Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ASUS z chipsetem AMD 880G

5 postów w tym temacie

Istnienie takiej płyty ma obecnie niewielki sens. Nadaje się praktycznie tylko do serwera na RAID 0 lub 5, USB 3 może się nadać dopiero jako szybki backup dla dysków wewnętrznych, co jest raczej bez sensu gdy w kompie jest macierz dyskowa. Oczywiście dopiero gdy wyjdą dyski z interfejsem USB 3.0 lub przekładki eSATA3 na USB3. Na szybszym USB zyskają skanery - ale tylko przemysłowe ponieważ w tych domowych poczekanie tych kilku sekund dłużej, to żaden problem. Kamery HD - tu nowe USB i szybka macierz dyskowa mogłoby się przydać. Tak więc jedynym dzisiaj zastosowaniem takiej płyty mogłaby być produkcja amatorskich filmów video HD, ewentualnie co niektórzy zapewne mogliby ją wykorzystać do "ripowania" płyt bluRay i/lub telewizji cyfrowej.

Sama płyta nie powala ani rozkładem podzespołów lub złączy. Na dzisiaj są atrakcyjniejsze pozycje również ASUSa - na starszym chipsecie 770(F(X)), których cena jest na dodatek znana i spada. Dziwne jest szczególnie utrzymanie aż trzech starych złącz PCI, które przyszłości już większej nie mają i utrzymują się tylko dzięki cenom zalegających w magazynach kart z tym złączem.
W momencie w którym ta płyta stanie się użyteczna pojawi się mnóstwo ciekawszych pozycji konkurencji, które będą bardziej dopasowane do sytuacji. W międzyczasie będzie też mnóstwo aktualizacji biosa tradycyjnie eliminujących kolejne błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować