• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Fizyczek

Strona!!! - jakie są inne programy do tworzenia stron poza Pajączkiem??? [M]

Pytanie

48 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.03.2006 o 23:15, Galdor napisał:

Najlepiej sie nauczyc robic strone samemu, bez wspomagaczy.


Racja! Notatnika się zachciewa, doh. Takie wspomagacze to dobre dla lamerów. Prawdziwi prosi piszą strony dżojstikiem - w lewo 0, w prawo 1 i jazda kody ASCII po kolei. Notatnik, phi...

A tak serio to - po to technika idzie do przodu, również technika związana z programowaniem i tworzeniem stron, żeby nikt dziś nie musiał kodować w Assemblerze (pomijam wyjątki) i nikt nie musiał robić stron w Notatniku. Macie nawyki z innej epoki. :) Owszem, dla siebie i własnej satysfakcji można się bawić, ale skoro są narzędzia, umożliwiające zrobienie tego samego szybciej i wygodniej, to niekorzystanie z nich w imię... "czegośtam" uważam za niezbyt rozsądne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale Notatnik ma jedną dużą zaletę - jest tak prosty, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że się zawiesi lub w inny sposób popsuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2006 o 12:13, Domek napisał:

A tak serio to - po to technika idzie do przodu, również technika związana z programowaniem
i tworzeniem stron, żeby nikt dziś nie musiał kodować w Assemblerze (pomijam wyjątki) i nikt
nie musiał robić stron w Notatniku. Macie nawyki z innej epoki. :) Owszem, dla siebie i własnej
satysfakcji można się bawić, ale skoro są narzędzia, umożliwiające zrobienie tego samego szybciej
i wygodniej, to niekorzystanie z nich w imię... "czegośtam" uważam za niezbyt rozsądne. :)


Ja jednk poczatkujacym polecalbym Notatnik. Brak wielu funkcji powoduje, ze nie skupiasz sie na poznaniu znaczenia wszystkich guziczkow, ale na HTMLu. Dodatkowo wymaga sie poznania wszystkich elementow (nie ma tekstow w stylu ''po co mam wiedziec jak sie robi tabelke skoro moge ja wkeic) poprawnego pisania kodu (bo program sam nie poprawi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

i ty myslisz ze np. taka interie to w notatniku ktos napisal?? a prawdziwi profesjonalni programisci to pewnie twojego ukochane WoW''a czy innego GuildWars''a napisali w assemblerze, bez zadnego edytora, prawda?

rety, jak czytam takie durne teksty to nie wiem czy sie smiac czy plakac. po to powstaja narzedzia programistyczne, zeby ulatwiac prace i ja przyspieszac, zeby ludzie stawali sie bardziej wydajni i nie musieli tak jak piszesz tracic cennego czasu na szukanie literowek, skoro maszyna moze to zrobic za nich, a czlowiek skupic sie na efektywnym osiagnieciu celu. dla ciebie to co oferuje taki PHP Zend albo np. IntelliSense w VisualStudio to pewnie tez zbedny bajer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>po to powstaja narzedzia programistyczne, zeby ulatwiac prace i ja przyspieszac, zeby ludzie stawali >sie bardziej wydajni i nie musieli tak jak piszesz tracic cennego czasu na szukanie literowek, skoro >maszyna moze to zrobic za nich, a czlowiek skupic sie na efektywnym osiagnieciu celu

oczywiescie i wbrew temu co niektorzy tu napisali profesjonalisci uzywaja ruznych ulatwiajacych prace narzedzi;
nie popieram jednak uzywania edytorow typu WYSIWYG gdyz kod powstaly w wyniku ich dzialania jest malo efektywny;

BTW - ktos powinien zmienic tytul tego wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2006 o 14:45, Łuk4s2 napisał:

nie popieram jednak uzywania edytorow typu WYSIWYG gdyz kod powstaly w wyniku ich dzialania
jest malo efektywny;

to akurat ze jest malo efektywny nie ma znaczenia - przegladarki potrafia go rownie szygko ''wyrenderowac''. problemem jest jego analiza przez czlowieka - czasami poprostu niemozliwa :/ a co za tym indzie tuning takiego kodu jest bardzo trudny. z drugiej strony to co oferuje wlasnie dreamweaver na tym polu to juz jest cos calkiem niezlego.

moze jednak za jakis czas kod html/css generowany przez edytory WYSIWYG bedzie rownie dobry jak ten generowany np. dla aplikacji windowsowych przez VisualStudio... no bo ja jakos sobie nie wyobrazam recznego wklepywania kodu dla pozycjonowania, ulozenia i wygladu elementow okien w aplikacji windows :/ po co, skoro VisualStudio radzi sobie z tym swietnie, dzieki czemu oszczedza kupe cennego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

(...)

Popieram w 100%.


A fanów notatnika informuję, że ten który dostajecie z XP w wersji PL źle koduje znaki i każda strona robiona w html zawierająca DOCTYPE będzie wam krzaczyć w miejscach polskich liter :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam pytanie. Był kiedyś konkurs, który polegał na stworzeniu skina forum. Czy można było edytować te pliki za pomocą w/w Pajączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2006 o 13:40, penny napisał:

a prawdziwi profesjonalni programisci
to pewnie twojego ukochane WoW''a czy innego GuildWars''a

Powiem Ci, że mam baaardzo głęboko te gry ;)

Dnia 16.03.2006 o 13:40, penny napisał:

rety, jak czytam takie durne teksty to nie wiem czy sie smiac czy plakac. po to powstaja narzedzia
programistyczne, zeby ulatwiac prace i ja przyspieszac

Ale to są narzędzia dla ludzi, którzy już coś umieją, mają wiedzę. Dla początkujących notatnik to bardzo dobre rozwiązanie by się nauczyć, nigdzie nie mówiłem o profesjonalistach. I dlatego notatnika poleciłem - bo nie spodziewam się, by taki Fizyczek, wspominając pajączka jako jedyny znany mu edytor, był profesjonalistą. Jak się uczyć to od prostych rzeczy.

Unosicie się jak kury na grzędzie. Po prostu po to by pobulgotać przez parę minut, choćbyście nie wiedzili o co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2006 o 00:22, Galdor napisał:

Powiem Ci, że mam baaardzo głęboko te gry ;)

to byl poprostu przyklad.

Dnia 17.03.2006 o 00:22, Galdor napisał:

Ale to są narzędzia dla ludzi, którzy już coś umieją, mają wiedzę. Dla początkujących notatnik
to bardzo dobre rozwiązanie by się nauczyć, nigdzie nie mówiłem o profesjonalistach. I dlatego
notatnika poleciłem - bo nie spodziewam się, by taki Fizyczek, wspominając pajączka jako jedyny
znany mu edytor, był profesjonalistą. Jak się uczyć to od prostych rzeczy.

niekoniecznie. ale skoro tak uwazasz to napisz to jasno. twoj tekst o kredkach do kolorowania skladni zasugerowal, ze jednak uwazasz notatnik za najlepszy mozliwy edytor.

Dnia 17.03.2006 o 00:22, Galdor napisał:

Unosicie się jak kury na grzędzie. Po prostu po to by pobulgotać przez parę minut, choćbyście
nie wiedzili o co...

nie, ja sie jak juz unosze, to po to zeby nie mnozyc kretynskich przekonan. ktos cos palnie bez zastanowienia, 10 innych to przeczyta i potem bedzie powtarzac, tez bez zastanowienia. kazdego z tych 10 poslucha 5 innych i potem w ludziach sie zakozeniaja jakies mity, bledne przekonania i chora bezpodstawna zacietosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W notatniku aby napisać fajną, ciekawą jest trochę pisania.

Pytałem się o jakiś inny program, bo jak robiłem strony w notatniku to zepsułem 2 myszki i mam dziwne przeczucie, że i trzecia może sie rozwalić, a kasy już nie che wydać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.03.2006 o 20:40, Fizyczek napisał:

Pytałem się o jakiś inny program, bo jak robiłem strony w notatniku to zepsułem 2 myszki i
mam dziwne przeczucie, że i trzecia może sie rozwalić, a kasy już nie che wydać!


Myszką się w notatniku pisze?

...


To ja chyba rzeczywiście chłopaki do tyłu z technologią jestem, sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2006 o 13:00, Fizyczek napisał:

Nie znacie jakiegoś programu do robienie stron internetowych oprócz pajączka!!!


notatnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 16.03.2006 o 15:14, Keroth napisał:

A fanów notatnika informuję, że ten który dostajecie z XP w wersji PL źle koduje znaki i każda
strona robiona w html zawierająca DOCTYPE będzie wam krzaczyć w miejscach polskich liter :).

Hmm ... a ja myślałem że jak użyję tego to będzie dobrze :P ISO-8859-2
Nawet w źródle strony gram.pl znajdziesz to ;)
Osobiście nie przepadam za front pagem ... dużo oczywistych funkcji ma tak pochowanych, że szkoda gadać. Dlatego często używam notatnika, potem wwalam do frontpage , szybciej wychodzi niż szukanie jakiegoś guziczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ehh w notatniku; śmiech na sali :/ wiecie co jak słyszę ludzi którzy chwalą się tym że piszą strony od podstaw w notatniku czy czymś podobnym to... szkoda gadać. Według mnie tacy ludzie nie za bardzo mają się czym chwalić... jest to szczyt głupoty (mam nadzieje że nikt się nie obrazi). Po to są lesze narzędzia do robienia stron www aby w nich pisać łatwo i przyjemnie...


PS to tak jakbym jakąś pracę np. magisterską zamiast robić w Word''zie lub w OpenOffice.ux.pl Writer to bym robił w notatniku XD... Sorka za to małe odejście od głównego tematu, ale już nie mogę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować