Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - porównanie jakości grafiki z pierwszym Wiedźminem

126 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2010 o 17:36, alexds napisał:

Moim zdaniem nowy "ryj" zabija klimat Wiedźmina. w W2 wiedźmin wygląda jak prawdziwy
wieśman. Mając taka dobrą twarz na cholerę to zmieniać ?

Według twórców to nie jest finalna wersja twarzy Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:59, pustelnik21 napisał:

Zresztą Bioware zapowiedziało że w 2011 roku wychodzi Dragon Age 2 który ma być oparty
na nowym autorskim silniku od Bioware który grafika ma miażdżyć więc niestety Wiedźmin
2 przegra.Ale Wiedźmina bym kupił ale tylko na xboxa 360

Miażdżyć? A co widziałeś grę w akcji czy jesteś tylko tak naiwny i słuchasz we wszystko co Ci powiedzą?
>Dobry?On był wybitny i o całą generacje wyprzedzał wiedźmina 1
Wybitny? Lubię DA, nawet bardzo...ale wybitny to on nie był.
>!I co PCtowcy juz nie macie exluziwa.Ale zreszta nic dziwnego.
Zaraz się rozpłaczę, straciliśmy tytuł na wyłączność <lol>Ty naprawdę masz coś nie tak z głową. Dla każdego fana Sapkowskiego, Wiedźmina i samej gry to bardzo dobra wiadomość bo dzięki temu marka zyska na popularności na co zasługuje.
>A Wiedźmin to co?Klon Gothica mości panie.Więc nie przesadzaj.Jestem starym wyjadaczem cRPGów takich jak Stonekeep,Ultima,Wizardry,Bard''s tale,BG,Fallout itp.Więc wiem co nie co na temat tego gatunku.I wiem że Bioware Jest jego mistrzem bo żaden zespół developerski przed nim ani po nim tak nie z rewolucjonizowało tego gatunku.
A tu już się uśmiałem. Skoro oceniasz, że Dragon Age jest wybitny to nie masz żadnego pojęcia o gatunku. Wpisać tytuły znalezione na google umie każdy. Lubię gry od Bioware, jest to nawet moja ulubiona firma, ale prawda jest taka, że jedyną "rewolucją" był Baldur''s Gate, wszystkie kolejne gry jechały na tej samej zasadzie.
>Nie bądź śmieszny KOTOR nie zachwycał grafiką?Poczytaj jak z deklasował konkurencje własnie min grafika w 2003 roku zdobywając wszystkie mozliwe nagrody.ME również zachwycał grafika ,wystarczy poczytac zachodnie recenzje.
>Fabularnie równiez gry Bioware wyprzedzają jakiegos tam wiedźminka ,choćby BG czy KOTOR .Tak samo moge powiedziec o DA który równiez kreacją świata jak i jego oryginalnościa wyprzedza Wiedźminka jedynke.Należy pamiętac że to właśnie DA w 2009 roku zgarnoł wsyztskie najwazniejsze nagrody dla RPGa roku.Dal mnie chodzenie z druzyną przeżywanie przygód,rozmowy z członkami druzyny,wybory krzałłtrujące świat w którym gramy jak i osobowość naszego bohatera to dla mnie elmemnty które definuja prawdziwego klasycznego RPGa.
Czemu Dragon Age zgarnął "wszystkie" nagrody? Reklama i najważniejsze, że nie miał praktycznie żadnego konkurenta. Gra dobra ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach






>A jest inaczej? Bohater to typowy dla BioWare chłopek-roztropek (bądź panna jak malowanna),

Dnia 12.04.2010 o 15:17, Ostrowiak napisał:

co to Wybrańcem został i Wyborów dokonuje. Zawsze jedno stronnictwo vs. drugie i nie
ma konsekwencji, najwyżej się bonusów nie dostanie.

Hahahah.Nie ma konsekwencji wyborów!!hahaha.Grałes w choc jedna ich gre.Bo tu akurat to stek bzdur i głupot.Ale zaraz moze pomyliłęś KOTORA z MDK 2 to wtedy z rozumiem.

Dnia 12.04.2010 o 15:17, Ostrowiak napisał:

Typowo azjatycka gra, za małe przebicie by cokolwiek zdziałać. DA natomiast jest z burgerstanu/


A Wiedźminek z lachustanu i co miło obarżać inny naród?

Dnia 12.04.2010 o 15:17, Ostrowiak napisał:

Świat Wiedźmina ma o wiele więcej lat i był planowany praktycznie od zera - świat DA
to pastisz. Przede wszystkim jest dojrzalszy i dużo rozważniej zaplanowany (śmiać to
się chce że w Fereldenie raptem 3 strażników zostało, a tacy byli pr0). Zarówno geopolityka,
jak i ukształtowanie terenu, kultura a także gatunki rozumne. W DA, nie oszukujmy się,
świat jest typowo gierczany - lokacje pod grę robione, nie pod lore, a to boli. Poza
tym chyba myślisz tylko o grze pod tytułem Wiedźmin, a uwaga - wcześniej były ksioonszki


Jakbyś bardziej zagłębił sie w fabułe gry i poczytał kodek to być tego co wyżej nie napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Miażdżyć? A co widziałeś grę w akcji czy jesteś tylko tak naiwny i słuchasz we wszystko

Dnia 12.04.2010 o 18:08, Longer napisał:

co Ci powiedzą?

A ty równiez słuchasz Kicinskiego i Grypa z CDredów którzy PRowum berłkotem mówia że Wiedźmin 2 to najlepszy cRPG wszechczasów?
>> Wybitny? Lubię DA, nawet bardzo...ale wybitny to on nie był.
Jakbys sie zagłebił w gre i zamiast przewijania dialgów ich słuchał to co innego bys pisał.
>> Zaraz się rozpłaczę, straciliśmy tytuł na wyłączność <lol>Ty naprawdę masz coś

Dnia 12.04.2010 o 18:08, Longer napisał:

nie tak z głową. Dla każdego fana Sapkowskiego, Wiedźmina i samej gry to bardzo dobra
wiadomość bo dzięki temu marka zyska na popularności na co zasługuje.

Bo to prawda niestety że PCty to relikt przeszłości.

Dnia 12.04.2010 o 18:08, Longer napisał:

>> A tu już się uśmiałem. Skoro oceniasz, że Dragon Age jest wybitny to nie masz żadnego
pojęcia o gatunku. Wpisać tytuły znalezione na google umie każdy. Lubię gry od Bioware,
jest to nawet moja ulubiona firma, ale prawda jest taka, że jedyną "rewolucją" był Baldur''s
Gate, wszystkie kolejne gry jechały na tej samej zasadzie.

Tak jasne ,a każdy może krytykowac bezszczelnie Bioware ,bo patriotyzm nakazuje Wieśka bronić
Jakbyś nie wiedział to właśnie Bioware pokazało CDredom jak tworzyć gry cRPG ,nawet był o tym artykuł w CDA.


>> Czemu Dragon Age zgarnął "wszystkie" nagrody? Reklama i najważniejsze, że nie miał praktycznie

Dnia 12.04.2010 o 18:08, Longer napisał:

żadnego konkurenta. Gra dobra ale bez przesady...

Jak już pisałem miał Demon''s souls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2010 o 18:24, pustelnik21 napisał:

A ty równiez słuchasz Kicinskiego i Grypa z CDredów którzy PRowum berłkotem mówia
że Wiedźmin 2 to najlepszy cRPG wszechczasów?

Człowieku idź wreszcie do lekarza. Czy ja napisałem gdzieś, że uważam Wiedźmina za grę wszech czasów?NIE! Więc skończ pisać coś co nie napisałem.

Dnia 12.04.2010 o 18:24, pustelnik21 napisał:

Jakbys sie zagłebił w gre i zamiast przewijania dialgów ich słuchał to co innego bys
pisał.

Gram w gry RPG właśnie z tego powodu. Bo lubię czytać i zagłębiać się w fabułę. Po raz kolejny nie pisz coś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Dnia 12.04.2010 o 18:24, pustelnik21 napisał:

Bo to prawda niestety że PCty to relikt przeszłości.

Reliktem przeszłości jesteś Ty więc nie pisz w kółko tych samych słów.

Dnia 12.04.2010 o 18:24, pustelnik21 napisał:

Tak jasne ,a każdy może krytykowac bezszczelnie Bioware ,bo patriotyzm nakazuje Wieśka
bronić
Jakbyś nie wiedział to właśnie Bioware pokazało CDredom jak tworzyć gry cRPG ,nawet
był o tym artykuł w CDA.

A co Bioware jest cudotwórcą? Sami brali przykład z innych więc daruj sobie.

Dnia 12.04.2010 o 18:24, pustelnik21 napisał:


>> Czemu Dragon Age zgarnął "wszystkie" nagrody? Reklama i najważniejsze, że nie
miał praktycznie
> żadnego konkurenta. Gra dobra ale bez przesady...
Jak już pisałem miał Demon''s souls.

To nie jest pełnoprawne RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Widzę, że w dalszym ciągu prowadzisz flame, ostrzeżenia i degrady nic nie dają, zatem odpoczniesz sobie troszkę od forum BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:40, Pietro87 napisał:

Jeśli już piszesz "w grach Bioware" to taki kotor 1 i 2 to pies ?

KotOR 2 to Obsidian. :->

Dnia 12.04.2010 o 12:40, Pietro87 napisał:

Toć to jedne z najlepiej skonstruowanych cRPG pod względem własnie zależności - świat,
linia fabularna a wybory głównego bohatera [dwójka w zasadzie ma zupełnie inny klimat
i mocno inne ścieżki fabularne zależnie od tego czy na jedi polujesz czy chcesz się z
nimi bratać], a i osobowość oraz to jak jest postrzegany główny bohater w kotorach jest
zrobione imho bardzo dobrze.

To też napisałem, że Bioware nie posunęło się fabularnie od czasów KotOR, czyli szczytowego osiągnięcia tej firmy. A jak weźmiemy pod uwagę najnowsze produkcje to nawet regres można zauważyć. W DA czy ME1&2 już nie zauważyłem żadnych "ścieżek fabularnych" ani "postrzegania głównego bohatera". Jedziemy jak po sznurku od początku do końca. Pierwszy Wiedźmin wygląda przy tym jak fabularne arcydzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:45, Isildur napisał:

Witam
Widzę, że w dalszym ciągu prowadzisz flame, ostrzeżenia i degrady nic nie dają, zatem
odpoczniesz sobie troszkę od forum BAN


W końcu ktoś dał mu urlop;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość ma inne zdanie i od razu ban? Za co?

Grałem we wszystkie gry BioWare(rpg) i choćby porównanie tej firmy do CDPRED jest śmieszne, i obraża tą pierwszą. Ich dorobek jest ogromny i szczekanie na nich, że nić nie robią jest żałosne.
Pierwszy Wiedźmin jako gra jest lepszy według mnie tylko od NN i NN2. Reszta gier Bioware przerasta go o głowę. Już o KOTOR''ach, Jade Empire nie wspominając i MS.

Dobra gra wypromuje się sama jak nisko budżetowe produkcje, o których ostatnio wiele się mówi.(osobiście posiadam Braid, Trine, Torchlight, plants vs zoombies etc.) Pierwszy Wiedźmin był średniakiem i wychwalanie go pod niebiosa nie zmieni faktu, że był gorszy od prawie każdej gry BioWare.

Druga część faktycznie może być hitem i autentycznie nie mogę się na grę doczekać.

Ostrowiak

Dnia 12.04.2010 o 18:45, Isildur napisał:

Świat Wiedźmina ma o wiele więcej lat i był planowany praktycznie od zera - świat DA to pastisz. Przede
wszystkim jest dojrzalszy i dużo rozważniej zaplanowany

Wiedźmin jako króciutkie opowiadanko powstał 1986 roku. Pierwszy film Star War był już w 1977. Książki, bardzo liczne, ukazały się trochę później. Idąc twoim tokiem myślenia KOTOR jest lepszy od Wiedźmina o całe lata świetlne.
Świat DA to świat fantasy. Wiedźmin jest bardziej stylizowany na Europie i jej problemach jak i naszych i tylko i wyłącznie dlatego wydaje ci się, że jest lepszy. Ktoś z zagranicy nie dostrzeże za to nic specjalnego w tej grze.
btw

Czy ty mówisz tu o książkach czy grach? Książki DA to zwykłe tandetne czytadła, w porównaniu do Wiedźmina. Natomiast gra DA jest znacznie lepsza od ... wiadomo czego.

Dnia 12.04.2010 o 18:45, Isildur napisał:

Typowo azjatycka gra, za małe przebicie by cokolwiek zdziałać

Niewiedza jest najwyraźniej błogosławieństwem.

Dnia 12.04.2010 o 18:45, Isildur napisał:

Drugą część tworzyło studio Obsidian, nie BioWare. Drugiego NWN też oni.

To, że grę robiło inne studio nie znaczy, że nikt z BioWare nie maczał tym palce. Ich świat, ich pomysł, ich postaci, ich silnik etc... Na pudełku z grą jest też logo BioWare.


Mówienie o oryginalności wiedźmina to też pic na wodę. Oryginalny jest bohater, ale świat ani trochę. Krasnoludy - są. Elfy - są. Magiczne stworzenia - są. Magia - jest. Konflikt krasnoludów z Elfami - jest. W prawie każdej książce fantasty od x lat jak i w grach te elementy są. Kopiowane, zmieniane, wykorzystywane. Jedynie ktoś kto inteligentnie je skomponuje coś osiągnie(jak Sapkowski).

Sięgam teraz do gry wiedźmin i co ja z niej pozytywnego pamiętam? Świetną muzykę, która jest w każdej dobrej grze rpg. Ładnie zaprojektowane lokacje, która jest w każdej dobrej grze rpg. Główny bohater, która jest w każdej dobrej grze rpg. Z fabuły nie pamiętam już nic bo nie było nic godnego zapamiętania. Natomiast z każdej gry BioWare zapamiętuje też niesamowitych towarzyszy, którzy tworzą niezapomniany klimat.
W wiedźmie 2 też będą osoby towarzyszące(jak było na pokazie) bo w kupie raźniej.

pff;p idę coś zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytować mi się nie chcę, więc zawrę to w punktach,

-de gustibus oczywiście, o czym nie wiedział pustelnik wparowując w kącik w którym stłoczyli się fani Wiedźmina
-cenię DA jako rpg ale uważam jego świat za naciągany, wiek uniwersum nie ma nic do rzeczy - inaczej świat widzi pisarz a inaczej gierkopisarz, tak jak Wiedźmin nie ma bata w fantasy stylizowanych na słowiańskie, tak SW nie ma bata w Sci-Fi
-oryginalność Wiedźmina nie polega na klasycznych elementach (a krasnale i elfy w wiedźminie się tolerują nieźle), bo w większości są one twórczym zaczerpnięciem z innych źródeł - po prostu świat nie jest zbyt ugrzeczniony i ma klimat stron rodzinnych, więc normalne, że go Polacy hype''ują
-niewiedza prawdopodobnie jest błogosławieństwem, ale co się lepiej sprzeda na zachodzie - oryginalna produkcja od Azjatów, czy produkt znany także z twórców?
-maczać palce można śmiało a montowanie i tak było obsydianowe

Nie sądzę, byśmy doszli do jakiegokolwiek konsensusu - inne mamy zdanie zarówno o wieśku, jak i sposobie ujmowania rpg.

Dodam że w dowolnym wątku nie zgadzasz się z moją opinią, chlip ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Pierwszy Wiedźmin jako gra jest lepszy według mnie tylko od NN i NN2. Reszta gier Bioware przerasta go o głowę. Już o KOTOR''ach, Jade Empire nie wspominając i MS.
...
Pierwszy Wiedźmin był średniakiem i wychwalanie go pod niebiosa nie zmieni faktu, że był gorszy od prawie każdej gry BioWare.
...
Mówienie o oryginalności wiedźmina to też pic na wodę. Oryginalny jest bohater, ale świat ani trochę. Krasnoludy - są. Elfy - są. Magiczne stworzenia - są. Magia - jest. Konflikt krasnoludów z Elfami - jest. W prawie każdej książce fantasty od x lat jak i w grach te elementy są. Kopiowane, zmieniane, wykorzystywane. Jedynie ktoś kto inteligentnie je skomponuje coś osiągnie(jak Sapkowski).

Sięgam teraz do gry wiedźmin i co ja z niej pozytywnego pamiętam? Świetną muzykę, która jest w każdej dobrej grze rpg. Ładnie zaprojektowane lokacje, która jest w każdej dobrej grze rpg. Główny bohater, która jest w każdej dobrej grze rpg. Z fabuły nie pamiętam już nic bo nie było nic godnego zapamiętania. Natomiast z każdej gry BioWare zapamiętuje też niesamowitych towarzyszy, którzy tworzą niezapomniany klimat. "

Cóż,ja też cenię sobie DA jak i inne produkcje BioWare / NWN było moim pierwszym RPG na kompie / ale zarówno DA jak i inne gry BoiWare jadą na tych samych schematach,pomysłach,nic się tam nie zmienia - dla mnie to nie zarzut bo lubię tego typu gry,ale nie oszukujmy się że DA jest jakiś wyjątkowo oryginalny - to zlepek różnych,sprawdzonych pomysłów - można powiedzieć że podobnie było z Wiedźminem czy SW,tyle że np.SW dało nam coś więcej oprócz wymieszania znanych i mało popularnych gatunków filmowych a DA leci po prostu na schematach.

Co ja zapamiętałem z wiedźmina? - piękne lokacje,piękną / jak na RPG i tak stary silnik / grafikę,zmiany pór dnia i nocy,żyjące miasta,bardzo ciekawy system walki,ciekawe questy,dobrą fabułę / ja ja zapamiętałem /,świetny język zaczerpnięty z książek Sapkowskiego,swojski,Słowiański klimat i przede wszystkim,bohater - w DA czy też w innych grach BioWare mamy zawsze bohatera znikąd,nieznanego,niemowę,od zera do bohatera - Wiedźmin jest już znana,ukształtowaną postacią która zapomniała to i owo ;) / tu akurat wpasowujemy się w schemat / ,bohater bardzo wyróżnia tę grę od innych RPG.

Lubię gry w których kierujemy poczynaniami całej drużyny ale ile można ciągle grać w to samo? - zawsze miło jest zagrać w coś innego,tak dla odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać :) Ciekawe tylko jakie wymagania będzie miał bo po grafice można stwierdzić że połowa fanów oczekujących wieśka 2 będzie musiała ulepszyć kompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ta postać nowego wiedźmina zalatuje mi troche japońszczyzną ;/
graficznie git, ale ten wizerunek mógłby lekko się zmienić, bardziej w kierunku tego z 1 części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt wygląda i zachowuje się jak jakiś wypłosz z japońskiego RPG

Mam nadzieję, że obecny wygląd Geralta to wynik zlecenia modelu jakiejś taniej chińskiej firmie i w wersji ostatecznej zostanie poprawiony...

Triss ma w końcu naturalny biust :D

Po za tym - super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej podoba mi się Geralt z pierwszej części. Na szczęście do premiery dużo czasu, może autorzy pójdą po rozum do głowy i jeszcze zmienią wizerunek Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować