Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zostaje przy DRM-ie; chce go ulepszyć

149 postów w tym temacie

Paradoksalnie, ubi szkodząc piratom szkodzi sobie. Większość piratów po ściągnięciu gry kupuje ją ( jeśli jest tego warta ). Np. dzięki piratom, stałem się zadowolonym posiadaczem Hearts of Iron II, Bioshock ( oraz pośrednio, Boshock 2 ), Majesty, Twierdza oraz Orange Box ( W zasadzie wszystko co kiedykolwiek ściągnąłem ). Gdyby nie piraty, w życiu nie zacząłbym na nie zbierać - i większość ludzi robi tak samo ( mówię tutaj o ludziach od III gimn. zwyż ).
Inaczej mówiąc - piraci zarazem zatrzymują produkcję, jednocześnie ją napędzając.

Zabezpieczenia spełniły swoją rolę - -wytrzymały pierwszy, najważniejszy okres, kiedy nabywców jest najwięcej.


By The Way - jak można kupić HoI na sterydach - arsenał demokracji? Jest wersja pudełkowa, czy tylko za pośrednictwem steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam stare porzekadło Chińskie. "Nie podobać się złowieszczy DRM, nie kupować gierka, to nie ratować życia" Ja tak robię a i tak mam w co grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tak jak w przypadku każdej sieciowej technologii, wciąż pracujemy nad jej rozwojem i poprawą" - to jedyne, co ma na ten temat do powiedzenia przedstawiciel Ubisoftu." No i ma rację, co może dodać ;]? Nowe oprogramowanie zawsze szwankuje, tym bardziej, że nie ma jak go wcześniej przetestować, bo nie bardzo pewnie im sie widzi ściągać setki tysięcy betatesterów, kiedy i tak przy ogólnej premierze będą się łączyć miliony, więc ta setka jest niczym. Dlatego teraz są problemy z serwerami, ale z czasem wszystko zostanie poprawione i ulepszone.
Jestem ZA takim zabezpieczeniem, gdyż dopiero - tak jak ktoś tam wspomniał, bo sam się nie interesowałem- jakiś tydzień temu zabezpieczenie w ACII zostało złamane. Bez niego piraci by mogli już ciukać w ACII o wiele wcześniej, a nawet gdyby sytuacja pozwoliła, śmiali by się w twarz temu co kupuje legala, bo "Ja już mam, a Ty musisz czekać na premierę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 11:38, AjKnowJu napisał:

Jestem ZA takim zabezpieczeniem, gdyż dopiero - tak jak ktoś tam wspomniał, bo sam się
nie interesowałem- jakiś tydzień temu zabezpieczenie w ACII zostało złamane. Bez niego
piraci by mogli już ciukać w ACII o wiele wcześniej, a nawet gdyby sytuacja pozwoliła,
śmiali by się w twarz temu co kupuje legala, bo "Ja już mam, a Ty musisz czekać na premierę".

Faktycznie, teraz śmieją się gdy tobie - legalnemu użytkownikowi - serwery Ubisoftu nie pozwalają grać. Wręcz genialne zabezpieczenie.

Pirat, który by tej gry i tak nie kupił poczeka sobie na złamanie zabezpieczeń, a później będzie grać już zawsze bezproblemowo, a ty legalny użytkowniku się męcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 11:55, sahib123 napisał:

> Jestem ZA takim zabezpieczeniem, gdyż dopiero - tak jak ktoś tam wspomniał, bo sam
się
> nie interesowałem- jakiś tydzień temu zabezpieczenie w ACII zostało złamane. Bez
niego
> piraci by mogli już ciukać w ACII o wiele wcześniej, a nawet gdyby sytuacja pozwoliła,

> śmiali by się w twarz temu co kupuje legala, bo "Ja już mam, a Ty musisz czekać
na premierę".
Faktycznie, teraz śmieją się gdy tobie - legalnemu użytkownikowi - serwery Ubisoftu nie
pozwalają grać. Wręcz genialne zabezpieczenie.


No to w cholerę długo by się śmiał...
Poczekajcie, aż zabezpieczenie się rozwinie. Ja wiem, że wielu z was zasysa z internetu i boli was fakt ten, że któregoś dnia to zabezpieczenie może okazać się strzałem w dziesiątkę i sobie już za friko nie pogracie. Ja to wiem... Na szczęście Ubi nie ulegnie maruderom.
Oczywiście osobiście też jestem zniesmaczony chwilowo tymi zabezpieczeniami. Ale nic co dopiero powstało nie jest od razu full sprawne. Tym bardziej, że nie ma żadnej możliwości sprawdzenia jak coś będzie działało przy milionie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:06, AjKnowJu napisał:

No to w cholerę długo by się śmiał...
Poczekajcie, aż zabezpieczenie się rozwinie. Ja wiem, że wielu z was zasysa z internetu
i boli was fakt ten, że któregoś dnia to zabezpieczenie może okazać się strzałem w dziesiątkę
i sobie już za friko nie pogracie. Ja to wiem... Na szczęście Ubi nie ulegnie maruderom.
Oczywiście osobiście też jestem zniesmaczony chwilowo tymi zabezpieczeniami. Ale nic
co dopiero powstało nie jest od razu full sprawne. Tym bardziej, że nie ma żadnej możliwości
sprawdzenia jak coś będzie działało przy milionie użytkowników.

Pięknie uosabiasz punkt 3 z mojego wcześniejszego posta. Nie piracę gier, więc za friko sobie nie pogram, ale wielką satysfakcją napełnia mnie fakt, że ty - płacąc - również nie pograsz. O reszcie twoich naiwnych poglądów się nie będę wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zabezpieczenia trochę napsuły krwi niektórym graczom, ale może niedługo ulepszą ten system i nie będzie już problemów.
Mnie to na razie jest wszystko jedno co wyrabia Ubi, jedyną grą, na którą od nich czekam jest nowy Heroes (mam nadzieję, że takowy powstaje) i jeśli wtedy napotkam na jakieś problemy to dopiero będę klął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:17, sahib123 napisał:

> No to w cholerę długo by się śmiał...
> Poczekajcie, aż zabezpieczenie się rozwinie. Ja wiem, że wielu z was zasysa z internetu

> i boli was fakt ten, że któregoś dnia to zabezpieczenie może okazać się strzałem
w dziesiątkę
> i sobie już za friko nie pogracie. Ja to wiem... Na szczęście Ubi nie ulegnie maruderom.

> Oczywiście osobiście też jestem zniesmaczony chwilowo tymi zabezpieczeniami. Ale
nic
> co dopiero powstało nie jest od razu full sprawne. Tym bardziej, że nie ma żadnej
możliwości
> sprawdzenia jak coś będzie działało przy milionie użytkowników.
Pięknie uosabiasz punkt 3 z mojego wcześniejszego posta. Nie piracę gier, więc za friko
sobie nie pogram, ale wielką satysfakcją napełnia mnie fakt, że ty - płacąc - również
nie pograsz. O reszcie twoich naiwnych poglądów się nie będę wypowiadać.


Tam miał być enter, nie kierowałem tej części bezpośrednio do Ciebie.
Ja płacę, ale za gry w wersji PS3 ;] Mało mnie obchodzi reszta gier od ubi, ale miło jest posłuchać na TS: "-Jest już crack do ACII? -Nie nie ma jeszcze, -Lipa".
Reszta moich naiwnych poglądów, jest prawdą. Wszystko potrzebuje czasu na rozwinięcie się, również zabezpieczenia. Więc z czasem może nie będzie już problemów z padaniem serwerów. I marudzących osób... prócz piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh to dziwne torche z tym drm-em.Myślę sobie nareszcie pożądne zabezpiczenie , moze troche utrudni piratom itd. Następnego dnia kumpel mowi ze gra w AC2 na piracie.Wystarczylo server offline zrobic podobno. Eh ciekawe czy kiedyś ktoś zagnie piratów. A na samego AC2 zdecyduje się dopiero na x-boxa (trzeba live apropo?):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:33, AjKnowJu napisał:

Reszta moich naiwnych poglądów, jest prawdą. Wszystko potrzebuje czasu na rozwinięcie
się, również zabezpieczenia. Więc z czasem może nie będzie już problemów z padaniem serwerów.
I marudzących osób... prócz piratów.

Wiesz, od dwudziestu już chyba lat wiecznie rozwijają te zabezpieczenia i coś ciągle ich dopracować nie mogą. Nie liczyłbym na jakiś znaczący sukces w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 14:06, sahib123 napisał:

> Reszta moich naiwnych poglądów, jest prawdą. Wszystko potrzebuje czasu na rozwinięcie

> się, również zabezpieczenia. Więc z czasem może nie będzie już problemów z padaniem
serwerów.
> I marudzących osób... prócz piratów.
Wiesz, od dwudziestu już chyba lat wiecznie rozwijają te zabezpieczenia i coś ciągle
ich dopracować nie mogą. Nie liczyłbym na jakiś znaczący sukces w przyszłości.


Tydzień temu, więc kilka tygodni po premierze, stąd większa liczba sprzedanych oryginałów, dla Ubi na pewno jest to dużym sukcesem wtedy i tylko wtedy gdy kasa która poszła na DRM zwróciłaby się w większej ilości zakupionych egz. Dalej twierdzisz, że nowy system nie był sukcesem pod względem walki z piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:22, MisioKGB napisał:

Tydzień temu, więc kilka tygodni po premierze, stąd większa liczba sprzedanych oryginałów,
dla Ubi na pewno jest to dużym sukcesem wtedy i tylko wtedy gdy kasa która poszła na
DRM zwróciłaby się w większej ilości zakupionych egz. Dalej twierdzisz, że nowy system
nie był sukcesem pod względem walki z piractwem?

Oczywiście. Zajwisko piractwa było już troszkę badane (nie proś o link, nie znajdę już teraz) i wychodzi na to, że większość piratów, przy braku możliwości uzyskania nielegalnej kopii gry, nie kupi wersji oryginalnej. AC2 się dobrze sprzedał, bo pierwsza część odniosła sukces i ludzie chcieli jeszcze raz wrócić do tego świata. Co więcej, mam mocne przekonanie, że gdyby nie ten kretyński DRM, to AC2 sprzedałby się jeszcze lepiej - wystarczy spojrzeć ile osób deklaruje, że tak zabezpieczonej gry nie kupi. Ja również zakup planowałem, po czym zrezygnowałem z niego po ogłoszeniu DRM. Nie wiem, może dla Ubi moja (i nie tylko) rezygnacja z zakupu jest sukcesem pod względem walki z piractwem - dla mnie ich działanie jest czystym kretyństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, po prostu jestem na tym punkcie przewrażliwiony, a tekst szypka odebrałem jako zarzucenie mi złodziejstwa. Błędnie, jak się okazało. Dlatego też nie rozumiem, jak Twoim zdaniem wpisałem się w to powiedzonko, bo NIE piracę. Jak ktoś Tobie coś zarzuci, choćby nie wprost, to nie będziesz się bronił, bo - inne przysłowie - "tylko winny się tłumaczy"? EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę całe to ich ulepszanie... Jak mają zamiar ulepszać te ''''zabezpieczenia'''' tak jak do tej pory, to zniesmaczeni gracze całkowicie przestaną kupować ich gry w wersji na PC. A Ubi zachowuje się tak jakby właśnie taki był ich cel...
W ogóle co to za bzdura, żeby od gry przeznaczonej dla jednego gracza wymagać stałego połączenia z internetem. Dla mnie to tak jakbym dostał wybrakowany towar, bo możliwości korzystania z gry są ograniczone. Chwilowy brak internetu i nici z grania. A o graniu na laptopie bez podłączonego internetu, już nie wypominając. Bezsens totalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:26, JayL napisał:

Słuchaj, po prostu jestem na tym punkcie przewrażliwiony


DA SIĘ zauważyć.

Wiesz, na końcu tego postu był taki mały znaczek. Taki... hint. ";>" Zazwyczaj nie daję buziek, bo wychodzę z założenia iż moi rozmówcy są inteligentnymi ludźmi, ergo nie muszę pstrokacić swoich wypowiedzi infantylnymi znaczkami, co by wyjaśnić ich sens. Jak się jednak okazuje, nawet złamanie własnych zasad i dorzucenie emotikona czasami nie starcza.

Well, shucks.
Cheers laddie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro jak wiesc gminna niesie DRM AC2 padl to dokonajmy szybkiego bilansu zyskow i strat Ubisoftu:

Na plus:
1. zyskal miesiac czasu ktory tak wlasciwie nie wiadomo jak sie przeklada na wyniki sprzedazy,
2. nie mam pomyslu co jeszcze

Na minus:
1. Spora grupke wkurrr...rzonych legalnych uzytkownikow,
2. spora grupke zadowolonych piratow, no bo znowu wsadzili szpile jakiejs korporacji,
3. wyrobil sobie bardzo zla opinie na wielu portalach i wsrod uzytkownikow, nawet na gram mozna poczytac twierdzenia np. newsmanow ze nie tedy droga,
4. udowodnil ze wystarczy poczekac i crack sie pojawi, w zwiazku z czym zapewne teraz ci co beda chcieli grac na piratach beda cierpliwsi, a legalni uzytkownicy coraz bardziej nerwowi, no bo w koncu to oni dostaja po dupie,
5. dokonal rzeczy glupiej bo sprawil ze spora czesc ludzi sympatyzuje z piratami, nawet nie majac zamiaru gry sciagac, ale po prostu na zasadzie romantycznego bohatera walczacego z korporacyjnym molochem,
6. moim zdaniem najgorsza rzecz. Dal piratom do reki pseudoargument w stylu: ja tej gry nie kupie bo ma durne DRM, sciagne z torrentow zeby sami sie przekonali ile osob spiracilo ich nielamliwe zabezpieczenia, zrobie to oczywiscie w ramach protestu. Sytuacja podobna do przypadku Spore.

Podsumowanie:
To ze w grze zabezpieczanej modelem klient-server dojdzie predzej czy pozniej do powstania emulatora bylo pewne. Wystarczy sobie przypomniec emulatory WoW, LineageII czy np. DAoC. Napisane od podstaw. Skoro ludzie to zrobili juz dawno temu to jakim w ogole sposobem Ubi myslalo ze im sie uda. Malo tego, np. Mythic wprowadzajac kolejne dodatki do DAoC zmienial szyfrowanie pakietow, kolejnosc przesylanych danych itd... Ale juz po powstaniu pierwszego dzialajacego emulatora, fixy do tych zmian ukazywaly sie w ciagu max. tygodnia. Stad mozna przypuszczac ze do gier Ubisoftu zaczna pojawiac sie UbiEmluatorMegaPack''i ktore beda rozwiazywaly problem ich gier z nowymi zabezpieczeniami hurtowo.
No ale za to hardkorowe gry spowalniaja branze, zapewne dlugie gry tez spowalniaja branze jak widac po nowym SC:Conviction, a tylko nowy cudowny DRM bedzie ja napedzal ;)

GL&HF Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zauważyłem. Ale nadal nie widzę związku między moją wypowiedzią, a przywołanym przez Ciebie przysłowiem. I nie ubliżaj mi, dobrze? Pytam się po ludzku, co miałeś na myśli, a Ty od razu zarzucasz mi brak inteligencji.

Żeby nie było zupełnego offtopu - w ACII problemów praktycznie nie miałem. Conviction już zamówione - zabezpieczenia mi zwisają, najważniejsza jest gra. A te Ubi robi genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2010 o 22:41, JayL napisał:

Żeby nie było zupełnego offtopu - w ACII problemów praktycznie nie miałem. Conviction
już zamówione - zabezpieczenia mi zwisają, najważniejsza jest gra. A te Ubi robi genialne.


A jaką masz pewność, że SC:Conciction, czy ACII nie wysypie ci się pewnego pięknego dnia?
Piszesz, że obchodzi cię gra, a nie zabezpieczenia - ale jedno i drugie stanowi integralną całość - będą problemy z serwerami/nie będziesz mieć neta/pojedziesz na delegacje/wycieczkę - nie możesz pograć. DRM uzależnia cię od Ubisoftu, jeżeli powiedzą sobie "Ludzie piracą Assassin''s Creed 2, wiec wyłączamy serwery i nie dajemy patcha offline" to jesteś w kropce, bo nie możesz sobie legalnie pograć w grę, za którą zapłaciłeś 120 (czy więcej) złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kopię cyfrową gier, gdzie każdy ma "swoją własną" na dysku - nie ma takich zabezpieczeń, których nie sposób jest złamać.
Chyba jedynymi skutecznymi zabezpieczeniami będą te za x lat, gdzie gracz będzie grał w grę jak na zasadzie filmiku z youtuba (tzn. będzie widział tylko obraz, słyszał dźwięk itd), a całość (gra) będzie na serwerze. Ale na takie rozwiązania (rozpowszechnione, nie prototypy, czy dostęp do kilku gier) nie liczyłbym wcześniej, jak za 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować