Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zostaje przy DRM-ie; chce go ulepszyć

149 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 19:43, ja33no napisał:

Nie znam się na tym za dobrze. Chciałem tylko wyrazić niezadowolenie z tego, że piraci
jak zwykle odpalają grę bez większych problemów, a inni kupując grę za duże pieniądze
musieli użerać się z niedziałającymi serwerami.

Tą zasadę można w sumie zastosować w każdej zabezpiecznej grze. Niemniej wymaganie płyty w napędzie a połączenia z netem to faktycznie nie ma porównania, racja :p

Co do AC1 vs AC2 - moim zdaniem poziom upierdliwości dla piratów jest ten sam. W AC1 crack pojawił się bardzo szybko, ale okazało się, że w połowie gry są zaszyte "pułapki", które rozpoznając cracka, uniemożliwiały przejście gry i trzeba było poczekać na nowego cracka albo kombinować z kilkukrotną zamianą plików. W AC2 z kolei mamy połączenie z siecią i wyłapywanie kawałeczków gry. Dla przeciętnego pirata (czyli takiego, który grę tylko ściąga, a nie sam łamie zabezpieczenia) wymagało to w obu przypadkach (AC1 i AC2) odczekania około miesiąca po premierze, zanim będzie mógł zagrać komfortowo.
Z tym, że po upływie tego miesiąca legalni dalej się męczą z zabezpieczeniami (oraz) łączeniem z siecią i padającymi serwerami, a piraci mają to wszystko w dupie i grają, rechocząc sobie pod nosem.
Tak to wyglądało, wygląda i będzie wyglądać. Każde zabezpieczenie da się złamać, dlatego wydawcy zrobiliby lepiej, idąc w stronę "polityki miłości" (wydawnie dobrych gier, niskie ceny za gry, dobry support, nieolewanie dem, niewycinanie kawałków gier dla potrzeb DLC itd), a wtedy ci "niezdecydowani" zapewne kupiliby grę, zamiast piracić. A reszta? - Ci, co mieli piracić, piracić będą. A legalni jak kupowali, tak będą kupować. Tutaj chodzi o tych "niezdecydowanych". Ale wydawcy raczej są zbyt zaślepieni, żeby to dostrzec. Cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:52, szypek26 napisał:

Tutaj chodzi o tych "niezdecydowanych". Ale wydawcy raczej są zbyt zaślepieni, żeby to dostrzec. Cóż...

Niezdecydowani poczekają na tanią serię bez DRM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:56, SwenG napisał:

Niezdecydowani poczekają na tanią serię bez DRM :D

Mi po dwóch latach odechciałoby się już kupować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak coś w tym jest , mam paru znajomych , którzy ściągają , ale jak wyszło takie GTA 4 to wszyscy ruszyli do sklepów. Czemu ? Bo to porządna marka , bo gra oferowała mnóstwo zabawy i nie wycinali kawałków gry w postaci dlc ... Jeżeli już to powstały pełnoprawne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ubi powiedziało, że serwy mają stać 2 lata a potem zdjęcie zabezpieczeń z danej gry, to w takim razie trzeba poczekać te 2 lata i potem kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaki ma sens dawanie takich zabezpieczeń, wcześniej ja śmiałem się ze swoich kolegów że w końcu to oni przegrali, a teraz od tygodnia mogą grać bez problemów na swoich pirackich wersjach, sam nie wytrzymałem i sprawdziłem czy to działa i niestety muszę stwierdzić że nie ma żadnych problemów (białych ekranów i tp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaki ma sens dawanie takich zabezpieczeń, wcześniej ja śmiałem się ze swoich kolegów że w końcu to oni przegrali, a teraz od tygodnia mogą grać bez problemów na swoich pirackich wersjach, sam nie wytrzymałem i sprawdziłem czy to działa i niestety muszę stwierdzić że nie ma żadnych problemów (białych ekranów i tp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:24, johny_lopata napisał:

jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry

a to że servery padały to nie wina ubi tylko hackerów którzy za punkt honoru postawili
sobie złamanie drm
z tego co wiem nie ma jeszcze w 100% działających cracków
a jeśli nawet się pojawią to wystarczy jeden mały update ze strony ubi i zacznie się
zabawa od początku :)


Jak w przypadku każdego cracka... Dla tego piraci nie patchują swoich gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"a to że servery padały to nie wina ubi tylko hackerów którzy za punkt honoru postawili sobie złamanie drm"
Pewnie tak :P

"z tego co wiem nie ma jeszcze w 100% działających cracków"
Jak się nie mylę to tydzień temu już właśnie takie wyszły :P Wystarczy "luknąć" na pierwszy lepszy torrent.

"a jeśli nawet się pojawią to wystarczy jeden mały update ze strony ubi i zacznie się zabawa od początku :)"
Tak, jak zmienią kilka rzeczy to znów crackerzy bęą mieli co robić, ale co na to powiedzą legalni użytkownicy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co tu można o UB(kach) powiedzieć... d***le... ja AC2 nie kupiłem i nie zamierzam... a pierwsza część od dnia premiery ciągle grzeje miejsce na mojej półce. Trudno - najwyżej w kontynuację nie zagram, jest jeszcze masa innych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to zostało już powiedziane, zabezpieczenia zostało już złamane. Obiektywnie rzecz ujmując - bardzo szybko. Tylko kto bardziej będzie się z tego cieszył - piraci, czy legalni użytkownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:42, Franco_Costa napisał:

Tak jak to zostało już powiedziane, zabezpieczenia zostało już złamane. Obiektywnie rzecz
ujmując - bardzo szybko.

W takim stwierdzeniu żadnej obiektywności nie widzę. Ba! Powiedziałbym przeciwnie, złamanie tych zabezpieczeń trwało miesiąc podczas gdy większość jest już scrackowana przed premierą. Obiektywnie rzecz ujmując - bardzo późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A UBI dalej wierzy w swoje bajki i przebywa w swoim urojonym świecie...
Cóż - nie dziwi mnie sytuacja, że zabezpieczenia zostały złamane. AC2 nie kupie i jak na razie kupować nie zamierzam - a co za tym idzie nie zamierzam grać.
Mam całą półkę innych gier, które nie wymagają stałego połączenia z siecią, żeby zagrać, a są wśród nich tytuły, których jeszcze nie przeszedłem oraz takie, które można przechodzić po kilkanaście razy. I w dodatku tylko ostatnio kupiony przeze mnie Dragon Age ma wycięte kawałki przeznaczone do złodziejskiej sprzedaży (DLC).
Szkoda tylko, że przez to, iż Ubisoft żyje nadal w swoich bajkach muszą cierpieć uczciwi gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:09, Valium napisał:

> Ciekawe, kiedy czeka nas ostateczne odłączenie serwerów poszczególnych tytułów.
Niedługo
> będzie tak: pół roku i koniec grania. Sen wydawców: koniec piractwa i kupowania
gier
> z drugiej ręki! A, że historia będzie musiała być na tyle prostacka, żeby mógł ją
ogarnąć
> ten, co nie widział poprzednika (nie będzie miał już takiej możliwości), trudno.
Znak
> naszych czasów: banalne gry ze szczątkową fabułą.

Ubi powiedzialo ze serwy dla kazdej gry maja stac okolo 2 lat, a po ich wylaczeniu bedzie
wydawany patch usuwajacy zabezpieczenia. Nie widze problemu.



Ten patch już jest dostępny, wpisz w google "crack do assassins creed II" i już masz ten patch :D (użyłem nazwy gry jako przykładu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:47, MrGregorA napisał:

Ja jestem za Ubi. Chociaż przyznam się, że nie gram na PC, więc ta wiadomość nie powinna
mnie dotyczyć, jednak wspieram każdą akcje przeciwko piractwu.



To pomyliłeś fora, to forum dla piratów hmkm graczy. >żart<

ale na serio nie wypowiadaj się na temat któy cię nie obchodzi, mniej postów do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie skutecznym sposobem na piractwo, byłaby obniżka cen. wydawanie ok 200zł za grę to istna przesada! No i co, ktoś chciałby kupić pięć gier na kwartał i miałby na to wydać ok 1000zł ? Oni też za bardzo robią z siebie takie biedne owieczki, które są obskubywane z każdej strony! Ale wina leży po obu stronach! A sposoby Ubisoftu to wg mnie strzał w kolano, bo skoro już jest spiracony AC2, to poziom piractwa i tak nie spadnie, a sprzedaż i owszem ze względu na DRM :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:24, johny_lopata napisał:

jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry

a to że servery padały to nie wina ubi tylko hackerów którzy za punkt honoru postawili
sobie złamanie drm
z tego co wiem nie ma jeszcze w 100% działających cracków
a jeśli nawet się pojawią to wystarczy jeden mały update ze strony ubi i zacznie się
zabawa od początku :)



Raczej nie. Upade będzie dotyczył każdego użytkownika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:10, Pile napisał:

Jeśli to zmniejszy piractwo to jestem za. Druga sprawa że to użytkownik kupujący grę
legalnie powinien być najważniejszy.



Pierwsze przystworzy to tylko więcej crackerów, hakerów, dwa uni nie patrzą na graczy tylko na ilości zer na koncie firmy i gdzie pojadą na urlop karaibysą już przereklamowane, więc trzeba wymyślić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować