Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zostaje przy DRM-ie; chce go ulepszyć

149 postów w tym temacie

Taa zwłaszcza jak im serwery padają wtedy zabezpieczenia są naprawde skuteczne... Poza tym dlaczego w grze typowo singlowej trzebaby miec dostęp do neta, jak chce sobie na laptopie zagrać to nie wszędzie mam dostęp do neta, więc bardzo to uciążliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy czeka nas ostateczne odłączenie serwerów poszczególnych tytułów. Niedługo będzie tak: pół roku i koniec grania. Sen wydawców: koniec piractwa i kupowania gier z drugiej ręki! A, że historia będzie musiała być na tyle prostacka, żeby mógł ją ogarnąć ten, co nie widział poprzednika (nie będzie miał już takiej możliwości), trudno. Znak naszych czasów: banalne gry ze szczątkową fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zostaje dalej przy swoim, czyli zadnego tytułu ubi nie kupię, mam stałe łącze z internetem ale nie podoba mi się polityka ubi i robienie idiotów z legalnych graczy takich jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:05, Vatiel napisał:

Ciekawe, kiedy czeka nas ostateczne odłączenie serwerów poszczególnych tytułów. Niedługo
będzie tak: pół roku i koniec grania. Sen wydawców: koniec piractwa i kupowania gier
z drugiej ręki! A, że historia będzie musiała być na tyle prostacka, żeby mógł ją ogarnąć
ten, co nie widział poprzednika (nie będzie miał już takiej możliwości), trudno. Znak
naszych czasów: banalne gry ze szczątkową fabułą.


Ubi powiedzialo ze serwy dla kazdej gry maja stac okolo 2 lat, a po ich wylaczeniu bedzie wydawany patch usuwajacy zabezpieczenia. Nie widze problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zmniejszy piractwo to jestem za. Druga sprawa że to użytkownik kupujący grę legalnie powinien być najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziom od złamania AC2 nie chce się crackować Settlers 7, wychodzi na to, że zajęcie jest dosyć żmudne. Silent Hunter V również jest scrackowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na PC.. I jeżeli nie będę mógł w nią zagrać za np: rok lub 5 lat to albo crack albo pozew sądowy za to że nie dostałem pełnego produktu.... No chyba że na opakowaniu będzie termin ważności ,,gry'''' czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry

a to że servery padały to nie wina ubi tylko hackerów którzy za punkt honoru postawili sobie złamanie drm
z tego co wiem nie ma jeszcze w 100% działających cracków
a jeśli nawet się pojawią to wystarczy jeden mały update ze strony ubi i zacznie się zabawa od początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię, kiedy ktoś mi mówi co muszę robić, żeby sobie pograć w legalną grę, za którą zapłaciłem sporo kasy. Nie podoba mi się idea stałego dostępu do internetu, żeby w nią pograć, jak również uzależnianie zachowania wyników tej gry od jakiejkolwiek firmy. Na Settlersów czekałem kawałek czasu, ale do tej pory nie kupiłem i nie kupię. Powodem tej decyzji jest owo cudne DRM. Nie jestem tak nałogowym graczem, żeby mi jakiś Ubisoft kazał sie u nich rejestrować i jeszcze być stale podłączonym. Jest to dla mnie tak samo po*ebane jak idea wypuszczania płatnych dodatków do gier, które to dodatki niewiele zmieniają.

---------------------------------------------------------------------------------

Kochasz reklamy w tekście? Zaglądaj na gram.pl

---------------------------------------------------------------------------------


Wiem, że to się nie zmieni i niedługo dojdzie do tej absurdalnej sytuacji, że ludzie będą płacić spore pieniądze za rzeczy, o których ktoś powiedział że są cool jak w przypadku "restauracji" McDonalds, do której ilekroć pójdę mam wrażenie, że pieniądze które płacę nie przekładają się na wartość tego co jem (chociaż tam nie trzeba być online, żeby zeżreć frytki co wychodzi na plus).

Myślę, że w tym przypadku złamanie zabezpieczeń jest kwestią honoru u piratów, podobnie jak było w przypadku Spore, którego kontrowersyjne zabezpieczenia wywołały burzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Ubi. Chociaż przyznam się, że nie gram na PC, więc ta wiadomość nie powinna mnie dotyczyć, jednak wspieram każdą akcje przeciwko piractwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że jak zaczną ulepszać tego CUDOWNEGO, WSPANIAŁEGO I ZACHWYCAJĄCEGO DRM''a to go schrzanią totalnie. Osobiście w gry od Ubi gram na x''ie, ale mam kumpla co łazi wkurzony bo kupił ACII i nie mógł po pierwszym dniu już grać.

Gracze narzekają na DRM tak jak Forumowicze gram.pl narzekali na reklamy w marginesie :P Ubi nic z tym nie robi i redakcja gram.pl też nic nie robi :P Hehe, mi to osobiście nie przeszkadza, ale dużo naczytałem się, że te reklamy są : po*ebane, chu*owe i inne XD

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować