Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gordon Freeman pozostanie niemy

47 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2010 o 00:02, Dexter_McAaron napisał:

Ej ej, ustaliliśmy już kiedyś że jeśli Gordon z kimś, to tylko z vortami; dlatego też
cały czas zbywa tak atrakcyjną pannę jak Alyx milczeniem ;>


To by wyjaśniało dlaczego tak się nim interesują... A może on ma w sobie coś co w szczególny sposób muszą chronić i dostał "lock''a" że nie może gadać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam obydwa "half-lify". W zasadzie jedyną rzeczą jaka mi trochę przeszkadzała w obydwu grach było (i jest) to że Gordon jest niemową (uraz z dzieciństwa ? strata głosu w wyniku dramatycznych wydarzeń w Black Mesa ?). No to widzę, że nadal będzie mi to przeszkadzać, bo Valve leje ciepłym moczem na pełen voice - acting :/ (tłumaczenie dlaczego Gordon nie przemówi jest tak bzdurne, że od razu podciągam je pod kreatywny PR). IMO głos Gordiego nie zniszczyłby klimatu, raczej go jeszcze poprawił (pod warunkiem że byłby dobrze dobrany - ale to chyba nie problem dla takiej firmy jak Valve, inne postacie mają w końcu idealne głosy - choćby Alyx). Tak wiem, jestem w mniejszości (guzik mnie to obchodzi !), ale ja lubię jak główny bohater jednak coś mówi - ktoś wyobraża sobie milczącego Maxa Payne ? Riddicka ? Sheparda ? Sama Fisher'a ? Marcusa ? Niko Bellica ? No właśnie :) Nawet Duke Nukem od czasu do czasu coś palnął (a było to w latach 90 -tych, wtedy możliwości techniczne nie zawsze pozwalały na pełen voice-acting). Dziś to nie jest żaden problem, absolutnie więc nie kupuje jakiegoś pieprzenia że zepsułoby to klimat (taa, to może jeszcze cofnijmy się do etapu tekstówek). Zwykłe lenistwo Valve, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 02:54, Dexter_McAaron napisał:

Nah, wiadomo iż Valve funkcjonuje w innej czasoprzestrzeni i "ichnie" krótkie odstępy
to takie "nasze" półtora roku. Z tym że za tydzień z okładem miną dwa i pół roku
od premiery ostatniej odsłony Halfa Lajfa, a jedyne co dostajemy to figę z makiem. Ubrane
w uroczy kubraczek zapewnień, że to wszystko dla dobra fabuły.

a ja się pytam i co z tego? czy nie ma gier na które dłużej gracze czekają? czy może jak minie te 2,5 roku o których piszesz z taką niecierpliwością to automatycznie projekt Ep3 zostanie skasowany? nie jest to żadna magiczna data i nic się wtedy nie stanie więc spokojnie :) poza tym jeśli się nie mylę Valve miało milczeć o Ep3 i tak na razie jest. cierpliwości po prostu cierpliwości jej brakuje takim ludziom jak ty bo HLy to nie Fify które wychodzą mechanicznie co roku.

Dnia 07.04.2010 o 02:54, Dexter_McAaron napisał:

...której nota bene zapewne koledzy nie posiadają...

przecież wiem że wyznawcy spiskowej teorii wiedzą lepiej od innych na jakim poziomie są prace nad Ep3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli teraz to jestem konsumeryjskim gramasem, który przeżywa wielokrotne orgazmy na sam widok FIFY 2005 w nowym opakowaniu? Cheers mate, wiedziałem że mogę na Ciebie liczyć. ;>

Co z tego? Ano niby nic. Pomijając fakt, iż są gry na które czeka się dłużej. Ale nie dodatki. Mój - skrócony, więc może dlatego też nie do końca przejrzysty - wywód sprowadza się do tego, iż ja czuję iż ze mnie takim a nie innym zachowaniem zakpiono. Po prostu. Czysto subiektywne odczucie, więc proszę bardzo, nie będę się obrażał jak go nie podzielisz.

Możesz nawet mnie nazwać przewrażliwioną panieńką, tylko nie rób ze mnie gramasa, por favor...

A, i nie oznacza to, iż ja strzelam Ferdynanda Focha na całość Valve''a, że teraz oficjalnie spalę wszystkie płyty z serii HLa a może i inne. Nie, po prostu...mam niesmak w ustach, o. I to nie przez stare jajko po świętach.

A druga sprawa, to coś co już ktoś inny wcześniej poruszył. A może to było w innym wątku...? Anyway, ja tam mogę czekać na gierę i pięć lat - jeśli będę wiedział, że w ogóle ona się tworzy. O EPce3 nawet tyle nie wiemy, aye? :> Ale ogół konsumentów nie jest już taki cierpliwy. Świat jest szybszy, bardziej wybredny i marudny, marki żyją krócej i szybciej się zużywają. Ja nie mówię, że to pochwalam. Ba, wręcz na odwrót. Co nie zmienia faktu, iż tak jest, iż Valve może zdawać sobie z tego sprawę, ergo - będzie wolało odświeżyć serię nowym, pełnoprawnym sequelem, miast jednym jedynym odcinkiem.

Dnia 07.04.2010 o 14:38, Gregario napisał:

przecież wiem że wyznawcy spiskowej teorii wiedzą lepiej od innych na jakim poziomie są prace nad Ep3 ;)


Nazwij to kobiecym przeczuciem ^^ Besides, w swoim pesymizmie ja już po EP2 głosiłem, iż Kurki tak się zapętliły w swej fabule, w tych wszystkich woltach (nie mylić z vortami), głównych i pobocznych wątkach, że teraz kompletnie nie będą miały pomysłu co zrobić z Trójką. Cóż, jeśli Gabe mnie czymś zaskoczy, publicznie wejdę pod stół i odszczekam swe słowa. Póki co, straciłem "troszkę" zaufania do spółki. Howgh


Lordpilot --->

Jeśli dodanie głosu jest tak banalne, to czemu Valve tego jednak nie robi? Zwłaszcza że jakoś inne postaci głosy mają, żeby nie powiedzieć iż voice-acting w HL2 jest wciąż jednym z najlepszych ever. To po prostu taki koncept Kurków, w myśl których gracz ma być Gordonem - dlatego brak mowy, brak filmików, całą historię poznajemy jego i tylko jego oczyma. Taki zamysł dla pierwszej gry, który teraz po prostu staje się tradycją serii. Więc ten argument o lenistwie - sorry misiu - jest wręcz idiotyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ty liczyłeś na prawdę że epizody będą ukazywały się w paromiesięcznych odstępach? dałeś wiarę w propagandę wciskaną nam przez Gabe''a & Kurki? bo ja nie :) dlatego nie czuję że ze mnie zakpiono.

Dnia 07.04.2010 o 17:29, Dexter_McAaron napisał:

Anyway, ja tam mogę czekać na gierę i pięć lat - jeśli będę wiedział, że w ogóle ona
się tworzy. O EPce3 nawet tyle nie wiemy, aye? :> Ale ogół konsumentów nie jest już
taki cierpliwy. Świat jest szybszy, bardziej wybredny i marudny, marki żyją krócej i
szybciej się zużywają.

jak już pisałem Valve miało zachować milczenie o postępach w pracach nad Ep3, nie dawać obrazków itp. i dotrzymuje słowa więc w czym problem? piszesz że jesteś cierpliwy a mimo to liczysz czas jaki już upłynął od odsłony Ep2 i się tym ekscytujesz. gra wyjdzie jak będzie gotowa. jakie to oczywiste prawda? co do innych konsumentów to powiem ci że mało oni mnie interesują a szczególnie takie osoby które zachowują się jak dzieci. gra nie wychodzi bo nie jest gotowa a one w każdym newsie o Valve piszą o tym że Ep3 nigdy nie powstanie itp.

Dnia 07.04.2010 o 17:29, Dexter_McAaron napisał:

Świat jest szybszy, bardziej wybredny i marudny, marki żyją krócej i szybciej się zużywają.

świat może i jest szybszy ale jest też mniej wymagający ;] dziś raczej jest tendencja do upraszczania gier aby ludzie się właśnie za bardzo się nie męczyli grając w nie, tworzy się słabe marki które później szybko znikają bo np. nic poza ładną grafiką nie oferują. na szczęście HL jest silną marką ze świetną fabułą która szybko nie przepadnie dzięki temu że każda gra z tej serii jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 21:38, Gregario napisał:

czy ty liczyłeś na prawdę że epizody będą ukazywały się w paromiesięcznych odstępach? dałeś wiarę w
propagandę wciskaną nam przez Gabe''a & Kurki? bo ja nie :) dlatego nie czuję że ze mnie zakpiono.


Eech. A co ja pisałem wcześniej. Pozwól, iż sam siebie zacytuję:
Nah, wiadomo iż Valve funkcjonuje w innej czasoprzestrzeni i "ichnie" krótkie odstępy to takie "nasze" półtora roku.

Dnia 07.04.2010 o 21:38, Gregario napisał:

świat może i jest szybszy ale jest też mniej wymagający ;] dziś raczej jest tendencja
do upraszczania gier aby ludzie się właśnie za bardzo się nie męczyli grając w nie, tworzy
się słabe marki które później szybko znikają bo np. nic poza ładną grafiką nie oferują.
na szczęście HL jest silną marką ze świetną fabułą która szybko nie przepadnie dzięki
temu że każda gra z tej serii jest świetna.


A to jest całkiem trafny argument, trzeba by się porządnie zastawnowić w jakim stopniu "krótkożyjność" nowych marek wynika z ich własnej słabości, a nie z widzimisię klienteli. Tako czy siako, nie zaprzeczysz jednak iż współczesna klientela jest... rozpieszczona, let me say. I wiesz, ja mogę sobie mówić, Ty możesz sobie mówić, Ci państwo mogą sobie mówić iż "mało oni mnie interesują", ale jednak portfele (albo ich rodzice raczej) mają, nimi głosują. Valve może i jest studiem zdolnym, ale wątpię aby był instytucją charytatywną i wypuścił produkt skierowany do dość wąskiego grona fanów, który się po prostu nie zwróci.

W teorii inną opcją jest wypuszczenie nowej EPki na zupełnie nowej technologii i tak rozbudowanej, iż ze zwykłego "łącznika" przeobrazi się w niemal kompletną, następną część. Po prostu jest ryzyko, iż developerka trzeciego epizodu sprowadzi się do prób gonienia za postępem technologicznym, a to jest prostą drogą do pościgu Achillesa za żółwiem...

...jeśli wiesz, co mam na myśli...

Wiem, że przyzwoitym dla każdego szanującego się dino tekstem jest zdanie "dla mnie grafika może być nawet brzydka". Ale Valve ma też swoje własne wymogi oraz ambicje. Wypuściło pierwszą Halfę - mała rewolucja w grafice. Wyprodukowano HL2 - kolejna rewolucja w grafice. Potem kolejne małe uprgade''y: a to wprowadzenie po raz pierwszy HDR (czy ktoś teraz wyobraża sobie FPSa bez tego?), a to zaawansowana fizyka w Portalu...

What I mean: mocno się obawiam, iż Valve przegapiło dobry moment na wypuszczenie EP3. A, niestety, nie mam AŻ tak wielkiego zaufania do Gabe''a, by wierzyć im tak mocno jak Blizzowemu "when it''s done". Zwłaszcza, że - powtórzę to - dalej nie wiemy czy trójka w ogóle powstaje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie musisz się martwić o to jak będzie się sprzedawał Ep3 bo będzie się sprzedawał świetnie :) wystarczy że Valve nie zmieni kursu który już dawno obrało odnośnie wydawania kolejnych HLów. każda kolejna część stoi na bardzo wysokim poziomie (no może Ep1 był trochę słabszy ale w końcu jakoś trzeba było wyprowadzić Gordona w C17). poza tym nawet jak Valve nic nie mówi o Ep3 to ciągle jest o nim głośno a ludzie ciągle szaleją. zresztą wystarczy zwrócić uwagę na komentarze do każdego tekstu związanego z Valve. zazwyczaj już w pierwszych komentarzach ktoś wspomina o Ep3 :) do tego odpowiednia reklama w postaci że będzie to zamknięcie HL2* i po sprawie. ciekawe tak wszyscy narzekają na przestarzałą grafikę itp. jeśli chodzi o Ep3 a jakoś Source w Portalu2 im nie przeszkadza :)

*gry wielokrotnie nagradzanej która to zdobyła setki nagród blebleble itd.

co do grafiki to co jak co ale Source nie był żadną rewolucją w grafice :) wyglądał bardzo ładnie, miał parę bajerów, stosunkowo niskie wymagania sprzętowe ale do rewolucji było mu daleko.

cóż ja akurat wierzę tak samo Valve jak Blizzardowi bo jedni i drudzy może nie wydają gier co roku ale jak już to są to gry z najwyższej półki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować