Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gordon Freeman pozostanie niemy

47 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2010 o 14:08, Arcling napisał:

Nie wypuści, bo prawdopodobnie EP3 nigdy nie powstanie. Tyle czasu już czekamy, że dzisiaj
gra byłaby zwyczajnie przestarzała technicznie jak na obecne standardy. Dlatego bardziej
prawdopodobny jest sequel, co oczywiście nie oznacza, że wyjdzie on szybko. Pewnie jeszcze
długo na jego temat będą milczeć.


ja nie chec grac w EP3 dla super grafiki, to co pokazano w HL2 w zupelnosci mi wystarczy. No i z zasady EP3 bedzie adresowany do fanow HL+epy a nie do nowych graczy, ktorych trzeba zdobywac super grafika w dzisiejszych czasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 14:31, 123Eddy123 napisał:

Mówiący Gordon... To by było ZBEZCZESZCZENIE serii Half-life !!!!!!!!!!!!!


Polać mu, bo dobrze gada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 15:41, Gregario napisał:

no tak w końcu lepiej wypuścić niedokończoną grę która by nie sprostała wymaganiom fanów
alby tylko zadowolić takie osoby jak ty ;]

Czyli jakie osoby? Jeśli myślisz, że patrzę na grafikę to grubo się mylisz, bo prawie już nie gram w nic, a i to głównie w starsze tytuły. Po prostu takie są wymogi rynku i trzeba też na to patrzeć realistycznie. Dla wielu ludzi sam wygląd gry też jest istotny. Poza tym nawet EP2 nie powstawał aż tak długo, a wyszedł z półtora roku po 1 epizodzie. Na trzeci czekamy już grubo ponad 2 lata. Po prostu bardzo możliwe jest, że ostatni epizod przekształcony zostanie w sequel, z lepszym enginem i (miejmy nadzieję) rozgrywką dłuższą niż 5-6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo dobry pomysł, gdyby Gordon zaczął nagle nawijać jak najęty to by nieco zepsuło klimat gry.
Co do nie mówiących postaci... czasami wychodzą przez to kuriozalne sytuacje, z kuzynem nabijaliśmy się z Marine''a w Doomie 3 że to jakiś bojowy android albo inne pozbawione emocji diabelstwo bo choćby mu 2 tonowy demon na głowę spadł to ten nawet oka szerzej nie otworzy i dźwięku nie wyda XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 15:21, Berkel napisał:

Pf. Link z The Legend of Zelda wytrzymał przez 15 gier bez wyduszenia z siebie słowa,
to niby czemu Mr. Freeman miałby odpaść już przy.. e. 5 grze? Jeśli chodzi o kwestię
wydawania dźwięków, to taki Gordon nie dorównuje w/w Linkowi, bo ten drugi nie zrobił
nawet ah i uh XD


Nieprawda bo w Zeldach na CDI Link gadał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 14:08, Arcling napisał:

> Tyle czasu już czekamy, że dzisiaj gra byłaby zwyczajnie przestarzała technicznie jak na obecne standardy.


Odpaliłem grę w zeszłym tygodniu i powiem szczerze, że nic jej nie brakuję w kwestii technicznej:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 19:20, Arcling napisał:

Czyli jakie osoby? Jeśli myślisz, że patrzę na grafikę to grubo się mylisz, bo prawie
już nie gram w nic, a i to głównie w starsze tytuły. Po prostu takie są wymogi rynku
i trzeba też na to patrzeć realistycznie. Dla wielu ludzi sam wygląd gry też jest istotny.

mogę cię uspokoić bo nie myślałem o grafice tylko o fabule. z tego co pamiętam Ep3 miał kończyć HL2 więc będzie to najważniejsza część z uwagi na to że będzie kończyło się w niej co najmniej kilka ważnych wątków tak? więc zapewne świetnie zgranie wszystkiego tak aby fani nie mogli narzekać trochę zajmuje czasu. w końcu jakby Valve chciało odwalić Ep3 to by go już dawno wypuściło ale wtedy zamiast wielkiego i spektakularnego zakończenia HL2 fani czuliby zapewne niesmak. co do wyglądu gry to co się tobie w Source nie podoba? silnik ciągle wygląda przyzwoicie a przynajmniej nie razi swoim wyglądem. co ciekawe jakoś przestarzałość Source nie przeszkadza w wydawaniu ciągle na nim gier (np. Portal 2). jakoś nie zauważyłem aby ktoś protestował że Portal 2 będzie wychodził na tym brzydkim silniku. chyba że czegoś nie doczytałem i Portal2 ma mieć jakiś inny silnik graficzny wtedy przepraszam :)

co do wymogów rynku to akurat bym wolał ten temat przemilczeć w czasach kiedy fabuły w grach (szczególnie fps) są upraszczane kosztem podnoszenia oprawy wizualnej czy nawet ogólnie gry są coraz łatwiejsze (dodawanie przez twórców np. samoodnawialnego HP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że dalej nic nie powie... chociaż na koniec oczekuje coś w stylu: Is It The End of This Madness?!... Było by fajnie, chociaż w jedynce na koniec też nic nie mówił i było dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 15:41, Gregario napisał:

no tak w końcu lepiej wypuścić niedokończoną grę która by nie sprostała wymaganiom fanów


Paaanoćku, no nie mów że Ty dajesz wiarę w propagandę wciskaną nam przez Gabe''a & Kurki. Że niby cały ten czas dzielnie pracują nad "dopracowaniem" tej "unikalnej" gry? Common mate... jakoś czasu na spamowanie nowymi częściami L4D bądź teraz developerkę Portala im nie brakuje.

Olali fanów ciepłym moczem, przegapili swoją szansę na wypuszczenie nowej EPki, i teraz powoli urabiają grunt by objawić nam tę "wspaniałą" wiadomość, że jednak następnym wydaniem będzie HL3.

Gdy już wreszcie wymyślą, co zrobić dalej z fabułą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na końcu EP3 Alyx powie Gordonowi, ze jest w ciąży. Wtedy ten wypowie jedyne słuszne, czteroliterowe słowo zaczynające się na F.... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 23:06, Dexter_McAaron napisał:

Paaanoćku, no nie mów że Ty dajesz wiarę w propagandę wciskaną nam przez Gabe''a
& Kurki. Że niby cały ten czas dzielnie pracują nad "dopracowaniem" tej "unikalnej" gry?
Common mate... jakoś czasu na spamowanie nowymi częściami L4D bądź teraz developerkę
Portala im nie brakuje.


A czy czasami nad L4D i nad Portalem nie pracują inni ludzie niż nad Half-Lifem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 23:06, Dexter_McAaron napisał:

Paaanoćku, no nie mów że Ty dajesz wiarę w propagandę wciskaną nam przez Gabe''a
& Kurki. Że niby cały ten czas dzielnie pracują nad "dopracowaniem" tej "unikalnej" gry?
Common mate... jakoś czasu na spamowanie nowymi częściami L4D bądź teraz developerkę
Portala im nie brakuje.

wiesz nie dawałem wiary jak Gabe mówił że Ep będą wychodzić w krótkich odstępach czasu między sobą (chyba kilku miesięcznych jeśli dobrze pamiętam) to i teraz zapewnienia odnośnie Ep3 traktuję z pewną nazwijmy to ostrożnością :) jasne jest i chyba oczywiste że całe Valve nie pracuje nad Ep3 tylko jakaś grupka bo przecież na Ep3 świat się w Valve nie kończy. opóźnienie jednak to dla mnie nie powód aby od razu uśmiercać grę śmiesznymi argumentami bo niby to silnik graficzny już jest stary itp. czy tworzenia innych spiskowych teorii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 01:54, Gregario napisał:

wiesz nie dawałem wiary jak Gabe mówił że Ep będą wychodzić w krótkich odstępach czasu
między sobą (chyba kilku miesięcznych jeśli dobrze pamiętam)

(...)

Dnia 07.04.2010 o 01:54, Gregario napisał:

opóźnienie jednak to dla mnie nie powód aby od razu uśmiercać grę śmiesznymi
argumentami bo niby to silnik graficzny już jest stary itp. czy tworzenia innych spiskowych teorii :)


Nah, wiadomo iż Valve funkcjonuje w innej czasoprzestrzeni i "ichnie" krótkie odstępy to takie "nasze" półtora roku. Z tym że za tydzień z okładem miną dwa i pół roku od premiery ostatniej odsłony Halfa Lajfa, a jedyne co dostajemy to figę z makiem. Ubrane w uroczy kubraczek zapewnień, że to wszystko dla dobra fabuły.

...której nota bene zapewne koledzy nie posiadają...

Zresztą. Ja już wykładałem swą opinię n/t powyższy, więc w sumie nie chcę marnować tlenu... bajtów raczej na tym forum, powtarzając się kolejny raz. W skrócie powiem tylko tak: dla mnie saga powstawania najnowszej EPki zaczyna zmieniać się w paralelę losów Księcia, a żaden klient niespecjalnie lubi, gdy strzela mu się ogromne (choć - jak przystało na Douga i Gordona - nieme) "fook you".

A jeśli po prostu brakuje im konceptu na nową część, niech podarują jej wykonanie innym. Dadzą pracę młodziakom, może kolejne porządne studio wyrośnie*.

* dla nowicjuszy w temacie - studio Gearbox, odpowiedzialne za wielce udane Borderlandsy, zaczynało jako twórcy Opposing Force.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować