często zajmuję czołowe miejsca w rankingach. Wcześniej grałem w betę, więc były mi znane zasady panujące w grze, ale przechodząc kampanię sp zauważyłem, że wszystkie istotne elementy są wyjaśnione.

Podobnie sprawa ma się z CoJ, obie części świetnie się zazębiają i kilka razy naprawdę się zaskoczyłem. Myślę, że przechodzenie serii w "poprawnej" kolejności nie byłoby już takie ekscytujące". Ale o tym już ktoś wcześniej pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam z tą fabułą w MW2 chodzi. Obie części MW mają w mojej opinii o niebo lepszą fabułę niż CoD1 (i pewnie pozostałych osadzonych w realiach WWII, ale w nie nie grałem, więc się nie wypowiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do halo to ja kupię sobie dopiero Reach. Gra jest ponoć świetna a pomimo braku live pogram z bratem na split screenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 19:43, TobiAlex napisał:

Co do FEAR2 - kompletnie się nie zgodzę, że trzeba znać poprzednią część. Podczas gry
mamy wszystko dokładnie wyjaśnione co i dlaczego, miejscami nawet lepiej niż w części
pierwszej!


W całej serii FEAR jest tyle niezgodności, że równie dobrze można zacząć od Perseus Mandate, potem FEAR 2, a na końcu FEAR i Extraction Point... Tymbardziej, że każda z gier z serii (poza Extraction Point) przedstawia losy innej jednostki, w nieco innej linii czasowej i żeby było jeszcze bardziej zamotane, to w każdej walczymy z czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować